Mega zabawa w Murzasichlach, OWJ Szałas, Akademia z Jazdą Konną + Lego-Roboty 5-11 lat

Mega zabawa w Murzasichlach, OWJ Szałas, Akademia z Jazdą Konną + Lego-Roboty 5-11 lat

Mega zabawa w Murzasichlach, OWJ Szałas,  Akademia z Jazdą Konną + Lego-Roboty 5-11 lat
Kod produktu:
6245

cena od: 1480.00 zł

Mega oferta na wakacje 2015 - kolonia obejmująca zarówno program jazdy z koniami jak i zabawę robotami LEGO!GDZIE BĘDZIEMY?

W Murzasichlu – podhalańskiej miejscowości usytuowanej w pobliżu Zakopanego oraz Bukowiny Tatrzańskiej zajmującej skrajne tereny Tatrzańskiego Parku Narodowego. Miejscowość obfituje we wspaniałe warunki przyrodnicze zachęcające do pieszych wędrówek oraz aktywnego spędzania czasu wolnego. Z Murzasichla rozciąga się piękny widok na panoramę Tatr.

GDZIE MIESZKAMY?

W Ośrodku Wypoczynkowo-Jeździeckim „Szałas” – do dyspozycji uczestników- pokoje 3, 4 i 5-osobowe z łazienkami, jadalnia, świetlica z TV, sala dyskotekowa, miejsce na grilla, plac zabaw, boisko do siatkówki, basen letni, trampolina.

CO BĘDZIEMY JEŚĆ?

Cztery posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja). Turnus rozpoczyna się i kończy obiadem + suchy prowiant na drogę powrotną dla uczestników z Warszawy, Wrocławia i Łodzi.

CZYM JEDZIEMY?

Autokarem z Krakowa lub Katowic. PKP lub bus z Warszawy, Wrocławia, Łodzi do Katowic lub Krakowa, dalej autokarem do obiektu.

CO ZOBACZYMY?

Wycieczka autokarowa z przewodnikiem do Doliny Strążyskiej i Wodospadu Siklawica. Wycieczka połączona z wykładami przewodnickimi na tematy związane z regionem Tatr Zachodnich.

CO BĘDZIEMY ROBIĆ?

ABC początkującego jeźdźca- poznawanie części ciała, pielęgnacji i oporządzania konia oraz stroju jeźdźca; nauka postępowania z koniem; prezentacja wybranych ras i maści koni; kilka ciekawostek o koniach- dlaczego konie noszą podkowy, zasady prawidłowego żywienia i pojenia koni, podstawowe chody koni; przygotowanie konia do jazdy- budowa siodła i ogłowia, prawidłowy dosiad jeźdźca; co to jest przyjaźń, cechy prawdziwego przyjaciela – pogadanka; zwierzę jako wierny przyjaciel człowieka – dyskusja; mój przyjaciel koń – praca plastyczna; „Hidalgo”, „Wyścig marzeń” – emisja filmów; zajęcia z jazdy konnej pod okiem sprawdzonych instruktorów wraz z zajęciami teoretycznymi i oporządzaniem koni – 8 zajęć po 1 h w turnusie, w tym 45 min jazdy konno.

Uwaga- w przypadku warunków atmosferycznych uniemożliwiających jazdę konną, uczestnicy skorzystają z zajęć zastępczych, odpowiadających jej równowartości.

NOWA PRZYGODA Z LEGO-ROBOTAMI!

Co to jest elektronika, robotyka, mechanika? – technika w pigułce; jaki wpływ mają na nas roboty? Czy roboty ułatwiają nam życie? – pogadanka; moje wyobrażenie robota – zajęcia plastyczne; projekcja filmów „Roboty” i „Lego-Przygoda”.

Robotyka – skonstruujemy roboty do zadań specjalnych, które potrafią poruszać się po ciężkim terenie (pagórkach, torach przeszkód itp.), potrafią też miotać kulkami oraz zmagać się z nieznanymi przeciwnikami. Po przetestowaniu ich użyteczności

w terenie, sprawdzimy jak działają jako roboty śledzące linie (line follower) po wyposażeniu ich w specjalne czujniki światła.

Konstrukcje DIY (Do It Yourself) – zbudujemy myśliwskie narzędzia z materiałów recyklingowych m. in.- kusze, dmuchawki, proce.

Optyka – sprawdzimy co to jest światło i jakie figle mogą płatać iluzje optyczne.

CO PONADTO NA AKADEMII?

Parada Kłamców, spacery po okolicy, zajęcia sportowe, integracyjne i świetlicowe, pogaduchy do poduchy, chrzest kolonijny, „Też mam talent” – prezentacja talentów dla chętnych, olimpiada Szkrabusiów, dyskoteki w obiekcie, ognisko z pieczeniem kiełbasek i konkursami, kąpiele w basenie.

PAKIET 5 PRZYGÓD:

- W DUCHU WALKI – gra rozwijająca spryt, sprawność, zwinność, gibkość, celność.

- UŚPIONY GENIUSZ – łamanie szyfrów i kodów – niezbędnik poszukiwacza przygód.

- TEREN-OFFKA – szalona gra terenowa z „dziwnymi” przeszkodami.

- H2O na wesoło czyli MOKRE ZAWODY – Balonowa Bitwa.

- NA TROPIE TAJEMNIC – zabawa terenowa z ciekawą historią w tle.

Cena zawiera:

Zakwaterowanie 10 noclegów, wyżywienie, kadrę wychowawczą, instruktora jazdy konnej, instruktora do zajęć z robotyki, opiekę medyczną, transport, program, ubezpieczenie NNW Signal Iduna do kwoty 10.000 zł.


INFORMACJE WYJAZDOWE:

1. Na trasach antenowych (dojazdowych) możliwy transport mikrobusem, autobusem klasy turystycznej, PKP lub samochodem osobowym pod opieką pracownika. Przy przejazdach PKP - obowiązkowe posiadanie aktualnej legitymacji szkolnej.

2. Wszystkie autobusy, busy przyjeżdżają do Katowic lub Krakowa, gdzie uczestnicy przesiadają się do autokarów jadących docelowo.

3. Przewoźnik i organizator nie ponoszą odpowiedzialności za spóźnienia spowodowane warunkami drogowymi lub kolejkami na granicy, co może się wiązać z oczekiwaniem na transport w miejscach przesiadkowych.

4. Zbiórka uczestników na trasach antenowych odbywa się 15 minut przed odjazdem.

5. W przypadku zbyt małej frekwencji (min. 6 osób/bus lub 10 osób/PKP) na trasach antenowych biuro może zaproponować transport zastępczy (dodatkowo płatny 30zł/os.) lub odwołać połączenie antenowe.

Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe