Polska / Jastrzębia Góra / OW Diuna / Morska Przygoda dla Najmłodszych / 7-12 lat

Polska / Jastrzębia Góra / OW Diuna / Morska Przygoda dla Najmłodszych / 7-12 lat

Polska / Jastrzębia Góra / OW Diuna / Morska Przygoda dla Najmłodszych / 7-12 lat
Kod produktu:
4689

cena od: 1899.00 zł

NIEZAPOMNIANE WAKACJE NAD MORZEM! JASTRZĘBIA GÓRA, JEDNA Z NAJBARDZIEJ MALOWNICZYCH POLSKICH MIEJSCOWOŚCI, PRZYCIĄGA CO ROKU TYSIĄCE TURYSTÓW! ZOSTAŃ JEDNYM Z NICH!

W tym roku ponownie zapraszamy do skorzystania z rozszerzonej oferty naszych klasycznych i sprawdzonych Obozów Przygody. Jedną z propozycji jest Morska Przygoda dla Najmłodszych – obóz, który odbędzie się w przepięknej i malowniczo położonej Jastrzębiej Górze, na skraju Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Czyste i szerokie plaże (300 m od miejsca zakwaterowania Uczestników), wspaniałe bukowo-sosnowe lasy, ścieżki edukacyjne, piesze i rowerowe zachęcają do spędzenia w tym miejscu chociaż dwóch tygodni.

Opiekę nad Dziećmi będzie sprawować profesjonalna Kadra – osoby specjalnie przygotowane i przeszkolone do pracy z Uczestnikami w tym wieku. Nad bezpieczeństwem Urwisów będzie również czuwał obozowy lekarz. Zabawy mają charakter rozwojowy, pozwalają kształcić zdolności interpersonalne, twórcze, kształtować wyobraźnię i rozwijać zdolności plastyczne.

Opis programu

PROGRAM

Obóz Morska Przygoda dla Najmłodszych przeznaczony jest dla tych, którzy kochają szum fal, ciepły piasek między palcami, kąpiele w morzu, słońce i szalone zabawy na plaży. Mocnym atutem Obozu jest jego położenie – nad otwartym morzem (do plaży 300 m od miejsca zakwaterowania), co zdecydowanie pozytywnie wpłynie na samopoczucie Uczestników. Wiele zajęć odbywać się będzie na pięknej, szerokiej i czystej plaży w otoczeniu nadmorskiej, unikatowej przyrody: zajęcia przygodowe i sportowe, kąpiele morskie (pod czujnym okiem Ratowników WOPR) i słoneczne, wieczorne spotkania na plaży przy zachodzie słońca, czy piesze wycieczki brzegiem morza.

Aktywne Plażowanie

Zabawy na piasku, budowa fascynujących rzeźb, poszukiwanie bursztynowego skarbu, taplanie się w morskiej wodzie, skakanie przez fale, piłka wodna na 101 sposobów, wygrzewanie się w słońcu, plażowe rozgrywki sportowe i wiele innych – to tylko niewielka namiastka atrakcji, które czekają na naszych Małych Plażowiczów.

InO

Jak odnaleźć właściwą drogę w lesie? W którą stronę skręcić? Jak nie zgubić się pośród gąszczu traw? Na specjalnych zajęciach z orienteeringu dowiemy się, jak umiejętnie posługiwać się mapą, do czego służy kompas, co oznaczają znaki topograficzne i jak ocenić odległość w terenie. Pośród pięknych sosnowych lasów rozegramy niejedną Imprezę na Orientację.

Meteorologia Morska

Każdy żeglarz, rybak czy po prostu mieszkaniec nadmorskich miejscowości musi znać się na przepowiadaniu pogody. Dowiemy się, jak ustalić siłę wiatru w skali Beauforta, jak określić stan morza, co to jest martwa fala i do czego używa się disdrometru.

Żegluga

Na specjalnych zajęciach dowiemy się, z czego zbudowany jest statek? Co to jest biała flota i czym charakteryzuje się statek RORO. Wcielimy się w rolę nawigatorów i z pomocą lornetek będziemy obserwować pływające statki. Rewelacyjnym punktem obserwacyjnym będzie nadmorski klif, z którego rozpościera się niesamowity widok.

Tajemnicze Morze

Otchłań morska kryje w sobie wiele tajemnic. To wyzwanie dla Małych Poszukiwaczy – postaramy się odkryć kilka sekretów, rozwiązać pewne zagadki, poznać to, co morze chce przed nam ukryć… A może pomoże nam w tym tajemniczy list w butelce wyrzucony przez morskie fale na piasek?

Morskie opowieści

Przy relaksującym szumie morza, gdy po aktywnym dniu słońce chowa się za horyzontem, usiądziemy na spokojnej plaży i w myślach przeniesiemy się w dalekie ciepłe kraje, snując morskie opowieści. Zapewne super zabawą będzie również nauka słynnych szant i wakacyjnych piosenek dla Dzieci.

Zajęcia linowe

Czeka nas test odwagi. Pokonamy mosty linowe, poćwiczymy wychodzenie po drabince alpinistycznej i zjazdy na linie. Wysoko pomiędzy drzewami czekać będzie na nas duża dawka adrenaliny. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez uprawnionych Instruktorów, a sprzęt posiada wszelkie wymagane atesty bezpieczeństwa.

Team building

To specjalnie dobrane zadania mają na celu budowaniu zespołu. Służą integracji, uczą współdziałania w grupie oraz skutecznej komunikacji. Zajęcia typu team building pozwolą nam rozwinąć kreatywne myślenie i stworzyć niezwykle zgrany zespół.

Zajęcia łucznicze

Strzelanie z łuku wcale nie jest takie proste. Skuteczne i celne wymaga długiego treningu siłowego i technicznego. Uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się podstaw tego sportu i sprawdzić swoje celne oko, strzelając z łuku do tarczy. Rozegramy mini konkurs na najlepszego strzelca Obozu. Dla zwycięzców przewidziane są słodkie nagrody.

Elementy przetrwania

Poznamy tajniki survivalu zarówno w teorii, jak i praktyce. Instruktorzy opowiedzą i pokażą, jak rozpalić ognisko, zbudować szałas, zdobyć drewno, zabezpieczyć żywność przed zwierzętami oraz w jaki sposób zdobyć wodę.

Gry i zabawy terenowe

Uczestnicy będą mieli okazję spróbować swoich sił w grach i zabawach terenowych wykorzystując umiejętności, których nauczą się w trakcie Obozu. Za pomocą mapy i specjalnych wskazówek postarają się odkryć to, co czai się tuż za rogiem… W programie podchody i nocne „świetliki”.

Lisi Jar i Latarnia Morska w Rozewiu

Wybierzemy się na spacer do Lisiego Jaru, magicznego miejsca w Nadmorskim Parku Krajobrazowym, gdzie rośnie ponad stuletni bukowy las, a także rzucimy okiem na najstarszą Latarnię Morską na polskim wybrzeżu.

Zajęcia twórcze

Wszystkie nasze Obozy wzbogacone są o szereg zajęć artystycznych, pozwalających rozwijać wyobraźnię. Za pomocą pędzla, kredek i kilku białych kartek Uczestnicy będą mieli szansę poddać się szaleństwu własnej fantazji i wyczarować prawdziwe marynistyczne arcydzieła.

Zawody sportowe

W zdrowym ciele zdrowy duch! Będą konkurencje zespołowe i indywidualne, konkursy, olimpiady i tory przeszkody na wesoło!  Najlepsi oczywiście zostaną wyróżnieni!

Zajęcia z pierwszej pomocy

Weźmiemy udział w krótkim kursie postępowania podczas wypadków. Nasz obozowy lekarz opowie, jak zatamować krwotok, zabandażować rękę oraz jak postępować w przypadku omdlenia.

Ponadto w programie:

- spacery po okolicy,
- ognisko z pieczeniem kiełbasek,
- dyskoteka przebierana,
- gry i zabawy towarzyskie.

Wyżywienie

4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Posiłki przygotowywane są w ośrodku. Obóz rozpoczyna się kolacją dnia pierwszego, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację programu, opiekę Kadry Pedagogicznej i Ratowników WOPR, pamiątkową koszulkę, ubezpieczenie NNW (10 000 zł), podatek VAT.

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Co zabrać

Mały plecak, wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, ręcznik, okulary przeciwsłoneczne, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), latarkę z zapasem baterii, legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną z numerem PESEL.

Ośrodek Wypoczynkowy Diuna - komfortowy, nowoczesny, obiekt położony w spokojnej dzielnicy Jastrzębiej Góry na pięknym zielonym terenie, 300m od morza.
Ośrodek jest ogrodzony i bezpieczny. Pokoje 3,4,5 osobowe z pełnym, nowo wyremontowanym, węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników boiska sportowe, plac zabaw, wiata g illowa, sale warsztatowe, klimatyzowana stołówka.

Dla wszystkich chętnych, za dopłatą, przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe

Turystyczny rejs statkiem

Cena 80 zł

Duża atrakcja dla małych i dużych. Doskonała okazja, aby zobaczyć nasze wyjątkowe wybrzeże z innej perspektywy.


Galeria produktu:

Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe