Chorwacja / Wyspa Brać / Wczasy / Hotel Ivan All ***

Chorwacja / Wyspa Brać / Wczasy / Hotel Ivan All ***

Chorwacja / Wyspa Brać / Wczasy / Hotel Ivan All ***
Kod produktu:
1076

cena od: 1799.00 zł

Poznaj piękno Chorwacji w cenie LAST MINUTE. Miejsca już dostępne.

W cenie zapewniamy:

• zakwaterowanie w pok. 2, 3, os.
• 9 noclegów
• transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta)
• opieka rezydenta na miejscu

Dodatkowo płatne obowiązkowo:

• ubezpieczenie KL, NW: 60 pln/os.
• deklaracja All Inclusive oraz opłata klimatyczna i kwaterunkowa: 140 euro/os. (płatne w autokarze)

Dodatkowo płatne opcjonalnie:
  • Kup Sobie Spokój: 80 zł/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi
  • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy
  • rezerwacja miejsc w autokarze: 50 zł/os.
  • klimatyzacja w pokoju: 5 euro/pokój/dzień
Zakwaterowanie:

Hotel Ivan*** - budynek położony w willowej części miejscowości Bol na wyspie Brać, około 100 metrów od morza i około 1500 metrów od Złotego Rogu. Hotel o wysokim standardzie, w części wewnętrznej zbudowany z białego kamienia. Na terenie hotelu znajdują się: basen, bar, restauracja, leżaki i dyskoteka. W hotelu dostępny jest internet WI-FI (zasięg w restauracji hotelowej). Klimatyzacja w pokojach płatna 5 euro/dzień/pokój.
Z hotelowego basenu rozpościera się cudowny widok na przeciwległą wyspę Hvar. 200 metrów od budynku, przy kościele, znajduje się przepiękna, zatoczkowa plażą. To wyjątkowe miejsce polecamy Państwu szczególnie.
Biorąc pod uwagę wysokie ceny usług gastronomicznych w Chorwacji rekomendujemy Państwu obowiązkowe wyżywienie All Inclusive w cenie 120 euro/os.

Chorwacja to długie wybrzeże z połyskującym w słońcu morzem, kamiennymi zatokami, uroczymi plażami i lasami sosnowymi. Ten pełen naturalnego pięna obraz dopełniają ciągnące się wzdłuż wybrzeża wysokie góry, bujna śródziemnomorska roślinność i cuda natury takie, jak wodospady Krka czy Plitvickie Jezera. Ale Chorwacja to nie tylko przyroda. To także tętniące życiem miasta położone wśród statożytnych ruin rzymskich oraz wiele wieków przenikania się w kulturze wpłwów antycznych, słowiańskich, włoskich i tureckich. To wreszcie gościnni i otwarci mieszkańcy, z dumą prezentujący przyjezdnym bogate dziedzictwo swojego kraju. Dzięki tym walorom Chorwacja jest jednym z najpopularniejszych miejsc wakacyjnego wypoczynku w Europie.

Wyżywienie:

Obowiązkowo należy wykupić deklarację All Inclusive, w ramach której zapewniamy: śniadanie w formie bufetu, obiad, kolację oraz regionalne alkohole (nielimitowane lokalne wino, brandy, piwo (do 4 piw w trakcie dnia) oraz napoje bezalkoholowe.)

Program ramowy:

1 dzień - wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy, Austrię.

2 dzień - przejazd przez Austrię, Słowenię i Chorwację. Przyjazd na Riwierę Makarską ok. 17 i transfer na wyspę Brać. Zakwaterowanie, zebranie organizacyjne oraz zapisy na wycieczki fakultatywne.

3 - 11 dzień - wczasy w Chorwacji na wyspie Bol. Istnieje możliwości wykupienia ciekawych wycieczek obejmujących zwiedzanie Chorwacji. Szczegóły znajdują się w zakładce: „wycieczki fakultatywne“

11 dzień - wykwaterowanie do godziny 10:00, czas wolny. Zakończenie wczasów w Chorwacji. Transfer na Riwierę Makarską. Wyjazd do Polski około godziny 21:00.

12 dzień - przejazd przez Chorwację, Słowenię, Austrię, Czechy. Przekroczenie granicy polskiej w godzinach południowych.

Transport:

Transport autokarem trwa około 18 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię. Przyjazd do Chorwacji około godziny 17:00. Transfer na wyspę Brać. Wyjazd do Polski około godziny 21:00. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny mogą ulec zmianie.

Kuchnia

Prawdziwa chorwacka kuchnia to specjalność małych, lokalnych, z reguły rodzinnych restauracji. Menu w takich restauracjach jest bardzo urozmaicone. Charakterystyczną cechą jest duża ilość przypraw. Osobom lubiącym pikantne jedzenie polecamy danie muskalica - mięso z cebulą, smażone na patelni z pieprzem i pepperoni. Mniej pikantny jest najczęściej djuvec - danie przyrządzane z duszonego mięsa wieprzowego i jagnięcego z ryżem, papryką, pomidorami i sezonowymi warzywami. Cevapcici to zrazy z różnych odmian siekanego mięsa. Kolejne ciekawe danie to rażnici, które składa się z drobnych kawałków wieprzowiny doprawionych solą i pieprzem i grillowanych na rożnie. Pleskavica to płaski stek z mięsa siekanego. Z owoców morza smaczne jest Skampi a la Buzara, w sosie winno-pomidorowym oraz kalmary. Warto jako przystawkę zamówić prsut – porcja łagodnej, suszonej na powietrzu szynki. Szynka najlepiej smakuje z ciepłym tostem z masłem.

CZAS PRZEJAZDU: 18 godzin (od granicy)
CZAS LOKALNY: czas polski
JĘZYK: chorwacki
STOLICA: Zagrzeb
NAPIĘCIE: 220V
WALUTA: kuna
RELIGIA DOMINUJĄCA: rzymski katolicyzm
PLAŻE: wstęp bezpłatny; kamieniste
NAPIWKI: Choć napiwki wliczone są standardowo w cenę całkowitą, to są mile widziane. Zwyczajowo należy doliczyć 10% kwoty na rachunku.

Plaże

Plaże są kamieniste, jedynie w małych zatokach znajdują się drobne kamienie, żwir lub piasek. Dobrze jest zabrać ze sobą miękki podkład, na przykład składany materac plażowy (lepiej, żeby nie był nadmuchiwany, bo może ulec przebiciu). Plaże tylko dla nudystów noszą nazwę FKK. Na FKK obowiązuje zakaz wstępu w ubraniach i pobierane są niskie opłaty za wejście.

Ceny w Chorwacji

Planując zakupy w Chorwacji warto pamiętać, że tutejsze sklepy są czynne z reguły w godzinach od 9:00 do 13:00 i od 17:00 do 20:00. Latem część sklepów pracuje dłużej. Sklepy spożywcze otwarte są na ogół bez przerwy między godziną 8:00 a 20:00. Ceny w Chorwacji uzależnione są od miejsca. Wyższych cen spodziewać się można w dużych ośrodkach turystycznych i na wyspach, tańszych – w głębi kraju i w mniejszych miastach.

Orientacyjne ceny wybranych produktów:

PRODUKT CENA
1/2L LOKALNEGO PIWA 10 KN
1/2 LOKALNEGO WINA 30 KN
CAPPUCINO 10 KN
PIZZA 30 KN
SAŁATKA 27 KN

Wycieczki fakultatywne

UWAGA:
  • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
  • wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób
W yspa Brać -to trzecia co do wielkości wyspa w Chorwacji, a największa wyspa Dalmacji. Słynie z wielu ciekawostek, które można zobaczyć podczas półdniowej wycieczki po wyspie.

Z tradycją eksploatacji białego kamienia można się zapoznać w miejscowości Puciśca, muzeum w Skripie opowie o historii i obyczajach całej wyspy,a miejscowość Povlja zachwyci swym winno-oliwkowo-sosonowym krajobrazem tak charakterystycznym dla wyspy.

Cena 30 euro/osobę

Dubrovnik- średniowieczne miasto, klejnot południowej Dalmacji, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO, dumnie zwany Perłą Adriatyku. To jedno znajpiękniejszych chorwackich miast, które swe tajemnice skrywa za monumentlanymi murami obronnymi. Serce Dubrovnika tętni w rytmie festiwali i imprez kulturalnych. Liczne restauracje i kawiernie wkomponowały się w scenerię historycznych zabytków. Do Dubrovnika w 2003 roku pielgrzymował Jan Paweł II.
Cena: 65 euro/osobę

Split i Trogir- w programie zwiedzania Splitu: Riva, Stare Miasto z unikalną architekturą kilku epok, jedyny zachowany w całości rzymski pałac - Pałac Dioklecjana, charakterystyczny bałkański bazar oraz największy port południowej Chorwacji. Ze Splitu udamy się do Trogiru, miasta założonego przez Greków, malowniczo położonego ze wspaniale zachowaną średniowieczną starówką.
Cena: 55 euro/osobę

Medjugorje- sanktuarium Maryjne w Hercegowinie, ukryte pomiędzy szczytami gór, ściągające od 20 lat tysiące pielgrzymów z całego świata. Jest to największe sanktuarium maryjne Bałkan.(Każdy z Turystów powinien obowiązkowo posiadać paszport).
Cena: 50 euro/osobę

Wodospady rzeki Krka i Sibenik- jeśli ktoś z Was marzył o kąpieli pod wodospadem, tutaj w Parku Narodowym Krka może to marzenie spełnić. 16 spiętrzeń na rzecze Krka tworzy kompleks malowniczych wodospadów, składających się na naturalny Park Wodny. U stóp największego wodospadu jest duże kąpielisko, gdzie można będzie popływać i poopalać się. W drodze powrotnej zobaczymy Sibenik - metropolię wczesnosłowiańską, położoną u ujścia rzeki do Adriatyku. Wszystkie uliczki w centrum prowadzą w kierunku twierdzy, górującej nad miastem, z której rozpościera się wspaniała panorama miasta.
Cena: 70 euro/osobę
(w cenę wliczony bilet wstępu do Parku)
Mostar - Poćitelj (szlak turecki)- wycieczka śladami tureckiej przeszłości Bałkanów. Pocitelj to niewielka miejsowość w której znajduję się jeden z najlepiej zachowanych zespołów urbanistycznych z okresu dominacji tureckiej na terytorium Bośni i Hercegowiny. Nad miastem górują pozostalości średniowiecznej tureckiej twierdzy. Mostar to miasto mostu, minaretów i cmentarzy. Pięknie położony w dolinie Neretwy, jest nieformalną stolicą Hercegowiny. Główną atrakcją jest kamienny Stary Most, wybudowany w XVI wieku. Zwiedzamy również: meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz dzielnica Stara Carsija (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią, meczety, z których dobiegają głosy muezinów wzywających do modlitwy).
Cena: 60 euro/osobę

Rafting
Rafting to prawie 4 godzinny, pełen wrażeń spływ pontonowy po jednej z najpiękniejszych górskich rzek świata, która swą ścieżkę do morza wyżłobiła w malowniczym kanionie. Profesjonalni skipperzy bezpiecznie prowadzą pontony w rwącym nurcie Cetiny, a uczestnicy rywalizują z siłami natury przy wiosłach. Na koniec przygody zaplanowana kąpiel w rzece.

Cena: 50 euro/osobę

Ceny zawierają aktualnie obowiązujące rabaty first & last minute!!!


Galeria produktu:

Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe