Bułgaria / Słoneczny Brzeg / Wczasy / Hotel Sunny Residence ***

Bułgaria / Słoneczny Brzeg / Wczasy / Hotel Sunny Residence ***

Bułgaria / Słoneczny Brzeg / Wczasy / Hotel Sunny Residence ***
Kod produktu:
5083

cena od: 999.00 zł

Wczasy w Bułgarii LAST MINUTE. Ostatnie miejsca w korzystnej cenie.

W cenie zapewniamy:
 • zakwaterowanie w apartamentach 2, 3, 4, 5 osobowych.
 • 9 noclegów,
 • 9 śniadań,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opieka rezydenta na miejscu.
Dodatkowo płatne obowiązkowo:
 • ubezpieczenie KL, NW: 60 pln/os.,
 • opłata klimatyczna i administracyjna:10 euro/os. płatna w autokarze ( dzieci do lat 12 - brak wpłaty, 12-18 lat - 5 euro/os.),
Dodatkowo płatne opcjonalnie:
 • Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
 • ubezpieczenia KR: 3-4% od wartości imprezy,
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 pln/os.
 • rezerwacja miejsc w autokarze
Zakwaterowanie:

Aparthotel Sunny Residence *** to nowy obiekt, znajdujący się 500 metrów od plaży i ok. 1 km od słynnej plaży Cacao Beach. Oferuje on kilkuosobowe apartamenty z aneksami kuchennymi, odkryty basen z leżakami, windę, plac zabaw dla dzieci. Zakwaterowanie w apartamentach 2,3,4,5 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, sprzątanych codziennie, co 3 dni wymiana ręczników. Apartamenty są funkcjonalnie urządzone i dysponują telewizorem z dostępem do kanałów telewizji kablowej, klimatyzacją, bezpłatnym bezprzewodowym dostępem do Internetu, salonem i kuchnią na otwartym planie z jadalnią. Z obiektu Sunny Residence spacerem dotrzeć można do sklepów spożywczych i restauracji. W odległości ok 300 metrów od obiektu znajduje się ośrodek jazdy konnej, a tor kartingowy oddalony jest od niego o 500 metrów. Park wodny Sunny położony jest 1,5 km od apartamentów, a odległość od miejscowości Neseber wynosi 4 km.

Wyżywienie:

W cenie zapewniamy 9 śniadań.

Transport:

Transport autokarem trwa około 25 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię i Bułgarię. Przyjazd do Bułgarii w okolicach godziny 16:00. Wyjazd do Polski w okolicach godziny 19:00. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny mogą ulec zmianie.

Program ramowy:
  1 dzień - wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry.

  2 dzień - przejazd przez Serbię, Bułgarię. Przyjazd do miejscowości Słoneczny Brzeg w okolicach godziny 16:00, zakwaterowanie. Zebranie organizacyjne oraz zapisy na wycieczki fakultatywne.

  3 -11 dzień -
  wczasy w Słonecznym Brzegu oraz wycieczki fakultatywne (opis wycieczek fakultatywnych na stronie opisowej kraju).

  11 dzień - dzień wykwaterowanie do godziny 10:00, czas wolny. Wyjazd do Polski w okolicach godziny 19:00.

  12 dzień - przejazd przez Bułgarię, Serbię, Węgry, Słowację i Czechy.

  13 dzień -
  przekroczenie granicy polskiej w godzinach nocnych.
Pozostałe informacje:

Wakacje w Bułgarii w swoim programie powinny mieć Wieczór Bułgarski . Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wycieczek fakultatywnych, w ramach których oferujemy: zwiedzanie Stambułu, zwiedzanie zabytkowego Nessebaru, objazd po Sozopolu, Ropotamo, Burgas oraz wycieczkę do Warny.

Słoneczny Brzeg to największy i najbardziej popularny kurort wybrzeża Morza Czarnego, położony w gminie Neseber, około 25 km od lotniska w Burgas. Nazwa w pełni oddaje warunki klimatyczne – słońce, czysta woda, piaszczyste wydmy sięgające czasem 20m wysokości, nowoczesne hotele z 5000 miejsc noclegowych. Plaża bardzo dobrze zagospodarowana z łagodnym zejściem do morza, o długości około 10km. Dzięki bryzie morskiej w ciągu dnia nie jest tak odczuwalna, a noce są orzeźwiające. Wypożyczalnie sprzętu wodnego znajdują się na całej długości plaży, a warunki sprzyjają sportom takim jak windsurfing czy nurkowanie. Miejscowość przez wielu uważana jest za bułgarskie Lloret de Mar. Niezliczona liczba atrakcji, w tym 2 aquaparki, dyskoteki, puby, restauracje oferujące kuchnię z całego świata, zadowolą najbardziej wymagających turystów. Co więcej, Słoneczny Brzeg sąsiaduje bezpośrednio z zabytkowym Neseberem. Przeważająca liczba zachowanych do dziś budynków na starym mieście pochodzi z XI-XIV wieku. Charakterystyczne dla Neseberu są wąskie wybrukowane uliczki, malutkie placyki, dwukondygnacyjne domu o kamiennych parterach, drewnianych, nadwieszanych nad ulicą piętrach i zewnętrznych klatkach schodowych, kramy z pamiątkami, knajpki, tawerny, a wszystko okraszone kwiatowymi ogródkami i zebrane na niewielkiej powierzchni.

Bułgaria leży w samym sercu Półwyspu Bałkańskiego, tworząc most pomiędzy eleganckim i wyrafinowanym Wschodem a kolorowym i przyjaznym Zachodem. Kraj został założony w 681 roku, co sprawia, że jest jednym z najstarszych w Europie, a nawet na świecie. Stąd ogromna liczba cennych zabytków historii i kultury. Bułgaria z powierzchnią niespełna 111 tys. km² ma wiele do zaoferowania. Tu nie można się nudzić! Tym bardziej, że rano można wybrać się w góry, a wieczór spędzić w miłej restauracji na wybrzeżu. Bułgaria słynie również z piaszczystych plaż, wspaniałych krajobrazów, bogatego folkloru oraz gościnności. Bułgarskie plaże położone na wybrzeżu Morza Czarnego są wyjątkowo czyste. Pełno tu też wypożyczalni sprzętu turystycznego, a warunki sprzyjają sportom wodnym takim jak: żeglarstwo, windsurfing i wiele innych.

Czas w Bułgarii Wjeżdżając do Bułgarii należy pamiętać, by przesunąć zegarek o jedną godzinę do przodu. Oznacza to, że gdy w Warszawie jest godzina 10:00, w Sofi i jest 11:00.

Mowa ciała W Bułgarii inaczej interpretowane są kiwnięcia głową. Machnięcie głową na “tak”, w Bułgarii oznacza “nie” i na odwrót. Trzeba pamiętać, by gesty głową nie były przyczyną nieporozumień między turystami a Bułgarami.

Kuchnia Bułgarzy jadają obfi cie i smacznie. Ich kuchnia, choć jest zdecydowanie europejska, to jednak znaleźć w niej można elementy słowiańskie i orientalne. Na przystawkę podaje się zazwyczaj ciężki alkohol zbliżony do brandy lub bimbru – rakija. Do tego napoju najlepiej pasuje sałatka lub półmisek bułgarskich wędlin i serów. Najpopularniejszą bułgarską sałatką jest sałatka szopska, która jest połączeniem: ogórka, pomidora, papryki, cebuli i sera sirene (w smaku przypominający polski solan lub grecką fetę). Drugą najczęściej zamawianą potrawą jest tarator – bułgarski chłodnik na bazie jogurtu, ogórków, orzechów, kopru z dodatkiem czosnku. Znane są również potrawy: zupa z soczewicy lub białej fasoli, żółty ser z z owczego sera (kaszkawał), mocno przyprawione i bardzo soczyste wędliny bułgarskie tupu sudżuk, łukanka, pastyrma, kawior z bakłażanów (kiopłu), świerza lub pieczona papryka faszerowana białym serem (czuszka bjurek) oraz gołąbki w liściach winorośli (sarmi ot łozowi lista).

Wino Bułgaria jest ojczyzną wina. Traccy przodkowie Bułgarów byli pierwszymi winiarzami starożytności. Nad produkcją wina trackiego czuwał bóg Sabicjus. Poważnym źródłem sztuki Traków w wyrobie wina były utwory Homera “Iliada” i “Odyseja”. Tworząc swoje państwo w 681 roku Bułgarzy odziedziczyli po Trakach doświadczenie w produkcji wina, a także sporo tradycji winnych.

Obecnie Bułgaria dzięki łagodnemu klimatowi stwarza doskonałe warunki do uprawy winorośli. Uprawia się tutaj ponad 60 odmian winogron na terytorium 160 tys. hektarów. Trudno wyobrazić sobie życie Bułgarów bez wina. Jest ono elementem każdego bułgarskiego święta, a tych nie brak. Jest nawet specjalne święto poświęcone ludziom zajmującym się wyrobem wina - Trifon Zarezan.

CZAS PRZEJAZDU: 25 godzin (od granicy)
CZAS LOKALNY: czas polski plus 1 godzina
JĘZYK: bułgarski
STOLICA: Sofia
NAPIĘCIE: 220 V
WALUTA: leva
RELIGIA DOMINUJĄCA: prawosławie
PLAŻA: wstęp bezpłatny; piaszczysta
NAPIWKI: W Bułgarii uważa się za niestosowne dawać napiwek kelnerowi, dlatego z reguły jest on wliczony w rachunek.

Ceny w Bułgarii Walutą w Bułgarii jest leva (1BGL - około 1,98PLN). W obiegu znajdują się banknoty o nominałach 1, 2, 5, 10, 20, 50 i 100 BGL. Ceny niektórych produktów w Bułgarii są niższe niż w europejskich krajach zachodnich. Niskie ceny i wysokie rabaty na produkty skórzane i ubrania są niezła gratką dla zakupoholików. Przy tym pamiętać trzeba, że ubrania renomowanych marek, perfumy i urządzenia elektroniczne często są wyższe niż w innych krajach Europy.

Orientacyjne ceny wybranych produktów:

PRODUKT CENA
1/2L LOKALNEGO PIWA 1,10 leva
0,75L LOKALNEGO WINA ok. 4,00 leva
2L COCA COLI 2,00 leva
1,5L WODY NIEGAZOWANEJ 0,70 leva
1L SOKU POMARAŃCZOWEGO 2,50 leva

Wycieczki fakultatywne

UWAGA:
 • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
 • wycieczka odbywa się przy określonej liczbie osób
Stambuł 2-dniowy - dwudniowa wycieczka do dawnego Konstantynopola to doskonała wyprawa dla tych, który chcieliby zasmakować odrobiny orientu. Stambuł to magiczne miasto z piękną historią, zachwycającą architekturą, muzułmańską tradycją oraz kulturą. W programie zwiedzania miasta m.in.: Błękitny Meczet, Hipodrom, Hagia Sophia, czyli dawny kościół Mądrości Bożej (zwiedzanie wnętrza dodatkowo płatne), pałac sułtanów Top Kapi (główny dziedziniec), przejazd autokarem na azjatycką część miasta oraz zwiedzanie fabryki skóry. Dla chętnych dodatkowo płatny rejs po Bosforze. Podczas wycieczki zakwaterowaniew hotelu *** w okolicach historycznego centrum Stambułu, w cenie śniadanie oraz obiad.
Cena: ok. 95 euro/osobę
+ wiza turecka kupowana na granicy 25 euro (informacja z dnia 10.10.2014)

Stambuł 1-dniowy - drugi wariant wycieczki do stolicy dawnego Cesarstwa Bizantyjskiego. W programie wycieczki są: zwiedzanie Błękitnego Meczetu, Hipodromu, podejścię pod Hagię Sophię, główny dziedziniec Pałacu Top Kapi, przejazd autokarem na azjatycką część miasta oraz zwiedzanie fabryki skóry. Dla chętnych dodatkowo płatny rejs po Bosforze. W cenie wycieczki jest śniadanie i obiad.
Cena: ok. 75 euro/osobę
+ wiza turecka kupowana na granicy 25 euro (informacja z dnia 10.10.2014)

Sozopol - Ropotamo - Pomorie - Burgas- Sozopol to jedno z najstarszych i najbardziej magicznych miasteczek na bułgarskim wybrzeżu. W programie wycieczki: zwiedzanie pozostałości budowli greckich, rzymskich i bizantyjskich oraz murów obronnych miasta bułgarskiego. Z Sozopolu udamy się do Parku Krajobrazowego rzeki Ropotamo na godzinny rejs statkiem. Następnie zwiedzimy klasztor Św. Jerzego w Pomorie i udamy się na spacer po burgaskiej promenadzie. W cenie wycieczki jest obiad w Sozopolu.
Cena: ok. 37 euro/osobę
Warna z delfinarium - to drugie co do wielkości miasto Bułgarii, zwane jej letnią stolicą. Największy w kraju port, starówka, park nadmorski, delfinarium, centra handlowe, niepowtarzalna architektura. Program wycieczki obejmuje m. in. pokazy popisów delfinów - jednych z najinteligentniejszych zwierząt świata, które spotkać mozna również w północnych wodach Morza Czarnego. Wizyta w słynnym delfinarium to niezapomniane przeżycie dla wszystkich miłośników tych niezwykłych wodnych ssaków. Ponadto w programie wycieczki jest spacer po parku nadmorskim oraz zwiedzanie oddalonego o 15km monastyru Aładża - zespołu średniowiecznych cel klasztornych i cerkwi wykutych w skałach. W cenie wycieczki jest obiad.
Cena: ok. 45 euro/osobę

Wieczór bułgarski - ciekawym sposobem na poznanie bułgarskiej tradycji i kultury może być między innymi udział w wieczorze bułgarskim. Program folklorystyczny zawiera między innymi pokaz tańców w wykonaniu kilkunastoosobowego zespołu artystów. Występy kończy wspólny z turystami korowód bałkańskiego tańca – zwany horo. Gwoździem programu jest pokaz nestinarski, czyli taniec na rozżarzonych węglach wykonywany przez wprowadzających się w trans tancerzy. W cenie imprezy jest wino z beczek bez ograniczeń oraz tradycyjne potrawy kuchni bułgarskiej.
UWAGA - wino przeznaczone dla osób powyżej 18 roku życia. Obozowicze zamiast wina dostają regionalne napoje BEZALKOHOLOWE.
Cena: ok. 25 euro/osobę
(wino w cenie)
Nessebar - wyprawa z przewodnikiem do miasta-muzeum założonego prawie 3 tysiące lat temu, pomnika kultury - jednego z dziewięciu obiektów w Bułgarii znajdujących się na liście UNESCO. Uwagę Turystów przyciągają przede wszystkim zabytkowe świątynie. Ponadto w Neseberze praktycznie na każdym kroku można odkryć pozostałości po dawnych cywilizacjach zamieszkujących niegdyś miasto – termy rzymskie, amfiteatr, resztki greckich kolumn i bloków kamiennych, mury obronne i cerkwie, łaźnie tureckie, odrodzeniowe domy i uliczki. Neseber to niezwykle romantyczne miejsce z wielowiekową historią, która z pewnością zauroczy każdego.
Cena: ok. 15 euro/osobę

Bałczik i Kaliakra- Bałczik to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast wybrzeża Morza Czarnego. Miasto zaskoczy nas sympatyczną atmosferą. Jego tarasowe położenie pozwala podziwiać piękno Morza Czarnego niemal z każdego punktu. Strome i wąskie uliczki, wszechobecna winorośl zdobiąca większość budynków i podwórzy nadają mu niepowtarzalny urok. W Bałcziku zwiedzać będziemy letnią rezydencję królowej Marii oraz ogród botaniczny. Zobaczymy również pokaz wyrobów glinianych. Następnie udamy się na malowniczy przylądek Kaliakra, gdzie niemal pionowe skały, sięgające 70 metrów nad poziomem morza urzekną nas swoją monumentalnością. Najbardziej na wschód wysunięte miejsce w Bułgarii stworzone na styku morza, ziemi i powietrza z pewnością zachwyci każdego turystę. W cenie wycieczki obiad.
Cena: ok. 45 euro/osobę
Jeep Safari - wspaniała okazja do zobaczenia okolic Słonecznego Brzegu, gdzie piękna przyroda i widoki będą towarzyszyły nam przez cały dzień. Podczas przejażdżki w okolice parku przyrodniczego gór Strandża przespacerujemy się wzdłuż rzeki Mładeżka i udamy się do malowniczej jaskini, słynnej z podziemnego jeziora. Zażyjemy również orzeźwiającej kąpieli w wodospadzie. Na koniec wycieczki w pobliskiej wiosce posilimy się tradycyjnym bułgarskim posiłkiem i zobaczymy pokaz folklorystyczny.
Cena: ok. 45euro/osobę
Rodzinny rejs statkiem Tattoo - kapitalna impreza na statku dla całych rodzin. Podczas rejsu oprócz animacji dla dzieci (pokaz piracki i magiczny) będziemy mogli uczestniczyć w wielu grach i zabawach, skosztować bułgarskich potraw, popływać w morzu oraz opalać się na pokładzie łodzi. Podczas rejsu serwowane będą non-stop napoje bezalkoholowe oraz dla dorosłych piwo i sangria. Najlepsi w Słonecznym Brzegu animatorzy oraz piraci dopilnują, aby całe rodziny świetnie się bawiły.
Cena: ok. 30euro/osobę dorosłą, ok. 20euro/dziecko, ok. 10euro/drugie dziecko
Jacht piknik - całodniowy rejs jachtem po Morzu Czarnym to doskonała szansa na delektowanie się morskim powietrzem, podziwianie widoków, kąpiel z nurkowaniem, wędkowanie i zajadanie się morskimi specjałami.
Cena: ok. 35 euro/osobę

Ceny zawierają aktualnie obowiązujące rabaty first & last minute!!!


Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe