Majówka / Benelux Tour 2014

Majówka / Benelux Tour 2014

Majówka / Benelux Tour 2014
Kod produktu:
1326

cena od: 1408.00 zł

Super pomysł na długi weekend majowy! Trzy kraje w bardzo atrakcyjnej cenie! Poznaj z nami kraje Beneluxu i dowiedz się o nich wszystkiego czego będziesz chciał!W cenie zapewniamy:
 • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
 • 4 śniadania,
 • 4 noclegi,
 • zwiedzanie wg programu,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opieka rezydenta na miejscu.
Dodatkowo płatne obowiązkowo:
 • ubezpieczenie KL, NW: 50 pln/os.,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe, lokalni przewodnicy i opłaty lokalne (około 80-85 euro).
Dodatkowo płatne opcjonalnie:
 • Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
 • wyżywienie w trakcie zwiedzania,
 • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy.
Zakwaterowanie:

Hotele **/***
na obrzeżach miast, pokoje 2, 3 os. z łazienkami, TV. Pokoje komfortowe, noclegi ze śniadaniami.

Wyżywienie:

W cenie 4 śniadania kontynentalnych. Istnieje możliwość wykupienia obiadokolacji za pośrednictwem pilota, koszt jednej obiadokolacji to około 15 euro/os. Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

Transport:

Transport autokarem około 12 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Niemcy. Przyjazd do Luksemburga około godziny 11:00. Powrót do kraju z Amsterdamu we wczesnych godzinach rannych. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami.

Program ramowy:
  1 dzień- wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem.

  2 dzień- Przyjazd do Luksemburga w godzinach porannych, zwiedzanie największych atrakcji miasta: Pałac Książęcy,wzniesiony w XVI w., Katedra Notre Dame, kościół Św. Marcina i Kolegium Jezuickie oraz najstarsza wieża Bram Św. Michała. Po zwiedzaniu przejazd na nocleg.

  3 dzień - Zwiedzanie Waterloo- miejsca słynnej bitwy, gdzie Napoleon poniósł ostateczną klęskę. Zobaczymy Butte de Lion- usypany na pamiątkę bitwy kopiec z posągiem lwa, który patrzy w stronę Francji. Przejazd do Brukseli- stolicy oraz symbolu Belgii. Zwiedzanie zaczniemy od serca miasta i dumy Brukselczyków- Starówki, jednej z najpiękniejszych w Europie. Zobaczymy: Manneken-Pis – najśmieszniejszą fontannę w Belgii, Ratusz, Pałac Królewski, dzielnicę europejską, Notre-Dame de la Chapelle oraz katedrę Św. Michała. Po zwiedzaniu powrót do hotelu na nocleg.

  4 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na zwiedzanie jednego z najdoskonalej zachowanych średniowiecznych miast w zachodniej Europie - Brugii, które połączone jest kanałami z Ostendą i pobliską Gandawą. W programie zwiedzania: spacer po przepięknej starówce, wizyta w katedrze Notre Dame z rzeźbą Michała AniołaMadonna z Dzieciątkiem, bazylika Świętej Krwi. Następnie przejazd na zwiedzanie Antwerpii, gdzie zobaczymy: Dom Rubensa, Stare Miasto i Rynek Rękawiczek z Katedrą Onze – Lieve – Vrouwe – największą gotycka katedrą w Belgii, Steen - fragmenty XI w. fortyfikacji, Grote Markt z ratuszem oraz fontanną Brabo oraz XVI wieczne domy cechowe. Po zwiedzaniu przejazd na nocleg w okolicach Rotterdamu.

  5 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na zwiedzanie Rotterdamu. Na początku wjedziemy na Euromaszt, skąd roztacza się przepiękna panorama miasta. Następnie będziemy mieli okazję podziwiać największy port morski świata i najstarszą przystań Rotterdamu. W godzinach popołudniowych przejazd do Hagi, krótkie zwiedzanie administracyjnej stolicy Holandii, która zaskoczy nas swoją elegancją i szerokimi uicami. W Hadze odwiedzimy: Maduradam – „Holandia w miniaturze“. Po zwiedzaniu Hagi przejazd do Amsterdamu. Wieczorem spacer po dzielnicy Czerwonych Latarni. Każdy już coś o tym miejscu słyszał i coś o nim wie, jednak zobaczyć można tu o wiele więcej niż tylko oświetlone czerwonymi lampkami okna wystawowe. Przejazd na nocleg w okolicach Amsterdamu.

  6 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i złożenie bagaży w autokarze. Przejazd na zwiedzanie Amsterdamu (pieszo i komunikacją miejską (około 9 godz.). W Amsterdamie – zwanym Wenecją Północy, zobaczymy zabytkowe centrum, Plac Leiden, targ kwiatowy, Plac Dam z Pałacem Królewskim, Rijks Museum z najcenniejszymi dziełami XIX w. malarstwa holenderskiego, Muzeum Van Gogha. Odwiedzimy szlifiernię diamentów, gdzie będzie można z bliska przyjrzeć się pracy szlifierzy. Na koniec zwiedzania zaproponujemy rejs statkiem po kanałach Amsterdamu. Wieczorem wyjazd do Polski.

  7 dzień - przyjazd do Polski we wczesnych godzinach porannych.

  Uwaga!!! Pilot rozlicza się z wstępów. Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania.

  Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata dodatkowa za bilety wstępu, zestawy słuchawkowe i miejscowych przewodników, opłaty lokalne, wjazdy do miast i parkingi zbierana jest przez pilota przy rezerwacji programu zwiedzania i rozliczana w ostatnim dniu wycieczki. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty około 80-85 euro.
Dokumenty:

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni na terytorium krajów Beneluxu jest paszport bądź dowód osobisty.

Waluta:

Walutą obowiązującą w krajach Beneluxu jest euro.

Szczególy oferty:

Kuchnia:

Belgia jest uznawana za ojczyznę i „wynalazcę” frytek (pommes frites).Przez ten kraj sprowadzano do Europy pierwsze ziemniaki z AmerykiPołudniowej. Najsmaczniejsze frytki zjeść można w Brukseli przy GrandePlace. Holandia słynie ze swoich prostych, jednogarnkowych potrawbogatych w warzywa i mięso lub ryby. Do posiłków pije się tu wspaniałepiwa - Heineken, Amstel czy Grolsch.

Warto wiedzieć:

Czy, wiesz że...

- Luxemburg to najbogatsze księstwo zachodniej Europy,
- Brukselę uważa się za najbardziej zbiurokratyzowane miasto na świecie - około 700 tys. osób pracuje w administracji,
- Flamandczycy są przekonani, nie bez podstaw, że pracują na leniwych darmozjadów z Walonii. Flamandczycy nie wiedzą nic o Walończykach i odwrotnie. Jedynie kolarstwo ich łączy,
- “każdy Belg rodzi się z cegłą w brzuchu” - tak mówią o sobie Belgowie, przez co chcą powiedzieć, że gdy Belg się rodzi to zaczyna zbierać cegły na swój dom,
- nigdzie na świecie nie ma tyle rodzajów piwa i takiej ilości browarów jak w Belgii. Ponoć jest ich ponad 1000...
- Holendrzy należą do najwyższych ludzi w Europie,
- Holandia posiada ponad 15 000 km dróg rowerowych,
- Amsterdam ma 1281 mostów,
- w Holandii jest dwa razy więcej rowerów niż samochodów...
Ceny zawierają aktualnie obowiązujące rabaty first & last minute!!!Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe