Mega kolonia 2015 - Akademia Kosmiczna 5-11 lat w Poroninie, DW Weronika 2

Mega kolonia 2015 - Akademia Kosmiczna 5-11 lat w Poroninie, DW Weronika 2

Mega kolonia 2015 - Akademia Kosmiczna 5-11 lat w Poroninie, DW Weronika 2
Kod produktu:
6252

cena od: 1375.00 zł

Zapraszamy do Poronina na kolonię kosmiczną dla maluchów! Rezerwuj miejsca już teraz!GDZIE BĘDZIEMY?

W Poroninie – podhalańskiej miejscowości oddalonej zaledwie 7 km od Zakopanego. Region przyciąga turystów malowniczymi widokami oraz piękną panoramą Polskich i Słowackich Tatr. Poronin cieszy się dużą popularnością wśród turystów z uwagi na liczne szlaki spacerowe oraz silnie zakorzenioną tradycję.

GDZIE MIESZKAMY?

W Domu Wypoczynkowym „Weronika 2” – stylowym obiekcie usytuowanym w pięknym zakątku Poronina, na dużym zielonym terenie. Do dyspozycji uczestników pokoje 2, 3, 4, 5-osobowe z łazienkami, jadalnia, świetlica z TV, sala dyskotekowa z wyposażeniem, stół do tenisa stołowego, mały basen kryty.

CO BĘDZIEMY JEŚĆ?

Cztery posiłki dziennie (śniadanie – bufet, obiad, podwieczorek, kolacja). Turnus rozpoczyna się i kończy obiadem + suchy prowiant na drogę powrotną dla uczestników z Warszawy, Wrocławia i Łodzi.

CZYM JEDZIEMY?

Autokarem z Krakowa lub Katowic. PKP lub bus z Warszawy, Wrocławia, Łodzi do Katowic lub do Krakowa dalej autokarem do obiektu.

CO ZOBACZYMY?

Wycieczka autokarowa z przewodnikiem do Doliny Strążyskiej i Wodospadu Siklawica. Wycieczka połączona z wykładami przewodnickimi na tematy związane z regionem Tatr Zachodnich.

CO BĘDZIEMY ROBIĆ?

Kosmos – poznajemy odległe galaktyki, Drogę Mleczną i Układ Słoneczny, ich położenie w stosunku do planety Ziemia; gwiazdy – nauczymy się rozpoznawać najpopularniejsze układy gwiazd – wieczorne obserwacje nieba; wykonanie makiety Układu Słonecznego z dostępnych materiałów; dlaczego Słońce świeci? – pogadanka na temat Słońca i jego wpływu na mieszkańców Ziemi; spotkanie z UFOludkiem – czy istnieje życie na innych planetach?; podróż w kosmos – czym zajmuje się NASA?; budowa kosmicznego pojazdu; poznajemy sylwetki znanych kosmonautów; pierwszy lot w kosmos, pierwszy człowiek na księżycu – pogadanka; kosmiczne rekordy i kosmiczne ciekawostki; „Ziemia jest częścią kosmosu i naszym domem” – w jaki sposób możemy chronić naszą planetę – pogadanka; projekcja filmów „Biała i Strzała podbijają kosmos”, „Małpy w kosmosie”; Kosmiczna Parada Kłamców; na zakończenie Bal UFOludków z rozdaniem dyplomów Wybitnych Kosmonautów i pokazem kosmicznej mody.

CO PONADTO NA AKADEMII?

Korzystanie z krytego basenu co drugi dzień, korzystanie z boiska typu ORLIK, wycieczki piesze po okolicy, ognisko z pieczeniem kiełbasek (w ramach podwieczorku), konkursami i śpiewem, gry i zabawy świetlicowe (kalambury, rebusy, krzyżówki), spacery, gry i zabawy integracyjne.

NOWA PRZYGODA Z LEGO-ROBTAMI!

Co to jest elektronika, robotyka, mechanika? – technika w pigułce; jaki wpływ mają na nas roboty? Czy roboty ułatwiają nam życie? – pogadanka; moje wyobrażenie robota – zajęcia plastyczne; projekcja filmów „Roboty” i „Lego-Przygoda”.

Pakiet dla Akademii Kosmicznej (2 dni):

Dzień 1:

Dzieci wyruszą na podbój obcych planet – konstruować będą roboty zwiadowcze, które obdarzone zostaną specjalnymi funkcjami. Roboty będą rozpoznawały teren, ale także pył kosmiczny. Z materiałów recyklingowych będziemy konstruować kosmiczne rakiety (rakiety pneumatyczne i na "paliwo").

Dzień 2:

Robotyka – młodzi konstruktorzy stworzą niezwykłe maszyny, które będą potrafiły walczyć między sobą i wykonywać specjalne misje.

Konstrukcje DIY (Do It Yourself) – uczestnicy zbudują myśliwskie narzędzia z materiałów recyklingowych m. in- kusze, dmuchawki, proce.

Optyka – sprawdzimy co to jest światło i jakie figle mogą płatać iluzje optyczne.


Cena zawiera:

Zakwaterowanie 10 noclegów, wyżywienie, kadrę wychowawczą, instruktorów do zajęć z robotyki, opiekę medyczną, transport, program, ubezpieczenie NNW Signal Iduna do kwoty 5.000 zł.

INFORMACJE WYJAZDOWE:

1. Na trasach antenowych (dojazdowych) możliwy transport mikrobusem, autobusem klasy turystycznej, PKP lub samochodem osobowym pod opieką pracownika. Przy przejazdach PKP - obowiązkowe posiadanie aktualnej legitymacji szkolnej.

2. Wszystkie autobusy, busy przyjeżdżają do Katowic lub Krakowa, gdzie uczestnicy przesiadają się do autokarów jadących docelowo.

3. Przewoźnik i organizator nie ponoszą odpowiedzialności za spóźnienia spowodowane warunkami drogowymi lub kolejkami na granicy, co może się wiązać z oczekiwaniem na transport w miejscach przesiadkowych.

4. Zbiórka uczestników na trasach antenowych odbywa się 15 minut przed odjazdem.

5. W przypadku zbyt małej frekwencji (min. 6 osób/bus lub 10 osób/PKP) na trasach antenowych biuro może zaproponować transport zastępczy (dodatkowo płatny 30zł/os.) lub odwołać połączenie antenowe.

Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe