Majówka / Bajkowa Bawaria i Francja

Majówka / Bajkowa Bawaria i Francja

Majówka / Bajkowa Bawaria i Francja
Kod produktu:
4491

cena od: 1445.00 zł

Nie masz jeszcze planów na weekend majowy? Nie wiesz jak spędzić te dni? My Ci podpowiemy. Wybierz naszą cudowną ofertę weekendową i zwiedź dwa kraje w zaledwie 6 dni! Zapraszamy!W cenie zapewniamy:
 • zakwat erowanie w pokojach 2 osobowych z możliwością dostawki,
 • 5 śniadań
 • 4 noclegi w okolicach Paryża
 • 1 nocleg tranzytowy na terenie Francji
 • zwiedzanie Paryża oraz zamków nad Loarą (bilety wstępu płatne dodatkowo)
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta)
 • opieka pilota.
Dodatkowo płatne obowiązkowo:
 • ubezpieczenie KL, NW: 50 pln/os.
 • bilety wstępu, zestawy słuchawkowe, opłaty wjazdowe i lokalne, parkingi, przejazdy metrem, przewodnik w Luwrze (około 150 euro)
Dodatkowo płatne opcjonalnie:
 • Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
 • ubezpieczenia KR: 3-4% od wartości imprezy.
Zakwaterowanie:

Zakwaterowanie w hotelu klasy turystycznej */** położonym w okolicach Paryża/aglomeracji paryskiej. Pokoje 2-osobowe z łazienkami i WC, możliwość dostawki.

Wyżywienie:

W cenie 5 śniadań kontynentalnych w stylu francuskim - “na słodko”. Opcjonalnie istnieje możliwość wykupienia obiadokolacji w orientacyjnej cenie 15 euro/os/szt. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne.

Transport:

Transport autokarem około 12 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Niemcy na nocleg tranzytowy na terenie Francji ( przy grancy francusko- niemieckiej). Przyjazd do Paryża około godziny 14.00-15.00. Wyjazd do Polski w okolicach godziny 21:00. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami.

Program ramowy:
  1 dzień - wyjazd z Polski wg rozkładu. Wieczorem przyjazd na nocleg tranzytowy na terenie Francji ( przy granicy francusko-niemieckiej).

  2 dzień - po śniadaniu wyjazd do Paryża . Wizytę w stolicy Francji zaczniemy od krótkiego objazdu miasta i wizyty na Wyspie Cite (Ile de la Cite) , która jest sercem Paryża i najchętniej odwiedzanym zakątkiem stolicy Francji. Zobaczymy m.in.: katedrę Notre Dame (wejście do środka gratis), zachwycającą gotycką perłę, wzbudzającą podziw swymi wspaniałymi rozetami, łukami przyporowymi oraz bogatą historią.Następnie wizyta w dzielnicy Montparnasse - wjazd na 56 piętro Tour Montparnasse - skąd obejrzymy piękną panoramę Paryża. Czas na obiadokolację. Na koniec dnia rejs statkiem po Sekwanie .Zakwaterowanie i odpoczynek około godz. 21.00. Nocleg.

  3 dzień - po śniadaniu przejazd do centrum . Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po cmentarzu Pere Lachaise - który jest Panteonem na wolnym powietrzu i miejscem wiecznego spoczynku m.in. Fryderyka Chopina, Balzaca, Edith Piaf, Oscara Wilde’a, Jima Morrisona. Następnie przejedziemy w okolice Wielkich Bulwarów - odwiedzimy Muzeum Figur Woskowych Grevin , gdzie w scenerii neobarokowego teatru podziwiać można woskowe figury postaci znanych ze świata filmu, teatru, piosenki, polityki czy sportu. Stamtąd pojedziemy do Muzeum Perfum Fragonard - królestwa zapachów, gdzie można zapoznać się z tajemnicą produkcji perfum. Na koniec dnia spacer po dzielnicy Montmartre , gdzie zobaczymy: Place Blanche z Moulin Rouge – słynny na całym świecie kabaret,gdzie narodził się kankan; Place Pigalle, Bazylikę Sacre Coeur - górującą na najwyższym wzgórzu miasta, imponującą śnieżno-białą świątynię w stylu grecko- bizantyjskim, wybudowaną jako symbol zgody narodowej; Place du Tertre - opanowany przez malarzy oraz liczne bary i restauracje uroczy zakątek Montmartru. Czas na obiadokolację. Nocleg.

  4 dzień - po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Doliny Loary . Zwiedzanie urokliwych zamków nad Loarą : Chambord, Blois i Chenonceau. Chambord jest największym i najbardziej efektownym obiektem w Dolinie Loary. Chambord to zamek walecznego króla Franciszka I. Projektantem budowli był najprawdopodobniej Leonardo da Vinci, którego Franciszek sprowadził do Francji. Po wizycie w zamku możliwa degustacja i zakupy słynnych win z Doliny Loary. Zamek Blois - ulubiona rezydencja francuskich królów, świadek licznych intryg dworskich. Zamek ten budowano od XIII wieku, aż do czasów rewolucji francuskiej, to intrygująca mieszanina stylów architektonicznych. Chenonceau - to ulokowany nad rzeką Cher, jeden z najpiękniej położonych zamków, zwany „Zamkiem Dam”, za względu na sześć kobiet, które jako jego właścicielki stopniowo go rozbudowywały. Czas wolny na obiadokolację. Późny powrót do hotelu na nocleg.

  5 dzień - po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Wersalu (Versailles) –imponującego kompleksu pałacowego króla Ludwika XIV, gdzie zobaczymy kolekcję dzieł sztuki w komnatach królewskich, Salę Lustrzaną i niepowtarzalne ogrody autorstwa Andre le Notre’a . (Uwaga! Ogrody w niektórych terminach i w weekendy płatne dodatkowo około 8 euro).Powrót do centrum Paryża - wjazd na wieżę Eiffle’a - symbol miasta, znany przez każdego na świecie; wjazd na II p. ( w miarę możliwości czasowych, dla chętnych za dopłatą około 6 euro wjazd na III p.). Stamtąd udamy siędo kompleksu Les Invalides - gdzie zobaczymy grób Napoleona Bonaparte. Czas wolny na obiadokolację.Na koniec dnia spacer najsłynniejszą aleją świata- Polami Elizejskimi (Champs Elysees) , przy której ulokowane są luksusowe sklepy, salony samochodowe, liczne restauracje, kina, kabaret Lido, Łuk Triumfalny (L’ Arc de Triomphe) . Nocleg.

  6 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie, złożenie bagaży w autokarze i wyjazd do centrum Paryża metrem (zwiedzanie pieszo i środkami komunikacji miejskiej). Tego dnia wizytę rozpoczniemy od Luwru (Musee du Louvre) - jednego z największych muzeów świata, które mieści cenne arcydzieła sztuki (malarstwa i rzeźby). Zobaczymy liczne dzieła, zgromadzone w tym dawnym pałacu królewskim, m.in.: Mona Lisę, Nike z Samotraki, Wenus z Milo.Następnie zapraszamy do odwiedzenia Musee d’Orsay - świątyni sztuki XIXw., znanej ze swej wspaniałej kolekcji dzieł impresjonistów. Ciekawostką jest, iż muzeum mieści się w budynku dawnego dworca kolejowego Orsay.Na koniec dnia wizyta w Dzielnicy Łacińskiej (Quartier Latin) - urokliwej dzielnicy Paryża, gdzie od czasów Roberta Sorbona, założyciela najsłynniejszej uczelni Paryża, spotkać można uczonych i studentów. Spacer bulwarem Saint Michel. Czas wolny na obiadokolację. W godzinach wieczornych podstawienie autokaru i wyjazd w kierunku Polski. Nocny przejazd przez Niemcy.

  7 dzień - przyjazd do Polski.

  Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata dodatkowa za bilety wstępu, zestawy słuchawkowe, opłaty wjazdowe i lokalne, parkingi, przejazdy metrem, przewodnika w Luwrze- zbierana jest przez pilota i rozliczana w ostatnim dniu wycieczki. Prosimy o przygotowanie kwoty około 150 euro. Obligatoryjne opłaty do realizacji programu- zestawy słuchawkowe, opłaty wjazdowe i lokalne, przejazdy metrem.
Warto wiedzieć:

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata dodatkowa za bilety wstępu, zestawy słuchawkowe, opłaty wjazdowe i lokalne, parkingi, przejazdy metrem, przewodnika w Luwrze- zbierana jest przez pilota i rozliczana w ostatnim dniu wycieczki. Prosimy o przygotowanie kwoty około 155 euro. Obligatoryjne opłaty do realizacji programu- zestawy słuchawkowe, opłaty wjazdowe i lokalne, przejazdy metrem.

Pozostałe informacje:

Czy, wiesz że...

Dolina Loary zwana jest „Doliną Królów”- urok miejsca, jego przyroda i korzystny klimat sprawiły, że stało się oprawą królewskich siedzib - najpierw średniowiecznych a później renesansowych. Dziś naliczyć tutaj możemy ponad 300 zamków będących niemymi świadkami bogatej historii Francji.
To tutaj w czasie wojny stuletniej (XV w.) narodziła się idea jednolitego narodu. Wcześniej na terenie dzisiejszej Francji istniały bardzo silne, samowystarczalne państwa uznające króla Francji. Po wojnach włoskich - początek XVI w. pojawiła się koncepcja dworu i zamku jako rezydencji - na wzór włoski. Mroczne zamki średniowieczne stały się bezużyteczne - nastał czas pokoju, ale też użycie artylerii, wobec której potężne mury zamków były bezbronne, było coraz powszechniejsze.

Program zwiedzania może ulec zmianie, jego szczegółowy przebieg przedstawiony zostanie przez Pilota w autokarze. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Każdy Uczestnik zobowiązany jest posiadać dokument tożsamości.

Kuchnia

Francuska kuchnia to liczne stereotypy i mit jadania ślimaków, żabích udek, serów, bagietki i croissanta. Rzeczywiście przyzwyczajenia kulinarne Francuzów różnią sie zdecydowanie od naszych. Wyjatkowość francuskiej kuchni uwidacznia sie już podczas śniadania, które najczęściej jada się w brasserie, czyli barze, gdzie oprócz wymiany plotek, Francuz raczy się rogalikiem, czyli croissantem, bagietką z masłem i dżemem a do tego koniecznie wypija mocną kawę. Obiad (dejeuner) Francuzi jedzą dosyć wcześnie, bo między 13.00 a 14.00, kolację (diner) około 19.00-20.00. Francuski obiad nie ogranicza się do jednego dania. Przystawka, danie główne, deser - to minimum, którego nie wypada ominąć. Nic dziwnego, że tradycyjny francuski obiad czy kolacja trw dwie-trzy godziny. Specjalnością kuchni fracuskiej są: sery, pasztety, wina, desery, crepes (naleśniki).

Wino i sery

Wszyscy Francuzi wykazują zamiłowanie do wina i serów. Kraj ten słynie z produkcji serów na cały świat. Wytwarza się ich tutaj blisko 340 gatunków. Prawie każdy region ma również swój gatunek wina (jest ich około 547). Znane francuskie regiony uprawy winorośli to Al- zacja, Bordeaux, Burgundia, Dolina Loary, Dolina Rodanu, Langwedocja, Prowansja, Roussillon, Szampania. Dobry francuski posiłek powinien zakonczyć się kawałkiem sera i lampką wina. Podaje się wino białe, czerwone lub różowe w zależności od spożywanego posiłku. Z serów najbardziej znane gatunki to brie, camembert, cantal, roquefort.

Paris, Paris

Wiktor Hugo pisał „Wszystko, co istnieje w dowolnym miejscu na ziemi, istnieje też w Paryżu.” Motyw Paryża pojawia się w setkach filmów m.in. “Zakochany Paryż”, “Francuski pocałunek”, “Kod da Vinci”, “Amelia”, “Pachnidło”, “13 Dzielnica”, “Ratatuj”, “Moulin Rouge”znajdzie tutaj coś dla siebie. To miejsce jest legendarne. Miasto poetów, malarzy, pokazów mody, zabytków architektonicznych, pieknych parków i ogrodów, romantycznych skwerów i nadsekwańskich bulwarów. Przez wielu nazywane jest kulturalną stolicą świata.

Co przywieźć z Francji?

 • wino
 • ser
 • perfumy
 • buty i torebki
 • miniaturkę Wieży Eiffl e‘a

Ceny we Francji

Ceny żywności są we Francji relatywnie niższe w porównaniu do innych krajów europejskich. Wybierając się na zakupy do sklepów odzieżowych trzeba się przygotować na wyższe ceny. W końcu Paryż to centrum światowej mody. Pamiętać jednak należy, że we Francji odbywają się dwa razy do roku totalne wyprzedaże, które trwają 5 tygodni. Podczas tych 10 tygodni można bardzo okazyjnie kupic niemal wszystko- od butów, poprzez ubrania a na dekoracji do domu kończąc.

Orientacyjne ceny wybranych produktów:

PRODUKT CENA
KAWA 0,90 euro
ŚREDNIA PIZZA 4,00-9,00 euro
1L WODY MINERALNEJ 1,50 euro
PIWO 2,00 euro
WINO STOŁOWE 5,00 euro

Pięć powodów dla których warto jechać do Francji!

1. Paryż - to nie miasto a świat; miasto miłości, kultury i mody.
2. Wino - Francuzi o winie wiedzą wszystko.
3. Język francuski - język Moliera, dyplomacji. Bez niego nie odbędzie się żadne tete-a tete, coup d’etat, nie wspominając o manewrach czy też defensywie.
4. Cote d’ Azur - piękne piaszczyste plaże, luksus i styl Francuskiej Riwiery.
5. Moda - wiosną i jesienią rodzą się trendy Pret-a-Porter i Haute Couture.


Ceny zawierają aktualnie obowiązujące rabaty first & last minute!!!


Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe