Byczyna Gród - Przygoda w średniowiecznym czasie - Programy tematyczne na wakacje 2014

Byczyna Gród - Przygoda w średniowiecznym czasie - Programy tematyczne na wakacje 2014

Byczyna Gród - Przygoda w średniowiecznym czasie - Programy tematyczne na wakacje 2014
Kod produktu:
877

cena od: 1099.00 zł

Wciąż nie zaplanowałeś jeszcze wakacji dla swojej pociechy? Mamy dla Ciebie fascynującą propozycję, Lato 2014 w Byczynie -jednej z najstarszych i najoryginalniejszych miejscowości w Polsce! Zapraszamy do rezerwacji już teraz! Specjalne rabaty dla grup zorganizowanych!Byczyna - jedna z najstarszych miejscowości w Polsce, położona 60 km od Opola. O niepowtarzalnej atmosferze średniowiecznego grodu decyduje kilometr opasających go owalem piętnastowiecznych murów obronnych, dwie wieże bramne i baszta. Zachował się nienaruszony kształt miasta, fragmenty fosy z pływającymi pstrągami, zabytkowe kościoły i ratusz. W pobliżu nad zalewem wodnym w Biskupicach znajduje się największa atrakcja turystyczna - średniowieczny gród rycerski.

J
akie atrakcje nas czekają?

W niesamowitej atmosferze tego niepowtarzalnego miejsca proponujemy Wam przeżycie wakacyjnej przygody wybierając jeden z wariantów naszych obozów. Będzie to jedyna okazja do przeniesienia się w czasy średniowiecznego rycerstwa. Możecie wcielić się w życie tamtych czasów na obozie rycerskim. Na obozie archeologicznym oddamy się pasji odkrywania dawnego świata. Weźmiecie udział w warsztatach poznając prace prawdziwego archeologa. Klimat drewnianego grodu rycerskiego umożliwia zrealizowanie niesamowitych rozgrywek RPG. Będziecie mieli jedyną okazję do przeniesienia się w świat krasnoludów, trolli oraz elfów i wcielenia się w dowolną postać ze świata fantasy. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy specjalny program artystyczny. Wybierając ten profil, przez cały turnus będziemy realizować zajęcia z różnych dziedzin: plastyka, taniec, teatr. Każdy znajdzie coś dla siebie a to wszystko na terenie prawdziwego grodu rycerskiego.


Zakwaterowanie


Polsko-Czeskie Centrum Szkolenia Rycerstwa w Biskupicach koło Byczyny. Drewniany gród rycerski, otoczony naturalną fosą, stanowi replikę samowystarczalnego średniowiecznego grodu rycerskiego. Znajduje się w nim karczma (tutaj uczestnicy obozu spożywają posiłki), stajnia, liczne warsztaty rzemieślnicze - kowalskie, tkackie, garncarskie, łucznicze. Zakwaterowanie w grodzie w izbach 2-, 5-osobowych (na 4 izby przypada jedna łazienka).


Świadczenia


Zakwaterowanie:
10 noclegów (w terminie OPOB 06 - 8 noclegów). Wyżywienie: całodzienne (3 posiłki + podwieczorek). Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu. Ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant na drogę powrotną. Transport: autokar turystyczny. Ubezpieczenie: Signal Iduna NNW. Opieka pedagogiczna. Realizacja programu.

Program fakultatywny


Wycieczka do Juraparku w Krasiejowie

- tutaj zobaczymy modele dinozaurów w naturalnej wielkości, największych gigantów prehistorycznego świata. Weźmiemy udział w warsztatach, na których poznamy podstawowe zagadnienia związane z życiem dinozaurów i nie tylko. Bilet wstępu upoważnia do korzystania ze wszystkich urządzeń Parku Rozrywki bez limitu - cena 90 zł (cena obejmuje bilety wstępu do parku).

Uwagi


Cena nie obejmuje dopłat za transport z miast wyszczególnionych w planie podróży. Planowany przyjazd do ośrodka ok. godz. 18.00.


OBÓZ ARCHEOLOGICZNY 10-17 LAT

Z nami możesz rozpocząć swoją archeologiczną przygodę. Zapraszamy na warsztaty związane z życiem średniowiecznego grodu. Każdy z uczestników będzie miał możliwość pracy na stanowisku archeologicznym przygotowanym specjalnie na terenie Grodu. Uczestnicy podzieleni na grupy będą eksplorowali stanowiska archeologiczne, myli i segregowali wydobyte przedmioty, podejmą próbę rekonstrukcji wydobytych naczyń ceramicznych. Tylko w Grodzie będzie możliwość zapoznania się z rzemiosłem średniowiecznym podczas warsztatów z lepienia garnków, bicia starych monet, tkactwa, czerpania papieru, budowania szałasów, pisania gęsim piórem. W programie również konkursy wiedzy o średniowieczu i archeologii oraz wspólne zajęcia z uczestnikami obozu rycerskiego, takie jak szukanie skarbu templariuszy, kąpiele w balii średniowiecznej, ogniska, zabawa w podchody. Dopełnieniem programu archeologicznego może być udział w fakultatywnej wycieczce do Juraparku w Krasiejowie gdzie zespół archeologów odnalazł części szkieletu prawdziwych dinozaurów. Obóz zakończy się wręczeniem dyplomów oraz linków do galerii ze zdjęciami.

OBÓZ ARTYSTYCZNY 10-17 LAT

Zapraszamy na niesamowity obóz artystyczny który odbędzie się w magicznym grodzie rycerskim. Proponujemy program inny niż wszystkie! Weź udział w ciekawych i oryginalnych warsztatach w jakich jeszcze nigdy nie uczestniczyłeś. Tylko z nami zgłębisz tajemnice garncarstwa, wyrobu świec, tkactwa różnymi metodami, wyplatania sznurków, haftu i wykonywania biżuterii. Weźmiesz udział w zajęciach z czerpania papieru i pisania gęsim piórem. Dla cierpliwych uczestników zaproponujemy zajęcia z kaligrafii o podstaw iluminatorstwa. Atrakcją będzie też smażenie podpłomyków oraz wykonywanie kosmetyków tj. mydła i maści. Nauczymy się też tańców plebejskich, irlandzkich i dworskich oraz sztuki aktorskiej na warsztatach teatralnych. Oprócz tego cała mas atrakcji. Nauczysz się krzesać ogień, strzelać z łuku. Oryginalną przygodą będzie na pewno szukanie skarby templariuszy. U nas poznasz przyjaciół, którzy interesują się tym co Ty. Spędzisz miło i przyjemnie czas pełen śmiechu. Zrelaksujesz się podczas kąpieli w balii średniowiecznej. Czekają Cię konkursy plastyczne, seanse filmowe. Obóz zakończy się rozdaniem dyplomów oraz linków do galerii ze zdjęciami.

OBÓZ RPG 10-17 LAT

Zapraszamy wszystkich miłośników gier RPG i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z fantasy. Tu, w średniowiecznym grodzie będą odbywać się codzienne sesje. Jest to miejsce, którego atmosfera potęguje realizm odgrywanych scenariuszy. Będziecie mieli jedyną okazję do przeniesienia się w świat krasnoludów, trolli i elfów oraz wcielenia się w dowolną postać ze świata fantasy. Dołączcie do nas aby rozwinąć swoje zdolności Mistrza Gry. Z nami weźmiecie udział w warsztatach dotyczących geografii i historii świata Warhammer, kreowania postaci, tworzenia scenariuszy do sesji oraz prowadzenia sesji. W chwilach przerwy od grania wspólnie obejrzymy najlepsze produkcje filmowe z gatunku fantasy, które dostarczą nowych pomysłów. Inspiracji i rozrywki dostarczą również gry planszowe. Nie bójcie się zabrać swojej ulubionej, może ktoś inny odkryje razem z Wami jej urok. Ponadto proponujemy bogaty program pełen niesamowitych przygód, który przeniesie uczestników w świat magów, wojowników i łowców. Opanujecie tajniki strzelania z łuku, rzutów włócznią, toporem i nożem. Dzięki tym zajęciom rozwiniecie umiejętności postaci. To jeszcze nie wszystko! Nauczycie się walczyć różnego rodzaju bronią. Jednak nie tylko walka jest ważna, dobrze wiedzieć co to za broń oraz jak o nią dbać. Aby zadbać o swoja ochronę poznacie tajniki zaplatania kolczugi. Turnus zakończy się obozowaniem w plenerze. W tym czasie zamieszkacie w namiocie rycerskim, pod okiem instruktorów samodzielnie przygotujecie posiłki, staniecie na straży grodu, zadbacie o ognisko. Każdy z uczestników będzie miał możliwość wykąpania się w drewnianej balii średniowiecznej. Obóz zakończy się wręczeniem dyplomów oraz linków do galerii ze zdjęciami.

OBÓZ RYCERSKI 10-17 LAT

Bogaty program pełen niesamowitych przygód przenoszących uczestników w świat życia dworzan i rycerstwa. Wszystkie zajęcia dostosowane są do wieku i indywidualnej sprawności uczestnika i są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Walki i turnieje rycerskie, przejażdżka na koniu, strzelanie z łuku i kuszy, nauka miotania włócznia i toporem, budowa i obsługa machin oblężniczych, nabywanie średniowiecznych umiejętności rzemieślniczych: lepienie garnków, bicie starych monet, nauka wyrobu świec, tkactwo na deseczkach i bardkach, wyrób papieru czerpanego, krzesanie ognia, nauka samodzielnego przygotowywania posiłku to tylko część zajęć przygotowanych i prowadzonych przez instruktorów - członków Bractw Rycerskich. Prawdziwym sprawdzianem nabytych umiejętności będzie udział w 2-dniowym programie "Życie w obozie rycerskim". W tym czasie uczestnicy będą mieszkać w stylizowanych namiotach rycerskich, pod okiem instruktorów będą samodzielnie przygotowywać posiłki, trzymać straż, a także uczestniczyć w zabawach i grach rycerskich. Ponadto wszyscy będą mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach teatralnych, w szukaniu skarbu templariuszy oraz wykąpania się w bali średniowiecznej. Obóz zakończy się uroczystym ogniskiem, wręczeniem glejtów rycerskich oraz linków do galerii ze zdjęciami.


Galeria produktu: