Polska / Krynica Zdrój / OW Panorama / Interkamp Junior – Komiks&Manga&Anime / 7 - 12 lat

Menu

KARTY

Szukaj produktu

Polska / Krynica Zdrój / OW Panorama / Interkamp Junior – Komiks&Manga&Anime / 7 - 12 lat

Polska / Krynica Zdrój / OW Panorama / Interkamp Junior – Komiks&Manga&Anime / 7 - 12 lat
Kod produktu:
5836

cena od: 1999.00 zł

OBOZY MŁODZIEŻOWE 2015!!!ZAPRASZAMY DO ŚWIATA SUPERBOHATERÓW!!!POCZUJ SWOJĄ NADPRZYRODZONĄ MOC!!!Wiek
Wiek od 7 lat do 12 lat
Opis

Interkamp Junior zaprasza na zupełnie nową formułę wakacji dla najmłodszych entuzjastów komiksów, mangi, anime, sztuki i kultury japońskiej. Wspólnie wyruszymy w świat komiksowych superbohaterów, wakacyjnych przygód i działań twórczych.

Opis programu

1. Dlaczego Interkamp Junior?

Interkamp to sprawdzony pomysł na kreatywne połączenie nauki, szału twórczego
i aktywnego wypoczynku z bogatą tradycją i sukcesami. Naszym celem jest wspólne odkrywanie i rozwijanie różnych talentów i pasji twórczych od najmłodszych lat. Pamiętając o specyfice pracy z młodszymi Dziećmi, a także ich wyjątkowych potrzebach, dbamy o to, by każdy Uczestnik obozów Interkamp Junior miał jak najlepszą opiekę. Rodzicom zapewniamy nie tylko ciekawy program zajęć warsztatowych, ale i troskę o najedzone brzuchy, odpowiednie ubranie i uśmiechnięte twarze swoich pociech. Mamy na to swoje sposoby! J


2. Dla kogo Interkamp Junior?

Interkamp Junior został stworzony z myślą o dzieciach w wieku 7-12 lat, których zainteresowania nie są jeszcze wąsko ukierunkowane, ale mają ochotę na niezapomnianą przygodę w krainie działań twórczych. Proponujemy rozmaite warsztaty i atrakcje rozbudzające kreatywność. Wspólnie będziemy odkrywać skarbiec pasji i oczywiście świetnie się przy tym bawić. Nasza wykwalifikowana Kadra dołoży wszelkich starań, by forma proponowanych zajęć oraz metody pracy twórczej odpowiadały na zainteresowania Dzieci. Zadbamy też o to, by nasi Uczestnicy nauczyli się samodzielności, koleżeństwa i otwartości na nowe – małe i te większe – wyzwania.

Interkamp Junior skupia się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach i rozwoju Dzieci. Od pierwszych chwil obozu szczególną uwagę zwrócimy na adaptację, integrację w grupie i poczucie bezpieczeństwa każdego Dziecka. Młodym poszukiwaczom pasji pragniemy stworzyć nie tylko świetne warunki do rozwoju zainteresowań, ale też miejsce, w którym będą czuli się wyjątkowo.


3. Kadra Interkamp

Wierzymy, że największym potencjałem obozów Interkamp są ludzie. Nasza Kadra dobierana jest niezwykle starannie. Prowadzącymi są pasjonaci i specjaliści w swoich dziedzinach, którzy w atrakcyjny sposób potrafią przekazać swoją wiedzę. Wychowawcami i Instruktorami są młodzi ludzie z odpowiednim przygotowaniem pedagogicznym. Wśród naszej Kadry znajdują się laureaci prestiżowych nagród, doświadczeni pedagodzy, autorzy licznych wystaw i wernisaży, odnoszący międzynarodowe sukcesy tancerze i instruktorzy tańca, studenci, absolwenci i wykładowcy prestiżowych szkół muzycznych, artystycznych, teatralnych i filmowych. Mają doskonały kontakt z Dziećmi i Młodzieżą, potrafią zarazić swoimi pasjami i entuzjazmem, odkryć przeróżne talenty i właściwie wykorzystać ich potencjał twórczy.


4. Kontakt 24h

Do dyspozycji zatroskanych Rodziców oddajemy numer telefonu do kierownika obozu,
z którym można skontaktować w każdej chwili: dopytać o samopoczucie Dziecka, porozmawiać o postępach, podzielić się wątpliwościami. Ponadto zapewniamy również stały kontakt z Biurem BTA Kompas: (58) 303 18 78 (pn-pt, w godz. 9.00-17.00) i telefon alarmowy 24h/dobę: 602 60 90 10.

5. Organizacja obozu

Na naszych obozach nie ma czasu na nudę! Każdy dzień podzielony jest na 3 bloki zajęciowe – przedpołudniowe, popołudniowe i wieczorne. Dwa pierwsze poświęcamy zajęciom programowym. Wówczas proponujemy rozmaite warsztaty twórcze, plenery, turnieje, zabawy integracyjne, konkursy i quizy. Każdy dzień przynosi nowe wrażenia, a zabawa przeplata się z twórczą aktywnością, odkrywaniem i nauką kolejnych cennych umiejętności. Wieczorem przychodzi czas na odpoczynek i jeszcze lepszą integrację z Dziećmi również z innych obozów. Wówczas śpiewamy podczas obozowego karaoke i przy ognisku, tańczymy na zwariowanych dyskotekach, oglądamy filmy, kiedy czas się wyciszyć przed snem. Pod koniec obozów Interkamp odbywa się Pokaz Finałowy, który jest nie tylko podsumowaniem aktywności twórczych wszystkich grup, ale też dużym przeżyciem dla każdego Dziecka i uroczystym zwieńczeniem całego obozu. Zapraszamy!

PROGRAM

Kochamy komiks! – każdy z nas ma swoich ulubionych superbohaterów i to o nich będziemy pisać oraz tworzyć niepowtarzalne komiksy. Najpierw poszukamy inspiracji w fajnych książkach, bajkach i filmach, a potem narysujemy własne historie w obrazkach.

Manga – japoński komiks kochają i młodsi, i starsi. Warto lepiej poznać komiks czytany od prawej do lewej, bardzo dynamiczny, z bohaterami o niezwykle dużych oczach i dziwnym kolorze włosów. W programie mangi o japońskich bohaterach, czarodziejkach, robotach, a także maratony kultowych anime.

Anime - to określenie japońskiego filmu animowanego. Podobnie, jak w przypadku mangi, kreska i animacja są bardzo charakterystyczne i wyraźnie odróżniają się od innych typów animacji. Nie należy mylić Anime z „bajką” ani „kreskówką”. Poznaj:
- shōjo – manga dla dziewcząt (np. „MARS” Sōryō Fuyumi);
- shōnen – manga dla chłopców (np. „NARUTO” Masashi Kishimoto);
- mahō-shōjo – o dziewczynkach posiadających magiczne moce (np. „Czarodziejka z Księżyca” Naoko Takeuchi);
- ale też wszelkie gatunki obecne w zachodniej kinematografii (horror, fantasy, historyczne, itd.)

Warsztaty rysunkowe - podstawy tworzenia komiksów, kadrowania, stosowania światłocienia, doskonalenie różnych technik twórczych (kredka, akwarela, flamastry). W programie również tworzenie własnych avatarów, komiksowe pojedynki, solidna dawka wiedzy na temat najpopularniejszych bohaterów i kultowych autorów mangi.

Pomysły z mangi i anime rodem - masz ochotę wybrać się na Fuji? Chcesz zdobyć zamek shoguna? Marzy Ci się walka na miecze z samurajem?? W programie: wieczorne maratony anime i konkurs na najlepszy cosplay, czyli przeistoczenie się w wybraną postać z mangi, anime, bądź gry komputerowej.

Filmy natchnione komiksem – w ramach relaksu zobaczymy świetne filmy i animacje, które powstały na podstawie komiksów. Z wypiekami na twarzy rozmawiać będziemy na temat fenomenu „Supermena”, „Transformers”, czy też „Koziołka Matołka”. Przyjrzymy się dokładniej ich bohaterom, kresce i ciekawym motywom.

Na wesoło – blok zajęć rozrywkowych, podczas których będziemy się integrować i świetnie bawić grając, tańcząc i śpiewając. Poznamy możliwości takich gier, jak SingStar, taneczne maty DDR, konsola PS3 oraz dowiemy się kilku ciekawostek technologicznych, naukowych i popkulturowych prosto z Japonii XXI wieku.

Aktywnie i twórczo – integracja poprzez zabawę, aktywność artystyczna, rozwijanie kreatywnego myślenia w grupie rówieśników - to niewątpliwie ogromne zalety brania udziału w obozach Interkamp! Naszym Uczestnikom proponujemy zajęcia team building, treningi kreatywności i gry terenowe, tematyczne dyskoteki przebierane, ogniska muzyczne, wieczory filmowe, a także zawody sportowe, wędrówki piesze górskimi szlakami i zwiedzanie atrakcji turystycznych Krynicy. Każdy dzień to nowa przygoda!

Zajęcia otwarte – Interkamp to interdyscyplinarna góra rozmaitości, dlatego naszym Uczestnikom proponujemy otwarty blok zajęć, podczas którego będą mogli przekonać się, na czym polegają zajęcia programowe innych obozów. W ten sposób umożliwiamy poznanie nieznanej dziedziny sztuki, nową aktywność twórczą, a także dajemy szansę na odkrycie kolejnej Interkampowej pasji.

Pokaz finałowy – zwieńczeniem Wakacji z Pasją jest pokaz finałowy. Pod koniec turnusu, podczas kilkugodzinnego przeglądu warsztatowego, poszczególne obozy prezentują rezultaty swojej pracy twórczej. W pokazie biorą udział wszyscy Uczestnicy, ponadto zaproszenia otrzymają Rodzice, Znajomi, media oraz przedstawiciele środowiska artystycznego. W skład pokazu wchodzą m.in. filmy, prezentacje multimedialne, wystawy i wernisaże, recitale, koncerty, show taneczne, reportaże, etiudy, pokazy mody i spektakle teatralne (tworzone przez Uczestników pod czujnym okiem Instruktorów). Każdy pokaz finałowy jest niepowtarzalny i magiczny.

Podczas gali finałowej Kadra Interkampu przyznaje skrzydlate Interkampki – nagrody specjalne za całokształt pracy twórczej na danym obozie. Nagrody dedykowane są tym, którzy w szczególny sposób wyróżniają się pasją, chęcią rozwoju, postawą twórczą i zaangażowaniem.

Pakiet – każdy Uczestnik otrzymuje pakiet Interkamp zawierający T-shirt, pendrive ze smyczką oraz opaskę na nadgarstek.

Uwaga! Poszczególne dopłaty realizowane będą przy grupie min. 20 osób. Opłatę za dodatkowe atrakcje można uiścić przed i w trakcie trwania obozu.

Wyżywienie

4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja) przygotowywane w ośrodku, od kolacji pierwszego dnia do śniadania dnia ostatniego. Suchy prowiant na drogę powrotną.

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry pedagogicznej i instruktorskiej oraz lekarza obozowego, pakiet Uczestnika Interkampu, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000zł), podatek VAT.

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Co zabrać

Mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę, ręcznik, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), kompas, latarkę z zapasem baterii, legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną (z numerem PESEL).

OW Panorama

Ośrodek Wypoczynkowy PANORAMA - jest położony na zboczu góry Jasiennik, tuż nad urokliwym centrum Krynicy Zdrój. Uczestnicy zakwaterowani zostaną w komfortowych pokojach 3, 4, 5 i 6 osobowych (również z łóżkami piętrowymi) z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji bogata infrastruktura obiektu: 2 windy, całodobowa recepcja, tarasy widokowe, kryty basen, jadalnia, bezpośrednie sąsiedztwo lasu, malowniczy teren zielony wokół obiektu, parking, boisko sportowe, krąg grillowy, bilard, stół do ping-ponga, siłownia, bezprzewodowy Internet, a także specjalnie przygotowany dla obozów Interkamp kompleks w pełni wyposażonych sal warsztatowych na zajęcia twórcze: pracownie plastyczne, komputerowe, wygłuszone salki ćwiczeniowe na zajęcia muzyczne, ciemnia fotograficzna, studio filmowe, studio fotograficzne, sale taneczne i teatralne. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci komórkowych.

Organizujemy dojazd na obóz z większych miast Polski, za dopłatą autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy m.in. 4 osobach z danego miasta.

Koszt dojazdu negocjowanego w dwie strony: 250 zł.

 

Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe