Francja / Paryż / Walentynki w Paryżu

Francja / Paryż / Walentynki w Paryżu

Francja / Paryż / Walentynki w Paryżu
Kod produktu:
5115

cena od: 499.00 zł

Jeżeli nie wiesz jeszcze gdzie spędzić Walentynki 2015 to zapraszamy Cię do światowej stolicy zakochanych - Paryża! Rezerwuj miejsca póki jeszcze są!W cenie zapewniamy:
 • zwiedzanie Paryża wg programu,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta). Luksusowe autokary,
 • opieka pilota.

Dodatkowo płatne obowiązkowo:
 • ubezpieczenie KL, NW - 10 pln/os.
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, bilety na metro i opłaty lokalne (płatne w autokarze) - 40 euro. (kwota nie podlega rozliczeniu izwrotowi).

Dodatkowo płatne opcjonalnie:
 • Kup Sobie Spokój: 40 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi
 • rezerwacja miejsc w autokarze: 10 pln/os.

Transport:

Transport autokarem trwa około 16 godziny od granicy polskiej. Przejazd przez Niemcy, Francję. Przyjazd do Paryża w godzinach porannych. Wyjazd do Polski około godziny ok. 21.00-22.00. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami.
Program ramowy:
  1 dzień(piątek) - wyjazd z Polski.

  2 dzień(sobota) - 2 dzień (sobota) - przyjazd do Paryża w godzinach porannych. Postój na toaletę i śniadanie. Około godz. 10.00 przyjazd do centrum miasta i rozpoczęcie zwiedzania Paryża. Wizytę naszą rozpoczniemy od najstarszej części Paryża Wyspy Cite (Ile de la Cite), która jest sercem Paryża i najchętniej odwiedzanym zakątkiem stolicy Francji. Zobaczymy katedrę Notre Dame, zachwycającą gotycką perłę, wzbudzającą podziw swymi wspaniałymi rozetami, łukami przyporowymi oraz bogatą historią. Następnie zobaczymy Wieżę Eiffla (Tour Eiffel) - symbol miasta, najwyższej budowli Paryża, z której szczytu roztacza się wspaniała i rozległa panorama. Stamtąd udamy na Pola Elizejskie (Champs Elyses), czyli najsłynniejszą aleję świata, gdzie zobaczymy Łuk Triumfalny (L’Arc de Triomphe) - symbol zwycięstw Napoleona Bonaparte. Po zwiedzaniu udamy się na zakupy do najsłynniejszych miejsc z wyprzedażowymi okazjami (m.in. słynne paryskle centra handlowe). Czas wolny na zakupy. Podczas czasu wolnego czas na obiadokolację. Po zakończeniu zwiedzania oraz. Wieczorem (ok. 21.00-22.00) podstawienie autokaru i wyjazd do Polski.

  3 dzień(niedziela)- przyjazd do Polski.

Zakwaterowanie:
  Impreza bez zakwaterowanie w hotelu

Francja jest najczęściej odwiedzanym krajem na świecie. Ma wszystko co warto zobaczyć: wielkie miasto Paryż, piękne plaże, zabytki, niesamowita różnorodność krajobrazów: skaliste wybrzeża w Bretanii, wapienne wzgórza w Prowansji, przepastne wąwozy w Pirenejach, malownicze wzgórza w Alzacji, pokryte lodowcami szczyty Alp oraz piękne plaże Lazurowego Wybrzeża czy wybrzeża Atlantyku. Każdy region to inny krajobraz, swoista architektura, kuchnia a również odrębny język i historia.

Klimat

Klimat we Francji jest dość zróżnicowany. W przeważającej części kraju dominuje klimat umiarkowany z wpływami morskimi. Na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego panuje typowy klimat morski, chłodny i deszczowy, ale z łagodną zimą. Na południu w regionie Cote d‘Azur (Lazurowe Wybrzeże) występuje klimat śródziemnomorski, charakteryzujący się gorącym i suchym latem, wilgotną i wietrzna zimą, gdzie temperatura nie spada poniżej 10 st. C. W Paryżu występuje klimat mieszany, z dużą, roczną sumą opadów. W lecie, szczególnie w sierpniu bywa tu nieznośnie gorąco, a w zimie deszczowo i zimno. W wysokich górach, Alpach i Pirenejach dominuje klimat górski z dużą iloscia opadów zimą oraz ciepłymi latami.

Kuchnia

Francuska kuchnia to liczne stereotypy i mit jadania ślimaków, żabích udek, serów, bagietki i croissanta. Rzeczywiście przyzwyczajenia kulinarne Francuzów różnią sie zdecydowanie od naszych. Wyjatkowość francuskiej kuchni uwidacznia sie już podczas śniadania, które najczęściej jada się w brasserie, czyli barze, gdzie oprócz wymiany plotek, Francuz raczy się rogalikiem, czyli croissantem, bagietką z masłem i dżemem a do tego koniecznie wypija mocną kawę. Obiad (dejeuner) Francuzi jedzą dosyć wcześnie, bo między 13.00 a 14.00, kolację (diner) około 19.00-20.00. Francuski obiad nie ogranicza się do jednego dania. Przystawka, danie główne, deser - to minimum, którego nie wypada ominąć. Nic dziwnego, że tradycyjny francuski obiad czy kolacja trw dwie-trzy godziny. Specjalnością kuchni fracuskiej są: sery, pasztety, wina, desery, crepes (naleśniki).

Wino i sery

Wszyscy Francuzi wykazują zamiłowanie do wina i serów. Kraj ten słynie z produkcji serów na cały świat. Wytwarza się ich tutaj blisko 340 gatunków. Prawie każdy region ma również swój gatunek wina (jest ich około 547). Znane francuskie regiony uprawy winorośli to Al- zacja, Bordeaux, Burgundia, Dolina Loary, Dolina Rodanu, Langwedocja, Prowansja, Roussillon, Szampania. Dobry francuski posiłek powinien zakonczyć się kawałkiem sera i lampką wina. Podaje się wino białe, czerwone lub różowe w zależności od spożywanego posiłku. Z serów najbardziej znane gatunki to brie, camembert, cantal, roquefort.

Paris, Paris

Wiktor Hugo pisał „Wszystko, co istnieje w dowolnym miejscu na ziemi, istnieje też w Paryżu.” Motyw Paryża pojawia się w setkach filmów m.in. “Zakochany Paryż”, “Francuski pocałunek”, “Kod da Vinci”, “Amelia”, “Pachnidło”, “13 Dzielnica”, “Ratatuj”, “Moulin Rouge”znajdzie tutaj coś dla siebie. To miejsce jest legendarne. Miasto poetów, malarzy, pokazów mody, zabytków architektonicznych, pieknych parków i ogrodów, romantycznych skwerów i nadsekwańskich bulwarów. Przez wielu nazywane jest kulturalną stolicą świata.

Co przywieźć z Francji?

 • wino
 • ser
 • perfumy
 • buty i torebki
 • miniaturkę Wieży Eiffl e‘a

Ceny we Francji

Ceny żywności są we Francji relatywnie niższe w porównaniu do innych krajów europejskich. Wybierając się na zakupy do sklepów odzieżowych trzeba się przygotować na wyższe ceny. W końcu Paryż to centrum światowej mody. Pamiętać jednak należy, że we Francji odbywają się dwa razy do roku totalne wyprzedaże, które trwają 5 tygodni (wyprzedaz zimowa 2011 - 12.01 - 15.01, wyprzedaż letnia 2011 - 29.06 - 02.08). Podczas tych 10 tygodni można bardzo okazyjnie kupic niemal wszystko- od butów, poprzez ubrania a na dekoracji do domu kończąc.

Orientacyjne ceny wybranych produktów:

PRODUKT CENA
KAWA 0,90 euro
ŚREDNIA PIZZA 4,00-9,00 euro
1L WODY MINERALNEJ 1,50 euro
PIWO 2,00 euro
WINO STOŁOWE 5,00 euro

Pięć powodów dla których warto jechać do Francji!

1. Paryż - to nie miasto a świat; miasto miłości, kultury i mody.
2. Wino - Francuzi o winie wiedzą wszystko.
3. Język francuski - język Moliera, dyplomacji. Bez niego nie odbędzie się żadne tete-a tete, coup d’etat, nie wspominając o manewrach czy też defensywie.
4. Cote d’ Azur - piękne piaszczyste plaże, luksus i styl Francuskiej Riwiery.
5. Moda - wiosną i jesienią rodzą się trendy Pret-a-Porter i Haute Couture.

Ceny zawierają aktualnie obowiązujące rabaty first & last minute!!!Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe