Majówka 2013 Bułgaria Hotel Pliska***+ /6 Noclegów autokarem

Majówka 2013 Bułgaria Hotel Pliska***+ /6 Noclegów autokarem

Majówka 2013 Bułgaria Hotel Pliska***+ /6 Noclegów autokarem
Kod produktu:
2213

cena od: 999.00 zł

Majówka 2013 Bułgaria Hotel Pliska***+ /6 Noclegów autokarem

W cenie zapewniamy:
 • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
 • 6 noclegów,
 • 6 śniadań,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opieka rezydenta na miejscu.

Dodatkowo płatne obowiązkowo:
 • ubezpieczenie KL, NW: 60 pln/os.,
 • opłata lokalna: 10 euro/os. płatna w autokarze ( dzieci do lat 12 - brak wpłaty, 12-18 lat - 5euro/os.),

Dodatkowo płatne opcjonalnie:
 • Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę ?Kup sobie spokój? nie podlega zwrotowi,
 • ubezpieczenia KR: 3-4% od wartości imprezy,
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 pln/os.
 • rezerwacja miejsc w autokarze.

Zakwaterowanie:

Hotel Pliska***+ - położony niedaleko centrum Słonecznego Brzegu, około 100 metrów od plaży, przy nadmorskije promenadzie. To odremontowany obiekt, który prowadzony jest przez rodzinę. Pokoje 2 osobowe z lodówką, TV, klimatyzacją i balkonem. Sejf w każdym pokoju (dodatkowo płatny około 5lv/dzień). Przy basenie znajdują się leżaki (dodatkowo płatne 5lv/dzień). Możliwa dostawka dla dzieci do 12 lat.


Wyżywienie:

W cenie zapewniamy 9 śniadań w formie bufetu, serwowane w hotelowej restauracji. Możliwe wykupienie obiadokolacji w cenie około 6 euro/dzień.


Transport:

Transport autokarem z Polski trwa około 25 granicy polskiej. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię i Bułgarię. Przyjazd do Bułgarii w okolicach godziny 19:00. Wyjazd do Polski w okolicach godziny 22:00. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny mogą ulec zmianie.


Program ramowy:
  1 dzień - wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry.

  2 dzień - przejazd przez Serbię, Bułgarię. Przyjazd do miejscowości Słoneczny Brzeg w okolicach godziny 19:00, zakwaterowanie. Zebranie organizacyjne oraz zapisy na wycieczki fakultatywne.

  2 -8 dzień - wczasy w Słonecznym Brzegu oraz wycieczki fakultatywne (opis wycieczek fakultatywnych na stronie opisowej kraju).

  8 dzień - dzień wykwaterowanie do godziny 10:00, czas wolny. Wyjazd do Polski w okolicach godziny 22:00.

  9 dzień - przejazd przez Bułgarię, Serbię, Węgry, Słowację i Czechy.

  10 dzień - przekroczenie granicy polskiej w godzinach nocnych.

Pozostałe informacje:

Wakacje w Bułgarii w swoim programie powinny mieć Wieczór Bułgarski . Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wycieczek fakultatywnych, w ramach których oferujemy: zwiedzanie Istambułu, zwiedzanie zabytkowego Neseberu, objazd po Sozopolu, Ropotamo, Burgas, wycieczkę do Warny oraz wizytę w Aquaparku.UWAGA:
 • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
 • wycieczka odbywa się przy określonej liczbie osób 
Istambuł 2-dniowy - wycieczka do dawnego Konstantynopola. W programie zwiedzania miasta m.in.: Błękitny Meczet, Hipodrom, pałac sułtanów Top Kapi (pierwszy dziedziniec); możliwość skosztowania tradycyjnej tureckiej kuchni, zobaczenia pokazu tańca brzucha oraz występu zespołów folklorystycznych, a także zrobienia zakupów na Wielkim Bazarze, czy rejsu statkiem po Bosforze.
W cenie nocleg w hotelu*** w okolicach historycznego centrum Stambułu, obiad i śniadanie.
Cena: 95 euro/osobę
+(wiza turecka 15 euro)

Istambuł 1-dniowy
- drugi wariant wycieczki do dawnej stolicy Cesarstwa Bizantyjskiego. W programie: zwiedzanie miasta ? Błękitny Meczet, Hipodrom, pierwsze wrota pałacu cesarskiego Top Kapi, Hagia Sofia, Wielki Bazar. W trakcie zwiedzania istnieje możliwość odbycia rejsu po bosforze (około 20 eurp).  Cena obejmuje śnidanie i obiad.
Cena: 65 euro/osobę
+(wiza turecka 15 euro)

Sozopol, Ropotamo, Burgas/Pomorie
- jedno z najstarszych i najbardziej magicznych miasteczek na bułgarskim wybrzeżu. Dawna Apollonia-miasto założone w 610r. p.n.e. przez Greków z Miletu. Ustronie artystów i marzycieli, odrodzeniowy zabytek nadmorski. Zwiedzanie pozostałości budowli greckich, rzymskich i bizantyjskich oraz murów obronnych miasta bułgarskiego. Słynne sozopolskie domy (pomniki architektury okresu odrodzenia), zabytkowe cerkwie i kaplice, brukowane uliczki oraz port, które przyciągają Turystów z całego świata. ZWIEDZANIE MIASTA Ropotamo ? jedna z najpiękniejszych rzek na południu Bułgarii, zwana ?bułgarską Amazonką?. Rzeka położona w parku krajobrazowym o tej samej nazwie. W jej okolicach znajduje się rezerwat ptactwa wodnego oraz żółwi. REJS ŁODZIĄ motorową W drodze powrotnej (w zależności od wybranej opcji) zwiedzanie Burgas lub Pomorie. Burgas ? jedno z większych miast Bułgarii, druga nadmorska stolica. Miasto portowe z centrami handlowymi, starówką oraz rozległym parkiem nadmorskim. Pomorie ? nieduże miasteczko słynące z tradycji winiarskich. Nadmorski kurort z zabytkową starówką, prawosławnym klasztorem, trackim grobowcem z początku n.e. oraz okolicznymi solankami.
Cena: 36 euro/osobę


Warna - to drugie co do wielkości miasto Bułgarii, zwane jej letnią stolicą. Największy w kraju port, starówka, park nadmorski, delfinarium, centra handlowe, niepowtarzalna architektura. Program wycieczki obejmuje czas wolny w mieście oraz pokazy popisów delfinów - jedych z najinteligentniejszych zwierząt świata, które spotkac mozna również w północnych wodach Morza Czarnego. Ponadto zwiedzanie pobliskiego klasztoru Aładża - zespołu średniowiecznych cel klasztornych i cerkwi wykutych w skałach.
Cena: 45 euro/osobę

Bułgarski wieczór
- udajemy się do odległej o 30 km od Słonecznego Brzegu wsi położonej na wzgórzach Starej Płaniny. Tam, w urządzonej w stylu ludowym restauracji, odbywa się wieczór bułgarski. Program folklorystyczny zawiera między innymi pokaz tańców w wykonaniu kilkunastoosobowego zespołu artystów. Występy kończy wspólny z Turystami korowód bałkańskiego tańca ? zwany horo. Gwoździem programu jest taniec nestinarski czyli pokaz na rozżarzonych węglach wyko-nywany przez wprowadzających się w trans tancerzy. Turyści mają możliwość ulepienia własnoręcznie glinianych naczyń, przymierzenia tradycyjnych bułgarskich strojów ludowych. W cenie wino z beczek bez ograniczeń. Potrawy kuchni bułgarskiej serwowane podczas imprezy to sałata szopska oraz zupa grochowa z ziołami jako przystawka, smażone ziemniaki, nadenica (kiełbasa) i pyrżoła (kotlet schabowy) jako danie główne oraz deser. Do tego obowiązkowy kieliszek rakiji, biały miękki chleb i warzywa.
UWAGA wino przeznaczone dla osób powyżej 18 roku życia. Obozowicze zamiast wina dostają regionalne napoje BEZALKOHOLOWE.
Cena: 25 euro/osobę
(wino w cenie)
Aquapark - najpopularniejsze miejsce rozrywki wodnej w Bułgarii.
Cena: 17 euro/osoba/dzień
Cena: 12 euro/osoba/1/2 dnia

Neseber
- zwiedzanie z przewodnikiem. Wyprawa do miasta-muzeum, pomnika kultury, jednego z dziewięciu obiektów w Bułgarii znajdujących się na liście UNESCO. Neseber położony jest na niewielkim półwyspie połączonym z lądem jedynie wąskim przesmykiem. Założony został prawie 3 tys. lat temu. Uwagę Turystów przyciągają przede wszystkim zabytkowe świątynie. Do najstarszych z nich należy Stara Metropolia w centrum miasta pochodząca z VI w. Ponadto w Neseberze praktycznie na każdym kroku można odkryć pozostałości po dawnych cywilizacjach zamieszkujących niegdyś miasto ? termy rzymskie, amfiteatr, resztki greckich kolumn i bloków kamiennych, mury obronne i cerkwie, łaźnie tureckie, odrodzeniowe domy i uliczki. Dla neseberskiego stylu architektonicznego charakterystyczne są poprzeczne, przemienne pasy z białego kamienia, czerwonej cegły rzymskiej i zaprawy murarskiej oraz sielankowe, drewniane nadbudowania budynków mieszkalnych. Neseber to niezwykle romantyczne miasto z wielowiekową historią.
Cena: około 15 euro/osobę
(dokładna cena podawana jest na miejscu przez rezydenta)Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe