Bułgaria - Hotel Elwira***

Bułgaria - Hotel Elwira***

Bułgaria - Hotel Elwira***
Kod produktu:
4521

cena od: 899.00 zł

Wczasy w Bułgarii to doskonały pomysł dla Twojej rodziny! Wybierz teraz opcję w najkorzystniejszej cenie!

Bułgaria leży w samym sercu Półwyspu Bałkańskiego, tworząc most pomiędzy eleganckim i wyrafinowanym Wschodem a kolorowym i przyjaznym Zachodem. Kraj został założony w 681 roku, co sprawia, że jest jednym z najstarszych w Europie, a nawet na świecie. Stąd ogromna liczba cennych zabytków historii i kultury. Bułgaria z powierzchnią niespełna 111 tys. km² ma wiele do zaoferowania. Tu nie można się nudzić! Tym bardziej, że rano można wybrać się w góry, a wieczór spędzić w miłej restauracji na wybrzeżu. Bułgaria słynie również z piaszczystych plaż, wspaniałych krajobrazów, bogatego folkloru oraz gościnności. Bułgarskie plaże położone na wybrzeżu Morza Czarnego są wyjątkowo czyste. Pełno tu też wypożyczalni sprzętu turystycznego, a warunki sprzyjają sportom wodnym takim jak: żeglarstwo, windsurfing i wiele innych.

W cenie zapewniamy:
 • zakwaterowanie w pokojach 2, 3,4 osobowych,
 • 9 noclegów,
 • 9 śniadań,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opieka rezydenta na miejscu.

 • Dodatkowo płatne obowiązkowo:
 • ubezpieczenie KL, NW : 60 pln/os
 • opłata klimatyczna i administracyjna: (10 euro, dzieci do lat 12 - brak wpłaty, 12-18 lat - 5euro/os.)
 • obowiązkowa dopłata do wyżywienia HB 90 euro/os (płatne w autokarze) lub 432 pln płatne w Polsce

 • Dodatkowo płatne opcjonalnie:
 • Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
 • ubezpieczenia KR: 3-4% od wartości imprezy,
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 pln/os.
 • rezerwacja miejsc w autokarze

 • Zakwaterowanie:

  Hotel Elwira ***
  - to nieduży, kameralny obiekt słynący wśród polskich turystów z gościnności jego właścicielki. Położony ok. 100 metrów od piaszczystej plaży. Zakwaterowanie w pokojach 2,3 4 osobowych z łazienką, Tv, lodówką, balkonem. Do dyspozycji gości recepcja, restauracja z grillem, pizzeria, supermarket, ogródek, bar, plac zabaw dla dzieci. Hotel oraz jego gospodarze porozumiewają się z gośćmi w języku polskim oraz organizują różnorodne rozrywki np. wieczorki taneczne.

  Wyżywienie:

  Obowiązkowa dopłata do wyżywienia HB ( 9 śniadań i 9 obiadokolacji) - 90 euro/os (płatne w autokarze) lub 432 pln płatne w Polsce.

  Transport:

  Transport autokarem z Polski trwa około 25 granicy polskiej. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię i Bułgarię. Przyjazd do Bułgarii w okolicach godziny 19:00. Wyjazd do Polski w okolicach godziny 22:00. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny mogą ulec zmianie.

  Program ramowy:

  1 dzień - wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry.

  2 dzień - przejazd przez Serbię, Bułgarię. Przyjazd do miejscowości Rawda w okolicach godziny 19:00, zakwaterowanie. Zebranie organizacyjne oraz zapisy na wycieczki fakultatywne.

  3 -11 dzień - wczasy w Rawdzie oraz wycieczki fakultatywne (opis wycieczek fakultatywnych na stronie opisowej kraju).

  11 dzień - dzień wykwaterowanie do godziny 10:00, czas wolny. Wyjazd do Polski w okolicach godziny 22:00.

  12 dzień - przejazd przez Bułgarię, Serbię, Węgry, Słowację i Czechy.

  13 dzień - przekroczenie granicy polskiej w godzinach nocnych.

  Pozostałe informacje:

  Wakacje w Bułgarii
  w swoim programie powinny mieć Wieczór Bułgarski . Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wycieczek fakultatywnych, w ramach których oferujemy: zwiedzanie Istambułu, zwiedzanie zabytkowego Neseberu, objazd po Sozopolu, Ropotamo, Burgas, wycieczkę do Warny oraz wizytę w Aquaparku.

  hotel elwira bulgaria

  Wycieczki fakultatywne

  UWAGA:
  • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
  • wycieczka odbywa się przy określonej liczbie osób
  Istambuł 2-dniowy - wycieczka do dawnego Konstantynopola. W programie zwiedzania miasta m.in.: Błękitny Meczet, Hipodrom, pałac sułtanów Top Kapi (pierwszy dziedziniec); możliwość skosztowania tradycyjnej tureckiej kuchni, zobaczenia pokazu tańca brzucha oraz występu zespołów folklorystycznych, a także zrobienia zakupów na Wielkim Bazarze, czy rejsu statkiem po Bosforze.
  W cenie nocleg w hotelu*** w okolicach historycznego centrum Stambułu, obiad i śniadanie.
  Cena: 95 euro/osobę
  +(wiza turecka 15 euro)

  Istambuł 1-dniowy - drugi wariant wycieczki do dawnej stolicy Cesarstwa Bizantyjskiego. W programie: zwiedzanie miasta – Błękitny Meczet, Hipodrom, pierwsze wrota pałacu cesarskiego Top Kapi, Hagia Sofia, Wielki Bazar. W trakcie zwiedzania istnieje możliwość odbycia rejsu po bosforze (około 20 eurp). Cena obejmuje śnidanie i obiad.
  Cena: 65 euro/osobę
  +(wiza turecka 15 euro)

  Sozopol, Ropotamo, Burgas/Pomorie - jedno z najstarszych i najbardziej magicznych miasteczek na bułgarskim wybrzeżu. Dawna Apollonia-miasto założone w 610r. p.n.e. przez Greków z Miletu. Ustronie artystów i marzycieli, odrodzeniowy zabytek nadmorski. Zwiedzanie pozostałości budowli greckich, rzymskich i bizantyjskich oraz murów obronnych miasta bułgarskiego. Słynne sozopolskie domy (pomniki architektury okresu odrodzenia), zabytkowe cerkwie i kaplice, brukowane uliczki oraz port, które przyciągają Turystów z całego świata. ZWIEDZANIE MIASTA Ropotamo – jedna z najpiękniejszych rzek na południu Bułgarii, zwana „bułgarską Amazonką”. Rzeka położona w parku krajobrazowym o tej samej nazwie. W jej okolicach znajduje się rezerwat ptactwa wodnego oraz żółwi. REJS ŁODZIĄ motorową W drodze powrotnej (w zależności od wybranej opcji) zwiedzanie Burgas lub Pomorie. Burgas – jedno z większych miast Bułgarii, druga nadmorska stolica. Miasto portowe z centrami handlowymi, starówką oraz rozległym parkiem nadmorskim. Pomorie – nieduże miasteczko słynące z tradycji winiarskich. Nadmorski kurort z zabytkową starówką, prawosławnym klasztorem, trackim grobowcem z początku n.e. oraz okolicznymi solankami.
  Cena: 36 euro/osobę

  Warna - to drugie co do wielkości miasto Bułgarii, zwane jej letnią stolicą. Największy w kraju port, starówka, park nadmorski, delfinarium, centra handlowe, niepowtarzalna architektura. Program wycieczki obejmuje czas wolny w mieście oraz pokazy popisów delfinów - jedych z najinteligentniejszych zwierząt świata, które spotkac mozna również w północnych wodach Morza Czarnego. Ponadto zwiedzanie pobliskiego klasztoru Aładża - zespołu średniowiecznych cel klasztornych i cerkwi wykutych w skałach.
  Cena: 45 euro/osobę

  Bułgarski wieczór - udajemy się do odległej o 30 km od Słonecznego Brzegu wsi położonej na wzgórzach Starej Płaniny. Tam, w urządzonej w stylu ludowym restauracji, odbywa się wieczór bułgarski. Program folklorystyczny zawiera między innymi pokaz tańców w wykonaniu kilkunastoosobowego zespołu artystów. Występy kończy wspólny z Turystami korowód bałkańskiego tańca – zwany horo. Gwoździem programu jest taniec nestinarski czyli pokaz na rozżarzonych węglach wyko-nywany przez wprowadzających się w trans tancerzy. Turyści mają możliwość ulepienia własnoręcznie glinianych naczyń, przymierzenia tradycyjnych bułgarskich strojów ludowych. W cenie wino z beczek bez ograniczeń. Potrawy kuchni bułgarskiej serwowane podczas imprezy to sałata szopska oraz zupa grochowa z ziołami jako przystawka, smażone ziemniaki, nadenica (kiełbasa) i pyrżoła (kotlet schabowy) jako danie główne oraz deser. Do tego obowiązkowy kieliszek rakiji, biały miękki chleb i warzywa.
  UWAGA wino przeznaczone dla osób powyżej 18 roku życia. Obozowicze zamiast wina dostają regionalne napoje BEZALKOHOLOWE.
  Cena: 25 euro/osobę
  (wino w cenie)

  Aquapark
  - najpopularniejsze miejsce rozrywki wodnej w Bułgarii.
  Cena: 17 euro/osoba/dzień
  Cena: 12 euro/osoba/1/2 dnia

  Nessebar - zwiedzanie z przewodnikiem. Wyprawa do miasta-muzeum, pomnika kultury, jednego z dziewięciu obiektów w Bułgarii znajdujących się na liście UNESCO. Neseber położony jest na niewielkim półwyspie połączonym z lądem jedynie wąskim przesmykiem. Założony został prawie 3 tys. lat temu. Uwagę Turystów przyciągają przede wszystkim zabytkowe świątynie. Do najstarszych z nich należy Stara Metropolia w centrum miasta pochodząca z VI w. Ponadto w Neseberze praktycznie na każdym kroku można odkryć pozostałości po dawnych cywilizacjach zamieszkujących niegdyś miasto – termy rzymskie, amfiteatr, resztki greckich kolumn i bloków kamiennych, mury obronne i cerkwie, łaźnie tureckie, odrodzeniowe domy i uliczki. Dla neseberskiego stylu architektonicznego charakterystyczne są poprzeczne, przemienne pasy z białego kamienia, czerwonej cegły rzymskiej i zaprawy murarskiej oraz sielankowe, drewniane nadbudowania budynków mieszkalnych. Neseber to niezwykle romantyczne miasto z wielowiekową historią.
  Cena: około 15 euro/osobę
  (dokładna cena podawana jest na miejscu przez rezydenta)

  Ceny zawierają aktualnie obowiązujące rabaty first & last minute!!!


  Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe