Paryż i Parki Rozrywki - majówka

Paryż i Parki Rozrywki - majówka

Paryż i Parki Rozrywki - majówka
Kod produktu:
4487

cena od: 860.00 zł

Zapraszamy na bardzo ciekawy program wycieczki do Paryża i pobliskich parków rozrywki! Katedra Notre Dame, Wieża Eiffla czy Disneyland to miejsca, które odwiedziły już setki milionów ludzi, dołącz do nich!W cenie zapewniamy:
 • zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z możliwością dostawki dla dziecka,
 • 2 śniadania,
 • 2 noclegi w okolicach Paryża,
 • zwiedzanie wg programu,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opieka pilota.

Dodatkowo płatne obowiązkowo:
 • ubezpieczenie KL, NW: 50 pln/os.,
 • bilety wstępu, zestawy słuchawkowe, opłaty wjazdowe i lokalne, parkingi, przejazdy metrem, przewodnik w Luwrze - około 120 euro ( dzieci do lat 12), około 150 euro ( dorośli).

Dodatkowo płatne opcjonalnie:
 • Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
 • ubezpieczenia KR: 3-4% od wartości imprezy.

Zakwaterowanie:

Zakwaterowanie w hotelu klasy turystycznej */** położonym w okolicach Paryża/aglomeracji paryskiej. Pokoje 2-osobowe z łazienkami i WC, możliwość dostawki.


Wyżywienie:

W cenie 2 śniadania kontynentalne w stylu francuskim - “na słodko”. Opcjonalnie istnieje możliwość wykupienia obiadokolacji w orientacyjnej cenie 15 euro/os/szt. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne.


Transport:

Transport autokarem około 16 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Niemcy i Francję. Przyjazd do Paryża około godziny 11:00. Wyjazd do Polski w okolicach godziny 21:00. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami.


Program ramowy:
  1 dzień - wyjazd z Polski wg rozkładu.

  2 dzień - przyjazd na zwiedzanie centrum Paryża ( pieszo i komunikacją miejską) w godzinach porannych. Wizytę naszą rozpoczniemy od najstarszej części Paryża Wyspy Cite (Ile de la Cite), która jest sercem Paryża. Zobaczymy katedrę Notre Dame, zachwycającą gotycką perłę, wzbudzającą podziw swymi wspaniałymi rozetami, łukami przyporowymi oraz bogatą historią..Następnie odwiedzimy Muzeum Figur Woskowych Grevin - gdzie w scenografii neobarokowego teatru zobaczymy kolekcję figur słynnych postaci ze świata filmu, teatru i mediów Stamtąd udamy się na Wieżę Eiffle’ a (Tour Eiffel) - symbol miasta, wjazd na II p. ( w miarę możliwości czasowych, dla chętnych za dopłatą około 6 euro wjazd na III p.) Koniec dnia spędzimy na Polach Elizejskich (Champs Elyses), czyli najsłynniejszej alei świata, gdzie zobaczymy Łuk Triumfalny (L’Arc de Triomphe) - symbol zwycięstw Napoleona Bonaparte. Czas na obiadokolację.
  Przyjazd do hotelu na zakwaterowanie i nocleg około 21.00.

  3 dzień - po wczesnym śniadaniu przejazd na całodzienną zabawę do Parku Asterixa. Park Asterixa to kraina bohaterów francuskich komiksów - dzielnych Gallów: Asterix’a i Obelix’a. Park podzielono na 7 sektorów, a w nich znajdziemy wiele atrakcji - karuzele, rollercoastery, spływ na tratwach przez wodospady, pokazy umiejętności delfinów, labirynt oraz wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Po południu przejazd do centrum Paryża na rejs statkiem wycieczkowym po Sekwanie. Nocleg.

  4 dzień -po śniadaniu i złożeniu bagaży w autokarze wyjazd do Disneyland Paris. Całodzienna zabawa. Wzorowany na amerykańskim Disneylandzie park rozrywki podzielony jest na kilka fantastycznych krain (Adventureland, Fantasyland, Frontierland, Discoveryland), z których każda zawiera inne i niepowtarzalne atrakcje. Wymieńmy chociaż kilka z nich: Phantom Manor (dom w którym straszy), Indiana Jones Temple (szaleńcza gonitwa wśród reliktów zaginionego świata), Peter Pan’s Flight (lot Piotrusia Pana na pirackim statku), Star Tour (pełna emocji wyprawa w kosmos) i wiele innych. Wspaniałą przygodą jest spotkanie z Myszką Miki i jej przyjaciółmi na autentycznych ulicach Dzikiego Zachodu. Na pożegnanie proponujemy udział we wspaniałej paradzie postaci Disneya oraz pamiątkowe zdjęcia z Kaczorem Donaldem lub Psem Pluto.Wieczorem (22.00) wyjazd do Polski.

  5 dzień - przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.


  Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata dodatkowa za bilety wstępu, zestawy słuchawkowe, opłaty wjazdowe i lokalne, parkingi, przejazdy metrem. Prosimy o przygotowanie kwoty około 120 euro ( dzieci do lat 12), około 150 euro ( dorośli).Obligatoryjne ( nie podlegające rozliczeniu) opłaty do realizacji programu- zestawy słuchawkowe, opłaty wjazdowe i lokalne, przejazdy metrem.

Pozostałe informacje:

Czy, wiesz że...

- od wielu lat park Asterix próbuje rywalizować z niedoścignionym Disneylandem. Stylowi tradycji amerykańskiej przeciwstawia się rdzennie europejska, sięgająca tradycji starożytnej Galii. Inspiracja do powstania parku stał się popularny komiks Rene Goscinnego i Alberta Uderzo o przygodach sympatycznych Gallów: Asterixa i Obelixa. W tym miejscu wszystkie drogi prowadza do wioski Gallów. Ale spotkać tu można greckich bogów, trubadurów, muszkieterów z d’ Artagnanem na czele.

- to królestwo Asterixa wzbudziło zazdrość potomków Walta Disneya, którzy postanowili wrócic do starej ojczyzny. Jego przodkowie pochodzili z normandzkiego miasteczka Isigny sur Mer i nosili nazwisko D’Isigny, które za oceanem przekształciło się w ...Disney. I tak oto w 1992 r. doszło do otwarcia pod Paryżem czwartego w świecie po Kalifornii, Florydzie i Tokio. Nie spotkało się to z entuzjazmem Francuzów, którzy protestowali przeciw „amerykańskiej agresji kulturalnej”.

Kto jest zwycięzcą w tej rywalizacji? Asterixa i jego park odwiedza rocznie Około 3 mln turystów. Do Disneylandu w rekordowym roku przyjechało 15 mln osób.

Co przywieźć z Francji?

 • wino
 • ser
 • perfumy
 • buty i torebki
 • miniaturkę Wieży Eiffl e‘a

Ceny we Francji

Ceny żywności są we Francji relatywnie niższe w porównaniu do innych krajów europejskich. Wybierając się na zakupy do sklepów odzieżowych trzeba się przygotować na wyższe ceny. W końcu Paryż to centrum światowej mody. Pamiętać jednak należy, że we Francji odbywają się dwa razy do roku totalne wyprzedaże, które trwają 5 tygodni (wyprzedaz zimowa 2011 - 12.01 - 15.01, wyprzedaż letnia 2011 - 29.06 - 02.08). Podczas tych 10 tygodni można bardzo okazyjnie kupic niemal wszystko- od butów, poprzez ubrania a na dekoracji do domu kończąc.

Orientacyjne ceny wybranych produktów:

PRODUKT CENA
KAWA 0,90 euro
ŚREDNIA PIZZA 4,00-9,00 euro
1L WODY MINERALNEJ 1,50 euro
PIWO 2,00 euro
WINO STOŁOWE 5,00 euro

Pięć powodów dla których warto jechać do Francji!

1. Paryż - to nie miasto a świat; miasto miłości, kultury i mody.
2. Wino - Francuzi o winie wiedzą wszystko.
3. Język francuski - język Moliera, dyplomacji. Bez niego nie odbędzie się żadne tete-a tete, coup d’etat, nie wspominając o manewrach czy też defensywie.
4. Cote d’ Azur - piękne piaszczyste plaże, luksus i styl Francuskiej Riwiery.
5. Moda - wiosną i jesienią rodzą się trendy Pret-a-Porter i Haute Couture.


Ceny zawierają aktualnie obowiązujące rabaty first & last minute!!!

Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe