Budapeszt, Wiedeń i Praga

Budapeszt, Wiedeń i Praga

Budapeszt, Wiedeń i Praga
Kod produktu:
1331

cena od: 825.00 zł

Nie ma drugiego tak niezwykłego kraju jak Węgry. Nie ma też drugiego tak pięknego miasta jak Budapeszt!!! Z tą opinią zgodzi się każdy, kto choć raz w życiu odwiedził ojczyznę naszych Bratanków. Od setek lat Polaków i Węgrów łączy braterska więź, której genezy żaden z naszych narodów nie umie podać, lecz która odcisnęła silne piętno na naszych wzajemnych stosunkach. Przyjaźń tę należy pielęgnować i dbać o nią, by nie tylko nie zanikła, ale przeciwnie. Trwała i rozwijała się w najlepsze, przynosząc radość w obopólnej współpracy.

weekend 2012


W cenie zapewniamy:
 • zwiedzanie Budapesztu, Wiednia i Pragi,
 • 1 nocleg ze śniadaniem w okolicach Budapesztu,
 • 1 nocleg ze śniadaniami na terenie Czech,
 • opieka pilota.

Dodatkowo płatne obowiązkowo:
 • ubezpieczenie KL, NW: 50 pln/os.,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe i lokalni przewodnicy (około 1000 KCC, około 25 €, około 2000 HUF),

Dodatkowo płatne opcjonalnie:
 • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy
 • Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi.

Zakwaterowanie:

Hotele**/***
. 1 nocleg w okolicach Budapesztu, 1 nocleg na terenie Czech.

Wyżywienie:

W cenie 2 śniadania. Obiady i kolacje wykupowane są we własnym zakresie.

Transport:

Wyjazd z Polski według rozkładu. Przyjazd do Polski w godzinachnocno-porannych. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek itransportu minibusami.

Program ramowy:
  1 dzień - wyjazd z Polski według rozkładu.

  2 dzień - poranny przyjazd na zwiedzanie Budapesztu, przerwa śniadaniowa (zakup we własnym zakresie) i po przerwie rozpoczęcie zwiedzania od Wzgórza Gellerta, skąd rozpościera się panorama na miasto. Kolejnym punktem programu będą Wzgórza Zamkowe, dziedziniec Pałacu Królewskiego, ulice Starówki Budańskiej, Kościół Macieja oraz Baszty Rybackie. Około godzinna przerwa obiadowa. Następnie udamy się na zwiedzanie Pesztu, gdzie zobaczymy: plac Millenium i bazylikę św. Stefana. Zakończenie zwiedzania w okolicach godz. 18.00, przejazd na nocleg w okolicach Budapesztu.

  3 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Wiednia, rozpoczęcie zwiedzania miasta, min.: kamienica Hundertwassera - kontrowersyjnego architekta wiedeńskiego, Belweder, objazd Ringstrasse autokarem (Urania, Muzeum Sztuki Użytkowej, park Miejski, Opera, plac Marii Teresy, Hofburg, parlament, Ratusz, Teatr Zamkowy, Uniwersytet, Kościół Wotywny, budynek Giełdy) i spacer po starówce. Przejazd do Schoenbrunn i zwiedzanie letniej rezydencji Habsburgów. Zakończenie zwiedzania w godzinach wieczornych. Przejazd autokarem do hotelu w Czechach, nocleg.

  4 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, złożenie bagaży w autokarze. Zwiedzanie Pragi rozpoczniemy na Hradczanach, przejdziemy na rynek hradczański, gdzie zobaczymy: pałac Schwarcenbergów, kościół i klasztor św. Benedykta, kompleks Zamku Królewskiego, kościół św. Jerzego i Złotą Uliczkę. Z rynku hradczańskiego udamy się na zwiedzanie kompleksu zamkowego i dalej w kierunku Mostu Karola, którym przejdziemy na teren Starego Miasta. Na staromiejskim rynku zobaczymy: ratusz z Orlojem, pomnik Jana Husa, kościół Matki Bożej przed Tynem. Z rynku wyjdziemy w kierunku Vaclavskiego Namesti, gdzie zakończymy zwiedzanie. W godzinach wyjazd do Polski

  5 dzień - przyjzad do poszczególnych miast w Polsce.
  Pilot rozlicza się z wstępów. Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania.Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata dodatkowa za bilety wstępu, zestawy słuchawkowe i miejscowych przewodników zbierana jest przez pilota przy rezerwacji programu zwiedzania i rozliczana w ostanim dniu wycieczki. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty: 1000 KCC, 25 €, 2000 HUF.

Dokumenty:

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu jest paszport (ważny minimum 3 miesiące ponad planowany okres pobytu) bądź dowód osobisty.

Waluta:

1000 HUF (Węgry) - ok. 16 PLN, 100 KCC (Czechy) - ok. 16 PLN, 1 EUR (Austria) - ok. 4 PLN.

Pozostałe informacje:

Czy wiesz, że...
- w Budapeszcie znajduje się druga pod względem wielkości synagoga na świecie,
- pod Budapesztem znajduje się m.in. długie na 86 metrów jezioro,
- w stolicy Węgier powstała druga na świecie linia metra,
- Budapeszt ma aż cztery miasta partnerskie w Polsce: Kraków i Warszawa, Kielce i Ustroń,
- w Wiedniu został wymyślony rogalik,
- Mozart mieszkał w Wiedniu przez większość swojego życia, w sumie w kilkunastu domach na terenie całego miasta - dom „Pod Błękitną Butelką”, to pierwsza kawiarnia we Wiedniu, jej właścicielem był Polak, Jerzy Franciszek Kulczycki,
- największym stadionem piłkarskim świata jest stadion Strahov – mieści 220.000 ludzi, obecnie używany jest jako boiska treningowe Sparty Praga,
- podczas budowy mostu Karola, w XIV wieku, jednym z głównych składników zaprawy murarskiej były jajka,
- każdy Czech wypija rocznie 157 litrów piwa,
- w Pradze toczy się akcja książki Zbigniewa Nienackiego pt. “Pan Samochodzik i tajemnica tajemnic”.

Ceny zawierają aktualnie obowiązujące rabaty first & last minute!!!


Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe