Polska / Byczyna / Polsko-Czeskie Centrum Szkolenia Rycerstwa / Obóz archeologiczny / 10-17 lat

Menu

Nowe Biuro Podróży

\"Juwentur
BIURO PODRÓŻY SZCZECIN
Juwentur-Koszalin Oddział Szczecin

tel. 94 342 42 32
szczecin@juwentur.com
ZMIANA LOKALIZACJI
Szczecin

http://www.juwentur.com/informacyjna-20.html


KARTY

Facebok ORW Kamyczek

Szukaj produktu

PROFIL GOOGLE+

Polska / Byczyna / Polsko-Czeskie Centrum Szkolenia Rycerstwa / Obóz archeologiczny / 10-17 lat

Polska / Byczyna / Polsko-Czeskie Centrum Szkolenia Rycerstwa / Obóz archeologiczny / 10-17 lat
Kod produktu:
877

cena od: 1199.00 zł

Wciąż nie zaplanowałeś jeszcze wakacji dla swojej pociechy? Mamy dla Ciebie fascynującą propozycję, Lato 2015 w Byczynie - jednej z najstarszych i najoryginalniejszych miejscowości w Polsce! Zapraszamy do rezerwacji już teraz! Specjalne rabaty dla grup zorganizowanych!
Przygoda w średniowiecznym grodzie

Obóz archeologiczny, wiek uczestników 10-17 lat

Jakie atrakcje nas czekają?

Jesteś miłośnikiem tajemnic i poszukiwaczem przygód? Chciałbyś się przenieść w czasie do średniowiecza? Chcesz w ciekawy sposób spędzić wakacje? Obóz w średniowiecznym grodzie pod Byczyną jest właśnie dla Ciebie! W niesamowitej atmosferze tego niepowtarzalnego miejsca przeżyj wakacyjną przygodę wybierając nasz obóz. Chcesz poznać sekrety pracy archeologa? Sprawdzić, jakie tajemnice kryje ziemia? Przeprowadzić badania naukowe w ramach archeologii eksperymentalnej? Zapisz się na obóz archeologiczny. Jak widzisz, w grodzie czeka na Ciebie wiele atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie w tym niepowtarzalnym miejscu.

Zakwaterowanie

Polsko-Czeskie Centrum Szkolenia Rycerstwa w Biskupicach koło Byczyny. Drewniany gród rycerski, otoczony naturalną fosą, stanowi replikę samowystarczalnego średniowiecznego grodu rycerskiego. Znajduje się w nim karczma (tutaj uczestnicy obozu spożywają posiłki), stajnia, liczne warsztaty rzemieślnicze - kowalskie, tkackie, garncarskie, łucznicze. Zakwaterowanie w grodzie w izbach 2-, 5 osobowych (na 4 izby przypada jedna łazienka).

Świadczenia

Zakwaterowanie: 10 noclegów.

Wyżywienie: całodzienne (3 posiłki + podwieczorek). Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu. Ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant na drogę powrotną.

Transport: autokar turystyczny.

Ubezpieczenie: Signal Iduna NNW.

Opieka pedagogiczna. Realizacja programu.

Program

Z nami możesz rozpocząć swoją archeologiczną przygodę. Zapraszamy na warsztaty związane z życiem średniowiecznego grodu. Każdy z uczestników będzie miał możliwość pracy na stanowisku archeologicznym przygotowanym specjalnie na terenie Grodu. Uczestnicy podzieleni na grupy będą eksplorowali stanowiska archeologiczne, myli i segregowali wydobyte przedmioty, podejmą próbę rekonstrukcji wydobytych naczyń ceramicznych. Tylko w Grodzie będzie możliwość zapoznania się z rzemiosłem średniowiecznym podczas warsztatów z lepienia garnków, bicia starych monet, tkactwa, czerpania papieru, budowania szałasów, pisania gęsim piórem. W programie również konkursy wiedzy o średniowieczu i archeologii oraz wspólne zajęcia z uczestnikami obozu rycerskiego, takie jak szukanie skarbu templariuszy, kąpiele w balii średniowiecznej, ogniska, zabawa w podchody. Dopełnieniem programu archeologicznego może być udział w fakultatywnej wycieczce do Juraparku w Krasiejowie gdzie zespół archeologów odnalazł części szkieletu prawdziwych dinozaurów. Obóz zakończy się wręczeniem dyplomów oraz linków do galerii ze zdjęciami.

Program fakultatywny

Wycieczka do Juraparku w Krasiejowie - tutaj zobaczymy modele dinozaurów w naturalnej wielkości, największych gigantów prehistorycznego świata. Weźmiemy udział w warsztatach, na których poznamy podstawowe zagadnienia związane z życiem dinozaurów i nie tylko. Bilet wstępu upoważnia do korzystania ze wszystkich urządzeń Parku Rozrywki bez limitu - cena 90 zł (cena obejmuje bilety wstępu do parku).

Uwagi

Cena nie obejmuje dopłat za transport z miast wyszczególnionych w planie podróży. Planowany przyjazd do ośrodka ok. godz. 18.00.

Galeria produktu:

Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe