Słowenia - Chorwacja/ wycieczka objazdowa/ Powiew Adriatyku 2014

Słowenia - Chorwacja/ wycieczka objazdowa/ Powiew Adriatyku 2014

Słowenia - Chorwacja/ wycieczka objazdowa/ Powiew Adriatyku 2014
Kod produktu:
3141

cena od: 1599.00 zł

WYCIECZKA OBJAZDOWA 2014!!!

SŁOWENIA - CHORWACJA

POWIEW ADRIATYKU!!!


Lublana - Jaskinia Postojna - Plitwickie Jeziora - Dubrownik- T rogir - Split - Szybenik - Wodospady na rzece Krka

- Słoweńskie atrakcje - Lublana i Jaskinia Postojna
- Najpiękniejsze chorwackie miasta: Dubrownik, Szybenik, Split, Trogir
- Malownicze Plitwickie Jeziora i wodospady na rzece Krka
- Hotele nad Adriatykiem

Świadczenia

Zakwaterowanie:
4 noclegi w hotelach o standardzie **/*** w miejscowościach nadmorskich. Funkcjonalnie wyposażone pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, w większości hoteli z TV i balkonami. W hotelach recepcja, restauracja, bar, kantor wymiany walut. W niektórych terminach możliwa jest zmiana organizacji noclegów i związanej z tym kolejności zwiedzania.

Wyżywienie:
4 śniadania w formie bufetu, 4 obiadokolacje.

Transport:
Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem.

Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Program

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy, Austrię do Słowenii - jednego z najbardziej zielonych państw na świecie. W trakcie przejazdu planowane są krótkie postoje i przerwa na posiłek.

2 dzień:
W godzinach porannych przyjazd do stolicy Słowenii Lublany. Spacer po starówce, gdzie na uwagę zasługuje: Rynek Główny, Plac Preszerena, Kolumnada Plecznika, Ratusz Miejski, Katedra św. Mikołaja i Smoczy Most. Przejazd do Jaskini Postojnej. Zwiedzanie jednej z największych jaskiń na świecie, o łącznej długość ponad 27 km i stanowiącej jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Słowenii. Zwiedzanie kompleksu jaskiń. Przejazd do Chorwacji, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

3 dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Parku Narodowego w Plitwicach - zwiedzanie jednego z największych i najstarszych w Chorwacji. Park tworzy 16 jezior połączonych ze sobą licznymi wodospadami, otoczonych gęstym lasem. Na odwiedzających czeka wiele ścieżek spacerowych. UNESCO wpisało Plitwickie Jeziora na listę światowego Dziedzictwa Przyrody. Rejs statkiem po największym jeziorze, a następnie przejazd na wybrzeże Adriatyku, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

4 dzień:
Po śniadaniu przejazd wspaniałą trasą widokową wzdłuż wybrzeża Adriatyku przez Makarską Riwierę - jeden z najpiękniejszych zakątków Chorwacji, gdzie wysokie góry schodzą niemal do samego morza, a w tle piętrzy się masyw gór Biokovo. Przyjazd do Dubrownika - "Perły Adriatyku" - miasta pełnego zabytków. W programie m.in. spacer z przewodnikiem uliczkami miasta, podczas którego poznamy historię Dubrownika, zobaczymy Bramą Pile, Pałac Rektorów, a także odwiedzimy wnętrza Katedry i najstarszą w Europie aptekę mieszczącą się w Klasztorze Franciszkanów. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

5 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Trogiru. Spacer po starówce, podczas którego będziemy podziwiać m.in. średniowieczny ratusz oraz udamy się do wnętrz katedry św. Wawrzyńca. Następnie przejazd do Splitu - trzeciego, co do wielkości miasta Chorwacji - gdzie zobaczymy Stare Miasto, Ratusz
Miejski, port oraz zwiedzimy antyczny Pałac cesarza Dioklecjana wpisany na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

6 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Szybenika - najstarszego chorwackiego miasta na wybrzeżu adriatyckim. Spacer po Starym Mieście i zwiedzanie najciekawszego zabytku miasta-
monumentalnej katedry św. Jakuba. Następnie przejazd do Parku Narodowego "Wodospady na rzece Krka" - zwiedzanie jednej z największych atrakcji krajobrazowych w Chorwacji. Rzeka Krka, płynąc przez wapienne podłoże wytworzyła nieregularne koryto - najciekawsze miejsce to niemal półkilometrowy odcinek, gdzie rzeka przepływa przez 17 kaskad, szerokich na prawie 100 m, pokonując spadek terenu o wysokości 45 metrów. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

7 dzień:
Kontynuacja jazdy przez Austrię, Czechy. Powrót do Polski w godzinach południowych.

Uwagi

Cena podstawowa nie zawiera:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników - orientacyjny koszt: ok. 70 EUR, opłaty klimatycznej ok. 1 EUR/dzień.
- dopłat za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce, podanych w rozkładach jazdy. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tych, Bielska- Białej i Cieszyna.
Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na cele programowe. Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.

Informacje praktyczne

Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego (dotyczy obywateli UE) lub paszportu.
Przejazd: Katowice - Lublana (ok. 760 km) - ok. 14 godz.
Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 3200 km.
Prosimy o zabranie wygodnego obuwia i ciepłego okrycia potrzebnego przy zwiedzaniu Jaskini Postojnej.

Galeria produktu:

Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe