Polska / Krynica Zdrój / OW Panorama / Mała Akademia Gitary / 7-12 lat

Polska / Krynica Zdrój / OW Panorama / Mała Akademia Gitary / 7-12 lat

Polska / Krynica Zdrój / OW Panorama / Mała Akademia Gitary / 7-12 lat
Kod produktu:
3441

cena od: 1999.00 zł

ZAPRASZAMY DO KRYNICY NA KREATYWNE KOLONIE 2015! POZNASZ TU NOWYCH PRZYJACIÓŁ, BĘDZIESZ REALIZOWAŁ SWOJE PASJE ŚWIETNIE SIĘ PRZY TYM BAWIĄC! BOGATA OFERTA PROGRAMOWA NA PEWNO ZADOWOLI TWOJE DZIECKO!„Ucha nadstawiam, słucham jak gra. Muzyka we mnie - w muzyce ja.” Anna Maria Jopek

Wiek
Wiek od 7 lat do 12 lat
Opis

Interkamp Junior zaprasza na zupełnie nową formułę wakacji dla najmłodszych. Mała Akademia Gitary to wakacyjne lekcje gry na gitarze przeplatane z rozmaitymi ćwiczeniami rytmicznymi, muzycznym kinem, plenerami, górskimi wędrówkami i zajęciami rekreacyjnymi.

Opis programu

1. Dlaczego Interkamp Junior?

Interkamp to sprawdzony pomysł na kreatywne połączenie nauki, szału twórczego
i aktywnego wypoczynku z bogatą tradycją i sukcesami. Naszym celem jest wspólne odkrywanie i rozwijanie różnych talentów i pasji twórczych od najmłodszych lat. Pamiętając o specyfice pracy z młodszymi Dziećmi, a także ich wyjątkowych potrzebach, dbamy o to, by każdy Uczestnik obozów Interkamp Junior miał jak najlepszą opiekę. Rodzicom zapewniamy nie tylko ciekawy program zajęć warsztatowych, ale i troskę o najedzone brzuchy, odpowiednie ubranie i uśmiechnięte twarze swoich pociech. Mamy na to swoje sposoby!


2. Dla kogo Interkamp Junior?

Interkamp Junior został stworzony z myślą o dzieciach w wieku 7-12 lat, których zainteresowania nie są jeszcze wąsko ukierunkowane, ale mają ochotę na niezapomnianą przygodę w krainie działań twórczych. Proponujemy rozmaite warsztaty i atrakcje rozbudzające kreatywność. Wspólnie będziemy odkrywać skarbiec pasji i oczywiście świetnie się przy tym bawić. Nasza wykwalifikowana Kadra dołoży wszelkich starań, by forma proponowanych zajęć oraz metody pracy twórczej odpowiadały na zainteresowania Dzieci. Zadbamy też o to, by nasi Uczestnicy nauczyli się samodzielności, koleżeństwa i otwartości na nowe – małe i te większe – wyzwania.

Interkamp Junior skupia się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach i rozwoju Dzieci. Od pierwszych chwil obozu szczególną uwagę zwrócimy na adaptację, integrację w grupie i poczucie bezpieczeństwa każdego Dziecka. Młodym poszukiwaczom pasji pragniemy stworzyć nie tylko świetne warunki do rozwoju zainteresowań, ale też miejsce, w którym będą czuli się wyjątkowo.


3. Kadra Interkamp

Wierzymy, że największym potencjałem obozów Interkamp są ludzie. Nasza Kadra dobierana jest niezwykle starannie. Prowadzącymi są pasjonaci i specjaliści w swoich dziedzinach, którzy w atrakcyjny sposób potrafią przekazać swoją wiedzę. Wychowawcami i Instruktorami są młodzi ludzie z odpowiednim przygotowaniem pedagogicznym. Wśród naszej Kadry znajdują się laureaci prestiżowych nagród, doświadczeni pedagodzy, autorzy licznych wystaw i wernisaży, odnoszący międzynarodowe sukcesy tancerze i instruktorzy tańca, studenci, absolwenci i wykładowcy prestiżowych szkół muzycznych, artystycznych, teatralnych i filmowych. Mają doskonały kontakt z Dziećmi i Młodzieżą, potrafią zarazić swoimi pasjami i entuzjazmem, odkryć przeróżne talenty i właściwie wykorzystać ich potencjał twórczy.

4. Kontakt 24h

Do dyspozycji zatroskanych Rodziców oddajemy numer telefonu do kierownika obozu,
z którym można skontaktować w każdej chwili: dopytać o samopoczucie Dziecka, porozmawiać o postępach, podzielić się wątpliwościami.

5. Organizacja obozu

Na naszych obozach nie ma czasu na nudę! Każdy dzień podzielony jest na 3 bloki zajęciowe – przedpołudniowe, popołudniowe i wieczorne. Dwa pierwsze poświęcamy zajęciom programowym. Wówczas proponujemy rozmaite warsztaty twórcze, plenery, turnieje, zabawy integracyjne, konkursy i quizy. Każdy dzień przynosi nowe wrażenia, a zabawa przeplata się z twórczą aktywnością, odkrywaniem i nauką kolejnych cennych umiejętności. Wieczorem przychodzi czas na odpoczynek i jeszcze lepszą integrację z Dziećmi również z innych obozów. Wówczas śpiewamy podczas obozowego karaoke i przy ognisku, tańczymy na zwariowanych dyskotekach, oglądamy filmy, kiedy czas się wyciszyć przed snem. Pod koniec obozów Interkamp odbywa się Pokaz Finałowy, który jest nie tylko podsumowaniem aktywności twórczych wszystkich grup, ale też dużym przeżyciem dla każdego Dziecka i uroczystym zwieńczeniem całego obozu. Zapraszamy!

PROGRAM:

Uwaga! Zajęcia Małej Akademii Gitary odbywają się w kameralnych grupach (3-6 osób) określanych na podstawie stopnia zaawansowania gry na gitarze naszych Uczestników! Na obóz należy zabrać własną gitarę klasyczną, akustyczną lub elektryczną (wraz z piecem i kablem)!

ABC Młodego Gitarzysty - Czym się różni gitara klasyczna od akustycznej? Jak założyć struny i nastroić instrument? Jak prawidłowo dbać o gitarę? W trakcie obozu codziennie będziesz poznawał podstawy czytania tabulatur oraz skal gitarowych, dzięki którym zdobędziesz solidną bazę warsztatową, a to pierwszy poważny krok, aby zostać prawdziwym Gitarzystą!

Kształcenie słuchu – absolutnie niezbędne zajęcia dla każdego Muzyka, dzięki którym wiedza teoretyczna usprawni naukę w praktyce. W programie elementy muzyczne (melodia, harmonia, rytm, dynamika, forma i barwa dźwięku), interwały, akordy, gamy, półtony, ćwiczenia z metronomem, dyktanda melodyczne oraz rytmiczne.

Plenery muzyczne – letnia aura i malownicze widoki posłużą za inspiracje, a plener stanie się naszym żywiołem… Będziemy ćwiczyć na miejskim deptaku, polance, w parku, nad rzeką…. Krok po kroku oswoimy się z widownią, bo przecież nie ma nic przyjemniejszego jak granie spontanicznych koncertów dla przypadkowej publiczności!

Techniki gitarowe – prawdziwą lekcją wytrwałości i cierpliwości są bloki warsztatowe, poświecone technikom gitarowym, podczas których będzie czas na praktyczne ćwiczenia, konsultacje oraz cenne wskazówki przydatne również po obozie. W programie: prezentacja najpopularniejszych technik, staccato, legato, pull-of, a dla bardziej zaawansowanych slide, tapping i fingering . Nasi Instruktorzy - po wstępnych przesłuchaniach i określeniu stopnia zaawansowania gry na gitarze - indywidualnie dobierają program ćwiczeń dla każdego Uczestnika.

Nauka gry akordowej – to najprostsza i najpopularniejsza forma gry na gitarze, niezwykle jednak przydatna na każdym ognisku! W ramach wakacyjnego relaksu nasi Uczestnicy poznają kanon piosenki turystycznej.

Historia muzyki rozrywkowej – czas na fascynującą podróż po muzycznym kinie oraz krainie dźwięków rocka, jazzu, bluesa, reggae, popu... Uczestnicy zobaczą m.in. fragmenty znanych koncertów oraz popisy tak znakomitych gitarzystów, jak Jimmy Hendrix, Slash, czy Eric Clapton. Podsumowaniem zajęć będzie Wielki Quiz Muzyczny.

Aktywnie i twórczo – integracja poprzez zabawę, aktywność artystyczna, rozwijanie kreatywnego myślenia w grupie rówieśników - to niewątpliwie ogromne zalety brania udziału w obozach Interkamp! Naszym Uczestnikom proponujemy zajęcia team building, treningi kreatywności i gry terenowe, tematyczne dyskoteki przebierane, ogniska muzyczne, wieczory filmowe, a także zawody sportowe, wędrówki piesze górskimi szlakami i zwiedzanie atrakcji turystycznych Krynicy. Każdy dzień to nowa przygoda!

Zajęcia otwarte – Interkamp to interdyscyplinarna góra rozmaitości, dlatego naszym Uczestnikom proponujemy otwarty blok zajęć, podczas którego będą mogli przekonać się, na czym polegają zajęcia programowe innych obozów. W ten sposób umożliwiamy poznanie nieznanej dziedziny sztuki, nową aktywność twórczą, a także dajemy szansę na odkrycie kolejnej Interkampowej pasji.

Pokaz finałowy – zwieńczeniem Wakacji z Pasją jest pokaz finałowy. Pod koniec turnusu, podczas kilkugodzinnego przeglądu warsztatowego, poszczególne obozy prezentują rezultaty swojej pracy twórczej. W pokazie biorą udział wszyscy Uczestnicy, ponadto zaproszenia otrzymają Rodzice, Znajomi, media oraz przedstawiciele środowiska artystycznego. W skład pokazu wchodzą m.in. filmy, prezentacje multimedialne, wystawy i wernisaże, recitale, koncerty, show taneczne, reportaże, etiudy, pokazy mody i spektakle teatralne (tworzone przez Uczestników pod czujnym okiem Instruktorów). Każdy pokaz finałowy jest niepowtarzalny i magiczny.

Podczas gali finałowej Kadra Interkampu przyznaje skrzydlate Interkampki – nagrody specjalne za całokształt pracy twórczej na danym obozie. Nagrody dedykowane są tym, którzy w szczególny sposób wyróżniają się pasją, chęcią rozwoju, postawą twórczą i zaangażowaniem.

Pakiet – każdy Uczestnik otrzymuje pakiet Interkamp zawierający T-shirt, pendrive ze smyczką oraz opaskę na nadgarstek.

Uwaga! Poszczególne dopłaty realizowane będą przy grupie min. 20 osób. Opłatę za dodatkowe atrakcje można uiścić przed i w trakcie trwania obozu.

Wyżywienie

4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja) przygotowywane w ośrodku, od kolacji pierwszego dnia do śniadania dnia ostatniego. Suchy prowiant na drogę powrotną.

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry pedagogicznej i instruktorskiej oraz lekarza obozowego, pakiet Uczestnika Interkampu, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000zł), podatek VAT.

Cena nie zawiera

Dojazdu, dodatkowych atrakcji.

Co zabrać

Własną gitarę klasyczną, akustyczną lub elektryczną (wraz ze wzmacniaczem i kablem), komplet zapasowych strun. Ponadto mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę, ręcznik, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), kompas, latarkę z zapasem baterii, legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną (z numerem PESEL).


Ośrodek Wypoczynkowy PANORAMA - jest położony na zboczu góry Jasiennik, tuż nad urokliwym centrum Krynicy Zdrój. Uczestnicy zakwaterowani zostaną w komfortowych pokojach 3, 4, 5 i 6 osobowych (również z łóżkami piętrowymi) z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji bogata infrastruktura obiektu: 2 windy, całodobowa recepcja, tarasy widokowe, kryty basen, jadalnia, bezpośrednie sąsiedztwo lasu, malowniczy teren zielony wokół obiektu, parking, boisko sportowe, krąg grillowy, bilard, stół do ping-ponga, siłownia, bezprzewodowy Internet, a także specjalnie przygotowany dla obozów Interkamp kompleks w pełni wyposażonych sal warsztatowych na zajęcia twórcze: pracownie plastyczne, komputerowe, wygłuszone salki ćwiczeniowe na zajęcia muzyczne, ciemnia fotograficzna, studio filmowe, studio fotograficzne, sale taneczne i teatralne. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci komórkowych.

Transport:

Organizujemy dojazd na obóz z większych miast Polski, za dopłatą autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy m.in. 4 osobach z danego miasta.


Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe