Polska / Jura Krakowsko-Częstochowska / Podlesice / Zajazd Jurajski / Obóz Przygody na Jurze in ENGLISH / 7-18 lat

Menu

KARTY

Szukaj produktu

Polska / Jura Krakowsko-Częstochowska / Podlesice / Zajazd Jurajski / Obóz Przygody na Jurze in ENGLISH / 7-18 lat

Polska / Jura Krakowsko-Częstochowska / Podlesice / Zajazd Jurajski / Obóz Przygody na Jurze in ENGLISH / 7-18 lat
Kod produktu:
3297

cena od: 1999.00 zł

Ćwicz z nami angielski na Jurze. Obóz młodzieżowy 2015 na którym przeżyjesz doskonałą przygodę i udoskonalisz umiejętności językowe. Wakacje to Twój czas.

Dla wszystkich tych, którzy chcą przeżyć niepowtarzalną przygodę w świecie skał i jaskiń, a przy okazji podszkolić się z języka angielskiego proponujemy wersję obozu przygody właśnie w tym języku. Z dala od szkolnych ławek, tablic i podręczników! To unikalna możliwość kontaktu z językiem obcym również podczas wakacji. Zapewniamy Kadrę Lektorów, którzy będą starali się zachęcić Uczestników do używania języka angielskiego podczas udziału w programie aktywnym. Obóz polecany także obcokrajowcom nieznającym języka polskiego. Wymagana jest znajomość języka obcego na poziomie komunikatywnym.

Opis programu

PROGRAM

Unikalne zajęcia – możliwość kontaktu z językiem obcym również podczas wakacji. Z dala od szkolnych ławek, tablic i podręczników! Z dala od nudy, wkuwania na pamięć słówek i regułek gramatycznych. Ciekawe zajęcia w terenie, bezstresowa nauka języka poprzez zabawę, multimedialne formy nauczania, przybliżenie tradycji, obyczajów i kultury kraju i wiele innych.

Nowoczesne metody nauczania – nauka opierać się będzie na najnowszych założeniach metodyczno-dydaktycznych z naciskiem na komunikację (metodę komunikatywną), która ma za zadanie zmotywować Uczestników do konwersacji w danym języku oraz przełamanie bariery w mówieniu. Umożliwi to również komunikację z osobami, których językiem rodzimym jest nauczany język obcy.

Małe grupy zajęciowe – kameralne grupy pozwolą w krótkim czasie poczynić duże postępy w doskonaleniu języka obcego i na pewno zachęcą do kontynuacji nauki również po obozie.

Profesjonalna Kadra – zapewniamy wykwalifikowanych Lektorów, którzy będą się starali zachęcić Uczestników do używania języka obcego podczas codziennych zajęć: udziału w programie aktywnym, turniejach, grach i zabawach.

Program aktywny:

Podstawy wspinaczki – swoich sił w tej ekscytującej dyscyplinie będzie można spróbować wspinając się po najciekawszych skałach Jury. Każdy Uczestnik, jak prawdziwy alpinista, będzie mógł wspiąć się na trasy o różnej trudności, poczynając od najprostszych, a kończąc na tych, którymi nie pogardziłby nawet wytrawny wspinacz. Zajęcia są całkowicie bezpieczne - Instruktorami są osoby z odpowiednimi uprawnieniami, a sprzęt asekuracyjny posiada wszelkie wymagane atesty.

Zajęcia linowe - Uczestnicy będą m.in. budować i pokonywać mosty linowe nad przepaściami, zjeżdżać ze skał, spróbują wychodzenia po drabince alpinistycznej oraz wspinaczki w kominie. Ponadto: zasady bezpieczeństwa w górach, specyfika zajęć skałkowych,  nauka wiązania podstawowych węzłów. Wszystkie zajęcia linowe prowadzone są przez uprawnionych Instruktorów, a sprzęt posiada wszelkie wymagane atesty.

Orienteering - jak odnaleźć właściwą drogę w lesie? Nie zawsze jest to proste. A jednak! Wystarczy tylko posiąść umiejętność posługiwania się mapą i kompasem, nauczyć się znaków topograficznych, rysowania mapy i oceniania odległości w terenie. Gdy Uczestnicy nabiorą już wprawy, czekać na nich będą dzienne i nocne zawody na orientację.

MAX Paintball - to niesamowicie wciągająca gra, ucząca maskowania, podchodów, współdziałania
w grupie, a także szybkiego podejmowania samodzielnych decyzji. Uczestnicy podczas zajęć wyposażeni będą w specjalne ubranie, maski ochronne, markery, kulki z farbą (200 sztuk na Uczestnika). Stoczą walki, które pozwolą im nauczyć się planowania i strategicznego myślenia. Tu trzeba będzie szybko działać, podejmować trudne decyzje, a czasami nauczyć się przegrywać z honorem. Ze względu na bezpieczeństwo naszych najmłodszych, Dzieci do lat 13 wezmą udział TYLKO w zajęciach na strzelnicy, próbując trafiać do tarczy oraz do ruchomych celów.

Zamki i warownie - Jurę Krakowsko-Częstochowską nazywa się często krainą Orlich Gniazd. Takim mianem określano, bowiem liczne piastowskie budowle obronne - stare warownie i legendarne zamki. Dziś już w większości są w ruinie, ale nadal malowniczo wtapiają się w krajobraz wapiennych skałek jurajskich. Z pewnością kryją się w nich zaskakujące tajemnice. Na Uczestników czekają wyprawy w poszukiwaniu śladów historii Orlich Gniazd.

Speleologia - eksploracja jaskiń dostarcza niesamowitych wrażeń. Czasami trzeba się schylić, czasami czołgać, czasem przeciskać przez wąskie szczeliny. Jednak warto - widok wspaniałych form naciekowych niedostępnych dla zwykłych śmiertelników zaskakuje każdego. Zajęcia są prowadzone przez doświadczoną Kadrę, zapewniamy atestowany sprzęt.

Zajęcia z pierwszej pomocy - Uczestnicy wezmą udział w krótkim kursie postępowania podczas wypadków. Nasz obozowy lekarz opowie im jak zatamować krwotok, zabandażować rękę, czy nogę oraz jak postępować w przypadku omdlenia.

Zajęcia integracyjne - Na naszych obozach przykładamy dużą wagę do tego, aby Uczestnicy szybko nawiązali nowe znajomości i tworzyli zgraną grupę, dlatego przez cały turnus przeprowadzamy specjalnie przygotowane zabawy integracyjne i zadania team buildingowe, które pomagają zbudować i podtrzymać dobre relacje w grupie.

Zajęcia twórcze - wszystkie nasze obozy wzbogacone są o szereg zajęć artystycznych, pozwalających rozwijać wyobraźnię. Za pomocą pędzla, kredek i kilku białych kartek Uczestnicy będą mieli szansę poddać się szaleństwu własnej fantazji i wyczarować prawdziwe arcydzieła.

Ponadto w programie:

- zajęcia ogólnosportowe,
- gry terenowe,
- turnieje gry w siatkówkę i piłkę nożną,
- wycieczki na basen lub nad zalew,
- dyskoteka z motywem przewodnim,
- wieczorne ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Wyżywienie

4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja) przygotowywane w ośrodku, od kolacji pierwszego dnia do śniadania dnia ostatniego. Suchy prowiant na drogę powrotną.

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry, instruktorów oraz lekarza obozowego, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10 000 zł ), VAT

Cena nie zawiera

Dojazdu, dodatkowych atrakcji.

Co zabrać

Mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych i jaskiń, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę, zeszyt i przybory do pisania, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), kompas, latarkę z zapasem baterii, legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną (z numerem PESEL).

Zajazd Jurajski - w samym sercu Jury Krakowsko – Częstochowskiej, u podnóża Rezerwatu Góry Zborów. W 3-5 osobowych świeżo wyremontowanych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników: sztuczna ścianka wspinaczkowa, boiska sportowe, tenis stołowy, wiata grillowa i 3 świetlice.
W obiekcie działają telefony wszystkich sieci.

Dla wszystkich chętnych, za dopłatą, przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe

Rajd samochodami terenowymi

Cena 120 zł

Jest to propozycja dla tych, którzy chcą poczuć wiatr we włosach i nie przeraża ich wszechobecny kurz i błoto. Przeprawa przez głębokie jary i wąwozy, strome podjazdy i karkołomny slalom pomiędzy drzewami z pewnością podniesie poziom adrenaliny nawet największemu śmiałkowi.

Rafting

Cena 200 zł

Rafting przełomem Dunajca - to spotkanie z dziką, niezmienioną od lat przyrodą, a zarazem najciekawszy sposób zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego. W odróżnieniu od tradycyjnych spływów na tratwach - tutaj spływamy 10 - osobowymi pontonami raftingowymi, wszyscy wyposażeni w kaski, kamizelki asekuracyjne i wiosła. Cały czas trzeba się starać, by do pontonu nie wlała się woda i aby nie wylądować na mieliźnie lub kamieniach. Pewne jest, że wszyscy Uczestnicy będą mokrzy od spienionej wody Dunajca. Wszystko pod opieką Instruktorów Kajakarstwa Górskiego.

Certyfikowany kurs pierwszej pomocy

Cena 160 zł

Uczestnicy nauczą się jak należy postępować i jak udzielać pomocy ofiarom różnych wypadków. Są to umiejętności mogące okazać się niezbędne w najmniej spodziewanym momencie i niejednokrotnie ratujące komuś życie. Po szkoleniu z pierwszej pomocy możemy być pewni, że w sytuacji zagrożenia zdrowia będziemy potrafili zadziałać prawidłowo. Po takich zajęciach Uczestnicy powinni potrafić: wykonać zabieg reanimacyjny, zatamować krwotok, opatrzyć ranę, wykonać unieruchomienie kości itp. Kurs prowadzony jest przez Ratowników Medycznych, zakończony egzaminem. Udział w kursie potwierdzony jest certyfikatem.

Dodatkowe 100 kulek paintballowych

Cena 30 zł

Dodatkowe 100 kulek paintballowych, poza kulkami zawartymi w programie.

Quady

Cena 90 zł

Quady - inaczej nazywane ATV (All Terrain Vehicle), czyli pojazdy na każdą drogę. Są to małe czterokołowe pojazdy, łączące cechy samochodu terenowego i motoru. Umożliwiają bezpieczne i stabilne pokonywanie nawet najtrudniejszych bezdroży. Dają poczucie swobody i wolności. W Polsce obecnie są bardzo popularne i modne.Proponujemy ekscytującą jazdę na oznakowanym i bezpiecznym terenie. Zajęcia przeznaczone dla Uczestników powyżej 12 roku życia. Trwają mniej więcej pół dnia na grupę ok. 10-20 osób, czyli ok. 20-30 minut na osobę!


Galeria produktu:

Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe