Słowenia / Chorwacja/ wycieczka objazdowa/ Atrakcje Słowenii I Chorwacji 2014

Słowenia / Chorwacja/ wycieczka objazdowa/ Atrakcje Słowenii I Chorwacji 2014

Słowenia / Chorwacja/ wycieczka objazdowa/ Atrakcje Słowenii I Chorwacji 2014
Kod produktu:
3158

cena od: 1999.00 zł

WYCIECZKA OBJAZDOWA 2014!!!

SŁOWENIA - CHORWACJA

ATRAKCJE SŁOWENII I CHORWACJI!!!Lublana - Szkofja Loka - Bled - Bohinj -Vogel - Planica - Jaski nia Postojna - Predjamski Grad - Opatija - Pula - Rovinj - Piran

- Stolica Słowenii - Lublana
- Szmaragdowe jezioro Bled
- Imponująca panorama Alp
- Jaskinia Postojna
- Urzekająca Istria
- Malownicze nadmorskie miasteczka

Świadczenia

Zakwaterowanie:
6 noclegów w hotelach o standardzie **/***: 2 w Słowenii, 4 na terenie Chorwacji. Funkcjonalnie wyposażone pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, w większości hoteli z TV. W hotelach restauracja, bar. W niektórych terminach możliwa jest zmiana organizacji noclegów i związanej z tym kolejności zwiedzania.

Wyżywienie:
6 śniadań i 6 obiadokolacji.

Transport:
Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem.

Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Program

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy, Austrię. W trakcie przejazdu planowane są krótkie postoje i przerwa na posiłek.

2 dzień:
W godzinach porannych przyjazd do Lublany - stolicy Słowenii - spacer po mieście z przewodnikiem: Plac Franceta Prešerna, Most Potrójny, kolumnada Plecznika, Smoczy Most, katedra św. Mikołaja, ratusz. Wjazd kolejką na Wzgórze Zamkowe, skąd rozciąga się piękny widok na miasto. Czas wolny. Przejazd do miejscowości Szkofja Loka, w której znajduje się najlepiej zachowana starówka w Słowenii. Podczas spaceru będziemy podziwiać spichlerz, ratusz miejski, barokowy kościół Kapucynów. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

3 dzień:
Po śniadaniu wyjazd do uzdrowiska Bled, położonego nad szmaragdowym jeziorem i spacer po miejscowości. Przejazd nad największe słoweńskie jezioro Bohinj, położone w przepięknej polodowcowej dolinie Alp Julijskich. Relaks nad jeziorem, a dla chętnych wjazd kolejką na szczyt Vogel, z którego rozpościera się zapierająca dech w piersiach panorama Alp. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Planicy, doliny górskiej, gdzie zobaczymy słynny kompleks skoczni narciarskich, m. in. mamucia skocznia "Letalnica" - największa na świecie. Następnie czeka nas zwiedzanie najbardziej znanej słoweńskiej jaskini - Postojnej, wydrążonej w skałach przez rzekę Pivkę. Po opuszczeniu jaskini udamy się do miejscowości Predjama, gdzie czeka nas chwila wytchnienia u stóp Predjamskiego Gradu, zamku - malowniczo położonego na skale. Przejazd do Chorwacji, do uzdrowiska Opatiji - najstarszego kurortu na adriatyckim wybrzeżu. Spacer po mieście: port jachtowy, kościół św. Jakuba i pozostałości opactwa benedyktynów, czas wolny. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

5 dzień:
Po śniadaniu wypoczynek na plaży. Dla chętnych możliwość uczestnictwa w rejsie statkiem po Adriatyku. Kolacja i nocleg w hotelu.

6 dzień:
Po śniadaniu kontynuacja zwiedzania Istrii. Przejazd do położonej na siedmiu wzgórzach Puli, gdzie zwiedzimy amfiteatr z I-go wieku oraz zobaczymy Bramę Herkulesa, pozostałości teatru rzymskiego z II-go wieku, rzymskie forum, ratusz i Świątynię Oktawiana Augusta. Przejazd do malowniczego miasteczka Rovinj i spacer brukowanymi uliczkami starego miasta, a także zwiedzanie kościoła św. Eufemii z 60 - metrową wieżą, z której rozpościera się wspaniały widok na miasteczko. Czas wolny. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

7 dzień:
Po śniadaniu wypoczynek na plaży. Kolacja i nocleg w hotelu.

8 dzień:
Po śniadaniu przejazd do położonego na słoweńskim wybrzeżu Piranu, spacer po miasteczku, które swoją architekturą przypomina włoską Wenecję, czas wolny. W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski.

9 dzień:
Kontynuacja przejazdu przez Czechy. Powrót do Polski w godzinach porannych.

Uwagi

Cena podstawowa nie zawiera:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i opłat za miejscowych przewodników - orientacyjny koszt: ok. 60 EUR oraz opłaty klimatycznej ok.1 EUR/dzień,
- imprez fakultatywnych oraz kosztu dodatkowego programu: rejsu statkiem po Adriatyku - ok. 25 EUR, wjazdu kolejką na Vogel - ok. 13 EUR,
- dopłat za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce, podanych w rozkładzie jazdy. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tych, Bielska - Białej i Cieszyna.
Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na cele programowe. Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.

Informacje praktyczne

Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego (dotyczy obywateli UE) lub paszportu.
Przejazd: Katowice - Lublana ok. 760 km (ok.14 godz.).
Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 2600 km.
Prosimy o zabranie wygodnego obuwia i ciepłego okrycia potrzebnego przy zwiedzaniu Jaskini Postojnej.

Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe