Polska / Kaszuby / OW Debrzyno / Kolonia Przygody / 7-12 lat

Polska / Kaszuby / OW Debrzyno / Kolonia Przygody / 7-12 lat

Polska / Kaszuby / OW Debrzyno / Kolonia Przygody / 7-12 lat
Kod produktu:
3196

cena od: 1899.00 zł

Jeżeli nie masz jeszcze planów dla swojej pociechy na nadchodzące wakacje 2015 - wyślij ją z Juwenturem Koszalin na Kaszuby na niesamowitą kolonię pełną przygód!

Zapraszamy do pięknego i wyjątkowego miejsca na mapie Polski. Kaszuby to niesamowity klimat, czyste powietrze, gęste lasy bogate w poziomki, jagody i grzyby i mnóstwo malowniczych jezior. Nowoczesny ośrodek wypoczynkowy, z przepięknym i dużym terenem do dyspozycji naszych Uczestników, bezpośrednim dostępem do czystego jeziora Długie, gdzie – pod okiem Ratownika WOPR – można pluskać się do woli i wypróbować swoich sił w różnych sportach wodnych. Przemili właściciele, przepyszne jedzenie, urokliwe otoczenie i aktywny specjalistyczny program – to wszystko brzmi jak idealne wakacje na Kaszubach!

Opis programu

Zajęcia wodne. Ośrodek Debrzyno ma prywatną plażę, co umożliwia naszym Uczestnikom nieograniczone korzystanie z uroków jeziora Długie. Zabawy w wodzie, piłka wodna i doskonalenie umiejętności pływania to tylko niektóre z propozycji. Zajęcia odbywają się pod opieką Ratowników WOPR.

Elementy przetrwania. Poznamy tajniki survivalu zarówno w teorii, jak i praktyce. Instruktorzy opowiedzą i pokażą, jak rozpalić ognisko, zbudować szałas, zdobyć drewno, zabezpieczyć żywność przed zwierzętami oraz w jaki sposób zdobyć wodę.

Kaszuby i ich tajemnice. Poznamy kaszubską historię, unikalny język i kulturę. Nauczymy się kilku prostych słów po kaszubsku, zobaczymy jak wyglądają kaszubskie stroje i spróbujemy namalować rysunki inspirowane kaszubskimi wzorami znanymi z ludowego rzemiosła.

Zajęcia linowe. Odpoczywając od wodnych zabaw będziemy pokonywali mosty linowe, ćwiczyli wychodzenie po drabince alpinistycznej i zjazdy na linie. Wysoko pomiędzy drzewami czekać będzie na nas duża dawka adrenaliny. Trzeba będzie przełamać lęki i sprostać wyzwaniu. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez uprawnionych Instruktorów, a sprzęt posiada wszelkie wymagane atesty bezpieczeństwa.

Zajęcia przyrodnicze. Podczas specjalnie przygotowanych zabaw terenowych nauczymy się obserwować przyrodę i słuchać jej. Będziemy wychwytywać i rozpoznawać dźwięki wydawane przez różne zwierzęta, rozpoznawać rośliny, dotykać różnorodnych liści i kory drzew, wąchać kwiaty i zioła. Przekonamy się, że zwykła łąka czy las to miejsce pełne życia, dźwięków i zapachów.

Tajemnicza gra terenowa. Pewien zaszyfrowany list naprowadzi nas na trop niełatwej zagadki. Będziemy śledzić, odczytywać znaki i rozwiązywać zadania. Skupienie, szybkie kojarzenie faktów i odwaga pomogą nam rozwikłać tę sprawę. Kto wie… może odnajdziemy skarb?

Wycieczka do Gdańska. Spacer wśród uroczych kamieniczek Długiego Targu, wspólne zdjęcie pod pomnikiem słynnego Neptuna i niesamowity Żuraw – to obowiązkowe punkty każdej wizyty w Gdańsku. Poznamy też kilka ciekawostek o mieście, zjemy pyszne lody i obejrzymy bursztynową biżuterię.

Zorbing. Zajęcia, które sprawiają niesamowitą frajdę! Turlanie wewnątrz dużych (ponad 3 m średnicy), przezroczystych, plastikowych kul, wykonanych z materiałów odpornych na uszkodzenia. Dużo śmiechu, dobrej zabawy i oczywiście całkowite bezpieczeństwo – gwarantowane.

Zawody sportowe. W zdrowym ciele zdrowy duch! Będziecie mieli okazję zmierzyć się w konkurencjach indywidualnych i zespołowych. Zorganizujemy turniej, w którym pokażemy swoje możliwości, a zwycięzcy zostaną wyróżnieni.

Zajęcia łucznicze. Uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się podstaw strzelania z łuku. Poćwiczymy siłę, celność, cierpliwość i rozwagę. Rozegramy mini konkurs na najlepszego strzelca obozu. Dla zwycięzców przewidziane są słodkie nagrody.

Orienteering. Podczas Imprezy na Orientację (InO) Uczestnicy przy pomocy mapy i kompasu muszą odnaleźć zaznaczone na mapie punkty kontrolne (PK). Odnalezienie punktu potwierdza się poprzez spisanie dwuliterowego kodu z PK na kartę startową. Uczestnictwo w takich imprezach kształtuje wytrwałość i spostrzegawczość, a także orientację w terenie.

Zajęcia integracyjne. To specjalnie dobrane zadania mają na celu budowanie zespołu. Służą integracji Uczestników i uczą skutecznej komunikacji. Każdy obóz przeplatamy takimi zajęciami team buildingowymi, aby wszyscy zdążyli się lepiej poznać i dobrze poczuć w nowym środowisku.

Zajęcia twórcze. Wszystkie nasze obozy wzbogacone są o szereg zajęć artystycznych pozwalających rozwijać wyobraźnię. Za pomocą farb, kredek i materiałów rzeźbiarskich Uczestnicy będą mieli szansę poddać się twórczemu szaleństwu i wyczarować prawdziwe arcydzieła.

Zajęcia z pierwszej pomocy. Uczestnicy wezmą udział w krótkim kursie postępowania podczas wypadków. Nauczymy się, jak zatamować krwotok, zabandażować rękę oraz jak postępować w przypadku omdlenia.

Ponadto w programie:

  • dyskoteka przebierana z motywem przewodnim,
  •  muzyczne ognisko z pieczeniem kiełbasek,
  • zajęcia ogólnosportowe,
  • gry zespołowe,
  • przejazd wozem farmerskim,
  • wieczorne seanse filmowe
Wyżywienie

4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie posiłki przygotowywane są w ośrodku. Obóz rozpoczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację programu, opiekę Kadry Pedagogicznej oraz Ratownika WOPR, pamiątkową koszulkę, ubezpieczenie NNW (10 000 zł), podatek VAT.

Cena nie zawiera

Dojazdu i opcji dodatkowych.

Co zabrać

Mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, ręcznik, okulary przeciwsłoneczne, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), latarkę z zapasem baterii, legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną (z numerem PESEL).

Ośrodek Wczasowo-Wypoczynkowy Debrzyno - ośrodek na Kaszubach, położony nad brzegiem uroczego jeziora Długie o pierwszej klasie czystości w otoczeniu dziewiczych lasów Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. W pokojach 2-3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Obiekt położony ok. 70km od Gdańska, z dala od miejskiego zgiełku. Na miejscu stadnina koni, kąpielisko ze sprzętem wodnym, kompleks rekreacyjny i mini zoo.

Dla wszystkich chętnych, za dopłatą, przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe

Przejazd pojazdem historycznym

Cena 35 zł

Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć wojskowy pojazd terenowy , oraz uczestniczyć wyprawie w nieznane miejsca.

 

Galeria produktu:

Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe