Anglia/Wielka Brytania oferta wycieczek objazdowych autokarem

Anglia/Wielka Brytania oferta wycieczek objazdowych autokarem

Anglia/Wielka Brytania oferta wycieczek objazdowych autokarem
Kod produktu:
3228

cena od: 1549.00 zł

Wycieczki 2013 Anglia / Wielka Brytania 2013 oferta wakacyjna

Windsor - Londyn - Stonehenge - Oxford - Greenwich

- Windsor - królewska rezydencja
- Stonehenge - tajemniczy krąg monolitów
- Oxford - jeden z najstarszych ośrodków akademickich na świecie
- Spotkanie z "gwiazdami" w Galerii Figur Woskowych Madame Tussaud
- Park i królewskie obserwatorium w Greenwich

Świadczenia

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Zakwaterowanie:
4 noclegi w hotelach turystycznych lub pensjonatach na terenie Londynu (strefa 5 lub 6). Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie:
4 śniadania.

Transport:
Autokar z klimatyzacją, toaletą, video, barkiem.

Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.

Program

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy.

2 dzień:
Podróż przez Niemcy, Holandię, Belgię i Francję. Przyjazd do Calais. Przeprawa promowa Calais -Dover lub przejazd Eurotunelem. Przyjazd do Londynu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

3 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Windsoru - symbolu monarchii i największego zamieszkiwanego zamku na świecie. Powrót do Londynu. Wizyta w British Museum - z imponującą kolekcją eksponatów pochodzących ze wszystkich stron świata. Następnie zwiedzanie: Trafalgar Square z Galerią Narodową z jedną z największych na świecie kolekcji dzieł sztuki m.in.: Leonarda da Vinci, Michała Anioła, Rubensa, Rembrandta, Van Gogha czy Picassa, słynna ulica handlowa Oxford Street, Piccadilly Circus, Chinatown, Leicester Square. Powrót do hotelu na nocleg.

4 dzień:
Po śniadaniu wyjazd do Stonehenge - jednego z najsłynniejszych i najbardziej tajemniczych miejsc w Wielkiej Brytanii, megalitycznego, kamiennego kręgu. Następnie przejazd do Oxfordu - miasta uniwersyteckiego z najbardziej znaną uczelnią na świecie - Oxford University. Spacer po mieście połączony ze zwiedzaniem: Christ Church College, Magdalen College lub University Colleg, Radcliffe Camera, Bodleian Library (Biblioteka Bodleian), Sheldonian Theatre (miejsce rozdawania dyplomów uniwersyteckich). Czas wolny na zakupy. Powrót do hotelu na nocleg.

5 dzień:
Po śniadaniu dokończenie zwiedzania Londynu: Pałac Buckingham, Park św. Jakuba, koszary Królewskiej Gwardii Konnej, Downing Street - pilnie strzeżona siedziba premiera, White Hall, Parlament z wieżą zegarową Big Ben, przejście obok Opactwa Westminsterskiego - miejsca pochówku oraz koronacji monarchów angielskich. Rejs po Tamizie do Tower Pier. Następnie spacer wzdłuż Tamizy: The Tower of London - słynna budowla, która w swej historii była fortecą, pałacem i więzieniem oraz most zwodzony Tower Bridge. Katedra św. Pawła z drugą, co do wielkości kopułą na świecie (117 m wysokości). Przejście Mostem Milenijnym w kierunku Teatru Elżbietańskiego "The Globe Theatre". Następnie przejazd metrem i kolejką DLR w stronę Greenwich i zwiedzanie: królewskie obserwatorium astronomiczne, wizyta na południku 0°, spacer po parku. Wieczorem ostatni punkt programu - gigantyczne Londyńskie Oko. Powrót do hotelu na nocleg.

6 dzień:
Po śniadaniu wizyta w Galerii Figur Woskowych Madame Tussaud. Początki muzeum sięgają 1802 r., gdy Madame przybyła do Londynu z odlewami głów zgilotynowanych francuskich arystokratów. Dziś w galerii można obejrzeć bogaty zbiór woskowych figur wielu sławnych osób. Wyjazd w drogę powrotną do kraju.

7 dzień:
Przyjazd do Polski w godzinach południowych.

Uwagi

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, rejsu statkiem po Tamizie, biletów komunikacji miejskiej i systemu Alma Tour Guide - ok. 140 GBP. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na cele programowe. Koszty płacone za całą grupę (np. Za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Informacje praktyczne

Trasa przejazdu: Wrocław - Londyn (ok. 1400 km)- ok. 20 godz.
W trakcie podróży i zwiedzania przewidziane są przerwy na posiłki (gorący posiłek ok. 15 EUR, a w Wielkiej Brytanii ok. 7-10 GBP).


Ceny zawierają aktualnie obowiązujące rabaty first & last minute!!!

Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe