Czarnogóra / Wczasy / Villa Holiday ***

Czarnogóra / Wczasy / Villa Holiday ***

Czarnogóra / Wczasy / Villa Holiday ***
Kod produktu:
5085

cena od: 999.00 zł

Wypocznij w Czarnogórze w doskonałej cenie. Miejsca w promocjach LAST MINUTE już w sprzedaży.

W cenie zapewniamy:
  • zakwaterowanie w studiach 2 osobowych,
  • 9 noclegów,
  • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
  • opieka rezydenta na miejscu.
Dodatkowo płatne obowiązkowo:
 • ubezpieczenie KL, NW: 60 pln/os.,
 • opłata klimatyczna i kwaterunkowa 50 euro/os. (płatne w autokarze)
Dodatkowo płatne opcjonalnie:
   • Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
   • ubezpieczenie KR: 3-4% od wartości imprezy,
   • rezerwacja miejsc w autokarze: 50pln/os
Zakwaterowanie:

Villa Holiday***- bardzo ładny budynek, którego cechą charakterystyczną jest 150 m2 taras na dachu, z którego rozpościera się piękny widok na morze i całą miejscowość Petrovac. Na tarasie znajdują się leżaki i prysznice, co stanowi atrakcję dla miłośników kąpieli słonecznych i jest świetnym rozwiązaniem dla oczekujących w trakcie zmiany turnusów. Studia 2 osobowe z łazienką, aneksem kuchennym, balkonem lub tarasem, TV oraz wifi. Gustownie urządzone pokoje, wyposażone w nowoczesne meble, sprzątane są regularnie. Budynek położony jest w Brezinie, najpiękniejszej części mieszkalnej Petrovaca. Do plaży miejskiej spacer zajmuje około 5 minut. Od najpiękniejszej plaży Lućice dzieli willę Holiday około 800 metrów. Wczasy w tym budynku polecane są zarówno dla par, grup towarzyskich, jak i samotnie podróżujących osób. Wakacje w willi Holiday będziecie z pewnością wspominać Państwo z ogromnym sentymentem, podobnie jak wszyscy nasi klienci, którzy mieszkali w tym budynku 3 lata temu.

Wyżywienie:

We własnym zakresie.

Transport:

Transport autokarem trwa około 24 godziny od granicy polskiej. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Trasa autokaru przebiega przez: Polskę, Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwację i Czarnogórę. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny mogą ulec zmianie.

Do przekroczenia granicy z Czarnogórą wystarczy dowód osobisty.

Program ramowy:

1 dzień- wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię.

2 dzień- przejazd przez Chorwację i Czarnogórę. Przyjazd do Petrovac w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie, zebranie organizacyjne oraz zapisy na wycieczki fakultatywne (opis wycieczek fakultatywnych znajduje się w zakładce Wycieczki fakultatywne).

3 - 11 dzień- wczasy w Petrovac w Villi Holiday.

11 dzień -wykwaterowanie około godziny 10:00, czas wolny do wyjazdu. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (godziny wyjazdu uzależnone są od przebiegu trasy autokaru wahadłowego).

12 dzień- przejazd przez kraje tranzytowe. Przekroczenie granicy polskiej. Dla miast w północnej Polsce możliwy przyjazd po północy 13 dnia.

Petrovac to mała, malowniczo położona miejscowość znajdująca się w odległości kilku minut od Budvy.Miasteczko słynie z przepięknych, piaszczystych plaż i okalających je zatok. Wokół rosną gaje oliwne, pinie, palmy i cyprysy nadające miejscowości niepowtarzalnego uroku. W Petrovac znajduje się kilometrowa miejska plaża, wzdłuż której działa wiele kawiarni, restauracji i sklepów z pamiątkami. Po wschodniej stronie miejscowości, znaleźć można zdecydowanie ładniejszą plażę – Lucice, otoczoną dwoma wysokimi wzgórzami porośniętymi zielenią.Na wschód od Petrovac w dwóch zatokach rozciąga się żwirowa plaża otoczona idyllicznym gajem oliwnym – Buljarica. Miejscowość szczególnie polecamy miłośnikom spokoju i ciszy, którzy na kilka dni zrezygnują z samochodu. Dodatkowym atutem miasteczka jest dobra lokalizacja niedaleko portu w Bar z niezliczoną ilością butików, szeroką promenadą, która zaczyna tętnić życiem po zachodzie słońca oraz dawną letnią rezydencją króla Mikołaja, w której obecnie mieści się Muzeum Miasta.

Czarnogóra

Czarnogóra dumnie zwana Perłą Adriatyku, to idealne miejsce dla tych, którzy wczasy chcą spędzić jednocześnie nad morzem i w górach. To maleńkie europejskie państwo o powierzchni zaledwie 13,5 tys. km2 i liczbie mieszkańców wynoszącej niewiele ponad 650 tys. Mimo niewielkich rozmiarów, Czarnogóra charakteryzuje się niezwykłą różnorodnością krajobrazu. W granicach państwa znajduje się 293 km linia brzegowa Morza Adriatyckiego. Co ciekawe, pas nadmorski jest bardzo wąski, a dalej ciągnie się rozległa wyżyna krasowa, nad którą górują szczyty Gór Dynarskich. Sprawia to wrażenie, jakby góry wyrastały z morza. Najciekawszy fragment to Boka Kotorska – jedyny fiord Europy Południowej. Widok jest niesamowity – woda wdziera się w głąb lądu, zajmując poprzeczne doliny i podłużne zagłębienia.

Nie ma drugiego miejsca, gdzie na tak niewielkiej powierzchni znaleźć można tyle bogactw naturalnych: piękne plaże, czyste jeziora, rwące rzeki i wspaniałe góry. Tylko tu możesz budzić się na wybrzeżu, zjeść lunch nad Jeziorem Szkoderskim i cieszyć się wieczornym spacerem po górach. Połączenie bogatej historii, kultury, tradycji, dobrych warunków atmosferycznych, czystego powietrza, przepięknych krajobrazów i błękitnego Morza Adriatyckiego gwarantuje udany urlop. Każdy powinien tu przyjechać!

Język

Ze względu na trwającą do niedawna unię państwową z Serbią, językiem urzędowym Czarnogóry był język serbski, którego standard jest oparty na wariancie ekawskim języka serbsko-chorwackiego. W Czarnogórze jednak, podobnie jak w Bośni i Chorwacji, mówi się ijekawską odmianą tego języka. Oznacza to, że Czarnogórzec wyraz, który po serbsku brzmi reka, wymowi rijeka. Różnice są niewielkie, dlatego obie formy są dobrze rozumiane przez Czarnogórców. Do zapisu używa się wymiennie alfabetów łacińskiego i cyrylickiego. Od uchwalenia nowej konstytucji w 2007 roku językiem urzędowym kraju jest czarnogórski, choć nawet sami obywatele nie są zgodni co do tego, czy powinien być on nazywany osobnym językiem, czy też stanowi jedynie dialekt serbskiego.

CZAS PRZEJAZDU: 24 godziny (od granicy)
CZAS LOKALNY: czas polski
JĘZYKI: czarnogórski, serbski, albański, bośniacki, chorwacki, serbsko-chorwacki
STOLICA: Podgorica
NAPIĘCIE: 220V
WALUTA: euro
RELIGIA DOMINUJĄCA: prawosławie
PLAŻE: wstęp bezpłatny; kamienisto-piaszczysta
NAPIWKI: W Czarnogórze napiwki nie są wliczone w cenę całkowitą. Zwyczajowo zostawia się napiwek w wysokości 10% rachunku.

Kuchnia

Czarnogóra leży na przecięciu dwóch stref wpływów kulturalnych: śródziemnomorskiej i orientalnej. Ma to odzwierciedlenie w zróżnicowanej kuchni tego kraju. Z jednej strony znajdziemy w niej wspaniałe sery, wina, owoce morza i oliwki, z drugiej zaś- kulinarne pozostałości dawnego imperium tureckiego: musakę , burek - sycącą przekąskę z ciasta przypominającego francuskie wypełnionego mielonym mięsem lub serem oraz ociekające słodkim syropem desery: baklavę i tulumbę . Niektóre dania są też zapożyczone z Europy kontynentalnej, np. naleśniki ( palačinke ), czy pochodzące z kuchni węgierskiej satraš i djuveč .Będąc w Czarnogórze warto spróbować też takich dań jak: pršut – wędzona surowa szynka, pljeskavica – zraziki z rusztu, ćevapi – paluszki z grillowanego posiekanego mieszanego mięsa, dżigerica – wątróbka grillowana, sałatka Šopska przygotowywana z pokrojonych pomidorów i ogórków z serem oraz č orba – gęsta zupa z kawałkami mięsa.

Kawa czy herbata?

Kto spróbował kawy na Bałkanach, już nigdy nie nazwie naszej polskiej „zalewajki” kawą po turecku. W Czarnogórze, jak i w innych krajach regionu, turska kafajest gotowana w tradycyjnym, tylko do tego przeznaczonym tygielku z rączką – dżezvie. Smakuje o niebo lepiej! Nic dziwnego, że miejscowi raczą się nią kilka razy dziennie. Popularna jest także kawa z ekspresu. Za to wielbiciele herbaty mogą mieć problem z jej dostaniem w restauracji czy kawiarni. Nie jest ona popularnym napojem, traktowana jest bardziej jako lekarstwo. Zamawiając więc čaj nie powinniśmy się dziwić, gdy zamiast oczekiwanej filiżanki Earl Greya otrzymamy… miętę lub rumianek.

Turbo folk

Spędzając urlop w czarnogórskim kurorcie nie mamy wyboru: musimy pokochać turbo folk. Ta łatwo wpadająca w ucho muzyka, w której pobrzmiewają echa tradycyjnych melodii tureckich, cygańskich, serbskich i greckich, będzie grała od rana do nocy w dyskotekach, sklepach i z głośników przejeżdżających samochodów, poważnie konkurując ze światowymi hitami rodem z MTV. Miejscowi mówią o niej często z pogardą, co nie zmienia faktu, że gdy usłyszą hit Lepej Breny czy Acy Lukasa, nogi same rwą im się do tańca, a usta do śpiewu.

Co przywieźć z Czarnogóry?

 • wino Vranac pro Corde
 • Dżezvę - aby w domu raczyć się kawą po turecku
 • płytę z hitami turbo folk
 • oliwę z oliwek
 • rakiję

Ceny w Czarnogórze

Choć Czarnogóra nie jest członkiem Unii Europejskiej, to walutą obowiązującą jest tutaj euro. W 2002r. zastąpiło ono markę niemiecką wprowadzoną przez Milo Djukanovicia, który ratował swój kraj przed skutkami galopującej inflacji. Euro stanowi solidny fundament kraju i stanowi mocny atut w rozmowach z Brukselą, jednak wprowadzenie euro jako obowiązującego w Czarnogórze środka płatniczego spowodowało boleśnie odczuwalny znaczny wzrost cen. Choć ceny w Czarnogórze są podobne do tych w Polsce, to jednak w czasie sezonu turystycznego znacznie wzrastają.

Orientacyjne ceny wybranych produktów:

PRODUKT CENA
1L NAPOJU BEZALKOHOLOWEGO od 0,80 euro
1L WODY MINERALNEJ od 0,60 euro
1/2L LOKALNEGO PIWA od 0,35 euro
0,7L WINA od 2,00 euro
PIZZA 3,00 - 7,00 euro

Wycieczki fakultatywne

UWAGA:
 • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
 • wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób
Albania - zwiedzanie rozpoczniemy od czarnogórskiego miasteczka Stari Bar. Zwiedzimy tu ruiny Starego Miasta, a następnie schodząc ze wzgórza carsiją - turecką uliczką z małymi sklepikami, zatrzymamy się w jednej z „kawiarni“ aby skosztować przepysznej tureckiej lemoniady ze świeżych owoców oraz słodkich specjałów. Kolejnym etapem wycieczki będzie już albańskie miasto Skodra, do której dojedziemy przez typowo cygańską wioskę. W Skodrze zwiedzimy mury Starego Miasta, a przejeżdżając autokrem przez centrum poczujemy klimat typowo albański. Ze Skodry przejedziemy do Lesu, nadmorskiego miasteczka i spędzimy czas na charakterystycznym albańskim wybrzeżu.
Cena: 45 euro/osobę

Boka Kotorska - wyprawa statkiem wycieczkowym po jednej z najbardziej malowniczych na świecie zatok, nazywanej również jedynym na południu Europy fiordem. Zwiedzimy Kotor, którego starówkę wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO, zatrzymamy się też na sztucznie usypanej wyspie z Kościołem Gospy od Skarpjela, oraz w miasteczku Herceg Novi. Będziemy mieć również czas na kąpiel oraz plażowanie.
Cena: 28 euro/osobę

Klasztor Ostrogi Jezioro Skoderskie - ta wycieczka da nam okazję zobaczenia największego czarnogórskiego relikwiarza, wybudowanego w XVII wieku. Odwiedzimy tu kaplicę, w której spoczywają relikwie św. Vasilije Ostroskiego. Niesamowita atmosfera monastiru „wykutego“ w skale, którą tworzą przede wszystkim piękne widoki, na długo pozostaną w pamięci. Następnie przejedziemy nad Jezioro Skoderskie. Tu płynąc statkiem podziwiać będziemy urokliwy krajobraz i zrelaksujemy się podczas kąpieli w jeziorze.
Cena: 40 euro/osobę

Dubrovnik - średniowieczne miasto, klejnot południowej Dalmacji, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Dubrovnik ma długoletnią tradycję turystyczną i gotowy jest zadowolić najbardziej wymagające oczekiwania swoich gości. Miasto muzeów i festiwali, gościńców i restauracji, miasto łagodnego śródziemnomorskiego klimatu i przepięknych pejzaży. Rzeczywiście potwierdza prawdę słynnej wypowiedzi Irlandzkiego pisarza Bernarda Shaw, który powiedział: „Ci, którzy szukają raju na ziemi muszą przyjechać do Dubrovnika.”
Cena: 35 euro/osobę
Wzgórze Lovćen - ta wycieczka odkryje przed Państwem zupełnie nowe oblicze Czarnogóry. W drodze na Lovćen najpierw odwiedzimy dawną stolicę Montenegro a obecnie jeden z najważniejszych kulturowych ośrodków- miasto ambasad i urzędów - Cetinje. Tu zobaczymy m.in. siedzibę prezydenta Milo Dukanovica, budynek ambasady, a także przebierzemy się za czarnogórskich mnichów i wejdziemy do klasztoru, w którym według legendy, znajdują się relikwie św. Jana Chrzciciela. Następnie z Cetinje wyruszymy na wzgórze Lovćen, o którym miejscowi mówią, że „stąd niedaleko już do nieba bram“. Przed wejściem na wzgórze skosztujemy jednego z tureckich specjałów - dżigaricy. Następnie podziwiać będziemy urzekające i malownicze widoki. Kolejnym etapem wycieczki jest zwiedzanie Kotoru, miasta, które szczyci się nieco mniejszą niż w Dubrovniku, ale równie piękną starówką. Charakterystyczna plątanina uliczek z „wyślizganego” kamienia i place z licznymi świątyniami, to tylko niektóre z powodów, dla których zabytkowa część miasta wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.
Cena: 40 euro/osobę

Ceny zawierają aktualnie obowiązujące rabaty first & last minute!!!


Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe