Austria - Słowacja/ WYCIECZKI OBJAZDOWE/ Wiedeń i okolice 2014

Austria - Słowacja/ WYCIECZKI OBJAZDOWE/ Wiedeń i okolice 2014

Austria - Słowacja/ WYCIECZKI OBJAZDOWE/ Wiedeń i okolice 2014
Kod produktu:
1408

cena od: 899.00 zł

WYCIECZKI OBJAZDOWE 2014!

Austria - Słowacja - Wiedeń i okoliceBratysława - Wiedeń - Krems - Stein - Opactwo w Melk - Grinzing

- Zabytki Bratysławy
- Cesarskie rezydencje Wiednia: Hofburg i Schönbrunn
- Dolina Wachau - najpiękniejszy zakątek Austrii
- Opactwo Benedyktynów w Melku
- Tysiącletnie Krems - Stein

Świadczenia

Zakwaterowanie:
3 noclegi w hotelu o standardzie **/*** lub pensjonacie w okolicy Wiednia. Funkcjonalnie wyposażone pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, w większości hoteli z TV. W hotelach restauracja, bar.

Wyżywienie:
3 śniadania w formie bufetu, 3 kolacje.

Transport:
Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.

Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Program

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. W trakcie przejazdu planowane są krótkie postoje i przerwa na posiłek. Przyjazd do Bratysławy i spacer po stolicy Słowacji: Stare Miasto i Pałac Biskupi, czas wolny. Przejazd w okolice Wiednia, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

2 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Krems - Stein - najstarszego miasta Dolnej Austrii, malowniczo położonego nad Dunajem, perły architektury renesansowej. Miasto leży na krańcu słynnej doliny Wachau - rejonu znanego od czasów rzymskich z uprawy wina. Spacer po miasteczku, a następnie rejs statkiem po Dunaju do Melk (poza okresem maj - październik przejazd autokarem), słynną doliną Wachau wśród winnic, średniowiecznych zamków i opactw. Melk to drugie, co do wielkości opactwo Benedyktynów w Europie, miejsce pielgrzymek austriackich cesarzy; z dziedzińca rozciąga się zachwycająca panorama na Dunaj. Zwiedzanie Klasztoru Benedyktynów z przepięknym kościołem p.w. św. Piotra i Pawła należącego do najwspanialszych obiektów architektury baroku w Europie. Następnie przejazd do dawnej letniej rezydencji cesarskiej Schönbrunn, gdzie czeka nas zwiedzanie wnętrz oraz spacer po romantycznym parku z Gloriettą - punktem widokowym. Objazd miasta autokarem podczas którego zobaczymy: Belweder z pięknymi ogrodami, Ringstrasse - wspaniały bulwar wiedeński, mogą tu Państwo podziwiać okno wystawowe ówczesnej monarchii naddunajskiej, Parlament, gdzie spotykają się członkowie Austriackiego Zgromadzenia Narodowego, ratusz - wzorowany na ratuszu w Brukseli. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3 dzień:
Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania stolicy Austrii. Spacer po mieście, gdzie na uwagę zasługują: Hofburg - rezydencja cesarska, zadziwiające budowle Hundertwassera, kościół Karola Boromeusza, Plac św. Szczepana z gotycką katedrą św. Szczepana (Stephansdom) - słynącą ze swoich kolorowych dachówek, ulica Graben oraz Kärntnerstrasse - wspaniały bulwar otoczony eleganckimi sklepami i kawiarenkami. Czas wolny. Po południu przejazd na jedno z okolicznych wzgórz Lasku Wiedeńskiego - Kahlenberg, w miejsce, z którego Jan III Sobieski dowodził bitwą o Wiedeń - rozpościera się stąd niepowtarzalny widok na całe miasto. Przejazd przez dzielnicę Grinzing (tradycyjną wioskę winiarzy słynącą z niezliczonej ilości restauracji, winiarni, kafejek) na Prater - ogromny park, można tu znaleźć wszelkiego rodzaju atrakcje począwszy od różnych kolejek, poprzez strzelnice i salony gier skończywszy na tunelach śmiechu. Czas wolny. Powrót do hotelu na kolację z winem i muzyką, nocleg.

4 dzień:
Po śniadaniu przejazd do centrum Wiednia, poranny spacer uliczkami zaspanego centrum miasta, między innymi pod pomnik Johanna Straussa (syna), autora walca "Nad pięknym, modrym Dunajem". Około południa wyjazd do kraju. Powrót do Polski w godzinach wieczornych.

Uwagi

Cena podstawowa nie zawiera:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników
- orientacyjny koszt: ok. 65 EUR,
- rejsu statkiem po Dunaju - ok. 22 EUR (w okresie maj - październik),
- dopłat za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce, podanych w rozkładzie jazdy. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tych i Bielska - Białej.
Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na cele programowe. Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Informacje praktyczne

Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego (dotyczy obywateli UE) lub paszportu.
Przejazd: Katowice - Wiedeń (ok. 450 km).
Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 1200 km.
Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe