Majówka w Paryżu - wersja komfort

Majówka w Paryżu - wersja komfort

Majówka w Paryżu - wersja komfort
Producent:
fun
Kod produktu:
1321

cena od: 1358.00 zł

Super wycieczka w komfortowym stylu do Francji - Paryż zaprasza na niesamowitą majówkę 2014 już teraz!


W cenie zapewniamy:
 • zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z możliwością dostawki,
 • 5 śniadań,
 • 1 nocleg tranzytowy na terenie Francji,
 • 4 noclegi w okolicach Paryża,
 • zwiedzanie wg programu,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opieka pilota.

Dodatkowo płatne obowiązkowo:
 • ubezpieczenie KL, NW: 50 pln/os.,
 • bilety wstępu, zestawy słuchawkowe, opłaty wjazdowe i lokalne, parkingi, przejazdy metrem, przewodnik w Luwrze (około 130 euro),

Dodatkowo płatne opcjonalnie:
 • Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
 • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy.

Zakwaterowanie:

Zakwaterowanie w hotelu klasy turystycznej */** położonym w okolicach Paryża/aglomeracji paryskiej. Pokoje 2-osobowe z łazienkami i WC, możliwość dostawki.

Wyżywienie:

W cenie 5 śniadań kontynentalnych w stylu francuskim - “na słodko”. Opcjonalnie istnieje możliwość wykupienia obiadokolacji w orientacyjnej cenie 15 euro/os/szt. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne.

Transport:

Transport autokarem około 12 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Niemcy na nocleg tranzytowy na terenie Francji ( przy grancy francusko- niemieckiej). Przyjazd do Paryża około godziny 14.00-15.00. Wyjazd do Polski w okolicach godziny 21:00. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami.


Program ramowy:
  1 dzień- wyjazd z Polski wg rozkładu. Wieczorem przyjazd na nocleg tranzytowy na terenie Francji ( przy granicy francusko-niemieckiej).

  2 dzień- po śniadaniu wyjazd do Paryża. Wizytę w stolicy Francji zaczniemy od krótkiego objazdu miasta i wizyty na Wyspie Cite (Ile de la Cite), która jest sercem Paryża i najchętniej odwiedzanym zakątkiem stolicy Francji. Zobaczymy m.in.: katedrę Notre Dame (wejście do środka gratis), zachwycającą gotycką perłę, wzbudzającą podziw swymi wspaniałymi rozetami, łukami przyporowymi oraz bogatą historią.Następnie wizyta w dzielnicy Montparnasse - wjazd na 56 piętro Tour Montparnasse - skąd obejrzymy piękną panoramę Paryża. Czas na obiadokolację. Na koniec dnia rejs statkiem po Sekwanie.Zakwaterowanie i odpoczynek około godz. 21.00. Nocleg.

  3 dzień- po śniadaniu przejazd do centrum . Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po cmentarzu Pere Lachaise - który jest Panteonem na wolnym powietrzu i miejscem wiecznego spoczynku m.in. Fryderyka Chopina, Balzaca, Edith Piaf, Oscara Wilde’a, Jima Morrisona. Następnie przejedziemy w okolice Wielkich Bulwarów - odwiedzimy Muzeum Figur Woskowych Grevin, gdzie w scenerii neobarokowego teatru podziwiać można woskowe figury postaci znanych ze świata filmu, teatru, piosenki, polityki czy sportu. Stamtąd pojedziemy do Muzeum Perfum Fragonard - królestwa zapachów, gdzie można zapoznać się z tajemnicą produkcji perfum. Na koniec dnia spacer po dzielnicy Montmartre, gdzie zobaczymy: Place Blanche z Moulin Rouge – słynny na całym świecie kabaret,gdzie narodził się kankan; Place Pigalle, Bazylikę Sacre Coeur - górującą na najwyższym wzgórzu miasta, imponującą śnieżno-białą świątynię w stylu grecko- bizantyjskim, wybudowaną jako symbol zgody narodowej; Place du Tertre - opanowany przez malarzy oraz liczne bary i restauracje uroczy zakątek Montmartru. Czas na obiadokolację. Nocleg.

  4 dzień- dzień wolny przeznaczony na samodzielne zwiedzanie Paryża. W DNIU WOLNYM WYJAZD DO MIASTA METREM, WE WŁASNYM ZAKRESIE - JEDNODNIOWY BILET NA METRO- około 12- 16 EURO (w zależności od odległości hotelu od centrum)

  *Dla chętnych możliwe skorzystanie z opcji fakultatywnych: dzień w Parku rozrywki Dis neyland - koszt biletu do jednego parku+ przejazd- osoba dorosła około 65 €, dzieci do lat 12 około 50 € lub wyjazd na wycieczkę do trzech zamków nad Loarą- koszt wycieczki 60 € + bilety wstępu około 25 €. ( WYJAZD NA WYCIECZKE DO ZAMKÓW UZALEŻNIONY OD LICZBY CHĘTNYCH- MINIMUM 25 OSÓB)

  5 dzień- po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Wersalu (Versailles) –imponującego kompleksu pałacowego króla Ludwika XIV, gdzie zobaczymy kolekcję dzieł sztuki w komnatach królewskich, Salę Lustrzaną i niepowtarzalne ogrody autorstwa Andre le Notre’a. (Uwaga! Ogrody w niektórych terminach i w weekendy płatne dodatkowo około 8 euro).Powrót do centrum Paryża- wjazd na wieżę Eiffle’a- symbol miasta, znany przez każdego na świecie; wjazd na II p. ( w miarę możliwości czasowych, dla chętnych za dopłatą około 6 euro wjazd na III p.). Stamtąd udamy siędo kompleksu Les Invalides - gdzie zobaczymy grób Napoleona Bonaparte. Czas wolny na obiadokolację.Na koniec dnia spacer najsłynniejszą aleją świata Polami Elizejskimi (Champs Elysees), przy której ulokowane są luksusowe sklepy, salony samochodowe, liczne restauracje, kina, kabaret Lido, Łuk Triumfalny (L’ Arc de Triomphe). Nocleg

  6 dzień- po śniadaniu wykwaterowanie, złożenie bagaży w autokarze i wyjazd do centrum Paryża metrem (zwiedzanie pieszo i środkami komunikacji miejskiej). Tego dnia wizytę rozpoczniemy od Luwru (Musee du Louvre) - jednego z największych muzeów świata, które mieści cenne arcydzieła sztuki (malarstwa i rzeźby). Zobaczymy liczne dzieła, zgromadzone w tym dawnym pałacu królewskim, m.in.: Mona Lisę, Nike z Samotraki, Wenus z Milo.Następnie zapraszamy do odwiedzenia Musee d’Orsay - świątyni sztuki XIXw., znanej ze swej wspaniałej kolekcji dzieł impresjonistów. Ciekawostką jest, iż muzeum mieści się w budynku dawnego dworca kolejowego Orsay.Na koniec dnia wizyta w Dzielnicy Łacińskiej (Quartier Latin)- urokliwej dzielnicy Paryża, gdzie od czasów Roberta Sorbona, założyciela najsłynniejszej uczelni Paryża, spotkać można uczonych i studentów. Spacer bulwarem Saint Michel. Czas wolny na obiadokolację. W godzinach wieczornych podstawienie autokaru i wyjazd w kierunku Polski. Nocny przejazd przez Niemcy.

  7 dzień- przyjazd do Polski.

  Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata dodatkowa za bilety wstępu, zestawy słuchawkowe, opłaty wjazdowe i lokalne, parkingi, przejazdy metrem, przewodnika w Luwrze- zbierana jest przez pilota i rozliczana w ostatnim dniu wycieczki. Prosimy o przygotowanie kwoty około 130 euro. Obligatoryjne opłaty do realizacji programu (nie podlegają rozliczeniu)- zestawy słuchawkowe, opłaty wjazdowe i lokalne, przejazdy metrem.

Warto wiedzieć:

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata dodatkowa za bilety wstępu i miejscowych przewodników zbierana jest przez pilota i rozliczana w ostanim dniu wycieczki. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty 130 euro.


Pozostałe informacje:

Czy wiesz, że...

W Paryżu i na przedmieściach mieszka ponad 12 mln osób. Jest to jedno z najgęściej zaludnionych miast na świecie. Paryż był bohaterem wielu filmów m.in. „ Francuski pocałunek”, „Amelia”, „Kod da Vinci”, „Paryż, Teksas”, „Pachnidło”, „Ratatuj”, „ Moulin Rouge”, „13 Dzielnica”.

Przydomki Paryża:
Miasto świateł, stolica mody, stolica kultury, centrum wszechświata

Słynni „ Paryżanie”:
Fryderyk Chopin, Auguste Renoir, Edgar Degas, Henri Toulouse-Lautrec, Pablo Picasso, Coco Chanel
Specjały kuchni paryskiej:
pieczone kasztany, sery, wino, croissanty, owoce morza, crepes (naleśniki).

Ceny zawierają aktualnie obowiązujące rabaty first & last minute!!!


Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe