Majówka wzdłuż Wybrzeża Adriatyku

Majówka wzdłuż Wybrzeża Adriatyku

Majówka wzdłuż Wybrzeża Adriatyku
Kod produktu:
4503

cena od: 1490.00 zł

Marzysz o wypoczynku w otoczeniu palm i gorących piasków? Chcesz zregenerować ciało i umysł po wyczerpującej pracy? Jedź z nami nad morze Adriatyckie i korzystaj z kąpieli słonecznych do woli! Zapraszamy!W cenie zapewniamy:
• zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
• 5 śniadań,
• 5 noclegów,
zwiedzaniewg programu,
• transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
• opieka pilota.
Dodatkowo płatne obowiązkowo:
• ubezpieczenie KL, NW: 50 pln/os.,
• opłata klimatyczna: 10 euro/os/turnus (dzieci do 12 lat - brak opłat, dzieci 12-18 lat - 5 euro) płatnew autokarze,
• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe i lokalni przewodnicy (około 100 euro).
• obowiązkowa dopłata do HB: 50 euro,

Dodatkowo płatne opcjonalnie:
• Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi.
• ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy

Zakwaterowanie:
W trakcie zwiedzania zakwaterowanie w hotelach**/***.
Wyżywienie:
W cenie 5 śniadań. Obowiązkowo należy wykupić 5 obiadokolacji w cenie 50 euro/os. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze.
Transport:
Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Powrót do Polski w godzinach wieczornych. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek i transportu minibusam.

Warto wiedzieć:
- chorwackie wybrzeże Adriatyku ma ok. 5835 km długości, z czego 4058 km przypada na linię brzegową wysp,
- krawaty, wieczne pióra i długopisy zostały wynalezione w Chorwacji,
- w Dubrowniku spędziła swój miesiąc miodowy Agatha Christie, na Istrii mieszkał - ucząc angielskiego - James Joyce, w Lovranie ratował swoje zdrowie - przez siedem lat - Stanisław Witkiewicz, w Opatiji spędzał wakacje Henryk Sienkiewicz i Józef Piłsudski ... Chętnie tu wracał Jacques Cousteau, uznając chorwacki Adriatyk za jedno z najczystszych mórz na świecie.,
- marmur z wyspy Brać wykorzystano przy budowie weneckich pałaców, waszyngtońskiego Białego Domu i berlińskiego Reichstagu,
- wojska Jugosłowiańskiej Armii zbombardowały Dubrownik z okalających wzgórz, powietrza i z morza w 1991-1992 r.
- Rosjanie mówią “gnat’ spirt”, Polacy “pędzą bimber”, a w Chorwacji rakiję “se pece”.
Program ramowy:

1 dzień(sobota) - wyjazd z Cieszyna w godzinach nocnych.

2 dzień(niedziela) - w godzinach porannych przyjazd do Plitvic i zwiedzanie Parku Narodowego Plitvickie Jeziora, gdzie na obszarach porośniętych przez: buki, jodły, świerki i klony, na długości ponad 8 km, znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo i połączonych ze sobą 72 wodospadami. Obszar parku zaliczany jest do światowego dziedzictwa naturalnego i jest chroniony przez UNESCO. Po zwiedzaniu przejazd na obiadokolację i nocleg.

3 dzień(poniedziałek) - po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Splitu i Trogiru (na miejscu lokalny przewodnik). W Splicie, największym mieście Dalmacji, obejrzymy panoramę miasta ze wzgórza Marjan, zwiedzimy stare miasto, którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu – krzyżują się tu wpływy weneckie, węgierskie i austriackie. Zobaczymy antyczny pałac cesarza Djoklecjana – jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (IV-V wiek), katedrę św. Duje, ratusz miejski z XV wieku i malowniczy port. Około godz. 14.00 przejazd do Trogiru. W Trogirze, typowym nadmorskim miasteczku, pospacerujemy po malowniczej starówce, gdzie zobaczymy między innymi ratusz z przełomu XIV i XV wieku i katedrę św. Wawrzyńca z XIII wieku, katedrę św. Lovra, pałac Hipiko, wieżę zegarową, loggię miejską. Po zwiedzaniu przejazd na obiadokolację i nocleg.

4 dzień(wtorek) - po śniadaniu, wcześnie rano, wyjazd na zwiedzanie Dubrownika, ogłoszonego przez UNESCO dziedzictwem kultury światowej. W programie, między innymi spacer po starym mieście, Stradun, Mala Braca – klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV wieku, Muzeum Apteki oraz mury miejskie, Wielka Studnia Onufrego, katedra św. Błażeja, skarbiec. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

5 dzień(środa) - po śniadaniu przejazd do Kotoru - pięknego czarnogórskiego miasta położonego na najdalej wysuniętym na południe fiordzie Europy z bajeczną starówką wpisaną na listę Unesco. Następnie wyruszymy na Wzgórze Lovcen, o którym miejscowi mówią, że "stąd niedaleko już do nieba bram". To wspaniały punkt widokowy. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

6 dzień(czwartek) - po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Tirany. W stolicy Albanii zobaczymy Plac Skanderberga, Piramidę, Pałac Prezydencki i Kongresowy. Czas wolny w centrum miasta oraz okazja na zakupy na lokalnym bazarze. Po zwiedzaniu przejazd na obiadokolację i nocleg na terenie Serbii.

7 dzień(piątek) - po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Belgradu, w programie zwiedzania: Park Kalemegdan z ruinami rzymskiej warowni i T wierdza Kalemegdan z XVIII wieku, pomnik Wdzięczności dla Francji, Bulwar Kniazia Michała, Synagoga, Stare Miasto. W godzinach południowych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

8 dzień (sobota) - powrót do Polski w godzinach wieczornych.

W cenę wycieczki nie są wliczone bilety wstępu i lokalni przewodnicy. Orientacyjny koszt biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe oraz opłat za lokalnych przewodników wynosi ok. 100 euro. Pilot będzie zbierał wspomnianą kwotę w pierwszym dniu wycieczki.

Pilot rozlicza się z wstępów. Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania.

Ceny zawierają aktualnie obowiązujące rabaty first & last minute!!!


Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe