Chorwacja - Dalmatyńska eskapada

Chorwacja - Dalmatyńska eskapada

Chorwacja - Dalmatyńska eskapada
Kod produktu:
2303

cena od: 1589.00 zł

CHORWACJA AUTOKAREM - NIE PRZEGAP

Już dziś skorzystaj z promocji FIRST MINUTEProgram


Malownicza Słowenia - Split i Dubrovnik - tego nie zapomnisz - Plitvickie Jeziora - 16 jezior, 72 wodospady - Park Narodowy Krka - Kolacje w cenie - Wypoczynek nad morzem - słońce murowane!

Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię. Po drodze planowane są krótkie postoje.

Dzień 2
We wczesnych godzinach porannych przejazd do Lublany, stolicy Słowenii (krótki spacer po mieście). Dalej pojedziemy do jaskini Postojna - jednej z największych na świecie jaskiń o łącznej długości ponad 27 km. W godzinach popołudniowych przejazd do hotelu w północnej części Chorwacji. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Plitvic i zwiedzanie Parku Narodowego Plitvickie Jeziora, gdzie na obszarach porośniętych przez buki, jodły, świerki i klony, znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo na długości 8 km i połączonych ze sobą 72 wodospadami. Obszar parku zaliczany jest do światowego dziedzictwa naturalnego i jest chroniony przez UNESCO. Następnie przejazd na wybrzeże i zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Wieczorem obiadokolacja.

Dzień 4
Po śniadaniu proponujemy wyjazd na całodniową wycieczkę do Splitu i Trogiru (na miejscu lokalny przewodnik). W Splicie, największym mieście Dalmacji zwiedzimy stare miasto, którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu - krzyżują się tu wpływy weneckie, węgierskie i austriackie. Zobaczymy antyczny pałac cesarza Dioklecjana - jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (IV-V w.) i malowniczy port. W Trogirze, typowym nadmorskim miasteczku pospacerujemy po malowniczej starówce, gdzie zobaczymy między innymi ratusz z przełomu XIV i XV w. i katedrę św. Wawrzyńca z XIII w. Powrót do hotelu, obiadokolacja i czas wolny.

Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu przejazd malowniczą, nadmorską trasą do Dubrownika (po drodze fantastyczne widoki na góry i Adriatyk), ogłoszonego przez UNESCO dziedzictwem kultury światowej. W programie, między innymi spacer po starym mieście, Mala Braca - klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV w., Muzeum Apteki oraz mury miejskie. Powrót do hotelu, obiadokolacja i czas wolny.


Dzień 6-8
Czas wolny na odpoczynek, kąpiele słoneczne i morskie. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (w zależności od usytuowania hotelu Medjugorje i Mostar, piknik rybny - rejs statkiem, Szibenik i Zadar, Korcula. Ceny każdej z wycieczek to ok. 30 - 40 EUR/os).

Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Parku Narodowego Krka, położonego na terenie ukształtowanym przez rzekę o tej samej nazwie. Rzeka Krka, płynąc przez wapienne podłoże wytworzyła nieregularne koryto - najciekawsze miejsce to niemal półkilometrowy odcinek, gdzie rzeka przepływa przez 17 kaskad, szerokich prawie na 100 m, pokonując spadek terenu o wysokości 45 metrów. Późnym popołudniem wyjazd do Polski.

Dzień 10
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (Katowice ok. 13.00)

UWAGA! Ze względu na różną, uzależnioną od terminu wyjazdu lokalizację hoteli, ww. program należy traktować ramowo i może on ulec zmianie, oczywiście z zachowaniem wszystkich pozycji zwiedzania. Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.

Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 3500 km (liczone od granic Polski).

Zakwaterowanie na objeździe

Hotel**/*** (1 nocleg) w północnej części Chorwacji ( okolice Zagrzebia lub Rijeki). Pokoje 2 os. (z możliwością dostawk) z łazienkami i WC. W hotelu restauracja i bar. Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (serwowana do stolika lub bufet w zależności od hotelu).


Hotele **/ *** (6 noclegów)

Położenie: W zależności od terminu hotele położone na Riwierze Kasztelańskiej, Riwierze Makarskiej, Płw Peljesac, na Korculilub w Neum (na terenie Bośni i Hercegowiny). Wszystkie hotele znajdują się nad morzem, w maksymalnej odległości 500 m od morza. Wszystkie posiadają recepcję, bar, restaurację, część z nich posiada basen.

Pokoje: Funkcjonalnie wyposażone pokoje 2 os. (z możliwością dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości hoteli z TV. Większość pokoi posiada balkon.

Wyżywienie: śniadania typu bufet i obiadokolacje (wybór z 2 zestawów lub bufet w zależności od hotelu).

Naszym zdaniem: Świetna lokalizacja hotelu nad morzem daje doskonałe miejsce wypadowe na wycieczki, a jednocześnie moźliwość relaksu po zwiedzaniu.

Kategoria lokalna: **/***

Świadczenia

Cena obejmuje przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (7 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.


Cena podstawowa nie obejmuje kosztów miejscowych przewodników (w Splicie, Trogirze i Dubrowniku), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, systemu Tour Guide, opłaty klimatyczne ok. 1 EUR/dzień/os. oraz innych wydatków osobistych.

Orientacyjny koszt biletów wstępu i przewodników (łącznie z systemem Tour Guide) - około 107 EUR.

Ceny zawierają aktualnie obowiązujące rabaty first & last minute!!!

Galeria produktu:

Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe