Polska / Jura Krakowsko-Częstochowska / Podlesice / Zajazd Jurajski / Obóz Speedballowy / 13-18 lat

Menu

KARTY

Szukaj produktu

Polska / Jura Krakowsko-Częstochowska / Podlesice / Zajazd Jurajski / Obóz Speedballowy / 13-18 lat

Polska / Jura Krakowsko-Częstochowska / Podlesice / Zajazd Jurajski / Obóz Speedballowy / 13-18 lat
Kod produktu:
3487

cena od: 1899.00 zł

OBOZY MŁODZIEŻOWE 2015! OBÓZ SPEEDBALLOWY! ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW STRZELANIA DO DOBREJ ZABAWY!

Paintball to jakby gra komputerowa na żywo, ułożona według ściśle określonego scenariusza, którego każdy może być głównym bohaterem. Ekscytuje, pobudza wyobraźnię, uczy podejmowania szybkich i trudnych decyzji, a przede wszystkim uczy działania w zespole. Dla prawdziwych wielbicieli, jak i dla początkujących miłośników strzelania kolorowymi kulkami przygotowaliśmy obóz, na którym będzie można do woli nacieszyć się paintballem w odmianie speedball’owej. Po raz kolejny zapraszamy do jednego z najpiękniejszych miejsc w Polsce - na Jurę Krakowsko-Częstochowską!

Opis programu

PROGRAM

Na Uczestników czekają codzienne zajęcia z teorii i praktyki, czyli wszystko, co powinien wiedzieć i umieć paintballista. Profesjonalne treningi prowadzone przez doświadczonych Graczy i Instruktorów pozwolą szybko dojść do wysokiej formy tak, by z obsługą markera, jak i poruszaniem się na polu speedbalowym nie miał żadnych problemów i mógł skupić się na malowaniu przeciwników pozostając zarazem nieuchwytnym.                               

Strategie – plan działania na polu to niezmiernie istotny czynnik prowadzący do sukcesu w grze w speedball. Odpowiednio dobrany jest tym bardziej ważny, że gra toczy się w bardzo dużym tempie i czasami na podjęcie trafnej decyzji zostają ułamki sekundy. Uczestnicy dowiedzą się jak skutecznie zaplanować strategię własnych działań na polu, jak działać w pojedynkę, a jak w większym zespole. Będą to zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne podczas gry.

Speedball - dwie drużyny grają przeciw sobie. Gra się do ostatniego zawodnika (eliminacja drużyny przeciwnej) lub zdobycia flagi z bazy drużyny przeciwnej. Gra jest bardzo dynamiczna, wymaga niesamowicie dużej sprawności ruchowej oraz zręcznej ręki i wprawnego oka. Rozgrywki będą odbywać się na specjalnie przygotowanym polu gry zabezpieczonym siatką i wyposażonym w miękkie dmuchane przeszkody. Do gry w speedball będą również używane inne markery niż do gier leśnych.

Treningi kondycyjne i sprawnościowe – sama gra nie ogranicza się tylko do umiejętnego posługiwania się sprzętem paintballowym. Wygrana rozgrywka to również zasługa dużej sprawności ruchowej Zawodników. Zatem każdego dnia będą odbywać się treningi biegowe i sprawnościowe. Uczestnicy będą ćwiczyć wślizgi, skoki, przybieranie odpowiedniej pozycji strzeleckiej za przeszkodami pola oraz umiejętność posługiwania się markerami „na sucho”.

Turnieje – Uczestnicy dobiorą się w drużyny i rozegrają różnego rodzaju turnieje. Będą to prawdziwe zawody speedballowe. Turnieje oceniane będą przez sędziów – Uczestników obozu pod rygorystycznym okiem doświadczonych Instruktorów. Będzie to swoistego rodzaju nauka sędziowania, która jest sztuką trudną. Należy uważać, aby nie wejść w drogę graczom oraz dostrzec wszystkie trafienia. Po takich turniejach pójście na prawdziwe zawody nie będzie się wiązać ze stresem, czy nieznajomością zasad.

Gry leśne – choć to całkiem inne realia, to Uczestnicy rozegrają też kilka paintballowych potyczek w warunkach leśnych. Tam już nie ma dmuchanych przeszkód, a żeby się ukryć przed drużyną przeciwną trzeba się będzie wykazać umiejętnościami maskowania, skrytego podchodzenia i gry zespołowej.

Historia i technika – dowiesz się kilku ciekawostek o tym, jak kiedyś bywało, jakiego używano sprzętu. Nie każdy wie, że paintball służył na samym początku do znaczenia bydła w USA. Potem ktoś wpadł na pomysł by postrzelać nim do siebie. Po zajęciach, każdego dnia znajdzie się chwila również na zajęcia serwisowe. Uczestnicy obozu dowiedzą się ,jak dbać o sprzęt, którego używają, aby był niezawodny, jak rozebrać i złożyć marker, za co odpowiadają jego poszczególne części.

Wyposażenie Uczestnika - Każdy Uczestnik zostanie wyposażony w sprzęt paintballowy taki, jak: marker, spodnie i bluza ochronna, maska i kulki żelowe (2500 szt). W trakcie obozu można używać własnego sprzętu pod warunkiem, że zostanie on zchronowany i dopuszczony pod względem technicznym przez Instruktora. Uczestnik jest odpowiedzialny za własny sprzęt. Nie można używać na obozie własnych kulek. Uwaga! W tym roku sporo nowiutkiego sprzętu (markerów, specjalnych przeszkód itd.), dzięki któremu gra będzie jeszcze fajniejsza!

Ponadto w programie:

Elementy survivalu – na Uczestników czekać będą takie zajęcia jak: nauka maskowania w terenie leśnym, nauka budowania schronień i przeszkód terenowych, pokonywania terenów podmokłych, trening psychologiczny na wytrzymałość w sytuacjach nietypowych. Są to umiejętności, które każdy gracz będzie mógł wykorzystywać w późniejszej grze.

Orienteering - bez umiejętności czytania mapy oraz posługiwania się kompasem ciężko mówić o smaku dobrej gry terenowej, jaką jest paintball, dlatego też Uczestnicy będą mieli szereg zajęć zarówno teoretycznych jak i praktycznych dotyczącej tej dziedziny. Wezmą udział w dziennych i nocnych zawodach na orientację. Nauczą się znaków topograficznych, wyznaczania azymutu, rysowania map, oceniania odległości i wielu innych przydatnych umiejętności wykorzystywanych w ekstremalnych warunkach. Po obozie Uczestnik będzie potrafił orientować się w terenie zarówno z mapą i kompasem, jak i bez ich użycia.

Wycieczki piesze – nasza baza położona jest w samym centrum Jury Krakowsko - Częstochowskiej. Gęste lasy, skały, jaskinie, zamki i warownie niewątpliwie stwarzają szansę na odbycie wielu interesujących wycieczek pieszych. Poznaj historię szlaku Orlich Gniazd i zakochaj się w niezwykłej Jurze!

Zajęcia integracyjne - Na naszych obozach przykładamy dużą wagę do tego, aby Uczestnicy szybko nawiązali nowe znajomości i tworzyli zgraną grupę, dlatego przez cały turnus przeprowadzamy specjalnie przygotowane zabawy integracyjne i zadania team buildingowe, które pomagają zbudować i podtrzymać dobre relacje w grupie.

Ponadto w programie:

- zajęcia ogólnosportowe,
- gry terenowe,
- turnieje gry w siatkówkę i piłkę nożną,
- wycieczki na basen lub nad zalew,
- dyskoteka z motywem przewodnim,
- wieczorne ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Wyżywienie

4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja), od kolacji pierwszego dnia do śniadania dnia ostatniego przygotowywane w ośrodku. Suchy prowiant na drogę powrotną.

Cena zawiera

Pamiątkową koszulkę, śpiewnik, zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4x dziennie, bardzo aktywny program, opiekę Kadry i Instruktorów, ubezpieczenie NNW (10.000 zł), opiekę lekarską (lekarz jest kadrą obozową), VAT.

Cena nie zawiera

Dojazdu, dodatkowych atrakcji.

Co zabrać

Wygodne buty do wycieczek pieszych oraz obuwie sportowe (tenisówki, korkotrampki), można zabrać własny strój do gry, gorsze spodnie i bluzę do zajęć terenowych, nieprzemakalną kurtkę, ciepły sweter lub polar, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (chustka lub czapka), ręcznik, kompas, latarkę z zapasem baterii, mały plecak turystyczny na piesze wycieczki. Należy także wziąć legitymację szkolną oraz poprawnie wypełnioną kartę kolonijną (z numerem PESEL). Istnieje możliwość zabrania na obóz własnego markera paintballowego wg zasad opisanych powyżej.

Zajazd Jurajski - w samym sercu Jury Krakowsko – Częstochowskiej, u podnóża Rezerwatu Góry Zborów. W 3-5 osobowych świeżo wyremontowanych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników: sztuczna ścianka wspinaczkowa, boiska sportowe, tenis stołowy, wiata grillowa i 3 świetlice.
W obiekcie działają telefony wszystkich sieci.

Dla wszystkich chętnych, za dopłatą, przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe

Rajd samochodami terenowymi

Cena 120 zł

Jest to propozycja dla tych, którzy chcą poczuć wiatr we włosach i nie przeraża ich wszechobecny kurz i błoto. Przeprawa przez głębokie jary i wąwozy, strome podjazdy i karkołomny slalom pomiędzy drzewami z pewnością podniesie poziom adrenaliny nawet największemu śmiałkowi.

Rafting

Cena 200 zł

Rafting przełomem Dunajca - to spotkanie z dziką, niezmienioną od lat przyrodą, a zarazem najciekawszy sposób zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego. W odróżnieniu od tradycyjnych spływów na tratwach - tutaj spływamy 10 - osobowymi pontonami raftingowymi, wszyscy wyposażeni w kaski, kamizelki asekuracyjne i wiosła. Cały czas trzeba się starać, by do pontonu nie wlała się woda i aby nie wylądować na mieliźnie lub kamieniach. Pewne jest, że wszyscy Uczestnicy będą mokrzy od spienionej wody Dunajca. Wszystko pod opieką Instruktorów Kajakarstwa Górskiego.

Certyfikowany kurs pierwszej pomocy

Cena 160 zł

Uczestnicy nauczą się jak należy postępować i jak udzielać pomocy ofiarom różnych wypadków. Są to umiejętności mogące okazać się niezbędne w najmniej spodziewanym momencie i niejednokrotnie ratujące komuś życie. Po szkoleniu z pierwszej pomocy możemy być pewni, że w sytuacji zagrożenia zdrowia będziemy potrafili zadziałać prawidłowo. Po takich zajęciach Uczestnicy powinni potrafić: wykonać zabieg reanimacyjny, zatamować krwotok, opatrzyć ranę, wykonać unieruchomienie kości itp. Kurs prowadzony jest przez Ratowników Medycznych, zakończony egzaminem. Udział w kursie potwierdzony jest certyfikatem.

Dodatkowe 100 kulek paintballowych

Cena 30 zł

Dodatkowe 100 kulek paintballowych, poza kulkami zawartymi w programie.

Quady

Cena 90 zł

Quady - inaczej nazywane ATV (All Terrain Vehicle), czyli pojazdy na każdą drogę. Są to małe czterokołowe pojazdy, łączące cechy samochodu terenowego i motoru. Umożliwiają bezpieczne i stabilne pokonywanie nawet najtrudniejszych bezdroży. Dają poczucie swobody i wolności. W Polsce obecnie są bardzo popularne i modne.Proponujemy ekscytującą jazdę na oznakowanym i bezpiecznym terenie. Zajęcia przeznaczone dla Uczestników powyżej 12 roku życia. Trwają mniej więcej pół dnia na grupę ok. 10-20 osób, czyli ok. 20-30 minut na osobę!


Galeria produktu:

Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe