Niemcy Szwajcaria Francja/ wycieczka objazdowa/ Wzdłuż Renu 2014

Niemcy Szwajcaria Francja/ wycieczka objazdowa/ Wzdłuż Renu 2014

Niemcy Szwajcaria Francja/ wycieczka objazdowa/ Wzdłuż Renu 2014
Kod produktu:
1402

cena od: 1799.00 zł

WYCIECZKA OBJAZDOWA 2014!!!

SZWAJCARIA - FRANCJA - NIEMCY

WZDŁUŻ RENU!!!


Szafuza - Strassburg - Heidelberg - Frankfurt nad Menem - Mogun cja - Rüdesheim - Lorelei - Boppard - Koblencja - Kolonia - Bonn

- Ren - najpiękniejsza rzeka Niemiec
- Rheinfall - największy wodospad Europy
- Kosmopolityczny Heidelberg
- Cesarska Moguncja
- Rejs Doliną Lorelei
- Kolonia - nadreńska metropolia

Świadczenia

Zakwaterowanie:
4 noclegi w hotelach o standardzie **/*** lub w pensjonatach. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, w większości hoteli TV. W hotelach restauracja, bar.

Wyżywienie:
4 śniadania serwowane.

Transport:
Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem.

Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Program

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Niemcy i Austrię. W trakcie przejazdu planowane są krótkie postoje i przerwa na posiłek.

2 dzień:
Przed południem przyjazd nad Jezioro Bodeńskie i przejazd wzdłuż Renu do Szafuzy. Krótki spacer po zabytkowej części miasta słynącego z charakterystycznych kamienic z oknami wykuszowymi. Następnie przejazd autokarem do Neuhausen, gdzie znajduje się największy w Europie wodospad Rheinfall. Rejs po rzece u podnóża wodospadu, skąd rozciąga się panorama 23-metrowej kaskady oraz zamku Laufen. Przejazd do hotelu w jednym z malowniczych miasteczek Schwarzwaldu, nocleg.

3 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Strassburga, będącego centrum kultury i sztuki europejskiej. W przeszłości Strassburg nosił przydomek "miasta tysiąca świątyń" z powodu swoich licznych klasztorów, kongregacji, kościołów i synagog. Spacer po Starym Mieście umieszczonym na liście światowego dziedzictwa UNESCO i zwiedzanie jednej z największych katedr we Francji - Strassburger Münster. W godzinach popołudniowych przejazd do Heidelbergu - miasta majestatycznie rozłożonego po obu stronach rzeki Neckar, które pod koniec XVIII w. odkryli dla siebie romantycy. Heidelberg jest siedzibą najstarszego na terenie Niemiec uniwersytetu. Punktem centralnym miasta jest Schloss, jeden z najwspanialszych zamków świata, którego wnętrza będziemy podziwiać. Przejazd do hotelu w okolicy Frankfurtu, nocleg.

4 dzień:
Po śniadaniu przejazd do centrum Frankfurtu, noszącego przydomki "Mainhattan" czy też "Bankfurt". Położone nad Menem miasto to jedna z najważniejszych metropolii finansowych świata, siedziba m.in. Europejskiego Banku Centralnego, największej niemieckiej giełdy papierów wartościowych oraz znane centrum wystawiennicze. W okolicy Frankfurtu zlokalizowany jest także jeden z największych europejskich portów lotniczych. Krótki spacer po starym mieście, gdzie na uwagę zasługuje: Römerberg - historyczny zaułek otoczony domami z muru pruskiego, kościół św. Pawła - narodowy symbol wolności i demokracji w Niemczech, miejsce obrad pierwszego niemieckiego Zgromadzenia Narodowego, podczas których powstały zręby dzisiejszej konstytucji Niemiec, ulica Zeil uważana za przynoszącą największe obroty w Niemczech ulicę handlową, dom narodzin wybitnego pisarza Johanna Wolfganga von Goethe. Czas wolny. W godzinach południowych przejazd do Moguncji (Mainz), która należała niegdyś do cesarskich miast katedralnych i wyróżnia się wspaniałą zabytkową architekturą. Zwiedzanie wnętrz katedry, a następnie spacer po zabytkowej starówce: rynek Markt, Plac Gutenberga, przy którym wznosi się pomnik najwybitniejszego "syna" Moguncji, urokliwe zaułki starego miasta - Augustinergasse i Kirchgasse. Czas wolny. Przejazd do Rüdesheim, miasteczka odwiedzanego przez ponad 3 miliony turystów rocznie. Wąskie, kręte uliczki, a wśród nich słynna Drosselgasse, domy z muru pruskiego, sklepiki z pamiątkami i tarasowe winnice na lesistych pagórkach nieopodal miasta składają się na przepiękny krajobraz. Dla chętnych degustacja win w jednej z miejscowych winiarni. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Rüdesheim, nocleg.

5 dzień:
Po śniadaniu rejs statkiem po Renie z Rüdesheim do Koblenz. Wzdłuż brzegów rzeki na przełomie stuleci powstały liczne miasteczka z przepiękną zabudową i niezliczonymi zamkami. Płynąc wzdłuż Renu statek mija m.in. skałę Lorelei, sławne urwisko, nad którym - wedle legendy - siadywała jasnowłosa czarodziejka i czesała swe bujne loki, wabiąc śpiewem żeglarzy, którzy wypatrując z utęsknieniem pięknej Lorelei, rozbijali się o skały. Podczas rejsu podziwiać będziemy także miasteczko Boppard z kościołem św. Sewera. Rejs kończy się w Koblencji (Koblenz), tuż przy "Deutsches Eck", w miejscu, gdzie do Renu uchodzi Mozela, a na brzegu wznosi się symbol Koblencji - pomnik cesarza Wilhelma. W programie zwiedzanie wnętrz romańskiej kolegiaty św. Kastora - najpiękniejszego budynku Koblencji, pochodzącego w większej części z XII w. Przejazd z Koblencji do Kolonii. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

6 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie (komunikacją miejską) Kolonii z przewodnikiem. Miasto to zostało założone w 33 r. p.n.e. i szybko zdobyło sobie znaczącą pozycję. Urodziła się tutaj Julia Agrypina, żona cesarza Klaudiusza, który w 50 r. n.e. nadał miastu status kolonii (stąd nazwa), z pełnymi prawami miasta rzymskiego. Kolonia stanowi ogromną, rozległą aglomerację nad rzekami Ren i Ruhr. Jest jednym z najważniejszych miast niemieckich, a monumentalna katedra gotycka należy do najczęściej odwiedzanych zabytków w Niemczech. Czas wolny. W godzinach popołudniowych przejazd do Bonn. Dawna stolica Republiki Federalnej Niemiec oraz miasto narodzin Ludwika van Beethovena do dziś zachowało ślady najważniejszych momentów w swojej historii. Czas wolny. Powrót do Kolonii. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

7 dzień:
Powrót do Polski w godzinach południowych.

Uwagi

Cena podstawowa nie zawiera:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników - orientacyjny koszt: ok. 95 EUR,
- degustacji win - ok. 14 EUR,
- rejsu statkiem z Rüdesheim do Koblencji - ok. 33 EUR,
- dopłat za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce, podanych w rozkładzie jazdy. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Gliwic, Opola i Wrocławia.
Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na cele programowe. Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) dzielone są na wszystkich jej uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Informacje praktyczne

Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego (dotyczy obywateli UE) lub paszportu.
Przejazd: Wrocław - Szafuza (ok. 1000 km) - ok. 14 godz.
Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 2900 km.

Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe