Czechy/ WYCIECZKI OBJAZDOWE/ Czas na Czechy 2014

Czechy/ WYCIECZKI OBJAZDOWE/ Czas na Czechy 2014

Czechy/ WYCIECZKI OBJAZDOWE/ Czas na Czechy 2014
Kod produktu:
1394

cena od: 899.00 zł

WYCIECZKI OBJAZDOWE 2014!

Czas na Czechy!
Morawski Kras - Telcz - Hluboka nad Wełtawą - Prachatice - Hola szowice - Czeskie Budziejowice - Ruzomberok nad Wełtawą - Czeski Krumlov - Żvikov

- Czeskie perełki - miasta z listy UNESCO
- Uroki Morawskiego Krasu
- Słynny browar Buduar
- Rejs po Zalewie Orlickim

Świadczenia

Zakwaterowanie:
3 noclegi w hotelach o standardzie **/*** w okolicy Czeskiego Krumlova lub Czeskich Budziejowic. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie:
3 śniadania w formie bufetu, 3 obiadokolacje serwowane.

Transport:
Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.

Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Program

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Cieszyn do Morawskiego Krasu - obszaru skał wapiennych i zwiedzanie jednej z jaskiń. Przejazd do wpisanego na listę UNESCO Telcza, zwanego "Morawską Wenecją", spacer po Starym Mieście z renesansowymi i barokowymi kamienicami. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Hlubokiej nad Wełtawą - zwiedzanie neogotyckiego zamku, następnie Prachatice - renesansowe miasteczko, gdzie na uwagę zasługuje gotycki kościół św. Jakuba i średniowieczne fortyfikacje miejskie. Przejazd przez Holaszowice - wioskę słynącą z domów w stylu "ludowego baroku", wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, do Czeskich Budziejowic - kolejne miasto wpisane na listę UNESCO. Na
trasie naszego spaceru znajduje się: Plac Przemysława Ottokara II - jeden z największych placów
Europy, fontanna Samsona, renesansowy ratusz, katedra św. Mikołaja, Czarna Wieża (punkt obserwacyjny i dzwonnica), Kościół Ofiarowania NMP, mury obronne. Następnie udamy się w odwiedziny do browaru. Czas wolny. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

3 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Ruzomberoka nad Wełtawą - zwiedzanie zamku, który był pierwszą rodową siedzibą znaczącego rodu Rosenbergów. Przejazd do Czeskiego Krumlova - miasta z listy UNESCO, jednego z najpiękniejszych miast Republiki Czeskiej. Zwiedzanie kopalni grafitu oraz wspaniałego zamku z jedyną w swoim rodzaju kolorową wieżą. Spacer uliczkami średniowiecznego miasta: starówka, XVI - wieczny ratusz, kościół św. Wita, dom Kaplanka. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Żvikovej nad Wełtawą - zwiedzanie zamku Żvikov, rejs po zalewie Orlickim do zamku Orlik, gdzie udamy się do pięknych barokowych i rokokowych wnętrz. Oba te zamki należą do jednych z najwybitniejszych budowli świeckich czeskiej architektury z okresu średniowiecza. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Polski w godzinach wieczornych.

Uwagi

Cena podstawowa nie zawiera:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu po Zalewie Orlickim - orientacyjny koszt: ok. 1.300 CZK.
- dopłat za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce, podanych w rozkładach jazdy. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tych i Bielska - Białej.
Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na cele programowe. Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Informacje praktyczne

Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego (dotyczy obywateli UE) lub paszportu.
Przejazd: Katowice - Morawski Kras (ok. 260 km) - ok. 5 godz.
Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok.1300 km.Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe