Majówka / Włochy / Veneto, Toskania, Lazio, Em. Romagna

Majówka / Włochy / Veneto, Toskania, Lazio, Em. Romagna

Majówka / Włochy / Veneto, Toskania, Lazio, Em. Romagna
Kod produktu:
4511

cena od: 1500.00 zł

Co powiesz na połączenie wypoczynku ze zwiedzaniem pięknych włoskich krajobrazów! Atrakcyjny program nie pozwoli Ci się nudzić i da możliwość zobaczenia najpiękniejszych miejsc w Toskanii i Lazio! Zapraszamy!W cenie zapewniamy:
 • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
 • 6 śniadań,
 • 4 noclegi w hotelu Enterprise *** w Montalto di Castro (weekend majowy 4 noclegi)oraz 1 nocleg w hotelu*** w trakcie zwiedzania Wenecjii 1 nocleg w hotelu*** w okolicach Bologni,
 • zwiedzanie Włoch: zwiedzanie Rzymu, zwiedzanie Wenecji,zwiedzanie Florencji,zwiedzanie Pizy,zwiedzanie Sieny,zwiedzanie San Gimignano, zwiedzanie Bologni,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opieka rezydenta na miejscu.
Dodatkowo płatne obowiązkowo:
 • ubezpieczenie KL, NNW: 60 pln/os.
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe (około 24 euro), wjazdy do miast oraz miejscowi przewodnicy – razem około 100 euro/os.
 • dopłata do HB - weekend majowy 60 euro/os. (płatne w autokarze)
Dodatkowo płatne opcjonalnie:
 • Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 30 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi
 • ubezpieczenia KR: 3-4% od wartości imprezy
 • ubezpieczenia od chorób przewlekłych: 100 pln/os.
 • rezerwacja miejsce w autokarze: 50 pln/os.
Zakwaterowanie:

Hotel Enterprise *** położony na prywatnej plaży w miejscowości Montalto di Castro Marina, około 120 km na północ od Rzymu. Hotel dysponuje pokojami 2 oraz 3 osobowymi z klimatyzacją, lodówką oraz balkonem, z którego roztaczają się widoki na ogród lub morze. Każdego ranka w hotelu serwowane są obfite śniadania w formie bufetu w restauracji z dwoma dużymi tarasami, na których można delektować się posiłkiem, podziwiając widoki na przepiękny ogród. W hotelu znajduje się również basen, wokół którego jest mnóstwo leżaków i parasoli do dyspozycji dla gości hotelowych. Prywatna plaża oddalona jest od obiektu zaledwie o kilka kroków.
W Montaltotętni wakacyjne życie nocne i wieczorne przy „deptaku”. 2 x w tygodniu organizowane są targi, koncerty przy morzu, występy, animacje przy plażach.

Plaża jest ciemna powulkaniczna. Morze czyste i przejrzyste, zrównoważony brzeg o dość łagodnym zejściu – przy wszystkich plażach (również publicznych) czuwają ratownicy.
Pogranicze regionu Lazio i Toskanii to świetna lokalizacja do zwiedzania najpiękniejszych miejsc we Włoszech. z Montalto wiodą główne szlaki turystyczne Włoch.

Usługi w cenie: klimatyzacja, korzystanie z basenu, leżaki i parasole przy basenie,Wi – Fi, sprzątanie pokoi i wymiana ręczników co drugi dzień, przechowalnia bagażu,Dodatkowo płatne usługi: przy plaży hotelowej 2 leżaki + parasol około 15 euro za dzień, wypożyczanie roweru 5 euro za dzień.

Wyżywienie:

W cenie 6 śniadań oraz obowiązkowo płatne 6 obiadokolacji (60 euro/os.).
Serwis: HB w Hotelu Enterprise *** (2 x dziennie):
- śniadania: wzmocnione: rogal, sucharki, jogurty, płatki kukurydziane + czekoladowe, mleko, chleb, masło, owoce, ser, parówki, wędlina/salami, dżem, nutella, kakao, tosty, ciastka
- obiadokolacja: 1 danie: pasta/ryżowe/zupa/pizza, 2 danie: mięsne lub rybne, przystawka, woda, deser lub owoce.

Transport:

Transport autokarem z Polski około 20 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Czechy, Austrię i Włochy. Przyjazd do Włoch w okolicach godziny 19:00.

Program ramowy:
  1 dzień- wyjazd z Polski.

  2 dzień- w godzinach popołudniowych przyjazd do hotelu w okolicach Wenecji, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Następnego dnia od rana zwiedzanie Włoch.

  3 dzień- przejazd na zwiedzanie Wenecji. Rejs vaporetto (tramwaj/taksówka wodna) słynnymi kanałami weneckimi do placu św. Marka, następnie spacer po Wenecji od Mostu Westchneń obok Pałacu Dożów przez Plac św. Marka z wejściem do Bazyliki św. Marka, Most Rialto oraz Kanał le Grande. Po zwiedzaniu przejazd autokarem do hotelu w Montalto di Castro Marina, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

  3-7 dzień- wczasy w hotelu Enterprise *** w Montalto di Castro. W trakcie pobytu realizowany jest program zwiedzania:

  1 dzień zwiedzania - 1 dzień zwiedzania - zwiedzanie Florencji, zwiedzanie Pizy - po śniadaniu wyjazd do Florencji. W stolicy przepięknej Toskanii, zobaczymy: Bazylikę Santa Croce z grobami (Dantego, Michała Anioła, Galileusza i Machiavelliego). Katedrę Santa Maria del Fiore z jej słynną czerwoną bryłą kopuły dominującą nad dachami Florencji, Dzwonnicę Giotta, Baptysterium San Giovanni z Drzwiami Raju (nazwa nadana przez Michała Anioła), przespacerujemy się po Piazza della Signoria, głównym placu miasta, gdzie zobaczymy Palazzo Publico. Na koniec pobytu we Florencji zobaczymy Most Złotników (Ponte Vecchio) będący najstarszym z mostów we Florencji. Po zwiedzaniu przejazd do Pizy, gdzie zobaczymy Bazylikę św. Ramirego, Campo Santo Monomentale - XIII w. cmentarz oraz Krzywą Wieżę, odchyloną od pionu o około 4,37m z powodu osiadania gruntu pod jej fundamentami. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

  2 dzień zwiedzania - zwiedzanie Rzymu - po śniadaniu wyjazd do Rzymu. Autokar zatrzymuje się na parkingu na przedmieściach Rzymu. Zwiedzanie metrem. W stolicy Włoch zobaczymy: Watykan - możliwość odwiedzenia grobu Jana Pawła II, Panteon - rotunda o średnicy 44 metrów znajdujący się na Polu Marsowym; Schody Hiszpańskie - na których odbywają się coroczne pokazy mody, a wiosną zdobi je kwiatowa dekoracja ustawiana z okazji festiwalu kwiatów. Następnie zobaczymy: Fontannę di Trevi, Kapitol, który od początku Rzymu był twierdzą i sanktuarium oraz symbolem miasta; Pałac Senatorów, dawniej siedziba senatu, dziś władz miejskich, pomnik Marka Aureliusza, jedyny istniejący konny posąg z czasów imperium rzymskiego, Forum Romanum, centrum polityczne i towarzyskie Rzymu okresu republiki; Łuk Tytusa; Koloseum - odbywały się tam walki gladiatorów, neumachie i polowania na dzikie zwierzęta. Obiekt ten 7 lipca 2007 r. został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata, Zamek św. Anioła. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, nocleg.

  7 dzień
  - po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd na zwiedzanie Sieny. Rozpoczęcie zwiedzania miasta, które przez wielu uważane jest za najpiękniejsze w Toskanii. Siena jest wpisana na listę Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Legenda głosi, że zostało założone przez Seniusza, syna Remusa, dlatego na ulicach, podobnie jak w Rzymie, nietrudno znaleźć symbole wilczycy. Wszystkie drogi w Sienie prowadzą na Piazza del Campo, gdzie zobaczymy Katedrę oraz przespacerujemy się przepięknymi uliczkami Starego Miasta. Następnie przejedziemy na zwiedzanie San Gimignano – miasta „14 wież“ zwane średniowiecznym Manhattanem, gdzie zobaczymy m.in. kolegiatę Santa Maria Asuntapo. W godzinach popołudniowych przejedziemy na zwiedzanie Bolonii, miasta szynki, erotycznej fontanny, wieży oraz najstarszego i największego Uniwersytetu we Włoszech. Wielu mówi, że zwiedzanie Włoch powinno się rozpoczynać od Bolonii, bo ma ona wszystko, co pozostałe piękne miasta i jest znacznie mniejsza. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

  8 dzień- po śniadaniu wyjazd do Polski.

  9 dzień- przyjazd do Polski w godzinach rannych i południowych.
Warto wiedzieć:

Spotkanie organizacyjne odbywa się w dniu przyjazdu lub dnia następnego. Na spotkaniu przekazywane są niezbędne informacje dotyczące pobytu oraz istnieje możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych. Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata dodatkowa za bilety wstępu, zestawy słuchawkowe, wjazdy do miast i miejscowych przewodników zbierana jest przez pilota przed realizacją programu zwiedzania i rozliczana w ostatnim dniu wycieczki. W podanej kwocie nie uwzględniono między innymi biletu wstępu do Koloseum w Rzymie (zwiedzanie z zewnątrz) – bilet 15 euro. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty około 100 euro.

Dokumenty:

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni na terytorium Włoch jest paszport bądź dowód osobisty.

Pozostałe informacje:

Czy wiesz, że...

Włochy -to największy producent wina na świecie, a Sycylia zajmuje czołowe miejsca w uprawie cytryn
Toskania- była ulubioną krainą Dantego i Leonarda da Vinci i to właśnie tu narodził się renesans
Mikołajki - we Włoszech w dniu Mikołajek do dzieci przychodzi czarownica Bufona, we Florencji swoim wyglądem przypomina ona harleyowca
Taxi –zamawiając włoską taksówkę trzeba liczyć się z dodatkowymi opłatami w taryfie nocnej między 22.00 a 7.00, a także w niedzielę i święta oraz za bagaż przewożony w bagażniku. Przejazdy taksówką z lub na lotnisko kierują się własnym cennikami

Kuchnia

Kuchnia włoska, mimo że długo cieszyła się popularnością głównie ze względu na niskie ceny potraw i łatwość ich przyrządzania, zaczyna wreszcie zdobywać pozycję jednej ze słynniejszych kuchni świata. Sposób odżywiania się mieszkańców południowych Włoch, wyróżniający się dużą ilością świeżych owoców, jarzyn i ryb, należy do najzdrowszych. Niewiele jest narodowych kuchni, które mogą się poszczycić taką różnorodnością zarówno składników, jak i metod gotowania. Najbardziej znaną na całym świecie i charakterystyczną potrawą włoską jest pizza – wynalazek neopolitański. Kolejnym daniem, z którego słyną Włosi jest pasta, czyli makaron podawany z różnymi dodatkami.

CZAS PRZEJAZDU: 20 godzin (od granicy polskiej)
CZAS LOKALNY: czas polski
JĘZYK: włoski
STOLICA: Rzym
NAPIĘCIE: 220V
WALUTA: euro
RELIGIA DOMINUJĄCA: katolicyzm
PLAŻE: wstęp płatny; piaszczyste
NAPIWKI: We Włoszech napiwek nie jest wliczony w rachunek. Zwyczajowo zostawia się napiwek w wysokości 10-15% ceny całkowitej.

Wino

Przy wyborze wina Włosi nie kierują się snobizmem. Wina „szlachetne” nie cieszą się tu takim szacunkiem jak we Francji czy Anglii. Lekkie czerwone wino np. wyrabiane z winogron docetto, w upalne dni serwuje się prosto z lodówki, a niektóre mocne białe wina pije się w temperaturze zbliżonej do pokojowej. Wina zawsze podaje się do posiłku. Warto poprosić o vino sfuso, które podaje się w kuflach półlitrowych (un mezzo) lub ćwierćlitrowych (un quatro). Wino butelkowe jest równie dobre, choć droższe: w restauracjach kosztuje 6 €, w sklepie czy domu towarowym - o ponad połowę mniej.

Ceny we Włoszech

Podobnie jak w innych krajach Unii Europejskiej – ceny w większych miastach włoskich są znacznie wyższe. Podczas podróży po Włoszech tanie zakupy można zrobić w dużych sklepach sieci AutoGrill. W miejscowościach noclegowych znajdują się tanie markety sieci EuroSpar.

Orientacyjne ceny wybranych produktów:

PRODUKT CENA
KAWA 0,90 euro
ŚREDNIA PIZZA 4,00 - 9,00 euro
1L WODY MINERALNEJ 1,50 euro
PIWO 2,00 euro
WINO STOŁOWE 5,00 euro

Co przywieźć z Włoch?

 • kawę
 • oliwę
 • parmezan i inne sery
 • pesto
 • wyroby skórzane: torebki, buty

Pięć powodów, dla których warto pojechać do Włoch!

1. Historia storożytnego Rzymu – tajemnice początków cywilizacji.
2. Włosi – sympatyczni o bardzo ekspresyjnej naturze.
3. Kuchnia – zróżnicowana regionalnie, bardzo smaczna i popularna na całym świecie.
4. Wino – intensywne i pełne smaku.
5. Moda – zawsze modne, niezawodne buty i torebki skórzane z najnowszych trendów i w atrakcyjnych cenach.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:
 • Montepulciano, Perugia, Asyż - po śniadaniu wyjazd do południowotoskanskiej stolicy wina Montepulciano. Miasteczko to posiada jeden z najbardziej zapierających dech w piersiach rynków głównych oraz wiele pięknych zabytkowych budynków. W sierpniu odbywa się tu znany na całym świecie festiwal Cantiere Internazionale d’Arte. Następnie przejedziemy do stolicy UmbriiPerugii. To stosunkowo rozległe, ale gęsto w średniowieczu zabudowane miasto pełne jest wąskich uliczek i malowniczych zaułków ale także monumentalnych kościołów i budynków publicznych. Muzeum sztuki w Perugii posiada liczne dzieła mistrzów włoskiego renesansu. Na zakończenie dnia pojedziemy do Asyżu"odwiedzić św. Franciszka". Z pewnością miasto zrobi na Was ogromne wrażenie. Wiele osób wyznaje, że nie sądziło, że jest takie piękne. Po zwiedzaniu powrót do hotelu.
CENA: 50 euro osoba

 • Winnica – w południe wyjazd do Winnicy około 30 km od Montalto. Jest to typowa Włoska wioska, gdzie oprócz muzyki z zabawą jest degustacja lokalnych produktów : wina, sery, szynki.
CENA: 23 euro osoba

Ceny zawierają aktualnie obowiązujące rabaty first & last minute!!!


Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe