Chorwacja Hotel Punta*** / Autokarem

Chorwacja Hotel Punta*** / Autokarem

Chorwacja Hotel Punta*** / Autokarem
Kod produktu:
2296

Chorwacja to długie wybrzeże z połyskującym w słońcu morzem, kamiennymi zatokami, uroczymi plażami i lasami sosnowymi. Ten pełen naturalnego pięna obraz dopełniają ciągnące się wzdłuż wybrzeża wysokie góry, bujna śródziemnomorska roślinność i cuda natury takie, jak wodospady Krka czy Plitvickie Jezera. Ale Chorwacja to nie tylko przyroda. To także tętniące życiem miasta położone wśród statożytnych ruin rzymskich oraz wiele wieków przenikania się w kulturze wpłwów antycznych, słowiańskich, włoskich i tureckich. To wreszcie gościnni i otwarci mieszkańcy, z dumą prezentujący przyjezdnym bogate dziedzictwo swojego kraju. Dzięki tym walorom Chorwacja jest jednym z najpopularniejszych miejsc wakacyjnego wypoczynku w Europie.

Do Chorwacji na dowód czy paszport?

Turystów wyjeżdżających do Chorwacji, ucieszy zmiana w przepisach systemu wizowego, które zezwalają obywatelom UE na przekroczenie granicy na podstawie dowodu osobistego. Przy tym należy pamiętać, że turyści legitymujący się jedynie dowodem osobistym, mogą spotkać się z innymi problemami, np. brak możliwości:

 • powrotu do Polski drogą lotniczą,
 • skorzystania z bezpłatnej opieki medycznej w nagłych przypadkach,
 • korzystania z usług banków.

Z tego względu, osoby wyjeżdżające do Chorwacji na własną rękę, powinny spakować również aktualny paszport. Inaczej jest w przy- padku wyjazdów zorganizowanych przez biura podróży, które zapewniają prywatną opiekę zdrowotną oraz ubezpieczają turystów przed nieszczęśliwymi wypadkami. W takiej sytuacji wystarczy tylko dowód osobisty.


W cenie zapewniamy:

 • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
 • 9 noclegów,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opieka rezydenta na miejscu.

Dodatkowo płatne obowiązkowo:
 • ubezpieczenie KL, NW: 60 pln/os.,
 • opłata klimatyczna: 10 euro/os/turnus. (dzieci do 12 lat - brak opłat, dzieci 12-18 lat - 5 euro) płatne w autokarze,
 • wyżywienie ALL INCLUSIVE - 90 euro/os. (płatne w autokarze)

Dodatkowo płatne opcjonalnie:
 • Kup Sobie Spokój: 80 zł/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę ?Kup sobie spokój? nie podlega zwrotowi
 • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy

Zakwaterowanie:

Hotel Punta*** - położony w malowniczej zatoce, nad samym morzem w niewielkiem kurorcie turystycznym Igrane (15 km od stolicy regionu - Makarskiej). Wybudowany w charakterystycznym dalmatyńskim stylu, łączy nowoczesność z tradycją. Wszystkie pokoje z balkonami i widokiem na morze, wyposażone w klimatyzację (w cenie) i TV. Hotel położony jest bezpośrednio przy plaży, posiada basen na wolnym powietrzu.
Wyżywienie:

Obowiązkowo należy wykupić wyżywienie All inclusive w cenie preferencyjnej 90 euro/os. Śniadania, lunch, obiad w formie bufetu oraz regionalne alkohole i inne napoje podawane przy basenie w godzinach 10:00 - 23:00. W cenie leżaki, parasole dostępne przy basenie oraz animacje dla dzieci i dorosłych. Płatność za All inclusive dokonywana jest w autokarze.


Program ramowy:
  1 dzień - wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy, Austrię.

  2 dzień
   - przejazd przez Austrię, Słowenię i Chorwację. Przyjazd do Baśkiej Vody około godziny 19:00. Zakwaterowanie, zebranie organizacyjne oraz zapisy na wycieczki fakultatywne.

  3 - 11 dzień
   - wczasy w Chorwacji w miejscowości Igrane. Istnieje możliwości wykupienia ciekawych wycieczek obejmujących zwiedzanie Chorwacji. W ofercie: zwiedzanie Splitu, zwiedzanie Trogiru, zwiedzanie Dubrovnika, wycieczka na Wodospady rzeki Krka i wycieczka do Medjugorje. Szczegółowy program zwiedzania Chorwacji znajduje się w opisie wycieczek fakultatywnych.

  11 dzień
   - wykwaterowanie do godziny 10:00, czas wolny. Zakończenie wczasów w Chorwacji. Wyjazd do Polski około godziny 22:00.

  12 dzień
   - przejazd przez Chorwację, Słowenię, Austrię, Czechy. Przekroczenie granicy polskiej w okolicach godzin południowych.

Transport:

Transport autokarem trwa około 18 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię. Przyjazd do Chorwacji około godziny 19:00. Wyjazd do Polski około godziny 22:00. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny mogą ulec zmianie.


Pozostałe informacje:

  Wczasy w Chorwacji to doskonała okazja, by zobaczyć najciekawsze zabytki tego przepięknego kraju. Zwiedzanie Chorwacji podczas wakacji na Riwierze Makarskiej jest łatwe, ze względu na doskonałe położenie Riwiery, pomiędzy Splitem a Dubrovnikiem. Najczęściej wybierane wycieczki to: Dubrovnik oraz Medjugorje - jednodniowa wycieczka do Perły Adriatyku, zwiedzanie Splitu oraz Trogiru oraz wycieczka na wodospady rzeki Krka.UWAGA:
 • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
 • wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób 
 • Fish picnic nie jest dostępny dla hotelu Punta w Igrane

Dubrovnik - średniowieczne miasto, klejnot południowej Dalmacji, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO, dumnie zwany Perłą Adriatyku. To jedno z najpiękniejszych chorwackich miast, które swe tajemnice skrywa za monumentlanymi murami obronnymi. Serce Dubrovnika tętni w rytmie festiwali i imprez kulturalnych. Liczne restauracje i kawiernie wkomponowały się w scenerię historycznych zabytków. Do Dubrovnika w 2003 roku pielgrzymował Jan Paweł II.
Cena: 40 euro/osobę

Split i Trogir - w programie zwiedzania Splitu: Riva, Stare Miasto z unikalną architekturą kilku epok, jedyny zachowany w całości rzymski pałac - Pałac Dioklecjana, charakterystyczny bałkański bazar oraz największy port południowej Chorwacji. Ze Splitu udamy się do Trogiru, miasta założonego przez Greków, malowniczo położonego ze wspaniale zachowaną średniowieczną starówką.
Cena: 30 euro/osobę

Medjugorje - sanktuarium Maryjne w Hercegowinie, ukryte pomiędzy szczytami gór, ściągające od 20 lat tysiące pielgrzymów z całego świata. Jest to największe sanktuarium maryjne Bałkan.(Każdy z Turystów powinien obowiązkowo posiadać paszport).
Cena: 30 euro/osobę

Fish picnic
 - wycieczka dla tych, którzy lubią morze, jego wyjątkowy charakter i typową atmosferę dalmatyńską: słońce, pieśń, dobre wina lokalne i świeżą pieczoną rybę. Statkiem popłyniemy wzdłuż półwyspu Peljesać i do niedalekich wysp. Statek zakotwiczy na czas kąpieli w romantycznej zatoce, gdzie również podany będzie obiad: świeża ryba i dużo dobrego wina.
Cena: 30 euro/osobę

Wodospady rzeki Krka i Sibenik - jeśli ktoś z Was marzył o kąpieli pod wodospadem, tutaj w Parku Narodowym Krka może to marzenie spełnić. 16 spiętrzeń na rzecze Krka tworzy kompleks malowniczych wodospadów, składających się na naturalny Park Wodny. U stóp największego wodospadu jest duże kąpielisko, gdzie można będzie popływać i poopalać się. W drodze powrotnej zobaczymy Sibenik - metropolię wczesnosłowiańską, położoną u ujścia rzeki do Adriatyku. Wszystkie uliczki w centrum prowadzą w kierunku twierdzy, górującej nad miastem, z której rozpościera się wspaniała panorama miasta.
Cena: 50 euro/osobę
(w cenę wliczony bilet wstępu do Parku)

Mostar -Poćitelj (szlak turecki) - wycieczka śladami tureckiej przeszłości Bałkanów. Pocitelj to niewielka miejsowość w której znajduję się jeden z najlepiej zachowanych zespołów urbanistycznych z okresu dominacji tureckiej na terytorium Bośni i Hercegowiny. Nad miastem górują pozostalości średniowiecznej tureckiej twierdzy. Mostar to miasto mostu, minaretów i cmentarzy. Pięknie położony w dolinie Neretwy, jest nieformalną stolicą Hercegowiny. Główną atrakcją jest kamienny Stary Most, wybudowany w XVI wieku. Zwiedzamy również: meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz dzielnica Stara Carsija (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią, meczety, z których dobiegają głosy muezinów wzywających do modlitwy).
Cena: 40 euro/osobę
Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe