KOLONIE I OBOZY MAZURY: WĘGORZEWO - 7 PRZYGÓD kolonia 10-14 lat / obóz młodzieżowy 13-17 lat

KOLONIE I OBOZY MAZURY: WĘGORZEWO - 7 PRZYGÓD kolonia 10-14 lat / obóz młodzieżowy 13-17 lat

KOLONIE I OBOZY MAZURY: WĘGORZEWO - 7 PRZYGÓD kolonia 10-14 lat / obóz młodzieżowy 13-17 lat
Producent:
harc
Kod produktu:
6292

cena od: 800.00 zł

KOLONIE I OBOZY MAZURY: WĘGORZEWO - 7 PRZYGÓD kolonia 10-14 lat / obóz młodzieżowy 13-17 lat

Biuro turystyczne Juwentur prezentuje pełen wachlarz wczasów turystycznych, spośród których uda nam się znaleźć przede wszystkim tanie oferty na kolonie letnie dla dzieci i krajowe i zagraniczne obozy młodzieżowe. Zapraszamy do zapoznania się z wybraną propozycją, także za pomocą naszej strony internetowej.
Do użytku zainteresowanego klienta jest oddany nowoczesny portal turystyczny, dzięki któremu można w błyskawicznym czasie dokonać rezerwacji konkretnej oferty. Dzięki temu istnieje możliwość zapewniania sobie wakacji letnich bez opuszczania mieszkania, przeglądając we własnych czterech ścianach aktualne oferty
Należy zaznaczyć, że dzięki bardzo urozmaiconej ofercie z łatwością można zaplanować swój urlop, kierując się finansowymi możliwościami. Ze względu na możliwość dopełnienia rezerwacji przez Internet, organizacja wczasów jest jeszcze łatwiejsza.
Portal jest bardzo komfortowy w obsłudze, co niewątpliwie ułatwia dopełnienie rezerwacji lub zapoznanie się z najważniejszymi danymi na temat poszczególnych wyjazdów. Każdy potencjalny wczasowicz może w dowolnej chwili wejść na stronę i zdecydować się na konkretną ofertę wyjazdową na kolonie i obozy.

Żeglarski Ośrodek Szkoleniowy Róży Wiatrów

Kolonie letnie i obozy młodzieżowe 2015 na Mazurach - Węgorzewo

świadczenia:
Cena podstawowa obejmuje: wyżywienie, zakwaterowanie w wybranego wariantu, program, opiekę kadry (wychowawcy, instruktorzy), ubezpieczenie NW 10 000 zł. Cena podstawowa nie obejmuje: dojazdu z poszczególnych miast, imprez fakultatywnych.

O OBOZIE:
Każdego, kto nie lubi wakacyjnej nudy i chce aktywnie spędzić czas, zapraszamy do Węgorzewa! Przygotowaliśmy dla Was 7 różnych atrakcji na 7 dni obozu. Oprócz tych siedmiu tematycznych dni, czekają Was też zajęcia sportowe, plastyczne, gry i zabawy terenowe, wycieczki autokarowe, konkursy, wieczorne ogniska, dyskoteki i moc innych fascynujących rozrywek. Forma i zakres zajęć będzie dostosowana do wieku uczestników.

ZAKWATEROWANIE:
Żeglarski Ośrodek Szkoleniowy Róży Wiatrów w Węgorzewie nad jeziorem Święcajny. Na miejscu: pole namiotowe, domki kempingowe, przystań, stołówka, pawilon sanitarny z łazienkami. Do wyboru: namioty typu NS - 6-8 os. (zapewniamy łóżko, materac, skrzynie na rzeczy) lub namioty typu igloo- 2 - 4 os. z karimatą - namioty możliwe tylko dla grupy obozowej lub domki kempingowe 6 -os (łóżko, pościel) lub pokoje wieloosobowe. Łazienki ogólnodostępne w pawilonie sanitarnym. Przy zakwaterowaniu w namiotach wymagany własny śpiwór.

WYŻYWIENIE:
w stołówce ośrodka (śniadanie, obiad, kolacja). Podczas całodniowych zajęć uczestnicy jedzą śniadanie i obiadokolację w stołówce ośrodka oraz otrzymują prowiant na czas zajęć.

KADRA :
pedagogiczna oraz instruktorzy.

PROGRAM::
Przygoda - żeglarstwo: rozpoczniecie od omówienia zasad bezpieczeństwa na jachcie i użycia sprzętu ratunkowego. Po krótkim szkoleniu, wypłyniecie na całodniowy rejs przez jeziora Święcajty, Bodma, Mamry i Przystań. Każdy będzie mógł siedzieć za sterem, obsługiwać żagle i liny. Nauczycie się podstawowych węzłów i komend żeglarskich. Staniecie na kąpiel przy piaszczystej plaży na bezludnej Kociej Wyspie. Wieczorem usiądziecie przy żeglarskim ognisku, żeby pośpiewać szanty.

Przygoda - paintball: bądźcie gotowi na dużą dawkę adrenaliny! Tego dnia przeżyjecie prawdziwą wojnę na kulki z farbą. Od rana przejdziecie szkolenie i chrzest na polu paintballowym. Rozegracie tu kilka strategicznych potyczek i meczy. Po południu czeka Was natomiast wielka przygoda na bezludnej wyspie. Na 20 hektarach zróżnicowanego terenu, odciętego wodą od stałego lądu, będziecie tylko Wy i instruktorzy paintballa.

Przygoda - rowery (tylko grupa obozowa): ten dzień będzie należał do jednośladów. Wcześnie rano wyruszycie na rajd rowerowy dookoła jeziora Mamry. Do pokonania macie około 40 km, a po drodze malownicze krajobrazy, mazurskie wioski, słońce odbijające się w tafli jeziora... Odwiedzicie m.in.: Kolonię Rybacką, Ogonki, Pniewo, Trygort. W sławnym porcie Sztynort zatrzymacie się na dłużej na posiłek. Późnym popołudniem wrócicie do ośrodka w Węgorzewie.

Przygoda - strzelectwo: tego dnia czekają na Was zawody strzeleckie. Do Waszej dyspozycji będą wiatrówki, łuki, proce, pneumatyczne repliki karabinu Beretta i pistoletu Walter. Mnóstwo konkursów, zabaw drużynowych i nagród. Wieczorem obozowa dyskoteka.

Przygoda - kajaki: spływ kajakowy rzeką Sapiną. Rozpoczniecie w okolicy wsi Kruklanki. Jest to jedna z najbardziej malowniczych tras Mazur. Przepłyniecie przez objęte strefą ciszy jeziora Kruklin, Patelnia, Gołdopiwo, Wilkus, Pozezdrze, Stręgiel. W trakcie spływu zatrzymacie się na piknik i odpoczynek. Powrót do ośrodka wieczorem.

Przygoda - park linowy (tylko grupa obozowa): to kolejna - tym razem chyba największa - dawka emocji! Pojedziecie do ogromnej śluzy w Leśniewie, gdzie przeżyjecie niesamowite przygody, chodząc po mostach linowych, zjeżdżając zjazdem tyrolskim, czy skacząc na wahadle wewnątrz komory śluzy! Na ląd wrócicie łódką. Park linowy to wielki generator adrenaliny. Zostaniecie wyposażeni w profesjonalny sprzęt, a o Wasze bezpieczeństwo zadbają pracownicy parku.

Przygoda - wodne szaleństwo (tylko grupa kolonijna): to jedyna przygoda, która trwa dłużej niż jeden dzień. Pierwszą jej częścią będzie wycieczka do Parku Wodnego Tropikana. Drugą - olimpiada wodna na plaży przy ośrodku. Zabawy i konkursy w wodzie, a także przejażdżki motorówką i na -bananie”.

Przygoda - konie (tylko grupa kolonijna): czyli dzień w stadninie. Od rana dowiemy się najważniejszych rzeczy o przyjaźni człowieka z koniem. Nauczymy się dbać o zwierzaki, czyścić, karmić, poić. Potem każdy z uczestników będzie miał indywidualną lekcję jazdy konno. Na koniec wszyscy razem pojedziemy na przejażdżkę bryczkami po lesie.

Przygoda - bezludna wyspa (tylko grupa kolonijna): czyli survival i orienteering w najlepszym wydaniu! Na prawdziwej 20 hektarowej bezludnej wyspie rozbijemy na cały dzień obóz. Przeprawimy się tratwą, zbudujemy szałas, rozpalimy ognisko bez użycia zapałek, w poruszaniu się po terenie nauczymy się korzystać z mapy i kompasu.

Przygoda - latawce (tylko grupa kolonijna): to prawdziwa, czysta radość. Od samego rana zajmiemy się ich budową i ozdabianiem tak żeby swoje umiejętności mogli wykorzystać zarówno utalentowani technicznie jak i plastycznie. Po południu będziemy bawić się zbudowanymi przez nas cudami jak i profesjonalnymi latawcami akrobatycznymi i komorowymi. Uwieńczeniem dnia będzie wspólne zdjęcie z wysokości zrobione ze specjalnego latawca do filmowania.

Przygoda - nurkowanie (tylko grupa obozowa, możliwość zamiany na wodne szaleństwo): pierwszy krok. Nurkowanie do niedawna uważane było za sport ekstremalny. Nic bardziej mylnego. Na poziomie podstawowym jest to przyjemna i łatwa dyscyplina. Zajęcia -pierwszy krok” polegają na zapoznaniu ze sprzętem, zasadami bezpieczeństwa, podstawową teorią. Następnie każdy z nas założy kompletny strój i sprzęt i zanurkuje z instruktorem. W czasie nurkowania instruktor cały czas trzyma nas za rękę, obserwuje i obsługuje sprzęt. O krok od nas jest całkiem inny, piękny świat. Warto go poznać!
W PROGRAMIE DODATKOWO: typowe atrakcje obozowe, jak ogniska, dyskoteki, zabawy terenowe, sportowe, plastyczne, czy wycieczki.

Grupa wiekowa 10-14 lat
Przygoda 1 Żagle
Przygoda 2 Paintball
Przygoda 3 Strzelectwo
Przygoda 4 Konie
Przygoda 5 Wodne szleństwo
Przygoda 6 Bezludna Wyspa
Przygoda 7 Latawce

Grupa wiekowa 13-17
lat
Przygoda 1 Żagle
Przygoda 2 Paintball
Przygoda 3 Strzelectwo
Przygoda 4 Liny
Przygoda 5 Nurkowanie*
Przygoda 6 Kajaki
Przygoda 7 Rowery

IMPREZY FAKULTATYWNE:
Całodzienny spływ kajakowy rzeką Sapiną - 80 zł - tylko dla grupy kolonijnej

Jazda quadem - szkolenie wstępne + zajęcia na torze, czas około 2 godzin/grupa - 95 zł.

SZKOLENIE NA STERNIKA MOTOROWODNEGO (od 13 lat, egzamin - wymagane 14 lat): pełen kurs praktyczny na stopień sternika motorowodnego (konieczne jest samodzielne opanowanie części teoretycznej). Patent sternika motorowodnego uprawnia do prowadzenia motorówek o mocy silnika do 80 KM oraz jachtów żaglowych z dodatkowym napędem pomocniczym w postaci silnika. Koszt kursu: 385 zł (w przypadku zapisów na miejscu, w trakcie imprezy 445 zł). Opłaty za patent i egzamin: ulgowa (dla uczących się) 125 zł lub normalna 250 zł. Dodatkowo, w koszt kursu wliczone pięć godzin konsultacji z instruktorem.

QUADY:
pakiet podstawowy - szkolenie wstępne + zajęcia na torze, czas około 2 godzin/grupa - 95 zł.
Pakiet premium - obejmuje to co w pakiecie podstawowym + dodatkowe 2 godziny zajęć grupowych na torze + 2 wyjazdy indywidualne z instruktorem w teren - 295 zł.
zajęcia indywidualne: jeden uczestnik, dwa quady instruktor - 300 zł za godzinę lekcyjną. Lekcja obejmuje indywidualne zajęcia na torze lub w terenie, dostosowane do umiejętności uczestnika.

UBEZPIECZENIE:
NNW - 10 000 zł

TRANSPORT:
We własnym zakresie lub zorganizowany dojazd (PKP + autokar) z pilotem organizatora za dodatkową opłatą z Olsztyna + 100 zł, Warszawy + 130 zł, Łodzi + 130 zł, Torunia + 140 zł, Gniezna + 140 zł, Skierniewic + 140 zł, Radomia + 140 zł, Piotrkowa Trybunalskiego + 140 zł, Lublina + 170 zł, Puław + 170 zł, Poznania + 190 zł, Kielc + 190 zł, Koszalina + 190 zł, Częstochowy + 190 zł, Elbląga + 190 zł, Gdańska+ 190 zł, Gdyni + 190 zł, Wrocławia + 190 zł, Katowic + 190 zł, Krakowa + 190 zł, Leszna + 190 zł, Szczecina +200 zł, Gorzowa Wielkopolskiego +200 zł, Zielonej Góry +200 zł. Realizowane przy min. 6 os z danej miejscowości.

ŚWIADCZENIA :
Cena podstawowa obejmuje: wyżywienie, zakwaterowanie w wybranego wariantu, program, opiekę kadry (wychowawcy, instruktorzy), ubezpieczenie NW 10 000 zł.

Cena podstawowa nie obejmuje: dojazdu z poszczególnych miast, imprez fakultatywnych.

UWAGI:
*w terminie 7 dniowym program będzie realizowany w ograniczonym zakresie
Wymagane dokumenty: legitymacja szkolna, karta obozowa, uczestnicy zakwaterowani w namiotach muszą posiadać śpiwór. Program może się zmienić w związku z pogodą. Programy naszych imprez są bardzo bogate i korzystanie z zajęć fakultatywnych może wymagać rezygnacji z niektórych zajęć podstawowych.
Co zabrać na obóz: piżama lub dres do spania, 2 - 3 ciepłe swetry, 2 - 3 pary spodni, 2 ciepłe koszule flanelowe, ciepła bielizna, (podkoszulki, getry), czapka wełniana i przeciwsłoneczna, ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak),
przybory toaletowe, kosmetyki (krem z filtrem UV!), ręczniki, obuwie (trampki, pionierki - obuwie musi być wygodne, na miękkiej, gumowej podeszwie), ubranie na upały (podkoszulki, krótkie spodenki, okulary przeciwsłoneczne), gorsza bluza, spodnie oraz buty do zajęć terenowych. Rzeczy przydatne: latarka, rękawiczki, sandałki, klapki, śpiewnik, gitara lub inny instrument, na którym grywasz. Rzeczy zbędne: lekarstwa inne niż zalecone przez lekarza, prowiant w ilości dużo większej niż na podróż.


Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe