Austria/ wycieczki objazdowe/ Panorama Salzburga 2014

Austria/ wycieczki objazdowe/ Panorama Salzburga 2014

Austria/ wycieczki objazdowe/ Panorama Salzburga 2014
Kod produktu:
1404

cena od: 899.00 zł

WYCIECZKI OBJAZDOWE 2014!

Austria - Panorama SalzburgaLinz - Salzburg - St. Gilgen - St. Wolfgang - Bad Ischl - Hallstatt

- Salzburg - skarbiec architektury
- Wspaniałe ogrody wodne Hellbrunn
- Bad Ischl - ulubiony kurort cesarza
- Hallstatt - najpiękniejszy region świata
- Rejs po jeziorze Wolfgangsee

Świadczenia

Zakwaterowanie:
3 noclegi w hotelach (pensjonatach) o standardzie **/*** w okolicy Salzburga. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie:
3 śniadania w formie bufetu, za dopłatą obiadokolacje.

Transport:
Autokar z klimatyzacją, toaletą, video i barkiem.

Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Program

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy do austriackiego miasteczka Linz - pięknie usytuowanego po dwóch stronach Dunaju. Historyczna starówka leży na prawym brzegu rzeki, a rozległy Hauptplatz uchodzi za jeden z najpiękniejszych zwartych kompleksów architektonicznych Austrii. Spacer z przewodnikiem lokalnym po centrum Linzu, przejazd w okolice Salzburga, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2 dzień:
Po śniadaniu przejedziemy do Salzburga - jednego z najpiękniejszych miast Austrii. Spacer z przewodnikiem po Starym Mieście, które w 1996 r. zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Udamy się do ogrodu, gdzie zobaczymy pałac arcybiskupi Mirabell, przejdziemy: Getreidegasse - najstarszą i najpiękniejszą uliczką miasta (pod nr 9 znajduje się Dom Mozarta), Rezidenzplatz z pomnikiem Mozarta oraz przez dziedziniec Opactwa św. Piotra, wejdziemy także do katedry św. Ruperta (XVII wiek).
Czas wolny. Zwiedzimy ogrody wodne - Pałac Hellbrunn, otoczony rozległym parkiem, zaliczany do najpiękniejszych przykładów architektury manierystycznej na północ od Alp, który jest unikatem w całej Europie. Słynne ogrody z wodotryskami, zaprojektowane w 1618 roku zachwycają zwiedzających po dziś dzień. Dla chętnych wjazd kolejką na górującą nad miastem Twierdzę Salzburg - skąd rozpościera się przepiękna panorama miasta. Powrót do hotelu na nocleg.

3 dzień:
Po śniadaniu przejazd malowniczą trasą do St. Gilgen - miejsca urodzenia matki Mozarta, rejs statkiem po jeziorze Wolfgangsee do St. Wolfgang. Krótki spacer po urokliwym miasteczku. Przejazd do Bad Ischl, ulubionej miejscowości wypoczynkowej Franciszka Józefa, spacer po kurorcie, gdzie zwiedzimy willę cesarską, położoną w pięknym ogromnym parku. Luksusowe sklepy, eleganckie restauracje, kawiarnie i cukiernie wpisują miasto w poczet ciekawych, choć kosztownych miejsc w Austrii. Następnie przejazd do Hallstatt - uroczego miasteczka wpisanego na listę UNESCO, tarasowo położonego na wysokości 508 m n.p.m. i w niezwykły sposób wciśniętego między strome skaliste stoki i taflę jeziora Hallstättersee. Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień:
Po śniadaniu, wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Polski w godzinach popołudniowych.

Uwagi

Cena podstawowa nie zawiera:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - orientacyjny koszt: ok. 60 EUR,
- dopłat za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce, podanych w rozkładach jazdy. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tych i Bielska-Białej.
Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na cele programowe. Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Dla chętnych możliwość zorganizowania obiadokolacji w 2 i 3 dniu imprezy - koszt ok. 15 EUR za
obiadokolację.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Informacje praktyczne

Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego (dotyczy obywateli UE) lub paszportu.
Przejazd: Katowice - Salzburg (ok. 750 km) - ok. 12 godz.
Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 1700 km.

Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe