Polska / Jastrzębia Góra / OW Diuna / Obóz Małego Detektywa nad Morzem / 7 -12 lat

Polska / Jastrzębia Góra / OW Diuna / Obóz Małego Detektywa nad Morzem / 7 -12 lat

Polska / Jastrzębia Góra / OW Diuna / Obóz Małego Detektywa nad Morzem / 7 -12 lat
Kod produktu:
5851

cena od: 1899.00 zł

KOLONIE 2015!!! WSZYSTKICH WIELBICIELI ZAGADEK ZAPRASZAMY NA INTRYGUJĄCY OBÓZ PEŁEN TAJEMNIC!!!Wiek
Wiek od 7 lat do 12 lat
Opis

Zapraszamy na obóz młodych detektywów, wielbicieli zagadek, niewyjaśnionych spraw, tropienia i… dobrej zabawy! Nie będzie czasu na nudę! Czekają na Was plażowe sekrety, morskie opowieści, mnóstwo zgadywanek i tajemnic do rozwikłania. A wszystko to w Jastrzębiej Górze – uwielbianym kurorcie nadmorskim.

Opiekę nad Dziećmi będzie sprawować profesjonalna Kadra – osoby specjalnie przygotowane i przeszkolone do pracy z Uczestnikami w tym wieku. Nad bezpieczeństwem Urwisów będzie również czuwał obozowy lekarz. Zabawy mają charakter rozwojowy, pozwalają kształcić zdolności interpersonalne, twórcze, kształtować wyobraźnię i przeróżne umiejętności.

Opis programu

PROGRAM

Ekwipunek detektywa

Lupy, sekretny notes z długopisem, walkie-talkie, pisaki z niewidzialnym atramentem – to niezbędne elementy wyposażenia. Żeby jednak z nich korzystać trzeba będzie je najpierw odnaleźć… Poznamy nie tylko elementy detektywistycznego ekwipunku, ale również techniki tropienia i podstawowe metody działania każdego Detektywa.

Tropy i ślady

Będziemy jeszcze mocniej zwracać uwagę na szczegóły otoczenia. Ludzie zostawiają mnóstwo śladów, czasami nawet niepostrzeżenie. Spróbujemy odkryć, co poszczególne ślady mogą sugerować i dokąd nas zaprowadzić. Dowiemy się m.in. jak po śladzie opon rozpoznać, w którą stronę jechał samochód i jak bardzo był obciążony oraz którędy poszła śledzona przez nas osoba.

Zagadki, tajemnice, szyfry…

Podczas obozu rozwiążemy wiele zagadek. Odszukamy zabawki ukryte przez Chochlika Plażowego, wytropimy, kto zjadł ulubione ciastko kierownika obozu, znajdziemy także zagubionego bursztynka. Zagadkom nie będzie końca!

Dedukcja i logika

Aby nabrać wprawy w wyciąganiu poprawnych wniosków, będziemy rozwiązywać zagadki logiczne, trenować pamięć i koncentrację.

Tajna korespondencja

Poznamy kilka szyfrów, dzięki którym można przesyłać tajną korespondencję. Dowiemy się także, czym jest „atrament sympatyczny” i jak go można odczytać.

Zagadki archeologiczne

Stworzymy prawdziwe stanowisko archeologiczne, gdzie będziemy poszukiwać pradawnych znalezisk. Kto wie… być może znajdziemy cenny skarb? Pomocny również będzie nasz nowy przyjaciel - wykrywacz metali.

Filmowi bohaterowie

Kilka wieczorów spędzimy przypominając sobie sylwetki ulubionych detektywów z ekranu. Niesamowite przygody Indiany Jonesa, piosenka o psie Scooby-Doo, muzyczny motyw z Różowej Pantery czy niezwykłe umiejętności Inspektora Gadżeta – czy znasz ich wszystkich?

Labirynty i bezdroża

Jak odnaleźć właściwy kierunek, kiedy zgubimy się w lesie? Jak wrócić do domu, kiedy robiąc śledztwo trafimy w zupełnie obce miejsce? I jak czytać mapę? A co zrobić, kiedy wypadnie nam spędzić noc pod gołym niebem? Spokojnie – na obozie weźmiemy udział w specjalnych zajęciach survivalowych.

Zajęcia sportowe

Każdy detektyw musi być szybki, zwinny i sprawny. Warto odbyć treningi, które poprawią naszą kondycję. W ramach rozrywki zagramy też w ulubione gry zespołowe.

Zajęcia linowe

Detektywi powinni także umieć przeciwstawić się własnym lękom – w ćwiczeniu tej umiejętności pomogą nam mosty linowe, drabinka alpinistyczna czy zjazdy na linie. Zapraszamy na zdrową dawkę adrenaliny!

Łucznictwo

Strzelanie z łuku to bardzo przydatna umiejętność, która dodatkowo uczy cierpliwości i celności. Przeprowadzimy lekcję strzelania z łuku, a następnie obozowy turniej z nagrodami.

Pierwsza pomoc

Przygody detektywów czasem obfitują w nieprzewidziane zdarzenia, dlatego warto umieć udzielić pierwszej pomocy. Nasz obozowy lekarz opowie, co zrobić w przypadku omdlenia, krwotoku z nosa lub złamanej ręki.

Aktywne Plażowanie

Nawet najwytrwalszy detektyw potrzebuje chwili relaksu i przerwy w rozwiązywaniu niełatwych spraw. W wolnych chwilach znajdziemy czas na słoneczne kąpiele w morzu, budowę fascynujących rzeźb z piasku, gry i zabawy integracyjne, zwiedzanie Jastrzębiej Góry, długie spacery brzegiem morza, skakanie przez fale, wygrzewanie się w słońcu, dyskotekę, muzyczne ognisko z pieczeniem kiełbasek i plażowe rozgrywki sportowe.

Wyżywienie

4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Posiłki przygotowywane są w ośrodku. Obóz rozpoczyna się kolacją dnia pierwszego, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację programu, opiekę Kadry Pedagogicznej i Ratowników WOPR, pamiątkową koszulkę, ubezpieczenie NNW (10 000 zł), podatek VAT.

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Co zabrać

Mały plecak, wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, ręcznik, okulary przeciwsłoneczne, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), latarkę z zapasem baterii, legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną z numerem PESEL.

OW Diuna

Ośrodek Wypoczynkowy Diuna - komfortowy, nowoczesny, obiekt położony w spokojnej dzielnicy Jastrzębiej Góry na pięknym zielonym terenie, 300m od morza.
Ośrodek jest ogrodzony i bezpieczny. Pokoje 3,4,5 osobowe z pełnym, nowo wyremontowanym, węzłem sanitarnym.
Do dyspozycji Uczestników boiska sportowe, plac zabaw, wiata grillowa, sale warsztatowe, klimatyzowana stołówka.

Organizujemy dojazd na obóz z większych miast Polski, za dopłatą autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy m.in. 4 osobach z danego miasta.

Koszt dojazdu negocjowango w dwie strony: 250 zł.


Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe