Polska / Jastrzębia Góra / OW Diuna / Morska Przygoda In English / 7 -12 lat

Polska / Jastrzębia Góra / OW Diuna / Morska Przygoda In English / 7 -12 lat

Polska / Jastrzębia Góra / OW Diuna / Morska Przygoda In English / 7 -12 lat
Kod produktu:
5860

cena od: 1899.00 zł

KOLONIE 2015!!!NAUCZ SIĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO PODCZAS DOBREJ ZABAWY!!!Wiek
Wiek od 7 lat do 12 lat
Opis

Dla wszystkich tych, którzy chcą przeżyć niepowtarzalną nadmorską przygodę i przy okazji podszkolić się z języka angielskiego, proponujemy angielską wersję Obozu Przygody. Oczywiście z dala od szkolnych ławek, tablic i podręczników! To unikalna możliwość kontaktu z językiem obcym również podczas wakacji. Zapewniamy Lektorów, którzy będą zachęcać naszych Uczestników do używania języka obcego podczas codziennych zajęć – nie tylko na zajęciach programowych, ale i podczas zabaw integracyjnych i słonecznych kąpieli.

Obóz polecany także obcokrajowcom nieznającym języka polskiego.

Wymagana jest znajomość języka obcego na poziomie komunikatywnym.

Opis programu

PROGRAM

Unikalne zajęcia – możliwość kontaktu z językiem obcym również podczas wakacji. Z dala od szkolnych ławek, tablic i podręczników! Z dala od nudy, wkuwania na pamięć słówek i regułek gramatycznych. Ciekawe ćwiczenia w terenie, bezstresowa nauka języka poprzez zabawę i multimedialne formy nauczania. Podczas obozu zajęcia programowe będą realizowane w języku angielskim. Trudność i intensywność nauki dostosowana do umiejętności językowych Uczestników.

Nowoczesne metody nauczania – nauka opierać się będzie na najnowszych założeniach metodyczno-dydaktycznych z naciskiem na komunikację, która ma za zadanie zmotywować Uczestników do konwersacji w danym języku oraz przełamanie barier w mówieniu. Umożliwi to również komunikację z osobami, których językiem rodzimym jest nauczany język obcy.

Małe grupy zajęciowe – zajęcia w kameralnych warunkach pozwolą w krótkim czasie poczynić duże postępy naszych Uczestników i na pewno zachęcą ich do nauki języka również po obozie.

Profesjonalna Kadra – zapewniamy wykwalifikowanych Opiekunów-Lektorów, których pasją jest nauczanie języka obcego i aktywna forma wypoczynku. Kadra będzie starać się zachęcić Uczestników do używania języka obcego podczas codziennych zajęć. Nad bezpieczeństwem Urwisów będzie również czuwał lekarz i pielęgniarka. Zabawy mają charakter rozwojowy, pozwalają kształcić zdolności interpersonalne, twórcze, rozwijać wyobraźnię i zdolności plastyczne.

Niewątpliwą atrakcją obozu jest jego położenie – nad otwartym morzem (do plaży 300 m od miejsca zakwaterowania), co zdecydowanie pozytywnie wpłynie na samopoczucie Uczestników. Wiele zajęć odbywać się będzie na pięknej, szerokiej i czystej plaży w otoczeniu nadmorskiej, unikatowej przyrody: zajęcia przygodowe i sportowe, kąpiele morskie (pod czujnym okiem Ratowników WOPR) i słoneczne, wieczorne spotkania na plaży przy zachodzie słońca, czy piesze wycieczki brzegiem morza.

Aktywne Plażowanie

Zabawy na piasku, budowa fascynujących rzeźb, poszukiwanie bursztynowego skarbu, taplanie się w morskiej wodzie, skakanie przez fale, piłka wodna na 101 sposobów, wygrzewanie się w słońcu, plażowe rozgrywki sportowe i wiele innych – to tylko niewielka namiastka atrakcji, które czekają na naszych Obozowiczów.

InO

Jak odnaleźć właściwą drogę w lesie? W którą stronę skręcić? Jak nie zgubić się pośród gąszczu traw? Na specjalnych zajęciach z orienteeringu dowiemy się, jak umiejętnie posługiwać się mapą, do czego służy kompas, co oznaczają znaki topograficzne i jak ocenić odległość w terenie. Pośród pięknych sosnowych lasów rozegramy niejedną Imprezę na Orientację.

Meteorologia Morska

Każdy żeglarz, rybak czy po prostu mieszkaniec nadmorskich miejscowości musi znać się na przepowiadaniu pogody. Dowiemy się, jak ustalić siłę wiatru w skali Beauforta, jak określić stan morza, co to jest martwa fala i do czego używa się disdrometru.

Holiday in English

Wakacje z angielskim to również radosny czas śpiewania piosenek, oglądania filmów animowanych i przygodowych w oryginale, grania w ciekawe gry językowe i układania śmiesznych scenek. Nawet nie zdążysz się zorientować, kiedy poprawi się Twój akcent, a zasób słownictwa zachwyci po wakacjach szkolnego anglistę.

Żegluga

Na specjalnych zajęciach dowiemy się, z czego zbudowany jest statek? Co to jest biała flota i czym charakteryzuje się statek RORO. Wcielimy się w rolę nawigatorów i z pomocą lornetek będziemy obserwować pływające statki. Rewelacyjnym punktem obserwacyjnym będzie nadmorski klif, z którego rozpościera się niesamowity widok.

Tajemnicze Morze

Otchłań morska kryje w sobie wiele tajemnic. To wyzwanie dla Małych Poszukiwaczy – postaramy się odkryć kilka sekretów, rozwiązać pewne zagadki, poznać to, co morze chce przed nam ukryć… A może pomoże nam w tym tajemniczy list w butelce wyrzucony przez morskie fale na piasek?

Morskie opowieści

Przy relaksującym szumie morza, gdy po aktywnym dniu słońce chowa się za horyzontem, usiądziemy na cichej i spokojnej plaży i w myślach przeniesiemy się w dalekie ciepłe kraje, snując morskie opowieści. Zapewne super zabawą będzie również nauka słynnych szant i wakacyjnych piosenek dla Dzieci.

Zajęcia linowe

Odpoczywając od morskich zabaw będziemy pokonywali mosty linowe, ćwiczyli wychodzenie po drabince alpinistycznej i zjazdy na linie. Wysoko pomiędzy drzewami czekać będzie na nas duża dawka adrenaliny. Trzeba będzie przełamać swoje lęki i sprostać wyzwaniu. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez uprawnionych Instruktorów, a sprzęt posiada wszelkie wymagane atesty bezpieczeństwa.

Team building

To specjalnie dobrane zadania służące budowaniu zespołu i integracji. Uczą też współdziałania w grupie oraz skutecznej komunikacji. Zajęcia typu team building pozwolą nam rozwinąć kreatywne myślenie i stworzyć niezwykle zgrany zespół lubiących się kolegów i koleżanek.

Zajęcia łucznicze

Strzelanie z łuku wcale nie jest takie proste. Skuteczne i celne wymaga długiego treningu siłowego i technicznego. Uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się podstaw tego sportu i sprawdzić swoje celne oko, strzelając z łuku do tarczy. Rozegramy mini konkurs na najlepszego strzelca Obozu. Dla zwycięzców przewidziane są słodkie nagrody.

Elementy przetrwania

Poznamy tajniki survivalu zarówno w teorii, jak i praktyce. Instruktorzy opowiedzą i pokażą, jak rozpalić ognisko, zbudować szałas, zdobyć drewno, zabezpieczyć żywność przed zwierzętami oraz w jaki sposób zdobyć wodę.

Gry i zabawy terenowe

Uczestnicy będą mieli okazję spróbować swoich sił w grach i zabawach terenowych wykorzystując umiejętności, których nauczą się w trakcie Obozu. Za pomocą mapy i specjalnych wskazówek postarają się odkryć to, co czai się tuż za rogiem… W programie podchody i nocne „świetliki”.

Lisi Jar i Latarnia Morska w Rozewiu

Wybierzemy się na spacer do Lisiego Jaru, magicznego miejsca w Nadmorskim Parku Krajobrazowym, gdzie rośnie ponad stuletni bukowy las, a także rzucimy okiem na najstarszą Latarnię Morską na polskim wybrzeżu.

Zajęcia twórcze

Wszystkie nasze Obozy wzbogacone są o szereg zajęć artystycznych, pozwalających rozwijać wyobraźnię. Za pomocą pędzla, kredek i kilku białych kartek Uczestnicy będą mieli szansę poddać się szaleństwu własnej fantazji i wyczarować prawdziwe marynistyczne arcydzieła.

Zawody sportowe

W zdrowym ciele zdrowy duch! Będą konkurencje zespołowe i indywidualne, konkursy, olimpiady i tory przeszkody na wesoło! Najlepsi oczywiście zostaną wyróżnieni!

Zajęcia z pierwszej pomocy

Weźmiemy udział w krótkim kursie postępowania podczas wypadków. Nasz obozowy lekarz opowie, jak zatamować krwotok, zabandażować rękę oraz jak postępować w przypadku omdlenia.

Wyżywienie

4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Posiłki przygotowywane są w ośrodku. Obóz rozpoczyna się kolacją dnia pierwszego, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację programu, opiekę Kadry Pedagogicznej i Ratowników WOPR, pamiątkową koszulkę, ubezpieczenie NNW (10 000 zł), podatek VAT.

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Co zabrać

Mały plecak, wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, ręcznik, okulary przeciwsłoneczne, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), latarkę z zapasem baterii, legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną z numerem PESEL.

OW Diuna

Ośrodek Wypoczynkowy Diuna - komfortowy, nowoczesny, obiekt położony w spokojnej dzielnicy Jastrzębiej Góry na pięknym zielonym terenie, 300m od morza.
Ośrodek jest ogrodzony i bezpieczny. Pokoje 3,4,5 osobowe z pełnym, nowo wyremontowanym, węzłem sanitarnym.
Do dyspozycji Uczestników boiska sportowe, plac zabaw, wiata grillowa, sale warsztatowe, klimatyzowana stołówka.

Organizujemy dojazd na obóz z większych miast Polski, za dopłatą autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy m.in. 4 osobach z danego miasta.

Koszt dojazdu negocjowanego w dwie strony: 250 zł.


Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe