Polska / Jastrzębia Góra / OW Diuna / Obóz Naukowy nad Morzem / 7 -12 lat

Polska / Jastrzębia Góra / OW Diuna / Obóz Naukowy nad Morzem / 7 -12 lat

Polska / Jastrzębia Góra / OW Diuna / Obóz Naukowy nad Morzem / 7 -12 lat
Kod produktu:
5852

cena od: 1899.00 zł

KOLONIE 2015!!!OBÓZ DLA WSZYSTKICH, CIEKAWYCH ŚWIATA!!!Wiek
Wiek od 7 lat do 12 lat
Opis

Również w te wakacje zapraszamy do udziału w Naukowej Przygodzie nad morzem. Ten lubiany przez małych odkrywców obóz odbywa się w przepięknej i malowniczo położonej Jastrzębiej Górze, na skraju Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Czyste i szerokie plaże (300 m od miejsca zakwaterowania Uczestników), wspaniałe bukowo-sosnowe lasy, ścieżki edukacyjne, piesze i rowerowe zachęcają do aktywnego wypoczynku. Jest to niewątpliwie wymarzone miejsce na naukę poprzez zabawę.

Opis programu

PROGRAM

Kto pyta – nie błądzi!

Ciekawostki i zagadki będą nieodłączną częścią naszych zajęć. Jak działa zegar atomowy? Czy masło orzechowe jest zdrowe? Jak mydło zabija zarazki? Jak napisać „zero” po rzymsku? Czy ryby śpią? Jak wyglądają wirusy? Dlaczego się wstydzimy? Na te i na wiele innych pytań postaramy się wspólnie znaleźć odpowiedź!

Botanika

Zaopatrzeni w szkła powiększające wybierzemy się na spacer po okolicy i spróbujemy wytropić ciekawe gatunki roślin. Wybrane okazy przyniesiemy do naszego centrum badawczego i poznamy ich budowę pod mikroskopem. Stworzymy również własny klaser roślin, aby mieć je zawsze pod ręką.

Astronomia

Na kosmicznych zajęciach poznamy układ gwiazd, dowiemy się, co to są mgławice, jak oblicza się lata świetlne i co to jest galaktyka. Wybierzemy się na nocne obserwacje nieba i stworzymy własną mapę Wszechświata. A może i odkryjemy zupełnie nową gwiazdę?

Archeologia

Przeniesiemy się w odległe prehistoryczne lata i jak prawdziwi badacze weźmiemy udział w wykopaliskach. Za pomocą pędzelków, szpachelek i tajemniczych planów będziemy szukać śladów historii. Gdy praca wyda się żmudna, wykorzystamy przywileje XXI wieku i zaangażujemy do pracy wykrywacz metalu. Może uśmiechnie się do nas szczęście i znajdziemy coś wyjątkowego? J

Zoologia

Dowiesz się, kogo można spotkać w morskich głębinach i jakie zwyczaje mają morskie zwierzęta. Zorganizujemy także konkurs z nagrodami na rozpoznawanie odgłosów różnych ptaków.

Człowiek

Z czego zbudowane jest oko, co to są krwinki czerwone, jak wygląda mózg i jaką rolę pełni serce. Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć wspólnie z bohaterami kultowych filmów popularnonaukowych dla Dzieci Było sobie życie. Dowiemy się również, jak dbać o siebie, by być zdrowym, na czym polega zdrowe odżywianie i u kogo szukać pomocy, gdy coś nam dolega.

Laboratorium

Stworzymy nasze fantastyczne laboratorium i na specjalnych eksperymentalnych zajęciach zobaczymy, jak zrobić swój własny wulkan i rakietę balonową, jak powstają bańki mydlane, co to jest wodny kompas, z czego można zrobić niewidzialny atrament i wiele innych.

Sztuka iluzji

Dowiemy się, w jaki sposób ulegamy złudzeniom optycznym, co to jest fatamorgana i o co tak naprawdę chodzi w obrazach 3D. Wspólnie odkryjemy, jak działa kalejdoskop i stworzymy własną kamerę otworkową.

Ekologia

Cywilizacja stworzyła wiele zagrożeń dla natury. Wspólnie zastanówmy się, jak można ograniczyć zatrucie środowiska i oszczędzać źródła energii nieodnawialnej. Spróbujemy także zbudować własną małą elektrownię wiatrową, aby poznać możliwości energii odnawialnej.

Fizyka śpiewa

W jaki sposób ciśnienie wpływa na dźwięk, co ma wspólnego dźwięk z barwą, do czego służy pudło rezonansowe? Wykorzystując proste prawa fizyki stworzymy własne instrumenty muzyczne i zagramy wieczorny koncert.

Kreatywne myślenie

Okazuje się, że najwspanialsze rozwiązania znajdują się w naszych głowach! Na specjalnych zajęciach z kreatywnego myślenia odkryjemy, że nie ma sytuacji bez wyjścia i że na wiele rzeczy można spojrzeć w nieoczekiwany sposób. Wspólnie zaprojektujemy i wykonamy nasze własne wynalazki.

Zajęcia łucznicze

Dowiedz się, z czego składa się łuk jaki jest mechanizm jego działania i z jaką średnią prędkością leci wystrzelona strzała. Po odbyciu treningu łuczniczego urządzimy konkurs strzelania z łuku do sportowych tarcz i wybierzemy najlepszego strzelca obozu.

Lisi Jar i Latarnia Morska w Rozewiu

Wybierzemy się na spacer do Lisiego Jaru, magicznego miejsca w Nadmorskim Parku Krajobrazowym, gdzie rośnie ponad stuletni bukowy las, a także rzucimy okiem na najstarszą Latarnię Morską na polskim wybrzeżu.

Aktywne Plażowanie

Nawet wytrawny badacz musi mieć chwilę wytchnienia i czas na zabawę! W wolnym czasie czekają na nas: zabawy na piasku, poszukiwanie bursztynowego skarbu, gry i zabawy terenowe, taplanie się w morskiej wodzie, skakanie przez fale, wygrzewanie się w słońcu, plażowe rozgrywki sportowe, dyskoteka, muzyczne ognisko z pieczeniem kiełbasek, wieczorne kino, quizy oraz długie spacery brzegiem morza.

Wyżywienie

4 smaczne, zdrowe i kolorowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie posiłki są przygotowywane w ośrodku, od obiadu pierwszego dnia do obiadu dnia ostatniego. Suchy prowiant na drogę powrotną.

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry, instruktorów oraz lekarza obozowego, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10 000 zł ), VAT.

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Co zabrać

Mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę, duży ręcznik, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), kompas, latarkę z zapasem baterii, legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną z numerem PESEL.

OW Diuna

Ośrodek Wypoczynkowy Diuna - komfortowy, nowoczesny, obiekt położony w spokojnej dzielnicy Jastrzębiej Góry na pięknym zielonym terenie, 300m od morza.
Ośrodek jest ogrodzony i bezpieczny. Pokoje 3,4,5 osobowe z pełnym, nowo wyremontowanym, węzłem sanitarnym.
Do dyspozycji Uczestników boiska sportowe, plac zabaw, wiata grillowa, sale warsztatowe, klimatyzowana stołówka.

Organizujemy dojazd na obóz z większych miast Polski, za dopłatą autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy m.in. 4 osobach z danego miasta.

Koszt dojazdu negocjowanego w dwie strony: 250 zł.
Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe