Polska / Jura Krakowsko-Częstochowska / Podlesice / Zajazd Jurajski / Przygoda dla Najmłodszych / 7-12 lat

Polska / Jura Krakowsko-Częstochowska / Podlesice / Zajazd Jurajski / Przygoda dla Najmłodszych / 7-12 lat

Polska / Jura Krakowsko-Częstochowska / Podlesice / Zajazd Jurajski / Przygoda dla Najmłodszych / 7-12 lat
Kod produktu:
3320

cena od: 1999.00 zł

KOLONIE MŁODZIEŻOWE 2015! PRZYGODA DLA NAJMŁODSZYCH NA JURZE! JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE ZAPRASZA DO KORZYSTANIA ZE SWOICH LICZNYCH ATRAKCJI!

Jura to jeden z najpiękniejszych rejonów Polski. To miejsce jest mekką dla uprawiających wspinaczkę, gdzie na tutejszych skałach i w jaskiniach zaczynali swoją przygodę najwybitniejsi alpiniści i grotołazi. Liczne zamki i warownie dodają temu miejscu nutę tajemniczości, a fantastycznie ukształtowany teren, białe skały i wzgórza porośnięte bukowymi lasami pozwalają na uprawianie różnorodnych sportów: wspinaczka, speleologia, orienteering, jazda na rowerze, kąpiele w zalewie. Kto tu jeszcze nie był – powinien to miejsce odwiedzić, kto już był – na pewno chętnie wróci!

Opis programu

PROGRAM:

Podstawy wspinaczki - Jura to raj dla miłośników wspinaczki i dla tych, którzy chcieliby dopiero spróbować sił w tym sporcie. Zaczniemy od najprostszych szlaków wspinaczkowych, aby stopniowo przechodzić na coraz trudniejsze. Moc emocji i przepiękne widoki gwarantowane! Zapewniamy profesjonalną opiekę Instruktorów oraz atestowany sprzęt.

Terenoznawstwo i orienteering - Podczas wycieczki do pobliskiego lasu i na wyprawę po nieprzebytej dżungli umiejętność odnalezienia właściwej drogi jest bardzo ważna dla każdego miłośnika przygody. Naszym Uczestnikom pokażemy, jak wyznaczyć strony świata różnymi metodami (również bez użycia kompasu), w jaki sposób ocenić odległość i naszkicować mapę. Nauczymy się także rozpoznawać i rysować znaki topograficzne. Tak przeszkoleni przeprowadzimy nocne zawody na orientację.

Zajęcia linowe - Pokonywanie mostów linowych nad przepaściami, zjeżdżanie ze skał, wchodzenie po drabince alpinistycznej oraz wspinaczka w kominie – to gwarancja niezapomnianych wrażeń! Zajęcia będą poprzedzone wykładem Instruktorów o zasadach bezpieczeństwa i nauką podstawowych węzłów. Gwarantujemy także atestowany sprzęt.

MAX Paintball - Gra, która uczy maskowania, podchodów, współdziałania w grupie i szybkiego podejmowania decyzji. Ze względu na bezpieczeństwo Uczestników zajęcia odbędą się na strzelnicy, gdzie strzelać będą do tarczy i ruchomych celów. Każdy Uczestnik zostanie wyposażony w specjalne ubranie, maski ochronne, markery i kulki z farbą (200 sztuk dla 1 Uczestnika).

Zamki i warownie - Jurę Krakowsko-Częstochowską nazywa się również krainą Orlich Gniazd, ze względu na tamtejsze stare warownie i zamki pochodzące z czasów dynastii Piastów. Ruiny budowli rozrzucone wśród wapiennych skałek tworzą niepowtarzalny widok. Wspólnie będziemy odkrywać historię i tajemnice Szlaku Orlich Gniazd.

Skamieliny - Skały i kamienie mogą opowiedzieć wiele o miejscu, w którym się znajdują. Poznamy budowę geologiczną Jury i spróbujemy poszukać skamieniałości, które zdradzą nam kilka tajemnic z przeszłości.

Speleologia - Eksploracja jaskiń dostarcza niesamowitych wrażeń, ale wymaga też nieco odwagi. Schylanie, czołganie, przeciskanie przez wąskie szczeliny – a to wszystko w ciemnych i wilgotnych jaskiniach, gdzie mrok rozpraszają jedynie nasze latarki. Nagrodą za to są wspaniałe widoki form naciekowych i możliwość poznania miejsc, do których nie każdy może wejść. Zajęcia są prowadzone przez doświadczoną Kadrę, zapewniamy atestowany sprzęt.

Zajęcia z pierwszej pomocy - Uczestnicy wezmą udział w krótkim kursie postępowania podczas wypadków. Nasz obozowy lekarz opowie, jak zatamować krwotok, zabandażować rękę czy nogę oraz jak postępować w przypadku omdlenia.

Zajęcia integracyjne - Na naszych obozach przykładamy dużą wagę do tego, aby Uczestnicy szybko nawiązali nowe znajomości i tworzyli zgraną grupę, dlatego przez cały turnus przeprowadzamy specjalnie przygotowane zabawy integracyjne i zadania team buildingowe, które pomagają zbudować i podtrzymać dobre relacje w grupie.

Zajęcia twórcze - W ramach odpoczynku po wymagających wyprawach przeprowadzimy cykl zajęć twórczych, które pozwolą Uczestnikom puścić wodze fantazji i wyrazić swoje marzenia i emocje w artystycznej formie. W programie m.in. malarskie impresje, plener rysunkowy i tworzenie makiety okolicznych atrakcji.

Ponadto w programie także:

- zajęcia ogólnosportowe,
- turnieje gry w siatkówkę i piłkę nożną,
- wycieczki na basen lub nad zalew,
- dyskoteka z motywem przewodnim,
- wieczorne ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Przygoda IN ENGLISH, EN ESPAGNOL, AUF DEUTSCH - Dla wszystkich tych, którzy chcą przeżyć niepowtarzalną przygodę w świecie skał i jaskiń, a przy okazji podszkolić się z języków obcych, proponujemy specjalne wersje Przygody dla Najmłodszych na Jurze: z językiem angielskim, niemieckim lub hiszpańskim. Oczywiście z dala od szkolnych ławek, tablic i podręczników! To unikalna możliwość kontaktu z językiem obcym również podczas wakacji. Zapewniamy nauczycieli, którzy będą starali się zachęcić Uczestników do używania języka obcego podczas codziennych zajęć i realizacji aktywnego programu. Obóz polecany także obcokrajowcom nieznającym języka polskiego. Wymagana jest znajomość języka obcego na poziomie komunikatywnym.

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja, wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry, instruktorów oraz lekarza obozowego, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10 000 zł), VAT.

Cena nie zawiera

Dojazdu, dodatkowych atrakcji.

Co zabrać

Mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych i jaskiń, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), kompas, latarkę z zapasem baterii, legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną z numerem PESEL.

Zajazd Jurajski - w samym sercu Jury Krakowsko – Częstochowskiej, u podnóża Rezerwatu Góry Zborów. W 3-5 osobowych świeżo wyremontowanych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników: sztuczna ścianka wspinaczkowa, boiska sportowe, tenis stołowy, wiata grillowa i 3 świetlice.
W obiekcie działają telefony wszystkich sieci.

Dla wszystkich chętnych, za dopłatą, przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe

Rajd samochodami terenowymi

Cena 120 zł

Jest to propozycja dla tych, którzy chcą poczuć wiatr we włosach i nie przeraża ich wszechobecny kurz i błoto. Przeprawa przez głębokie jary i wąwozy, strome podjazdy i karkołomny slalom pomiędzy drzewami z pewnością podniesie poziom adrenaliny nawet największemu śmiałkowi.

Rafting

Cena 200 zł

Rafting przełomem Dunajca - to spotkanie z dziką, niezmienioną od lat przyrodą, a zarazem najciekawszy sposób zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego. W odróżnieniu od tradycyjnych spływów na tratwach - tutaj spływamy 10 - osobowymi pontonami raftingowymi, wszyscy wyposażeni w kaski, kamizelki asekuracyjne i wiosła. Cały czas trzeba się starać, by do pontonu nie wlała się woda i aby nie wylądować na mieliźnie lub kamieniach. Pewne jest, że wszyscy Uczestnicy będą mokrzy od spienionej wody Dunajca. Wszystko pod opieką Instruktorów Kajakarstwa Górskiego.

Dodatkowe 100 kulek paintballowych

Cena 30 zł

Dodatkowe 100 kulek paintballowych, poza kulkami zawartymi w programie.


Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe