Paryż / Dłuższy weekend / Spacerkiem po stolicy Europy

Paryż / Dłuższy weekend / Spacerkiem po stolicy Europy

Paryż / Dłuższy weekend / Spacerkiem po stolicy Europy
Kod produktu:
208

cena od: 699.00 zł

Wypocznij i zwiedź Paryż w ramach długiego weekendu. Ceny LAST MINUTE.

W cenie zapewniamy:
 • zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z możliwością dostawki,
 • 2 śniadania,
 • 2 noclegi,
 • zwiedzanie wg programu,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opieka pilota.
Dodatkowo płatne obowiązkowo:
 • ubezpieczenie KL, NW: 30 pln/os.,
 • bilety wstępu, zestawy słuchawkowe, opłaty wjazdowe i lokalne, parkingi, przejazdy metrem, przewodnik w Luwrze (około 130 euro),
Dodatkowo płatne opcjonalnie:
 • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy,
 • Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi.
 • wyżywienie w trakcie zwiedzania
Zakwaterowanie:

Zakwaterowanie w hotelu klasy turystycznej */** położonym w okolicach Paryża/aglomeracji paryskiej. Pokoje 2-osobowe z łazienkami i WC, możliwość dostawki.

Wyżywienie:

W cenie 2 śniadania kontynentalne w stylu francuskim - “na słodko”. Opcjonalnie istnieje możliwość wykupienia obiadokolacji w orientacyjnej cenie 15 euro/os/szt. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne.

Transport:

Transport autokarem około 16 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Niemcy i Francję. Przyjazd do Paryża około godziny 11:00. Wyjazd do Polski około godziny 21:00. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami.

Program ramowy:

1 dzień- wyjazd zPolski wg rozkładu.

2 dzień– przyjazd na zwiedzanie centrum Paryża (pieszo i komunikacją miejską). Wizytę rozpoczniemy od krótkiego objazdu miasta oraz spaceru po Wyspie Cite- miejscu gdzie narodził się Paryż. Zobaczymy m.in.: katedrę Notre Dame(wejście do środka gratis), zachwycającą gotycką perłę, wzbudzającą podziw swymi wspaniałymi rozetami, łukami przyporowymi oraz bogatą historią. Stamtąd udamy się na Wieżę Eiffle’a (Tour Eiffel)- wjazd na II p. ( w miarę możliwości czasowych, dla chętnych za dopłatą około 6 euro wjazd na III p.). Koniec dnia spędzimy spacerując najsłynniejszą aleją świata- Polami Elizejskimi (Champs Elysees), przy których ulokowane są luksusowe sklepy, salony samochodowe, liczne restauracje, kina. Zobaczymy Łuk Triumfalny (L’ Arc de Triomphe)- symbol zwycięstw Napoleona Bonaparte. Czas na obiadokolację. Przyjazd do hotelu na zakwaterowanie i nocleg około godziny 21.00.

3 dzień- po wczesnym śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Wersalu(Versailles) –imponującego kompleksu pałacowego króla Ludwika XIV, gdzie zobaczymykolekcję dzieł sztukiw komnatach królewskich, Salę Lustrzanąi niepowtarzalne ogrody autorstwa Andre le Notre’a. (Uwaga! Ogrody w niektórych terminach i w weekendy płatne dodatkowo około 10 euro). Następnie powrót do centrum, gdzie zobaczymy kompleks Les Invalides z grobem Napoleona Bonaparte. Kolejnym punktem dnia będzie wizyta w Muzeum Perfum Fragonard- królestwie zapachów, gdzie można zapoznać się z tajemnicą produkcji perfum (możliwe zakupy). Czas wolny na obiadokolację. Wieczorem rejs statkiem wycieczkowym po Sekwanie. Powrót do hotelu na nocleg.

4 dzień- po wczesnym śniadaniu i złożeniu bagaży w autokarze, wyjazd na zwiedzanie Paryża pieszo i metrem. Rozpoczniemy od Luwru (Musee du Louvre) - jednego z największych muzeów świata, które mieści cenne arcydzieła sztuki (malarstwa i rzeźby). Zobaczymy liczne dzieła, zgromadzone w tym dawnym pałacu królewskim, m.in.: Mona Lisę, Nike z Samotraki, Wenus z Milo. Następnie zapraszamy do odwiedzenia Musee d’Orsay- świątyni sztuki XIXw., znanej ze swej wspaniałej kolekcji dzieł impresjonistów. Ciekawostką jest, iż muzeum mieści się w budynku dawnego dworca kolejowego Orsay. Na koniec dnia spacer po dzielnicy Montmartre, gdzie zobaczymy: place Blanche z Moulin Rouge– słynny na całym świecie kabaret, gdzie narodził się kankan; Place Pigalle; Bazylikę Sacre Coeur- górującą na najwyższym wzgórzu miasta, imponującą śnieżno-białą świątynię w stylu grecko- bizantyjskim, wybudowaną jako symbol zgody narodowej. Wieczorem (ok. 21.00-22.00) podstawienie autokaru i wyjazd do Polski.

5 dzień- przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata dodatkowa za bilety wstępu, zestawy słuchawkowe, opłaty wjazdowe i lokalne, parkingi, przejazdy metrem, przewodnika w Luwrze- zbierana jest przez pilota i rozliczana w ostatnim dniu wycieczki. Prosimy o przygotowanie kwoty około 130 euro. Obligatoryjne opłaty do realizacji programu (nie podlegają rozliczeniu)- zestawy słuchawkowe, opłaty wjazdowe i lokalne, przewodnik, przejazdy metrem.

Warto wiedzieć:

Walutą obowiązującą we Francji jest euro.

Pozostałe informacje:

Czy wiesz, że...
W Paryżu i na przedmieściach mieszka ponad 12 mln osób. Jest to jedno z najgęściej zaludnionych miast na świecie. Paryż to miasto, które szczególnie inspiruje współczesnych filmowców, to w Paryżu ekranizowano m.in. „ Francuski pocałunek”, „Amelia”, „Kod da Vinci”, „Paryż, Teksas”, „Pachnidło”, „Ratatuj”, „ Moulin Rouge”, „13 Dzielnica”.

Francja jest najczęściej odwiedzanym krajem na świecie. Ma wszystko co warto zobaczyć: wielkie miasto Paryż, piękne plaże, zabytki, niesamowita różnorodność krajobrazów: skaliste wybrzeża w Bretanii, wapienne wzgórza w Prowansji, przepastne wąwozy w Pirenejach, malownicze wzgórza w Alzacji, pokryte lodowcami szczyty Alp oraz piękne plaże Lazurowego Wybrzeża czy wybrzeża Atlantyku. Każdy region to inny krajobraz, swoista architektura, kuchnia a również odrębny język i historia.

Kuchnia

Francuska kuchnia to liczne stereotypy i mit jadania ślimaków, żabích udek, serów, bagietki i croissanta. Rzeczywiście przyzwyczajenia kulinarne Francuzów różnią sie zdecydowanie od naszych. Wyjatkowość francuskiej kuchni uwidacznia sie już podczas śniadania, które najczęściej jada się w brasserie, czyli barze, gdzie oprócz wymiany plotek, Francuz raczy się rogalikiem, czyli croissantem, bagietką z masłem i dżemem a do tego koniecznie wypija mocną kawę. Obiad (dejeuner) Francuzi jedzą dosyć wcześnie, bo między 13.00 a 14.00, kolację (diner) około 19.00-20.00. Francuski obiad nie ogranicza się do jednego dania. Przystawka, danie główne, deser - to minimum, którego nie wypada ominąć. Nic dziwnego, że tradycyjny francuski obiad czy kolacja trw dwie-trzy godziny. Specjalnością kuchni fracuskiej są: sery, pasztety, wina, desery, crepes (naleśniki).

Wino i sery

Wszyscy Francuzi wykazują zamiłowanie do wina i serów. Kraj ten słynie z produkcji serów na cały świat. Wytwarza się ich tutaj blisko 340 gatunków. Prawie każdy region ma również swój gatunek wina (jest ich około 547). Znane francuskie regiony uprawy winorośli to Al- zacja, Bordeaux, Burgundia, Dolina Loary, Dolina Rodanu, Langwedocja, Prowansja, Roussillon, Szampania. Dobry francuski posiłek powinien zakonczyć się kawałkiem sera i lampką wina. Podaje się wino białe, czerwone lub różowe w zależności od spożywanego posiłku. Z serów najbardziej znane gatunki to brie, camembert, cantal, roquefort.

Paris, Paris

Wiktor Hugo pisał „Wszystko, co istnieje w dowolnym miejscu na ziemi, istnieje też w Paryżu.” Motyw Paryża pojawia się w setkach filmów m.in. “Zakochany Paryż”, “Francuski pocałunek”, “Kod da Vinci”, “Amelia”, “Pachnidło”, “13 Dzielnica”, “Ratatuj”, “Moulin Rouge”znajdzie tutaj coś dla siebie. To miejsce jest legendarne. Miasto poetów, malarzy, pokazów mody, zabytków architektonicznych, pieknych parków i ogrodów, romantycznych skwerów i nadsekwańskich bulwarów. Przez wielu nazywane jest kulturalną stolicą świata.

Co przywieźć z Francji?

 • wino
 • ser
 • perfumy
 • buty i torebki
 • miniaturkę Wieży Eiffl e‘a

Ceny we Francji

Ceny żywności są we Francji relatywnie niższe w porównaniu do innych krajów europejskich. Wybierając się na zakupy do sklepów odzieżowych trzeba się przygotować na wyższe ceny. W końcu Paryż to centrum światowej mody. Pamiętać jednak należy, że we Francji odbywają się dwa razy do roku totalne wyprzedaże, które trwają 5 tygodni (wyprzedaz zimowa 2011 - 12.01 - 15.01, wyprzedaż letnia 2011 - 29.06 - 02.08). Podczas tych 10 tygodni można bardzo okazyjnie kupic niemal wszystko- od butów, poprzez ubrania a na dekoracji do domu kończąc.

Orientacyjne ceny wybranych produktów:

PRODUKT CENA
KAWA 0,90 euro
ŚREDNIA PIZZA 4,00-9,00 euro
1L WODY MINERALNEJ 1,50 euro
PIWO 2,00 euro
WINO STOŁOWE 5,00 euro

Ceny zawierają aktualnie obowiązujące rabaty first & last minute!!!


Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe