Bułgaria/ Złote Piaski / hotel Luna****

Bułgaria/ Złote Piaski / hotel Luna****

Bułgaria/ Złote Piaski / hotel Luna****
Kod produktu:
3595

cena od: 1451.00 zł

Zaplanuj swoje wakacje już teraz i zarezerwuj miejsca w ekskluzywnym hotelu Luna w Złotych Piaskach! Gorąca i słoneczna Bułgaria zaprasza nad idealne Morze Czarne!


W cenie zapewniamy:

 • zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z możliwością dostawki
 • pokoje z widokiem na morze
 • 9 noclegów
 • 9 śniadań
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta)
 • opieka rezydenta na miejscu.

Dodatkowo płatne obowiązkowo:
 • ubezpieczenie KL, NW : 60 pln/os
 • opłata manipiulacyjna i klimatyczna:(10 euro, dzieci do lat 12 - brak wpłaty, 12-18 lat - 5euro/os.)
 • obowiązkowa dopłata do wyżywienia HB - 90 euro/os (płatne w autokarze)

Dodatkowo płatne opcjonalnie:
 • Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
 • ubezpieczenia KR: 3-4% od wartości imprezy,

Zakwaterowanie:
  Hotel Luna ****to przestronny i komfortowy obiekt w samym centrum Złotych Piasków, położony w pierwszej linii brzegowej, 30 metrów od plaży. Hotel posiada basen wraz z brodzikiem dla dzieci, przy basenie bar oraz bezpłatne leżaki i parasole. Pokoje 2 osobowe (z możliwością dostawki) z łazienkami (wanna lub prysznic), klimatyzowane, wyposażone w suszarkę, mini-bar, telewizję saterlitarma, telefon, balkon.

  Wszystkie pokoje wykupione dla Państwa mają widok na morze.

  Do dypozycji gości całodobowa recepcja, restauracja, lobby bar przy basenie, kantor, sejf w recepcji, sklepik z pamiątkami i akcesoriami plażowymi.

  Dodatkowo w hotelu: basen kryty, fitness. billard, tenis stołowy, sauna, kącik internetowy.

Wyżywienie:
  W cenie 9 śniadań. Obowiązkowa dopłata do wyżywienia HB ( 9 obiadokolacji) - 90 euro/os (płatne w autokarze). Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu serwowana w restauracji hotelowej.

Transport:
  Transport autokarem z Polski trwa około 25 granicy polskiej. Przejazdprzez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię i Bułgarię. Przyjazd do Bułgarii wokolicach godziny 16:00. Wyjazd do Polski w okolicach godziny 22:00. Naterenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro iminibusami. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godzinymogą ulec zmianie.

Program ramowy:

1 dzień - wy jazd z Polski. Prze jazd przez Czechy, Słowac ję, Węgry.

2 dzień - prze jazd przez Serbię, Bułgarię. Przy jazd do mie jscowości Złote Piaski w okolicach godziny 16:00, zakwaterowanie. Zebranie organizacy jne oraz zapisy na wycieczki fakultatywne.

3 -11 dzień - wczasy w Złotych Piaskachoraz wycieczki fakultatywne (opis wycieczek fakultatywnych na stronie opisowe j kra ju).

11 dzień - dzień wykwaterowanie do godziny 10:00, czas wolny. Wy jazd do Polski w okolicach godziny 22.00.

12 dzień - prze jazd przez Bułgarię, Serbię, Węgry, Słowac ję i Czechy.

13 dzień - przekroczenie granicy polskie j w godzinach nocnych.


Wycieczki fakultatywne:
UWAGA:
 • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
 • wycieczka odbywa się przy określonej liczbie osób
Istambuł 1-dniowy - Wycieczka do dawnej stolicy Cesarstwa Bizantyjskiego. W programie: zwiedzanie miasta – Błękitny Meczet, Hipodrom, przejazd na stronę azjatycką. Podczas wycieczki będą Państwo mieli możliwość zrobienia zakupów na największym bazarze – Kapała Czarszija. Cena obejmuje obiad.
Cena: około 67 euro/osobęz posiłkami, 54 euro/osobębez posiłków +(wiza turecka 15 euro)

Warna
- to drugie co do wielkości miasto Bułgarii, zwane jej letnią stolicą. Największy w kraju port, starówka, park nadmorski, delfinarium, centra handlowe, niepowtarzalna architektura. Program wycieczki obejmuje czas wolny w mieście oraz pokazy popisów delfinów - jedych z najinteligentniejszych zwierząt świata, które spotkać można również w północnych wodach Morza Czarnego.
Cena: około 29 euro/osobę


Neseber - zwiedzanie z przewodnikiem. Wyprawa do miasta-muzeum, pomnika kultury, jednego z dziewięciu obiektów w Bułgarii znajdujących się na liście UNESCO. Neseber położony jest na niewielkim półwyspie połączonym z lądem jedynie wąskim przesmykiem. Założony został prawie 3 tys. lat temu. Uwagę Turystów przyciągają przede wszystkim zabytkowe świątynie. Do najstarszych z nich należy Stara Metropolia w centrum miasta pochodząca z VI w. Ponadto w Neseberze praktycznie na każdym kroku można odkryć pozostałości po dawnych cywilizacjach zamieszkujących niegdyś miasto – termy rzymskie, amfiteatr, resztki greckich kolumn i bloków kamiennych, mury obronne i cerkwie, łaźnie tureckie, odrodzeniowe domy i uliczki. Dla neseberskiego stylu architektonicznego charakterystyczne są poprzeczne, przemienne pasy z białego kamienia, czerwonej cegły rzymskiej i zaprawy murarskiej oraz sielankowe, drewniane nadbudowania budynków mieszkalnych. Neseber to niezwykle romantyczne miasto z wielowiekową historią.
Cena: około 39 euro/osobę (z obiadem), 34 euro/osobę (bez obiadu)

Bauczik/Kaliakra/Wieczór Bułgarski
– Bauczik miasto Zbudowane w formie amfiteatru nad zatoką, malownicze miasteczko zwane Białym Miastem ze względu na wapienne białe skały, na których powstało. Miasto założone już w starożytności, pierwotna grecka nazwa Krunoy, później przemianowane na Dionizopolis. W dawnych czasach w Bałcziku zatrzymała się królowa Maria Koburg, która zachwycona pięknem tego miejsca, zbudowała tu swoją letnią rezydencję, którą zwiedzą Państwo podczas wycieczki. Tutaj również zobaczą Państwo piękny ogród botaniczny, który w swoich zbiorach posiada ponad 3 tysiące gatunków roślin. Miłym urozmaiceniem wycieczki z pewnością będzie pokaz wyrobów glinianych. Z Bałcziku zaplanowany jest przejazd na przylądek Kaliakra, gdzie będzie można podziwiać florę i faunę Bułgarii (m.in. kormorany i delfiny). Wycieczkę zakończą Państwo wieczorem bułgarskim z występami folklorystycznymi, gdzie będą Państwo mieli możliwość skosztowania przysmaków bułgarskiej kuchni, zobaczenia ludowych tańców na rozżarzonych węglach oraz występy lokalnego zespołu.
Cena: około 48 euro/osobę

Neseber/Sozopol/Rejs statkiem
- wyprawa do miasta-muzeum, pomnika kultury, jednego z dziewięciu obiektów w Bułgarii znajdujących się na liście UNESCO Neseber. Po tej wspaniałej lekcji historii zaprosimy Państwa na Rejs statkiem i obiad. Kolejnym punktem wycieczki będzie zwiedzanie Sozopolujednego z najstarszych i najbardziej magicznych miasteczek na bułgarskim wybrzeżu. Dawna Apollonia-miasto założone w 610r. p.n.e. przez Greków z Miletu. Ustronie artystów i marzycieli, odrodzeniowy zabytek nadmorski. Zwiedzanie pozostałości budowli greckich, rzymskich i bizantyjskich oraz murów obronnych miasta bułgarskiego. Słynne sozopolskie domy (pomniki architektury okresu odrodzenia), zabytkowe cerkwie i kaplice, brukowane uliczki oraz port, które przyciągają Turystów z całego świata.
Cena: około 48 euro/osobę

Rumunia/Delta Dunaj/Konstanca
- podczas tej wycieczki będą Państwo mieli okazję zobaczyć pięknie wybrzeże Rumunii. Konstanca to największy i najsłynniejszy port kraju, posiada wyjątkowy klimat rumuńskiej metropolii. Następnie wyruszą Państwo w cudowny orzeźwiający rejs Dunajem, gdzie będą mogli Państwo podziwiać wspaniałe widoki. Podczas rejsu zaprosimy Państwa na obiad.
Cena: około 59 euro/osobę

Jeep Safari
-to wspaniała wycieczka dla osób lubiących mocne wrażenia. Pół dnia spędzą Państwo w terenowych Jeepach zwiedzając góry i bułgarskie wioski. Podczas wycieczki będą mieli Państwo przyjemność poznania bułgarskich tradycji podczas pikniku, któremu towarzyszyć będą wspaniałe ludowe rytmy. To niezapomniana zabawa dla wszystkich miłośników przygód.
Cena: około 25 euro/osobę

Morska przygoda
- wspaniała wycieczka jachtami dla amatorów wędkowania, spokoju, morskich kąpieli i opalania. Łowienie ryb+ relax– 3 - 5 godz. Obiad w cenie.
Cena: około 25 euro/osobę
łote Piaski

Złote Piaski Złote Piaski to najstarszy nadmorski kurort w Bułgarii, położony między Warną a przylądkiem Kaliakra. Jest uderzająco podobny do Słonecznego Brzegu, zarówno pod względem infrastruktury, jak i licznych atrakcji. I ta plaża... nazwa miejscowości opisuje ją najlepiej. Miejscami jej szerokość dochodzi do 100 m, i rozciąga się na długość ponad 3 km.

Na turystów wypoczywających w Złotych Piaskach czekają również obiekty sportowe takie jak korty tenisowe, boiska, baseny, centra nurkowe, a także stadniny koni. Jedną z nowości jest możliwość skorzystania z bungee jumpingu czy latanie spadochronem holowanym motorówką. Amatorzy sportów wodnych oprócz kąpieli w ciepłych wodach Morza Czarnego mają także możliwość spróbowania windsurfingu, kitesurfingu, żeglarstwa, nurkowania a także wędkowania.

Spędzając wakacje w Złotych Piaskach warto zwiedzić średniowieczny Monastyr Aładża - XIV-wieczny klasztor eremicki wykuty w wapiennej skale oraz wybrać się na wycieczkę do Jajłata - jednego z najwspanialszych rezerwatów przyrody całej Bułgarii. Miłośników plażowania zapraszamy na najpiękniejszą plaże na wybrzeżu w okolicach Albeni.

Ogromne ilości osób napływających do Złotych Piasków świadczą, iż jest to wymarzone miejsce na rozrywkowe wakacje. Infrastruktura zapewnia wszelkie udogodnienia przy znacznie wyższym komforcie niż w innych częściach kraju, pozwalając zasmakować bułgarskiej kuchni, piaszczystych plaż i do rana czynnych dyskotek.

Kuchnia Bułgarzy jadają obfi cie i smacznie. Ich kuchnia, choć jest zdecydowanie europejska, to jednak znaleźć w niej można elementy słowiańskie i orientalne. Na przystawkę podaje się zazwyczaj ciężki alkohol zbliżony do brandy lub bimbru – rakija. Do tego napoju najlepiej pasuje sałatka lub półmisek bułgarskich wędlin i serów. Najpopularniejszą bułgarską sałatką jest sałatka szopska, która jest połączeniem: ogórka, pomidora, papryki, cebuli i sera sirene (w smaku przypominający polski solan lub grecką fetę). Drugą najczęściej zamawianą potrawą jest tarator – bułgarski chłodnik na bazie jogurtu, ogórków, orzechów, kopru z dodatkiem czosnku. Znane są również potrawy: zupa z soczewicy lub białej fasoli, żółty ser z z owczego sera (kaszkawał), mocno przyprawione i bardzo soczyste wędliny bułgarskie tupu sudżuk, łukanka, pastyrma, kawior z bakłażanów (kiopłu), świerza lub pieczona papryka faszerowana białym serem (czuszka bjurek) oraz gołąbki w liściach winorośli (sarmi ot łozowi lista).

Wino Bułgaria jest ojczyzną wina. Traccy przodkowie Bułgarów byli pierwszymi winiarzami starożytności. Nad produkcją wina trackiego czuwał bóg Sabicjus. Poważnym źródłem sztuki Traków w wyrobie wina były utwory Homera “Iliada” i “Odyseja”. Tworząc swoje państwo w 681 roku Bułgarzy odziedziczyli po Trakach doświadczenie w produkcji wina, a także sporo tradycji winnych.


Obecnie Bułgaria dzięki łagodnemu klimatowi stwarza doskonałe warunki do uprawy winorośli. Uprawia się tutaj ponad 60 odmian winogron na terytorium 160 tys. hektarów. Trudno wyobrazić sobie życie Bułgarów bez wina. Jest ono elementem każdego bułgarskiego święta, a tych nie brak. Jest nawet specjalne święto poświęcone ludziom zajmującym się wyrobem wina - Trifon Zarezan.

CZAS PRZEJAZDU: 25 godzin (od granicy)
CZAS LOKALNY: czas polski plus 1 godzina
JĘZYK: bułgarski
STOLICA: Sofia
NAPIĘCIE: 220 V
WALUTA: leva
RELIGIA DOMINUJĄCA: prawosławie
PLAŻA: wstęp bezpłatny; piaszczysta
NAPIWKI: W Bułgarii uważa się za niestosowne dawać napiwek kelnerowi, dlatego z reguły jest on wliczony w rachunek.

Ceny w Bułgarii Walutą w Bułgarii jest leva (1BGL - około 1,98PLN). W obiegu znajdują się banknoty o nominałach 1, 2, 5, 10, 20, 50 i 100 BGL. Ceny niektórych produktów w Bułgarii są niższe niż w europejskich krajach zachodnich. Niskie ceny i wysokie rabaty na produkty skórzane i ubrania są niezła gratką dla zakupoholików. Przy tym pamiętać trzeba, że ubrania renomowanych marek, perfumy i urządzenia elektroniczne często są wyższe niż w innych krajach Europy.

Orientacyjne ceny wybranych produktów:

PRODUKT CENA
1/2L LOKALNEGO PIWA 1,10 leva
0,75L LOKALNEGO WINA ok. 4,00 leva
2L COCA COLI 2,00 leva
1,5L WODY NIEGAZOWANEJ 0,70 leva
1L SOKU POMARAŃCZOWEGO 2,50 leva

Co przywieźć z Bułgarii?

 • wino
 • olejek różany
 • przyprawę czubryca
 • ręcznie tkane obrusy i serwetki
 • rakiję

Pięć powodów, dla których warto pojechać do Bułgarii!

1. Złote Plaże – piaszczyste i skąpane w słońcu.
2. Wino – cenione w całej Europie.
3. Morze Czarne – spokojne, ciepłe, krystalicznie czyste.
4. Kultura – kusi i zachwyca swoim pięknem i różnorodnością.
5. Hotele – jedne z najlepszych w Europie.

Ceny zawierają aktualnie obowiązujące rabaty first & last minute!!!


Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe