Majówka / Przepiękne Włochy Północne

Majówka / Przepiękne Włochy Północne

Majówka / Przepiękne Włochy Północne
Kod produktu:
4496

cena od: 1219.00 zł

Czarujący i niepowtarzalny klimat Włoch pozwoli się Tobie przenieść w zupełnie inny wymiar! Skorzystaj z naszej weekendowej oferty na 2014 rok! Zapraszamy!W cenie zapewniamy:
 • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
 • 5 noclegów w hotelach***,
 • 5 śniadań,
 • zwiedzanie Włoch wg programu: zwiedzanie Wenecji, zwiedzanie Padwy, zwiedzanie Werony, zwiedzanie Riomaggiore, zwiedzanie Cinque Terre,zwiedzanie Genui, Droga Miłości,zwiedzanie Mediolanu, zwiedzanie Como
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opieka pilota.
Dodatkowo płatne obowiązkowo:
 • ubezpieczenie KL, NW: 50 pln/os.,
 • dopłata do wyżywienia HB - 50 euro/os (płatne w autokarze) lub 240 pln przy rezerwacji w Polsce
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe, wjazdy do miast oraz miejscowi przewodnicy około 95 euro/os
Dodatkowo płatne opcjonalnie:
 • Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi oraz dopłatami paliwowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
 • ubezpieczenia KR: 3-4% od wartości imprezy.
 • ubezpieczenia od chorób przewlekłych: 100pln/os.
 • rezerwacja miejsc w autokarze: 50pln/os.
Zakwaterowanie:

W trakcie zwiedzania zakwaterowanie w hotelach***. 1 nocleg w okolicach Wenecji, 2 noclegi w okolicach Padwy lub Werony, 1 nocleg w okolicach Genui, 1 nocleg w okolicach Mediolanu. W każdym z hoteli zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych z łazienkami.

Wyżywienie:

W cenie 5 śniadań kontynentalnych serwowanych do stołu. Obowiązkowo należy wykupić 5 obiadokolacji w cenie 50 euro/os. Obiadokolacje serwowane, dwudaniowe. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze lub w przypadku zaznaczenia na rezerwacji doliczane jest do sumy rezerwacji w pln.

Transport:

Transport autokarem z Polski około 16 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Czechy, Austrię i Włochy. Przyjazd do Włoch w okolicach godziny 17:00. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Podane godziny mogą ulec zmianie.

Program ramowy:
1 dzień (sobota) - wyjazd z Polski.

2 dzień (niedziela) - w godzinach popołudniowych przyjazd w okolice Wenecji, zakwaterowanie w hotelu, nocleg. Następnego dnia od rana zwiedzanie Włoch.

3 dzień (poniedziałek) - po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd na zwiedzanie Wenecji. Rejs vaporetto do placu św. Marka, zwiedzanie piesze miasta: Bazylika św. Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień, Most Rialto oraz Kanał le Grande. Po zwiedzaniu przejazd autokarem w okolicę Werony/Padwy na nocleg. Obiadokolacja w hotelu.

4 dzień (wtorek) - przejazd na zwiedzanie Padwy, urokliwego miasta uniwersyteckiego, które przez około 600 lat, wykształciło niezliczone włoskie umysły. Dante, Petrarka i Galileusz to tylko trzy nazwiska spośród 40 000 poprzedników studentów, którzy dziś ożywiają to niewielkie miasteczko. W programie zwiedzania: wizyta w bazylice św. Antoniego, spacer po historycznym centrum i Piazza delle Erbe. Następnie przejazd na zwiedzanie Werony, która swoją popularność zdobyła dzięki roli w sztuce angielskiego dramaturga Wiliama Szekspira – „Romeo i Julii”. Dom Julii, a w szczególności jej balkon, to jeden z najbardziej znanych zabytków we Włoszech. W trakcie zwiedzania planowany jest spacer od rzymskiego amfiteatru Arena przez Piazza dei Signori do Casa Capuletti. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5 dzień (środa) - po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Cinque Terre i rozpoczęcie jednej z najpiękniejszych przygód, jakimi uraczyć może Italia. Ludzie, tradycja, krajobraz, architektura zawieszonych lub wciętych w klify kolorowych wiosek. To wszystkozostało wpisane na listę UNESCO jako obszar chroniony krajobrazu kulturowego. W programie przejazd pociagiem lub statkiem do Riomaggiore, znanego z wielu cudownych pocztówek, następnie spacer Drogą Miłości do Manaroli. Przejazd do miejscowości Portofino –jednej z najbardziej ekskluzywnych miejscowości wypoczynkowych we Włoszech, Spacer po mieście, czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Genui.

6 dzień (czwartek) - po śniadaniu zwiedzanie Genui, największego z włoskich portów, jednego z najbogatszych miast. W programie zwiedzanie gotyckiej katedry San Lorenzo, spacer obok domu Krzysztofa Kolumba na Piazza Ferrari, via Garibaldi z pięknymi pałacami. Następnie przejazd na wieczorne zwiedzanie Mediolanu: Piazza Duomo, galeria Vittorio Emanuele, La Scala, Castello Sfarcesco to najsłynniejsze zabytki stolicy włoskiego biznesu. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

7 dzień (piątek) - po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd na zwiedzanie Como. Swego czasu Madonna wpadała tu w odwiedziny do Gianniego Versace, a teraz Brad Pitt chętnie odwiedza swojego przyjaciela George'a Clooneya. Como to porośnięty palmami raj na ziemi. W programie: spacer po centrum, wjazd kolejką na punkt widokowy, rejs statkiem do miejscowości Cernobbio – letni kurort z kompieliskiem i plażą, Czas wolny, odpoczynek na plaży. Możliwość zrobienia zakupów na drogę powrotną w Como. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

8 dzień (sobota) - przekroczenie granicy Polski w godzinach porannych.

Program zwiedzania może ulec zmianie. Zwiedzanie części punktów programu odbywa się z zewnątrz. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.Każdy Uczestnik zobowiązany jest posiadać dokument tożsamości. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty około 100 euro na bilety wstępu, zestawy słuchawkowe, opłaty klimatyczne, wjazdówki do miast oraz miejscowych przewodników. Opłata zbierana będzie przez Pilota przed rozpoczęciem objazdu. Niniejsza kwota może ulec zmianie w zależności od liczby osób biorących udział w wycieczce.Pilot rozlicza się ze wstępów. Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania.

Warto wiedzieć:

Spotkanie organizacyjne odbywa się w dniu przyjazdu lub dnia następnego. Na spotkaniu przekazywane są niezbędne informacje dotyczące wycieczki.
Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata dodatkowa za bilety wstępu, zestawy słuchawkowe, wjazdy do miast i miejscowych przewodników zbierana jest przez pilota przed realizacją programu zwiedzania i rozliczana w ostatnim dniu wycieczki. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty około 95 euro.

Kuchnia

Kuchnia włoska, mimo że długo cieszyła się popularnością głównie ze względu na niskie ceny potraw i łatwość ich przyrządzania, zaczyna wreszcie zdobywać pozycję jednej ze słynniejszych kuchni świata. Sposób odżywiania się mieszkańców południowych Włoch, wyróżniający się dużą ilością świeżych owoców, jarzyn i ryb, należy do najzdrowszych. Niewiele jest narodowych kuchni, które mogą się poszczycić taką różnorodnością zarówno składników, jak i metod gotowania. Najbardziej znaną na całym świecie i charakterystyczną potrawą włoską jest pizza – wynalazek neopolitański. Kolejnym daniem, z którego słyną Włosi jest pasta, czyli makaron podawany z różnymi dodatkami.

CZAS PRZEJAZDU: 20 godzin (od granicy polskiej)
CZAS LOKALNY: czas polski
JĘZYK: włoski
STOLICA: Rzym
NAPIĘCIE: 220V
WALUTA: euro
RELIGIA DOMINUJĄCA: katolicyzm
PLAŻE: wstęp płatny; piaszczyste
NAPIWKI: We Włoszech napiwek nie jest wliczony w rachunek. Zwyczajowo zostawia się napiwek w wysokości 10-15% ceny całkowitej.

Wino

Przy wyborze wina Włosi nie kierują się snobizmem. Wina „szlachetne” nie cieszą się tu takim szacunkiem jak we Francji czy Anglii. Lekkie czerwone wino np. wyrabiane z winogron docetto, w upalne dni serwuje się prosto z lodówki, a niektóre mocne białe wina pije się w temperaturze zbliżonej do pokojowej. Wina zawsze podaje się do posiłku. Warto poprosić o vino sfuso, które podaje się w kuflach półlitrowych (un mezzo) lub ćwierćlitrowych (un quatro). Wino butelkowe jest równie dobre, choć droższe: w restauracjach kosztuje 6 €, w sklepie czy domu towarowym - o ponad połowę mniej.

Ceny we Włoszech

Podobnie jak w innych krajach Unii Europejskiej – ceny w większych miastach włoskich są znacznie wyższe. Podczas podróży po Włoszech tanie zakupy można zrobić w dużych sklepach sieci AutoGrill. W miejscowościach noclegowych znajdują się tanie markety sieci EuroSpar.

Orientacyjne ceny wybranych produktów:

PRODUKT CENA
KAWA 0,90 euro
ŚREDNIA PIZZA 4,00 - 9,00 euro
1L WODY MINERALNEJ 1,50 euro
PIWO 2,00 euro
WINO STOŁOWE 5,00 euro

Co przywieźć z Włoch?

 • kawę
 • oliwę
 • parmezan i inne sery
 • pesto
 • wyroby skórzane: torebki, buty

Pięć powodów, dla których warto pojechać do Włoch!

1. Historia storożytnego Rzymu – tajemnice początków cywilizacji.
2. Włosi – sympatyczni o bardzo ekspresyjnej naturze.
3. Kuchnia – zróżnicowana regionalnie, bardzo smaczna i popularna na całym świecie.
4. Wino – intensywne i pełne smaku.
5. Moda – zawsze modne, niezawodne buty i torebki skórzane z najnowszych trendów i w atrakcyjnych cenach.

Ceny zawierają aktualnie obowiązujące rabaty first & last minute!!!Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe