Austria- Słowacja / Nad Brzegiem Dunaju

Austria- Słowacja / Nad Brzegiem Dunaju

Austria- Słowacja / Nad Brzegiem Dunaju
Kod produktu:
1407

cena od: 674.00 zł

Nad Brzegiem Dunaju


Bratysława - Wiedeń - Krems - Stein - Opactwo w Melk - Grinzing


Austria jest krajem, który można zwiedzać całe życie i nie zobaczyć wszystkiego, mnóstwo jest tutaj małych, uroczych miasteczek czy wiosek. Do tego zamki i kościoły, klasztory i oczywiście zapierająca dech w piersiach przyroda. Aż 8 miejsc w tym niewielkim przecież kraju zostało wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Siłą rzeczy, nawet przy dłuższym pobycie nie uda się na pewno zobaczyć wszystkich miejsc w Austrii wartych odwiedzenia.- Zamek w Bratysławie
- Cesarskie rezydencje Wiednia
- Kolacja na Grinzingu
- Opactwo Benedyktynów w Melk
- Naddunajskie perły - Krems- Stein
- Ringstrasse - wspaniały bulwar wiedeński

Świadczenia:

Zakwaterowanie:

2 noclegi w okolicy Wiednia, w hotelu turystycznym lub pensjonacie. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie:


2 śniadania w formie bufetu, 2 kolacje serwowane.

Transport:


Autokar z klimatyzacją, toaletą, video, barkiem lub mikrobus z klimatyzacją.

Ubezpieczenie:


Signal Iduna S.A.

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.


Program


1 dzień:

Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przyjazd do Bratysławy - krótkie zwiedzanie stolicy Słowacji: Stare Miasto, zamek, czas wolny. Przejazd w okolice Wiednia, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.


2 dzień:

Po śniadaniu przejazd do Krems - Stein - najstarszego miasta Dolnej Austrii, malowniczo położnego nad Dunajem, perły architektury renesansowej. Krems leży na krańcu słynnej doliny Wachau - rejonu znanego od czasów rzymskich z uprawy wina. Spacer po miasteczku, a następnie przejazd autokarem do Melk lub rejs statkiem po Dunaju*, słynną doliną Wachau wśród winnic, średniowiecznych zamków i opactw. Melk to drugie co do wielkości opactwo Benedyktynów w Europie, miejsce pielgrzymek austriackich cesarzy; z dziedzińca rozciąga się zachwycająca panorama na Dunaj. Klasztor Benedyktynów z przepięknym barokowym kościołem p.w. św. Piotra i Pawła należy do najwspanialszych obiektów architektonicznych Europy. W godzinach popołudniowych przejazd do dawnej letniej rezydencji cesarskiej Schönbrunn, spacer po romantycznym parku z Gloriettą - punktem widokowym. Objazd miasta autokarem: Ringstrasse- wspaniały bulwar wiedeński, mogą tu Państwo podziwiać okno wystawowe ówczesnej monarchii naddunajskiej, Parlament, gdzie spotykają się członkowie Austriackiego Zgromadzenia Narodowego, Ratusz - wzorowany na Ratuszu w Brukseli. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3 dzień:

Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania stolicy Austrii: Belweder z pięknymi ogrodami, wprawiające w zdziwienie budowle Hundertwassera, kościół Karola Boromeusza, spacer po Centrum - gotycka Katedra św. Szczepana (Stephansdom), słynna ze swoich kolorowych dachówek, Hofburg - rezydencja cesarska, Ulica Graben, Plac św. Szczepana oraz Kärntnerstrasse- wspaniały bulwar otoczony eleganckimi sklepami i kawiarenkami. Czas wolny. Po południu przejazd na jedno z okolicznych wzgórz Lasku Wiedeńskiego - Kahlenberg, w miejsce, z którego Jan III Sobieski dowodził bitwą o Wiedeń. Rozpościera się stąd piękny widok na całe miasto. Przejazd do dzielnicy Grinzing, tradycyjnej wioski winiarzy słynącej z niezliczonej ilości restauracji, winiarni, kafejek. Dla chętnych kolacja w typowej gospodzie z winem i muzyką. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.


4 dzień:

Powrót do Polski w godzinach porannych.
Uwagi

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników i system Alma Tour Guide - ok. 65 EUR, rejsu statkiem po Dunaju - ok. 22 EUR, kolacji z winem i muzyką - ok. 27 EUR. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na cele programowe. Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia kolacji na Grinzingu najpóźniej w dniu dopłaty do całości imprezy. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Informacje praktyczne

Trasa przejazdu:

Katowice - Wiedeń (ok. 450 km) - ok. 9 godz. W trakcie podróży przerwa na posiłek na Słowacji - orientacyjny koszt posiłku ok. 10 EUR.
W trakcie zwiedzania przewidziane są przerwy na posiłki - gorący posiłek ok. 10 EUR.
*Rejs statkiem po Dunaju możliwy w okresie maj - październik. W przypadku grup mniejszych niż 30 osób transport odbywał się będzie mniejszym autobusem lub mikrobusem z klimatyzacją.Ceny zawierają aktualnie obowiązujące rabaty first & last minute!!!
Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe