Polska / Jura Krakowsko - Częstochowska / Zajazd Jurajski / Obóz Małego Detektywa na Jurze / 7 -12 lat

Polska / Jura Krakowsko - Częstochowska / Zajazd Jurajski / Obóz Małego Detektywa na Jurze / 7 -12 lat

Polska / Jura Krakowsko - Częstochowska / Zajazd Jurajski / Obóz Małego Detektywa na Jurze / 7 -12 lat
Kod produktu:
5854

cena od: 1999.00 zł

KOLONIE 2015!!!WSZYSTKICH SHERLOCKÓW ZAPRASZAMY NA OBÓZ!!!ZAGADKI ZAWIŁE NICZYM SIEĆ PAJĄKA!!!Wiek
Wiek od 7 lat do 12 lat
Opis

Zapraszamy na obóz młodych detektywów, wielbicieli zagadek, niewyjaśnionych spraw, tropienia i… dobrej zabawy! Nie będzie czasu na nudę! Czekają na Was sekrety, szyfry, legendy prosto z jurajskim zamków i jaskiń... A wszystko to na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, znanej z urokliwych skał, ruin zamków, warowni, lasów i jaskiń.

Opiekę nad Dziećmi będzie sprawować profesjonalna Kadra – osoby specjalnie przygotowane i przeszkolone do pracy z Uczestnikami w tym wieku. Nad bezpieczeństwem Urwisów będzie również czuwał obozowy lekarz. Zabawy mają charakter rozwojowy, pozwalają kształcić zdolności interpersonalne, twórcze, kształtować wyobraźnię i przeróżne umiejętności.

Opis programu

PROGRAM

Ekwipunek detektywa - Lupy, sekretny notes z długopisem, walkie-talkie, pisaki z niewidzialnym atramentem – to niezbędne elementy Twojego wyposażenia. Aby jednak z nich korzystać, trzeba będzie je najpierw odnaleźć… Poznamy nie tylko elementy detektywistycznego ekwipunku, ale również techniki tropienia i podstawowe metody działania każdego Detektywa.

Tropy i ślady - Będziemy jeszcze mocniej zwracać uwagę na szczegóły otoczenia. Ludzie zostawiają mnóstwo śladów, czasami nawet niepostrzeżenie. Spróbujemy odkryć, co poszczególne ślady mogą sugerować i dokąd nas zaprowadzić. Dowiemy się m.in. jak po śladzie opon rozpoznać, w którą stronę jechał samochód i jak bardzo był obciążony oraz którędy poszła śledzona przez nas osoba.

Skamieliny, tajemnice, szyfry… - Podczas obozu rozwiążemy odkryjemy wiele tajemnic. Przeprowadzimy specjalne śledztwo w celu odnalezienia zabawek porwanych przez Chochlika Jurajskiego, wytropimy, kto zjadł ulubione ciastko kierownika obozu, a wśród skał poszukamy również niezwykłych skamielin sprzed wielu tysięcy lat. Zagadkom nie będzie końca!

Dedukcja i logika - Aby nabrać wprawy w wyciąganiu poprawnych wniosków, będziemy rozwiązywać zagadki logiczne, trenować pamięć i koncentrację.

Tajna korespondencja - Poznamy kilka szyfrów, dzięki którym można przesyłać tajną korespondencję. Dowiemy się także, czym jest „atrament sympatyczny” i jak go można odczytać.

Zagadki historyczne - Jura Krakowska-Częstochowska słynie z wielu zamków, warowni, jaskiń. Warto lepiej poznać jej historię, legendy i opowieści. Kto wie… może i my przeżyjemy wakacje z duchami albo znajdziemy cenny skarb?

Filmowi bohaterowie - Kilka wieczorów spędzimy przypominając sobie sylwetki ulubionych detektywów z ekranu. Niesamowite przygody Indiany Jonesa, piosenka o psie Scooby-Doo, muzyczny motyw z Różowej Pantery, czy niezwykłe umiejętności Inspektora Gadżeta – czy znasz ich wszystkich?

Labirynty i bezdroża - Jak odnaleźć właściwy kierunek, kiedy zgubimy się w lesie? Jak wrócić do domu, kiedy robiąc śledztwo trafimy w zupełnie obce miejsce? I jak czytać mapę? A co zrobić, kiedy wypadnie nam spędzić noc pod gołym niebem? Spokojnie – na obozie weźmiemy udział w specjalnych zajęciach survivalowych.

Speleologia - Eksploracja jaskiń dostarcza niesamowitych wrażeń, ale wymaga też nieco odwagi. Schylanie, czołganie, przeciskanie przez wąskie szczeliny – a to wszystko w ciemnych i wilgotnych jaskiniach, gdzie mrok rozpraszają jedynie nasze latarki. Nagrodą za to są wspaniałe widoki form naciekowych i możliwość poznania miejsc, do których nie każdy może wejść. Zajęcia są prowadzone przez doświadczoną Kadrę, zapewniamy atestowany sprzęt.

Zajęcia sportowe - Każdy detektyw musi być szybki, zwinny i sprawny. Warto odbyć treningi, które poprawią naszą kondycję. W ramach rozrywki zagramy też w ulubione gry zespołowe.

Zajęcia linowe - Detektywi powinni także umieć przeciwstawić się własnym lękom – w ćwiczeniu tej umiejętności pomogą nam mosty linowe, drabinka alpinistyczna czy zjazdy na linie. Zapraszamy na zdrową dawkę adrenaliny wśród jurajskich skałek!

Pierwsza pomoc - Przygody detektywów czasem obfitują w nieprzewidziane zdarzenia, dlatego warto umieć udzielić pierwszej pomocy. Nasz obozowy lekarz opowie, co zrobić w przypadku omdlenia, krwotoku z nosa lub złamanej ręki.

Zajęcia integracyjne - Na naszych obozach przykładamy dużą wagę do tego, aby Uczestnicy szybko nawiązali nowe znajomości i tworzyli zgraną grupę, dlatego przez cały turnus przeprowadzamy specjalnie przygotowane zabawy integracyjne i zadania team buildingowe, które pomagają zbudować i podtrzymać dobre relacje w grupie.

Ponadto w programie:

- zajęcia ogólnosportowe,
- gry terenowe,
- turnieje gry w siatkówkę i piłkę nożną,
- wycieczki na basen lub nad zalew,
- dyskoteka z motywem przewodnim,
- wieczorne ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Wyżywienie

4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Posiłki przygotowywane są w ośrodku. Obóz rozpoczyna się kolacją dnia pierwszego, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację programu, opiekę Kadry Pedagogicznej i Ratowników WOPR, pamiątkową koszulkę, ubezpieczenie NNW (10 000 zł), podatek VAT.

Cena nie zawiera

Dojazdu, dodatkowych atrakcji.

Co zabrać

Mały plecak, wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, ręcznik, okulary przeciwsłoneczne, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), latarkę z zapasem baterii, legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną z numerem PESEL.

Zajazd Jurajski

Zajazd Jurajski - w samym sercu Jury Krakowsko – Częstochowskiej, u podnóża Rezerwatu Góry Zborów.
W 3-5 osobowych świeżo wyremontowanych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym.
Do dyspozycji Uczestników: sztuczna ścianka wspinaczkowa, boiska sportowe, tenis stołowy, wiata grillowa i 3 świetlice.
W obiekcie działają telefony wszystkich sieci.

Organizujemy dojazd na obóz z większych miast Polski, za dopłatą autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy m.in. 4 osobach z danego miasta.

Koszt dojazdu negocjowanego w dwie strony: 250 zł.


Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe