Czarnogóra Villa Krapina*** / Autokarem

Czarnogóra Villa Krapina*** / Autokarem

Czarnogóra Villa Krapina*** / Autokarem
Kod produktu:
2279

Budva to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast na wybrzeżu adriatyckim. Na dziedzictwo Budvy, podobnie jak całej Czarnogóry, składają się pozostałości różnych kultur. Wizytówką miasta są dziś rzymskie budowle i imponująca śródziemnomorska architektura. Starówka to prawdziwy labirynt wąskich uliczek i maleńkich placyków pełnych kawiarń. W samym mieście znajduje się słynna rozległa Slovenska Plaża, ciągnąca się na długości 1500 m i liczne mniejsze plaże ukryte w malowniczych zatoczkach. Opalać się i kąpać można tuż za zabytkowymi murami. Latem każdego roku w cytadeli na starym mieście odbywają się festiwale teatralne. Do tradycji należą także koncerty muzyki klasycznej i nocne recytacje poetów. Jest tu wytwórnia filmowa, galeria sztuki, odbywa się również festiwal muzyki śródziemnomorskiej. Występowali na nim m.in. Toto Cutugno, Goran Bregovic i Al Bono. Latem przybywają tu turyści z całego świata. Kurort swą niesamowicie bogatą infrastrukturą wypoczynkowo-rozrywkową dorównuje najpopularniejszym europejskim miejscowościom turystycznym. Wypoczynek w Budvie polecamy każdemu. Przeciętna temperatura latem wynosi 3°C, zimą ? 9,3°C. W morzu kąpać się można od maja do października. Jego średnia temperatura latem to 23°C.

Czarnogóra dumnie zwana Perłą Adriatyku, to idealne miejsce dla tych, którzy wczasy chcą spędzić jednocześnie nad morzem i w górach. To maleńkie europejskie państwo o powierzchni zaledwie 13,5 tys. km2 i liczbie mieszkańców wynoszącej niewiele ponad 650 tys. Mimo niewielkich rozmiarów, Czarnogóra charakteryzuje się niezwykłą różnorodnością krajobrazu. W granicach państwa znajduje się 293 km linia brzegowa Morza Adriatyckiego. Co ciekawe, pas nadmorski jest bardzo wąski, a dalej ciągnie się rozległa wyżyna krasowa, nad którą górują szczyty Gór Dynarskich. Sprawia to wrażenie, jakby góry wyrastały z morza. Najciekawszy fragment to Boka Kotorska ? jedyny fiord Europy Południowej. Widok jest niesamowity ? woda wdziera się w głąb lądu, zajmując poprzeczne doliny i podłużne zagłębienia.

W cenie zapewniamy:
  ? zakwaterowanie w studio 2, 3 osobowych lub apartamentach 4 osobowych,
  ? 9 noclegów,
  ? transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
  ? opieka rezydenta na miejscu.

Dodatkowo płatne obowiązkowo:

  ? ubezpieczenie KL, NW: 60 pln/os.,
  ? opłatna klimatyczna: 15 euro/osoba/turnus, płatna w autokarze w euro (dzieci do lat 0-8 lat 8 euro)

Dodatkowo płatne opcjonalnie:
  ? Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę ?Kup sobie spokój? nie podlega zwrotowi,
  ? ubezpieczenie KR: 3-4% od wartości imprezy,

Zakwaterowanie:


Villa Krapina***
- trzypoziomowy, nowy budynek z klimatyzacją. Odległość od Slovenskiej Plaży około 700 m, 100 metrów od przystanku autobusowego, 50 metrów od marketu spożywczego i około 200 metrów od Villi 3D i Slavicy. Standard wykończenia budynku jest bardzo wysoki, urządzony gustownie z dużą dbałością o detale.

Studio 2 osobowe
- 2 osobne łóżka, klimatyzacja, aneks kuchenny, łazienka z prysznicem i ręcznikami, duża szafa, biurko i lampki nocne, stolik, TV, sejf. Wszystkie meble są nowe, w kolorze ciemnobrązowym. Dostępne są studio z balkonami oraz bez balkonów.

Studio 3 osobowe
- łóżko małżeńskie oraz łóżko pojedyncze, klimatyzacja, aneks kuchenny, łazienka z prysznicem i ręcznikami, duża szafa, biurko i lampki nocne, stolik, TV, sejf. Wszystkie meble są nowe, w kolorze ciemnobrązowym. Dostępne są studio z balkonami oraz bez balkonów.

Apartament 4 osobowy/2 pokojowy
- w pierwszym pokoju znajdują się: łóżko małżeńskie oraz łóżko pojedyncze, aneks kuchenny, balkon. W drugim pokoju łóżko pojedyncze. W apartamencie: klimatyzacja, aneks kuchenny, łazienka z prysznicem i ręcznikami, duża szafa, biurko i lampki nocne, stolik, TV, sejf. Wszystkie meble są nowe, w kolorze ciemnobrązowym. Apartamenty z balkonami.


Wyżywienie:


100 metrów od Villi Krapina znajduje się restauracja, w której istnieje możliwość wykupienia wyżywienia HB (śniadanie+obiadokolacja) w cenie około 9 euro/dzień/osobę.Transport:


Transport autokarem trwa około 24 godziny od granicy polskiej. Przyjazd do Czarnogóry w okolicach godziny 13:00. Wyjazd do Polski w okolicach godziny 16:00. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny mogą ulec zmianie.


Do przekroczenia granicy z Czarnogórą wystarczy dowód osobisty.Program ramowy:

  1 dzień - wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy, Austrię.

  2 dzień
   - przejazd przez kraje tranzytowe. Przyjazd do Budvyokoło godziny 17:00.  Zakwaterowanie, zebranie organizacyjne oraz zapisy na wycieczki fakultatywne (opis wycieczek fakultatywnych znajduje się w zakładce Wycieczki fakultatywne). 

  3 - 11 dzień
   -  wczasy w Budvie w Vilii Krapina.  

  11 dzień - 
  wykwaterowanie koło godziny 10:00,  czas wolny do wyjazdu. Wyjazd do Polski około godziny 20:00. 

  12 dzień
   - przejazd przez kraje tranzytowe. Przekroczenie granicy polskiej. Dla miast w północnej Polsce możliwy przyjazd po północy 13 dnia.

UWAGA:
 • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
 • wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób 
Albania - zwiedzanie rozpoczniemy od czarnogórskiego miasteczka Stari Bar. Zwiedzimy tu ruiny Starego Miasta, a następnie schodząc ze wzgórza carsiją - turecką uliczką z małymi sklepikami, zatrzymamy się w jednej z ?kawiarni? aby skosztować przepysznej tureckiej lemoniady ze świeżych owoców oraz słodkich specjałów. Kolejnym etapem wycieczki będzie już albańskie miasto Skodra, do którego dojedziemy przez typowo cygańską wioskę. W Skodrze zwiedzimy mury Starego Miasta, a przejeżdżając autokarem przez centrum poczujemy klimat typowo albański. Ze Skodry przejedziemy na albańskie wybrzeże.
Cena: 45 euro/osobę

Boka Kotorska
- wyprawa statkiem wycieczkowym po jednej z najbardziej malowniczych na świecie zatok, nazywanej również jedynym na południu Europy fiordem. Zwiedzimy Kotor, którego starówkę wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO, zatrzymamy się też na sztucznie usypanej wyspie z Kościołem Gospy od Skarpjela, oraz w miasteczku Herceg Novi. Będziemy mieć również czas na kąpiel oraz plażowanie.
Cena: 28 euro/osobę

Klasztor Ostrogi Jezioro Skoderskie
- ta wycieczka da nam okazję zobaczenia największego czarnogórskiego relikwiarza, wybudowanego w XVII wieku. Odwiedzimy tu kaplicę, w której spoczywają relikwie św. Vasilije Ostroskiego. Niesamowita atmosfera monastiru ?wykutego? w skale, którą tworzą przede wszystkim piękne widoki, na długo pozostaną w pamięci. Następnie przejedziemy nad Jezioro Skoderskie. Tu płynąc statkiem podziwiać będziemy urokliwy krajobraz i zrelaksujemy się podczas kąpieli w jeziorze.
Cena: 40 euro/osobę

Dubrovnik
- średniowieczne miasto, klejnot południowej Dalmacji, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Dubrovnik ma długoletnią tradycję turystyczną i gotowy jest zadowolić najbardziej wymagające oczekiwania swoich gości. Miasto muzeów i festiwali, gościńców i restauracji, miasto łagodnego śródziemnomorskiego klimatu i przepięknych pejzaży. Rzeczywiście potwierdza prawdę słynnej wypowiedzi Irlandzkiego pisarza Bernarda Shaw, który powiedział: ?Ci, którzy szukają raju na ziemi muszą przyjechać do Dubrovnika.?
Cena: 35 euro/osobę
Wzgórze Lovćen - ta wycieczka odkryje przed Państwem zupełnie nowe oblicze Czarnogóry. W drodze na Lovćen najpierw odwiedzimy dawną stolicę Montenegro, a obecnie jeden z najważniejszych kulturowych ośrodków - miasto ambasad i urzędów - Cetinje. Tu zobaczymy m.in. siedzibę prezydenta Milo Dukanovica, budynek ambasady, a także przebierzemy się za czarnogórskich mnichów i wejdziemy do klasztoru, w którym według legendy, znajdują się relikwie św. Jana Chrzciciela. Następnie z Cetinje wyruszymy na wzgórze Lovćen, o którym miejscowi mówią, że ?stąd niedaleko już do nieba bram?. Przed wejściem na wzgórze skosztujemy jednego z tureckich specjałów - dżigaricy. Następnie podziwiać będziemy urzekające i malownicze widoki. Kolejnym etapem wycieczki jest zwiedzanie Kotoru, miasta, które szczyci się nieco mniejszą niż w Dubrovniku, ale równie piękną starówką. Charakterystyczna plątanina uliczek z ?wyślizganego? kamienia i place z licznymi świątyniami, to tylko niektóre z powodów, dla których zabytkowa część miasta wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.
Cena: 40 euro/osobę

Galeria produktu:

Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe