Wielka Brytania / zakwaterowanie u rodzin / OBÓZ TURYSTYCZNO -JĘZYKOWY / Londyn + Miasta Anglii / 13-19 lat

Wielka Brytania / zakwaterowanie u rodzin / OBÓZ TURYSTYCZNO -JĘZYKOWY / Londyn + Miasta Anglii / 13-19 lat

Wielka Brytania / zakwaterowanie u rodzin / OBÓZ TURYSTYCZNO -JĘZYKOWY / Londyn + Miasta Anglii / 13-19 lat
Kod produktu:
1372

cena od: 2049.00 zł

GDZIE LEPIEJ NAUCZYSZ SIĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO JEŚLI NIE W ANGLII? WYKORZYSTAJ WAKACYJNY CZAS I PODSZKOL SWOJĄ ZNAJOMOŚĆ JĘZYKA, POZNAJĄC BRYTYJSKĄ KULTURĘ I ZABYTKI! NAPRAWDĘ WARTO!
To obóz, dla tych, którzy chcą zobaczyć kawałek brytyjskiej ziemi oraz poznać najsłynniejsze zabytki Londynu. Spotkacie niesamowite osoby, które tak jak Wy chcą nie tylko się czegoś nauczyć ale i poznać kulturę i historię Wielkiej Brytanii! Welcome :)

LONDYN – to europejska stolica różnorodności kulturowej, mody, zabytków oraz...zakupów. Stolica Wielkiej Brytanii przyciąga odwiedzających za sprawą parków miejskich pozwalających na relaks, miejsc rozrywki, które są w stanie sprostać każdemu gustowi i kieszeni, słynnych sklepów, a przede wszystkim światowej klasy zabytków. To miejsce w którym wszyscy szybko się aklimatyzują i dobrze czują! Połączcie przyjemne z pożytecznym - zobaczcie jak smakuje język w oryginalnym otoczeniu.

Londyn jest miastem wieloetnicznym, co powoduje, że jest on niezmiernie ciekawy obyczajowo i kulturowo. Zakwaterowanie u rodzin stwarza niepowtarzalną okazję do zapoznania się z różnorodnymi zwyczajami panującymi na Wyspach. Rodziny są szczegółowo sprawdzone i starannie dobrane przez naszego angielskiego kontrahenta. Uczestnicy zwykle zakwaterowani są na obrzeżach Londynu, u rodzin z klasy średniej, zróżnicowanych kulturowo i etnicznie w pokojach 2, 3, 4 osobowych.

Wyżywienie: 3 posiłki dziennie serwowane w miejscu zamieszkania.

Śniadanie: płatki na mleku, tosty z dżemem, sok, herbata
Lunch: kanapka, owoc, batonik, chipsy, napój (lunch wydawany jest w formie suchego prowiantu)
Obiadokolacja: jednodaniowy ciepły posiłek, deser, herbata.

JAK SIĘ UCZYMY

Nasza kadra składa się z doświadczonych lektorów języka angielskiego.
Ćwiczenia i zadania z użyciem języka angielskiego, jak również zwiedzanie i sytuacyjne zajęcia praktyczne prowadzone są przez polskich lektorów. Obóz podzielony jest na mniejsze grupy, z których każda ma swojego lektora języka angielskiego. Zajęcia odbywają się w kameralnym gronie w najlepszym możliwym środowisku do tego przeznaczonym - Londynie!

warsztaty językowe...

- zadania do wykonania na mieście
- quizy, zabawy, zagadki, konkursy w języku angielskim
- odgrywanie scenek z życia codziennego
- zwiedzanie przewidzianych atrakcji z lektorem języka angielskiego

aktywnie...

- codzienne zajęcia językowe
- w trakcie pobytu czeka na Was m.in.:

- całodzienna wycieczka do Stonehenge+Winchester. Stonehenge to jedna z najsłynniejszych budowli megalitycznych w Europie pochodząca z epoki neolitu oraz brązu, która wciąż wzbudza emocje wśród badaczy i wywołuje dreszczyk emocji wśród turystów. Następnie przejazd do Winchester – miasta położonego nad rzeką Itchent, które na przełomie XII i XIII wieku było stolicą Anglii. Znajduje się tu przepiękna mariańska katedra wzniesiona pod koniec XI wieku. W jednej z krypt katedry została pochowana słynna powieściopisarka Jane Austen. Odwiedzicie City Museum, w którym zapoznacie się z historią regionu, a w Great Hall zobaczycie okrągły dębowy stół, przy którym według legendy mieli zasiadać rycerze króla Artura.

- całodzienna wycieczka do Stradford - upon - Avon – miejsce urodzin Williama Szekspira. Zobaczycie dom rodzinny słynnego dramaturga, w którym przechowywane są pamiątki związane z życiem pisarza oraz bliskich mu osób. Czeka na Was również spacer po uroczym miasteczku, w którym na każdym kroku napotykamy miejsca związane z Szekspirem. Na koniec wycieczki czas na zakup pamiątek.

- całodzienna wycieczka do Cambridge - znajduję się tutaj jeden z najbardziej prestiżowych uniwersytetów – University of Cambridge. Przespacerujecie się po miasteczku uniwersyteckim przez Silver Street z widokiem na Most Matematyczny, King's Parade i Senate House – miejsce wręczania dyplomów. Odwiedzicie jeden z tutejszych collegów – King's College. Zobaczcie, jak studiuje się w Wielkiej Brytanii!

- całodzienna wycieczka do Hampton Court Palace – zwiedzicie pałac w miejscowości East Molesey na południowo – zachodnim krańcu Londynu od początku XVI wieku jest właśnością królów Anglii. Przespacerujecie się również po pałacowych ogrodach.

Natural History Museum – odwiedziecie muzeum liczące ponad 70 milionów eksponatów! Jest to miejsce, w którym można doświadczyć symulowanego trzęsienia Ziemi oraz obejrzeć galerię dinozaurów z naturalnej wielkości ryczącym i ruchomym dinozaurem.
Science Museum – odwiedzicie jedno z najsłynniejszych muzeów w Wielkiej Brytanii! Eksponaty prezentowane w muzeum pochodzą z różnych dziedzin nauki i techniki. W zbiorach znajdują się zespoły eksponatów związane z działalnością brytyjskich wynalazców takie jak pionierskie maszyny parowe Jamesa Watta, czy prototypowe odbiorniki telewizyjne Johna Bairda.
Victoria and Albert Museum - odwiedzając to miejsce zobaczycie największą na świecie kolekcję poświęconą sztuce i rzemiosłu artystycznemu, znaleźć tutaj można ponad tysiącletnie książki, ceramikę, meble, biżuterię oraz stroje.

Kolejnym miejscem, które zobaczycie to jedyny tego typu w Europie zwodzony most - Tower Bridge, zbudowana w stylu wiktoriańskim licząca blisko 200 lat konstrukcja jest jednym z najbardziej znanych miejsc Londynu.

Wizyta w British Museum pozwoli Wam odbyć podróż w czasie do starożytności.
Przejdziecie obok Pałacu Buckingham - oficjalna rezydencja monarchów brytyjskich - jedyny na świecie pałac, który wciąż pełni swoją pierwotną funkcję. Podczas wizyty w tym miejscu obejrzycie oficjalną zmianę warty.

Przechodząc koło Houses of Parliament spotkacie się z wielką polityką i historią monarchii brytyjskiej, a później zrobicie sobie zdjęcie z Big Ben.

Spacerem przejdziecie się na Piccadilly Circus – jedno z najbardziej rozpoznawalnych skrzyżowań na świecie w rozrywkowej i teatralnej dzielnicy West End.
Niedaleko Piccadilly Circus znajduje się jedna z najbardziej charakterystycznych dzielnic – Soho, obecnie najmodniejsze miejsce w Londynie. A integralną częścią Soho jest - China Town, czyli londyńska kolebka kultury chińskiej.

Odwiedzicie także słynną dzielnicę artystyczną Camden Town. Nie znajdziecie tu wielkich sieciówek ponieważ Camden znane jest jako centrum mody alternatywnej. Skóra, ćwieki i glany - typowy widok, alternatywna oaza z dala od królewskiego prestiżu i parlamentu. Bardzo często, tutejsze fasady budynków ozdabiają polityczne komentarze, a intensywne barwy składają hołd sztuce Pop Art. Sercem tej dzielnicy jest Camden Market - duży bazar ze starociami, tkaninami, kuchnią, ubraniami z całego świata.

Podczas zwiedzania Londynu odwiedzicie także Hyde Park – jeden z kilku królewskich parków w środku zatłoczonego miasta.

Jednym z miejsc sakralnych, które zwiedzicie podczas spaceru będzie najważniejsza świątynia anglikańska w Londynie – Westminister Abbey, w której odbywają się wszystkie najważniejsze uroczystości państwowe m.in koronacje królów, czy zawieranie sakramentu małżeństwa przez monarchów.

W centralnej części Londynu znajduje się plac - Trafalgar Square, upamiętniający zwycięstwo brytyjskiej armii pod Trafalgar. Na placu znajdują się pomniki: Jerzego IV, gen. Heveloka oraz gen. Napiera. Cechą charakterystyczną placu jest ustawiona na środku 55 – metrowa kolumna Nelsona. Przechodząc przez Trafalgar Square dojdziecie do National Gallery, galerii sztuki – prezentującej kolekcję brytyjskich impresjonistów i kilkanaście dzieł Vincenta van Gogha.

Będziecie mieli okazję zrobić prawdziwy shopping w domu towarowym Harrods. Znajduje się w nim ok. 330 sklepów zajmujących powierzchnię ok. 20 000 m2. W Londynie udacie się także do największego w Europie sklepu z zabawkami – Hamleys.

Rejs statkiem po Tamizie do Greenwich - co powiecie na podziwianie Londynu z wody?! Krajobraz po minięciu Tower Bridge zmienia się, a samo Greenwich jest bardzo ładne, zielone i ciekawe - południk zero, jedyne w mieście planetarium, kliper herbaciany Cuty Sark, historyczne budynki.

Wizyta w Londynie nie byłaby kompletna gdyby nie przejazd słynnym double decker bus-em - czyli piętrowy, typowy brytyjski środek komunikacji naziemnej.

IMPREZY FAKULTATYWNE
(możliwość dokupienia na miejscu)

MUZEUM FIGUR WOSKOWYCH MADAME TUSSAUD'S - wizyta w najbardziej znanym muzeum na świecie, gdzie spotkacie kilkaset figur, naturalnej wielkości, przedstawiających piosenkarzy, aktorów, sportowców oraz znanych polityków. Wśród nich znajdziecie m.in. Marylin Monroe, Elvisa Presleya, Davida Beckhama, Madonne, a nawet Dalajlame i Lecha Wałęsę.
Cena : 21 GBP

LONDON EYE - jeżeli chcecie zobaczyć panoramę Londynu z lotu ptaka, musicie zabrać się na słynne Londyńskie Oko, które jest największym na świecie kołem widokowym.
Cena: 15 GBP

WYJŚCIE DO TEATRU - dla osób pragnących zobaczyć światowe premiery czeka wizyta w jednym z teatrów na magicznym londyńskim West Endzie.
Cena: ok. 20 GBP

TOWER OF LONDON - czyli Twierdza Londyńska, która przez setki lat była siedzibą władców Anglii. Zobaczycie tu insygnie koronacyjne: królewski pierścień, jabłko, berło z krzyżem oraz koronę brytyjską, zbroję oraz broń.
Cena: ok. 15 GBP

FISH&CHIPS - klasyka angielskiego smaku! Spróbujecie brytyjskiego dania składającego się ze smażonej ryby w cieście z dodatkiem zielonego groszku i frytek w jednym z tradycyjnych londyńskich pubów!
Cena: ok. 7,5 GBP

1 dzień

wyjazd wg rozkładu jazdy, przejazd przez Polskę, Niemcy, Benelux, Francję

2 dzień

przeprawa Calais-Dover, krótka wizyta w Dover - miasteczku portowym. Spacer wzdłuż słynnych, białych wapiennych klifów. Przejazd do Londynu, zwiedzanie, zakwaterowanie w godzinach wczesnowieczornych, obiadokolacja, nocleg

3-11 dzień

codzienne zajęcia językowe;wycieczka do Stonehenge, Winchester, Stratford upon Avon, Cambridge, Hampton Court Palace, zwiedzanie Londynu wg programu,

12 dzień

śniadanie, wykwaterowanie, rejs statkiem po Tamizie, Greenwich - spacer po mieście południka 0, wyjazd w godz. popołudniowych, przeprawa Calais-Dover, przejazd przez Francję, Benelux

13 dzień

przejazd przez Niemcy, przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy

Z miejscowości objętych rozkładem jazdy zabieramy nawet jednego uczestnika! W związku z tym podróż nie zawsze odbywa się najkrótszą trasą i możliwe są przesiadki. Na poszczególnych odcinkach mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany rozkładu po uprzednim powiadomieniu Klientów. Transport zależnie od oferty odbywa się autokarami lub pociągiem. Na niektórych odcinkach możliwy jest przejazd zastępczym środkiem transportu (pociąg, mikrobus, samochód osobowy). Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych i uznanych w Polsce przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób, oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy. W zależności od trasy zapewniamy odpowiednią liczbę kierowców, zgodnie z obowiązującym prawem w Polsce i Europie. Wszystkie nasze autokary wyposażone są w klimatyzację, TV z dvd/video. Autokary wyjeżdżające za granicę posiadają dodatkowo WC oraz barek z ciepłymi napojami za dodatkową opłatą u kierowcy. Postoje organizowane są co ok. 3–4 godziny w miejscach do tego przystosowanych tj. duże stacje benzynowe z zapleczem gastronomicznym, restauracje, parkingi. Na wszystkich miejscach postojowych i przesiadkowych znajdują się sanitariaty (czasami płatne). Podczas całej podróży uczestnikami opiekują się konwojenci. Funkcję konwojenta może sprawować kadra danej kolonii lub obozu, pilot autokaru lub uprawniony kierowca.

Cena zawiera:

transport autokarem o podwyższonym standardzie (WC, barek, klima,video), zakwaterowanie i wyżywienie u rodzin brytyjskich, program, opiekę kadry: kierownika, wychowawców, pilota na trasie, lektorów języka angielskiego, ubezpieczenie AXA „Kontynenty”

Cena nie zawiera:

dopłat transportowych, dodatkowych wyjść niezawartych w programie, posiłków tranzytowych, obowiązkowej dopłaty na realizację programu w Londynie

Informacje dodatkowe:

obowiązkowa kaucja zwrotna – 20 GBP. Proponowane min. kieszonkowe – ok. 50 GBP+posiłki tranzytowe ok. 20 EUR. Dodatkowo wymagana jest kwota 100 GBP - opłata programowa nie podlega rozliczeniu (obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów+komunikacja miejska). Każdy uczestnik powinien zabrać ze sobą ręcznik. Cena aktualna przy kursie GBP nie przekraczającym 5,30 PLN. Planowana ilość uczestników 40 os.


Galeria produktu: