Akademia Artystyczna 5-11 lat - kolonia 2015 w Poroninie, zakwaterowanie w DW Weronika 2

Akademia Artystyczna 5-11 lat - kolonia 2015 w Poroninie, zakwaterowanie w DW Weronika 2

Akademia Artystyczna 5-11 lat - kolonia 2015 w Poroninie, zakwaterowanie w DW Weronika 2
Kod produktu:
6251

cena od: 1265.00 zł

Zapraszamy do Poronina na program artystyczny na kolonii 2015! Specjalnie dla najmniejszych dzieci!GDZIE BĘDZIEMY?

W Poroninie – podhalańskiej miejscowości oddalonej zaledwie 7 km od Zakopanego. Region przyciąga turystów malowniczymi widokami oraz piękną panoramą Polskich i Słowackich Tatr. Poronin cieszy się dużą popularnością wśród turystów z uwagi na liczne szlaki spacerowe oraz silnie zakorzenioną tradycję.

GDZIE MIESZKAMY?

W Domu Wypoczynkowym „Weronika 2” – stylowym obiekcie usytuowanym w pięknym zakątku Poronina, na dużym zielonym terenie. Do dyspozycji uczestników pokoje 2, 3, 4, 5-osobowe z łazienkami, jadalnia, świetlica z TV, sala dyskotekowa z wyposażeniem, stół do tenisa stołowego, mały basen kryty.

CO BĘDZIEMY JEŚĆ?

Cztery posiłki dziennie (śniadanie – bufet, obiad, podwieczorek, kolacja). Turnus rozpoczyna się i kończy obiadem + suchy prowiant na drogę powrotną dla uczestników z Warszawy, Wrocławia i Łodzi.

CZYM JEDZIEMY?

Autokarem z Krakowa lub Katowic. PKP lub bus z Warszawy, Wrocławia, Łodzi do Katowic lub do Krakowa dalej autokarem do obiektu.

CO ZOBACZYMY?

Wycieczka autokarowa z przewodnikiem do Doliny Strążyskiej i Wodospadu Siklawica. Wycieczka połączona z wykładami przewodnickimi na tematy związane z regionem Tatr Zachodnich.

CO BĘDZIEMY ROBIĆ?

Zajęcia aktorskie – improwizacja; gestyka – ruch sceniczny – ćwiczenie mowy ciała; zajęcia z dykcji; trema – co robić aby z nią walczyć; odgrywanie scenek obyczajowych, skeczy; tworzenie własnej scenografii – zajęcia plastyczne.

Zajęcia muzyczne – najbardziej znani muzycy; klasyfikacja muzyki; poznanie różnych gatunków muzycznych (pop, jazz, rock, hip-hop, blues itd.); poznanie podstawowych instrumentów muzycznych; karaoke; konkurs muzyczny na refleks i dobry słuch – „Jaka to melodia?”; pogadanka na temat naszych idoli; gra na byle czym.

Zajęcia taneczne – znani tancerze i tancerki; style taneczne – wprowadzenie do salsy, cha-chy, jive’a, walca angielskiego, wiedeńskiego, hip-hopu; taniec synchroniczny; tworzenie własnych choreografii tanecznych; codzienne zajęcia z gimnastyki, zajęcia sportowe; zasady tańca na scenie. Projekcja filmu „High School Musical”.

Zajęcia plastyczne – najsłynniejsi malarze; zajęcia plastyczne z różnych technik m.in. kreatywna zabawa z PLAYMAIS, szkicowanie, farba, frotaż, malowanie gąbką, wyklejanie, origami; projektowanie i wykonywanie biżuterii.

Na zakończenie – Pokazy Mistrzów w kategoriach- aktor, muzyk, tancerz, plastyk – prezentacja nabytych umiejętności podczas „Mini Broadway Theater”.

CO PONADTO NA AKADEMII?

Korzystanie z krytego basenu co drugi dzień, korzystanie z boiska typu ORLIK, wycieczki piesze po okolicy, ognisko z pieczeniem kiełbasek (w ramach podwieczorku), konkursami i śpiewem, gry i zabawy świetlicowe (kalambury, rebusy, krzyżówki), spacery, gry i zabawy integracyjne.

NOWA PRZYGODA Z LEGO-ROBTAMI!

Co to jest elektronika, robotyka, mechanika? – technika w pigułce; jaki wpływ mają na nas roboty? Czy roboty ułatwiają nam życie? – pogadanka; moje wyobrażenie robota – zajęcia plastyczne; projekcja filmów „Roboty” i „Lego-Przygoda”.

Pakiet dla Akademii Artystycznej (1 dzień):

Robotyka – skonstruujemy roboty do zadań specjalnych, które potrafią poruszać się po ciężkim terenie (pagórkach, torach przeszkód itp.), potrafią też miotać kulkami oraz zmagać się z nieznanymi przeciwnikami. Po przetestowaniu ich użyteczności w terenie, sprawdzimy jak działają jako roboty śledzące linie (line follower) po wyposażeniu ich w specjalne czujniki światła.

Konstrukcje DIY (Do It Yourself) – zbudujemy myśliwskie narzędzia z materiałów recyklingowych m.in.- kusze, dmuchawki, proce.

Optyka – sprawdzimy co to jest światło i jakie figle mogą płatać iluzje optyczne.

Cena zawiera:

Zakwaterowanie 10 noclegów, wyżywienie, kadrę wychowawczą, instruktorów do zajęć z robotyki, opiekę medyczną, transport, program, ubezpieczenie NNW Signal Iduna do kwoty 5.000 zł.


INFORMACJE WYJAZDOWE:

1. Na trasach antenowych (dojazdowych) możliwy transport mikrobusem, autobusem klasy turystycznej, PKP lub samochodem osobowym pod opieką pracownika. Przy przejazdach PKP - obowiązkowe posiadanie aktualnej legitymacji szkolnej.

2. Wszystkie autobusy, busy przyjeżdżają do Katowic lub Krakowa, gdzie uczestnicy przesiadają się do autokarów jadących docelowo.

3. Przewoźnik i organizator nie ponoszą odpowiedzialności za spóźnienia spowodowane warunkami drogowymi lub kolejkami na granicy, co może się wiązać z oczekiwaniem na transport w miejscach przesiadkowych.

4. Zbiórka uczestników na trasach antenowych odbywa się 15 minut przed odjazdem.

5. W przypadku zbyt małej frekwencji (min. 6 osób/bus lub 10 osób/PKP) na trasach antenowych biuro może zaproponować transport zastępczy (dodatkowo płatny 30zł/os.) lub odwołać połączenie antenowe.

Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe