Kolonie żeglarskie 2015 Polska Piękna Góra OW Gwarek Kolonia Małych Optymistów na Mazurach 7-12 lat

Kolonie żeglarskie 2015 Polska Piękna Góra OW Gwarek Kolonia Małych Optymistów na Mazurach 7-12 lat

Kolonie żeglarskie 2015 Polska Piękna Góra OW Gwarek Kolonia Małych Optymistów na Mazurach 7-12 lat
Producent:
komtur
Kod produktu:
3467

cena od: 1999.00 zł

Nauka żeglarstwa i wiele niespodziewanych atrakcji. Poczuj wiatr w żaglach i uderz z nami na doskonałą kolonię letnią 2015. Wakacje to dobry czas na żeglarstwo.

Kolonie pod żaglami

Nie tylko dorośli kochają przygody, także dzieci poszukują nowych wyzwań, nowych atrakcji. Okres wakacyjny powinien im to umożliwiać. Jeśli dziecko lubi ruch na świeżym powietrzu, a woda jest jego żywiołem, to na pewno spodoba mu się na obozie żeglarskim. Wakacje nad jeziorem już same w sobie kryją moc wrażeń, a gdy do tego doda się bogaty program, to od razu powstaje przepis na doskonałe wakacje.

Wyjazd na kolonię lub obóz żeglarski przeznaczony jest już dla dzieci od siódmego roku życia. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów mogą się one uczyć podstaw żeglowania na niezwykle bezpiecznych jachtach. Te niewielkie żaglówki pozwalają rozpocząć swoją przygodę z wodą w sposób bezstresowy. Dzieciom zagwarantowano także inne rozrywki, przydatne młodym żeglarzom. Jest to między innymi nauka orientacji w terenie, poznawanie podstaw meteorologii. Każdy z uczestników dowie się też, jak przygotować swoją żaglówkę do wyruszenia w rejs. Wszystko to odbywać się będzie nad pięknym jeziorem  – jednej z ciekawszych miejscowości.

Nasze obozy żeglarskie i wodne odbywają się w najbardziej popularnych regionach na ternie naszego kraju. Nie trzeba nikogo przekonywać, że jest to zdecydowanie najlepsze miejsce w Polsce do uprawiania żeglarstwa! Niebieskie niebo, słońce, łopot żagli, plusk wody, a wieczorem szanty przy ognisku… wymarzony dzień dla każdego miłośnika żeglarstwa!

Opis programu

Pod okiem Instruktorów Uczestnicy uczyć się będą żeglowania na jachtach klasy Optimist. Są one wyjątkowo bezpieczne i dają możliwość spróbowania samodzielnej żeglugi, dlatego od wielu lat są przebojem wśród Najmłodszych. Uczestnicy zawsze przebywają na wodzie w kamizelkach asekuracyjnych, z pełną obstawą Ratowników WOPR i Instruktorów. Pozwala to bezpiecznie i komfortowo nabywać nowe żeglarskie umiejętności. Każdy Uczestnik spędzi samodzielnie około 20 godzin na łódce (oprócz zajęć wspólnych np. na Omegach). Zaznaczamy, że w przypadku nieodpowiednich warunków (za mocny lub za słaby wiatr) ta ilość może się zmienić. Decyzję każdorazowo podejmuje Instruktor.

Nauka taklowania – czyli przygotowania jachtu do żeglugi – Uczestnicy nauczą się jak przygotować swojego Optimista do wyjścia na wodę. Dowiedzą się, jak zamocować maszt, przywiązać rozprze i co jeszcze trzeba zrobić przed odcumowaniem.

Teoria żeglarska – garść informacji niezbędna do rozpoczęcia pływania. Młodzi Żeglarze dowiedzą się co to jest linia wiatru, czemu jacht płynie do przodu, jak ostrzyć i odpadać, ale także po co zabieramy na Optimista miecz i talię. Oprócz budowy jachtu poznają też przepisy wodne, kto ma pierwszeństwo drogi i co to jest locja.

Bezpieczeństwo – przykładamy dużą wagę do tego, by nasi Uczestnicy na wodzie czuli się bezpiecznie, nie bali się wiatru, ani prędkości. Dlatego Optymiści nauczą się bezpiecznego poruszania się po jachcie, jak się zachowywać w sytuacjach nietypowych, podczas szkwału, a także co zrobić gdy Optimist się przewróci i jak tego unikać. Nie będzie to jedynie wiedza teoretyczna. Dzieci pod okiem Instruktora i Ratowników będą specjalnie „robić grzybki”, by przekonać się na własnej skórze, że pływanie na Optimistach jest ekscytujące i bezpieczne.

Zajęcia na jachtach - Uczestnicy schodzić będą na wodę i ćwiczyć różne manewry. Na początku obozu zajęcia prowadzone będą na większych jachtach klasy Omega. Uczestnicy oswoją się z wodą, żaglami i zasadami obowiązującymi młodych Uczniów. Po ocenie postępów przez Instruktorów staną się samodzielnymi żeglarzami, którzy poprowadzą swoje jednostki. Będą żeglować w krótszych i dłuższych rejsach przemierzając jeziora mazurskie.

Regaty – emocjonujący start, wybór odpowiedniego kursu i sprawny zwrot. To zdecyduje o wygranej!
W czasie obozu rozegrany zostanie cykl regat, zakończony wielkim finałem i rozdaniem nagród. Będzie to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, a także olbrzymia dawka satysfakcji.

Szanty & historie żeglarskie – podczas żeglugi oraz przy wieczornych ogniskach będzie czas na rozrywkę, którą wszyscy młodzi żeglarze. Przy dźwiękach gitary Uczestnicy uczyć się będą śpiewania szant i przyśpiewek żeglarskich, posłuchają też pasjonujących opowieści, legend i anegdot ludzi wody: kapitana, instruktorów, podróżników.

Meteorologia i mapa nieba– umiejętność przepowiadania pogody jest jedną z podstawowych umiejętności, jaką powinien posiadać każdy dobry Żeglarz. Na obozie będzie można dowiedzieć się, jakie wyróżniamy fale, ile wynosi temperatura wody i jaki kierunek ma wiatr.  Poznamy również sekrety wieczornego nieba, by móc planować wielkie żeglarskie wyprawy.

Kajaki – w programie obozu krótkie wycieczki kajakowe po jeziorze Tajty. Uczestnicy najpierw przejdą przeszkolenie na temat bezpieczeństwa zachowania w kajaku i techniki wiosłowania. Zapewniamy kajaki, sprzęt asekuracyjny i Ratowników WOPR. Zajęcia wysiłkiem będą dopasowane do możliwości fizycznych młodych Kajakarzy.

Tratwy - Uczestnicy spróbują swoich sił również na tratwach. Jedynie przy pomocy kilku napompowanych dętek, deseczki i paru metrów sznurka będą musieli zbudować tratwę, na której stoczą bitwę na strzeżonym kąpielisku. Podstawą jest współpraca i pomysłowość całego zespołu.

Pontony - Uczestnicy obozu będą mogli sprawdzić, co oznacza praca zespołowa. Wezmą udział w zawodach na przepłynięcie pontonem określonej odległości w jak najkrótszym czasie. Opiekę podczas wszystkich zajęć wodnych sprawują Ratownicy WOPR.

Kąpiele – ośrodek Gwarek posiada własną prywatną plażę, co umożliwia naszym Optymistom nieograniczone korzystanie z uroków jeziora Tajty. Gdy tylko pogoda pozwoli będą mieli okazję wytaplać się za wszystkie czasy. Zabawy w wodzie, piłka wodna i doskonalenie umiejętności pływania to tylko niektóre z propozycji. Kąpielisko jest strzeżone przez Ratowników WOPR.

Zajęcia łucznicze - strzelanie z łuków sportowych do tarcz to nie taka łatwa sprawa.  Po wymagających ćwiczeniach, gdy wszyscy już nabiorą wprawy, rozegramy mini konkurs na Strzelca Obozu. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

Terenoznawstwo i orienteering - jest to sztuka orientacji w terenie, odczytywania i sporządzania map, posługiwania się kompasem. Nie jest to łatwe zadanie. Uczy cierpliwości i wiary w siebie. Możliwość znalezienia właściwej drogi ma ogromne znaczenie w czasie każdej podróży, zarówno tej małej, jak i podczas wielkiej wyprawy. Uczestnicy dowiedzą się jak wyznaczyć strony świata różnymi metodami, również bez użycia kompasu, w jaki sposób ocenić odległość, naszkicować mapę, czy narysować znaki topograficzne. Gdy nabiorą wprawy, czekać na nich będą dzienne i nocne zawody na orientację.

Zajęcia z pierwszej pomocy - Uczestnicy wezmą udział w krótkim kursie postępowania podczas wypadków. Nasz obozowy lekarz opowie jak zatamować krwotok, zabandażować rękę oraz jak postępować w przypadku omdlenia.

Ponadto w programie: wycieczki po okolicy (zobaczymy m.in. Twierdzę Boyen i unikalny na skalę europejską most obrotowy na Kanale Łuczańskim ), ognisko, podchody, zajęcia integracyjne, dyskoteki, gry i zabawy sportowe, a także zajęcia fakultatywne za dopłatą. 

Wyżywienie

4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja) przygotowywane w ośrodku, od kolacji pierwszego dnia do śniadania dnia ostatniego. Suchy prowiant na drogę powrotną.

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry pedagogicznej i instruktorskiej oraz lekarza obozowego, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10 000 zł), VAT.

Cena nie zawiera

Dojazdu, dodatkowych atrakcji.

Co zabrać

Mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę (sztormiak), kalosze, duży ręcznik, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), kompas, OKULARY PRZECIWSŁONECZNE, latarkę z zapasem baterii, legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną (z numerem PESEL).

Ośrodek Wypoczynkowy Gwarek - ośrodek położony jest w Pięknej Górze na Mazurach (2km od Giżycka) - bezpośrednio nad jeziorem Tajty. Piaszczysta plaża, sąsiedztwo lasu oraz malowniczy widok na jezioro tworzą niepowtarzalną atmosferę tego miejsca, które sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Obiekt posiada bezpieczny i ogrodzony teren, własną piaszczystą plażę strzeżoną, przystań żeglarską, zaplecze rekreacyjne, boiska sportowe, park linowy oraz restaurację. Uczestnicy kwaterowani są w pokojach 3, 4, 5 i 6 osobowych (również z łóżkami piętrowymi) - z łazienką wyposażoną w kabinę prysznicową. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci.


Galeria produktu:

Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe