Niemcy/ wycieczka objazdowa/ Herzlich Willkommen 2014

Niemcy/ wycieczka objazdowa/ Herzlich Willkommen 2014

Niemcy/ wycieczka objazdowa/ Herzlich Willkommen 2014
Kod produktu:
1397

cena od: 839.00 zł

WYCIECZKA OBJAZDOWA 2014!!!

NIEMCY - BERLIN

HERZLICH WILLKOMMENBerlin dla koneserów - miasto kultury i sztuki

- Brama Brandenburska - symbol zjednoczenia Niemiec
- Panorama Berlina z wieży telewizyjnej
- Wyspa Muzeów - kompleks architektoniczny wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO
- Rejs po Szprewie
- Nowoczesny Berlin - Potsdamer Platz

Świadczenia

Zakwaterowanie:
2 noclegi w hotelu o standardzie*** w Berlinie. Nowocześnie urządzone pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami oraz TV. Na terenie hotelu bar.

Wyżywienie:
2 śniadania w formie bufetu.

Transport:
autokar z klimatyzacją, toaletą, barkiem, video lub mikrobus z klimatyzacją.


Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Program

1 dzień
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy; przejazd w kierunku stolicy Niemiec.

2 dzień
Przyjazd do Berlina w godzinach porannych. Zwiedzanie największych atrakcji miasta rozpoczniemy od przejażdżki autokarem wzdłuż pozostałości "muru berlińskiego" do Aleksanderplatz - głównego placu dawnego Berlina. Stamtąd najbardziej znaną aleją miasta Unter den Linden udamy się do Bramy Brandenburskiej i siedziby parlamentu niemieckiego - Reichstagu. Wejście na kopułę, skąd roztacza się wspaniały widok na centrum Berlina. Przejazd przez dzielnicę rządową obok Urzędu Kanclerskiego do serca zachodniej części Berlina - Europa Center. Tam zobaczymy zegar upływającego czasu, Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma - Gedaechtniskirche. Spacerem po promenadzie Kurfuerstendamm zakończymy zwiedzanie i udamy się na nocleg.

3 dzień
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie stolicy Niemiec. przejazd na Gendarmenplatz z katedrą francuską, przejście do Pomnika - mauzoleum Holocaustu, przejazd do dawnego posterunku granicznego między sektroem sowieckim a amerykańskim Check-point Charlie. Poznawanie nowoczesnej architektury Berlina rozpoczniemy od budynku Muzeum Judaistycznego zaprojektowanego przez Daniela Libeskinda. Następnie udamy się na Potsdamer Platz do słynnego Sony_Center. Przejazd przez Kultur Forum i dzielnicę ambasad zakończy spotkanie ze współczesną architekturą. Godzinna przejażdżka statkiem po Szprewie będzie znakomitą okazją do poznania Berlina z innej perspektywy, do zobaczenia Wyspy Muzeów, śmiałej architektonicznie dzielnicy rządowej wraz z siedzibą Kanclerza RFN, nowego dworca głównego oraz zabytkowych i nowych mostów łączących brzegi rzeki. Powrót na nocleg.

4 dzień
Po śniadaniu kontynuacja zwiedzania stolicy Niemiec. Zwiedzanie rozpoczynamy od Wyspy Muzeów, światowego dziedzictwa kultury. W programie m.in. Muzeum Pergamońskie - najsłynniejsze i najchętniej odwiedzane muzeum Berlina, w którym znajduje się ołtarz z Pergamonu oraz droga procesyjna bogini Isztar z Babilonu; Muzeum Bodego z bogatą kolekcją rzeźb oraz skarbów muzealnych sztuki bizantyjskiej i gabinetem numizmatycznym; Nowe Muzeum, gdzie zobaczymy zbiory egipskie wraz z popiersiem słynnej Nefretete; Stara Galeria Narodowa przedstawiająca dzieła klasycyzmu oraz wczesnego modernizmu; Stare Muzeum, w którym można podziwiać zbiory rzeźb greckich, etruskich i rzymskich oraz zbiory sztuki staroegipskiej. Podziwiając klasycystyczny Berlin Hohenzollernów, m.in.: Nowy Odwach, budynek opery, katedrę św. Jadwigi docieramy do Nikolaiviertel. Dzielnica będąca kolebką stolicy Niemiec jest ulubionym miejscem spacerów berlińczyków i turystów. Stanowi reminiscencję świetności przedwojennego Berlina. W czasie wolnym możliwy wjazd na wieżę telewizyjną. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.


5 dzień
Przyjazd do Polski we wczesnych godzinach porannych.

Uwagi

Przekroczenie granicy na podstawie dowodu osobistego (dotyczy obywateli UE) lub paszportu. Trasa przejazdu Warszawa - Berlin (ok. 600 km) - ok. 12 godzin. Całkowita ilość kilometrów na wycieczce ok. 250 km - liczone od granic Polski. W trakcie zwiedzania przewidziane są przerwy na posiłki (koszt ok. 15 EUR). Wyjazd z Łodzi, Leszna, Poznania i Bydgoszczy drugiego dnia imprezy.

Informacje praktyczne

Cena podstawowa nie zawiera:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów muzealnych, biletów na komunikację miejską, opłat za miejscowych przewodników, rejsu po Szprewie, orientacyjny koszt ok. 60 EUR,
- dopłat za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce, podanych w rozkładzie jazdy. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Opola, Wrocławia, Leszna i Poznania. Pilot rozliczy się z grupą z pobranych kwot na cele programowe. Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników, opłaty rezerwacyjne) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe