Rumunia/ wycieczka objazdowa/ Perły Karpat 2014

Rumunia/ wycieczka objazdowa/ Perły Karpat 2014

Rumunia/ wycieczka objazdowa/ Perły Karpat 2014
Kod produktu:
3138

cena od: 1999.00 zł

WYCIECZKA OBJAZDOWA 2014!!!

RUMUNIA - PERŁY KARPAT!!!Hunedoara - Alba Julia - Sibiu - Hurez - Poienari - Bukareszt - Sinaia - Predeal - Brasov - Bran - Sighishoara - Targu Mures - Cluj Napoca - Oradea

- Średniowieczne zamki Transylwanii
- Wspaniała przyroda i krajobrazy Karpat
- Barokowe zabytki Brasova i Sibiu
- Bukareszt - piękna stolica Rumunii
- Drakula - tyran czy bohater ?

Świadczenia

Zakwaterowanie:
6 noclegów w hotelach o standardzie **/***. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie:
6 śniadań serwowanych, 6 kolacji serwowanych.

Transport:
Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem.

Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Program

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację i Węgry. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje i przerwa na posiłek.

2 dzień:
W godzinach porannych przyjazd do Hunedoary, gdzie zwiedzimy wnętrza XVI - wiecznego gotyckiego zamku - jednego z najpiękniejszych w Rumunii. Następnie przejazd do Alby Julii - jednej ze stolic Siedmiogrodu, słynącej z doskonałych win, zwiedzanie potężnej cytadeli oraz katedry, gdzie pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę. W centrum miasta znajduje się cerkiew katedralna świętej Trójcy. Przejazd do Sibiu - miasta artystów. Wieczorny spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place z charakterystycznymi dla tego miasta budynkami z "oczami", XVI - wieczny ratusz, kościół Jezuitów, żelazny most Kłamców (według tradycji, jeżeli ktoś skłamie na moście, ten ma się zawalić). Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

3 dzień:
Po śniadaniu przejazd przez Karpaty do Curtrea de Arges i zwiedzanie przyklasztornego soboru Mistrza Manole. Kolejny punkt programu to położone na niedostępnym szczycie (1400 wykutych w skale stopni!) ruiny twierdzy słynnego z okrucieństwa hospodara wołoskiego, Wlada Palownika (pierwowzoru postaci słynnego Drakuli). Przejazd w okolice Pitesti, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

4 dzień:
Po śniadaniu przejazd do stolicy Rumunii - Bukaresztu, zwanego Paryżem Bałkanów z racji neoklasycystycznej zabudowy i szerokich bulwarów. Spacer z przewodnikiem po mieście. Zobaczymy m.in.: Łuk Triumfalny, cerkiew Cretulescu, Ateneum Rumuńskie - siedzibę filharmonii, Pałac Primaveri i Pałac Cotroceni - siedzibę prezydenta. Odwiedzimy wnętrza Pałacu Parlamentu. Przejazd do hotelu na obrzeżach Bukaresztu, kolacja, nocleg.

5 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Sinaii - "Perły Karpat", słynnego uzdrowiska i ośrodka narciarskiego. Krótki spacer po miasteczku, podczas którego zwiedzimy zamek Peles - zbudowany w stylu niemieckiego renesansu oraz pseudośredniowieczny pałac Pelisor. Przy dobrej pogodzie wjazd kolejką linową na szczyty Karpat. Przejazd przez Predeal - znane rumuńskie uzdrowisko w okolice Brasova, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

6 dzień:
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie okolicznych miejscowości: Bran - z zamkiem strzegącym wąskiej doliny - rezydencja letnia po prostu królowej Marii; Raşnov - z XIII-wiecznym malowniczym chłopskim zamkiem; Prejmer - saska wioska wpisana na listę UNESCO, gdzie można podziwiać jedyny w swoim rodzaju kościół warowny, zbudowany dla ochrony przed najazdami wrogów. Powrót do miasta, spacer po Braszowie - najchętniej odwiedzanym średniowiecznym mieście Rumunii. Tutejszy rynek z barokowymi fasadami uznawany jest za najpiękniejszy w całym kraju. Czas wolny. Dla chętnych fakultatywna wycieczka kolejką linową na przepiękną, wieczorną panoramę miasta. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

7 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Sighishoary, wspaniałego średniowiecznego miasta, gdzie urodził się książę Wlad Palownik - legendarny Drakula. W mieście doskonale zachowała się średniowieczna zabudowa. Zwiedzimy: Wieżę Zegarową, Muzeum Tortur, Muzeum Broni Palnej wraz z niewielką ekspozycją poświęconą Drakuli, dom, w którym w 1431 przyszedł na świat Wlad - Drakula. Następnie przejazd przez Targu Mures z krótkim postojem w centrum miasta. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicy Cluj Napoca/ Turdy/Targu Mures.

8 dzień:
Po śniadaniu spacer po Cluj Napocy - miasta położnego w samym centrum Siedmiogrodu, podczas którego zobaczymy: Cytadelę, mury obronne, kościół św. Michała, pomnik sławnego króla węgierskiego Macieja Korwina, kościół Franciszkanów. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd do Oradei - najpiękniejszego barokowego miasta Rumunii, krótki spacer. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

9 dzień:
Kontynuacja przejazdu przez Węgry na Słowację. Powrót do Polski w godzinach porannych.

Uwagi

Cena podstawowa nie zawiera:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz opłat za miejscowych przewodników - orientacyjny koszt: ok. 60 EUR,
- dopłat za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce, podanych w rozkładzie jazdy. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tych, Bielska - Białej i Cieszyna.
Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na cele programowe. Koszty płacone za cała grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Informacje praktyczne

Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego (dotyczy obywateli UE) lub paszportu.
Przejazd: Katowice - Hunedoara (ok. 850 km) - ok. 15 godz.
Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 3000 km.


Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe