Akademia z pakietem Wojskowym w Burzeninie, Sportowa Osada, wiek od 5 do 11 lat, kolonia 2015!

Akademia z pakietem Wojskowym w Burzeninie, Sportowa Osada, wiek od 5 do 11 lat, kolonia 2015!

Akademia z pakietem Wojskowym w Burzeninie, Sportowa Osada, wiek od 5 do 11 lat, kolonia 2015!
Kod produktu:
6224

cena od: 1200.00 zł

Propozycja dla małych adeptów wojskowości - zapraszamy do rezerwacji miejsc!GDZIE BĘDZIEMY?

W Burzeninie – urokliwej miejscowości w powiecie sieradzkim otoczonej lasami, którym zawdzięcza swój niepowtarzalny klimat. Miasteczko rozciąga się wzdłuż wału rzeki Warty. Malowniczy krajobraz i łagodny teren sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi.

GDZIE MIESZKAMY?

W Ośrodku Wypoczynkowym „Sportowa Osada” położonym na atrakcyjnym, bardzo dużym, monitorowanym, oświetlonym i ogrodzonym terenie w sosnowym lesie. Do dyspozycji uczestników są pokoje 3-osobowe z łazienkami oraz pokoje przechodnie (3+2) z łazienkami. Na terenie obiektu znajduje się jadalnia, sala dyskotekowa, sala TV, sala gier, sala gimnastyczna, świetlica, kawiarenka. Ośrodek posiada bogatą infrastrukturę sportowo-rekreacyjną- pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, dwa boiska do kometki, dwa boiska do siatkówki plażowej, wypożyczalnię rowerów, drewniany plac zabaw ze zjazdem linowym, grill, miejsce na organizację ogniska, drewniane altany, dwa letnie baseny rozporowe (3,60 x 7 m, głębokość 1,20 m), strzelnicę pneumatyczną, park linowy, ściankę wspinaczkową, teren do paintballa, tor quadowy, wojskowy tor przeszkód, tor łuczniczy.

CO BĘDZIEMY JEŚĆ?

Cztery posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja) turnus rozpoczyna się i kończy obiadem + suchy prowiant na drogę powrotną. Smaczna kuchnia dla dzieci wzbogacona domowymi wypiekami!

CZYM JEDZIEMY?

Autokarem z Krakowa i Katowic do obiektu, PKP z Warszawy, Łodzi do Sieradza, dalej transfer busem do obiektu, z Wrocławia transfer busem do obiektu.

CO BĘDZIEMY ROBIĆ?

SUPER PRZYGODA W SPORTOWEJ OSADZIE

(program realizowany na wszystkich Akademiach)

- ABC bezpieczeństwa i stosowania sprzętu alpinistycznego – zapoznanie ze sprzętem wykorzystywanym podczas zajęć programowych, zasadami bezpieczeństwa podczas użycia sprzętu, nauka bezpiecznego poruszania się w parku linowym, zasady bezpiecznego korzystania ze ściany wspinaczkowej

- Zajęcia integracyjne – cykl zabaw i konkurencji integrujących uczestników (m.in. spacer hydraulika, skrzynkowa przechadzka, grupowe chodzenie w nartach itp.)

- Zajęcia wspinaczkowe – nauka i doskonalenie techniki wspinaczki na ścianie wspinaczkowej z użyciem sprzętu zabezpieczającego pod opieką instruktorów

- Zajęcia w parku linowym – z użyciem sprzętu alpinistycznego pod opieką instruktora, uczestnicy będą pokonywać wyznaczoną na wysokości trasę z przeszkodami

- Budowanie wieży – w czasie zabawy uczestnik wyposażony w uprząż i kask alpinistyczny z asekuracją instruktora buduje samodzielnie wieżę ze skrzynek po napojach. W przypadku niesprzyjającej pogody proponujemy zajęcia zastępcze w sali gimnastycznej, m.in. prelekcję, quizy, turnieje

- Przejażdżka quadem

- Biwak w warunkach polowych (dla chętnych) – uczestnicy będą biwakować (1 noc) w namiotach w lesie na terenie obiektu oraz samodzielnie wypiekać podpłomyki (zapewnione są materace i śpiwory, natomiast każdy uczestnik powinien być wyposażony w małe prześcieradło)

- Podziemny skarb – poszukiwanie skarbu przy użyciu wykrywacza metalu

- Przejazd kolejką tyrolską nad rzeką – zjazd po linie zamontowanej do punktów po przeciwnych stronach rzeki pod opieką instruktorów z użyciem sprzętu alpinistycznego

- Przeprawa pontonem przez rzekę – zabawa drużynowa pod opieką instruktorów przy użyciu systemu linowego

- Rafting – około 2,5-godzinny spływ pontonami po rzece Warcie – czas spływu uzależniony jest od kondycji uczestników. Grupa na miejsce rozpoczęcia spływu udaje się rowerami (do pokonania jest dystans ok. 4 km polnymi drogami o bardzo małym natężeniu ruchu). Następnie uczestnicy przesiadają się do profesjonalnych pontonów raftingowych i rozpoczynają spływ malowniczą rzeką Wartą. Koniec spływu usytuowany jest na wyspie położonej obok terenu ośrodka „Sportowa Osada”. Cały sprzęt używany podczas spływów (pontony, kamizelki ratunkowe i asekuracyjne, kaski) posiada wymagane atesty, zajęcia z raftingu będą się odbywały pod o pieką ratownika i kadry.

CO BĘDZIEMY ROBIĆ?

Poznanie stopni wojskowych; cechy charakteryzujące Wojsko Lądowe, Siły Powietrzne, Marynarkę Wojenną; pogadanka na temat sprzętu wojskowego, głównych zadań sił zbrojnych, jakie uzbrojenie i wyposażenie znajdziemy w każdej jednostce wojskowej; musztra wojskowa; zajęcia terenowe- marsz na azymut, gra terenowa, biegi wytrzymałościowe, tor przeszkód, manewry wojskowe; pierwsza pomoc przedmedyczna poszkodowanym w różnych sytuacjach; sposoby kontaktowania się m.in. alfabet Morse’a, ga-de-ry-po-lu-ki; doskonalenie celności strzału na strzelnicy; zaprawa wojskowa, sportowa rywalizacja jednostek sił zbrojnych; jak zbudowany jest czołg; przysięga wojskowa; zajęcia manualne – wykonywanie chusty rezerwistów; elementy samoobrony; projekcja filmu „Szeregowiec Dolot”; na zakończenie uroczyste rozdanie dyplomów mianowania na stopnie wojskowe.

Uwaga- Każdy rekrut otrzyma legitymację wojskową – należy zabrać 1 zdjęcie legitymacyjne. W razie odwiedzin Rodziców Młodzi Wojskowi muszą wystąpić do przełożonego o zaopiniowanie dotychczasowego zachowania, czego potwierdzeniem będzie wydanie stosownej przepustki. Rodziców prosimy o spakowanie stroju wieczorowego (ewentualnie elegancko-sportowego) na uroczyste rozdanie dyplomów mianowania na stopnie wojskowe.

CO PONADTO NA AKADEMII?

Codziennie poranny jogging; korzystanie z basenu; elementy pierwszej pomocy przedmedycznej; gry i zabawy integracyjne; pogaduchy do poduchy, chrzest kolonijny; wybory Miss i Mistera, super dyskoteki; ognisko z pieczeniem kiełbasek, konkursami i śpiewem.

PROGRAM FAKULTATYWNY:

1. Termy Uniejów – wycieczka do Uniejowa, 2-godzinny pobyt na terenie strefy basenowej, 60 zł/os. przy min. 40 osobach chętnych i dostępności wolnych miejsc w Termach Uniejów.

2. Quady – 15 min przejażdżka na specjalnym torze przygotowanym na terenie ośrodka. Przed rozpoczęciem trasy, krótkie szkolenie dotyczące bezpiecznego prowadzenia quada oraz techniki jazdy. Jazda na quadach odbywa się indywidualnie – 15 zł/os.

3. Paintball:

- WARIANT A – GRA dla dzieci powyżej 12. roku życia:

25 zł/os. – gra na przygotowanym polu do wyczerpania zapasu zakupionej amunicji, sprzęt (maska, mundur, marker oraz dowolna ilość doładowań gazu) oraz 100 kulek;

10 zł/os. – każde następne doładowanie 100 kulek.

- WARIANT B – STRZELANIE na strzelnicy dla dzieci poniżej 12. roku życia:

10 zł/os. – 50 kulek do wystrzelenia na strzelnicy PB;

15 zł/os. – 100 kulek doładowania.

4. Park linowy – dodatkowe przejście po parku linowym z użyciem sprzętu alpinistycznego pod opieką instruktora – 12 zł/os.

5. Strzelnica pneumatyczna – 12 strzałów – 6 zł/os.

6. Tor łuczniczy – 10 strzałów – 5 zł/os.

Cena zawiera:

Zakwaterowanie 10 noclegów, wyżywienie, kadrę wychowawczą, opiekę medyczną, transport, program, instruktorów, ratownika, ubezpieczenie NNW Signal Iduna do kwoty 5.000 zł.


INFORMACJE WYJAZDOWE:

1. Na trasach antenowych (dojazdowych) możliwy transport mikrobusem, autobusem klasy turystycznej, PKP lub samochodem osobowym pod opieką pracownika. Przy przejazdach PKP - obowiązkowe posiadanie aktualnej legitymacji szkolnej.

2. Wszystkie autobusy, busy przyjeżdżają do Katowic lub Krakowa, gdzie uczestnicy przesiadają się do autokarów jadących docelowo.

3. Przewoźnik i organizator nie ponoszą odpowiedzialności za spóźnienia spowodowane warunkami drogowymi lub kolejkami na granicy, co może się wiązać z oczekiwaniem na transport w miejscach przesiadkowych.

4. Zbiórka uczestników na trasach antenowych odbywa się 15 minut przed odjazdem.

5. W przypadku zbyt małej frekwencji (min. 6 osób/bus lub 10 osób/PKP) na trasach antenowych biuro może zaproponować transport zastępczy (dodatkowo płatny 30zł/os.) lub odwołać połączenie antenowe.

Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe