Turcja - Poranek nad Bosforem

Turcja - Poranek nad Bosforem

Turcja - Poranek nad Bosforem
Kod produktu:
3208

cena od: 1399.00 zł

T urcja - Poranek nad Bosforem

Istambuł - Edirne

Wycieczka objazdowa do Turcji

- Istambuł - magiczna metropolia nadBosforem

- Edirne i meczety

- Atmosfera tureckiego orientu

- Panorama ze wzgórze Camlice

- Przepych Pałacu Dolmabahce

- Zakupy na Wielkim Bazarze

Świadczenia

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Zakwaterowanie:

4 noclegi w hotelu*** w Istambule.

Wyżywienie:

4 śniadania, 3 kolacje.

Transport:

autokar z klimatyzacją, toaletą, video, barkiem.

Ubezpieczenie:

Signal Iduna S.A.

Program

1 dzień:

Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację i Węgry do Serbii. Zakwaterowanie na terenie Serbii, nocleg tranzytowy*.

2 dzień:

Po wczesnym śniadaniu kontynuacja przejazdu przez Serbię i Bułgarię. Przekroczenie granicy tureckiej. Przyjazd do Stambułu, zakwaterowanie w hotelu w historycznej części miasta, nocleg.

3 dzień:

Po śniadaniu zwiedzanie z przewodnikiem najciekawszych zabytków Stambułu: Hagia Sophia - arcydzieło sztuki bizantyjskiej z VI w., Błękitny Meczet - najwspanialszy przykład klasycznego okresu sztuki islamskiej, Yerebaten Saray - zatopiona Cysterna, Pałac Sułtanów Topkapi - niegdyś polityczne centrum imperium osmańskiego. Dla chętnych rejs statkiem po Bosforze z przepiękną panoramą na zabytkową, europejską i azjatycką część miasta, a także na zatokę Złotego Rogu i Wieżę Galata. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4 dzień:

Po śniadaniu czas wolny przeznaczony na odpoczynek, zakupy lub indywidualne zwiedzanie. Możliwość zakupów na Wielkim Bazarze - jednym z największych centrów handlowych Europy (ok. 4000 sklepików), ze słynnymi skórami, złotem i tekstyliami. Wyroby skórzane to tradycja w Turcji, która przechodzi z pokolenia na pokolenie. Także tureckie wyroby z bawełny znane są na całym świecie. W Turcji warto również zwrócić uwagę na wyroby ze złota i srebra. Dla osób mniej zainteresowanych zakupami rejs statkiem na malownicze Wyspy Książęce - koszt ok. 10 EUR. Wieczorem kolacja, a później zapraszamy zainteresowanych na Wieczór Turecki - zabawę połączoną z pokazem Tańca Brzucha i występami zespołów regionalnych oraz degustacją wina. Powrót do hotelu, nocleg.

5 dzień:

Po śniadaniu przejazd widokową trasą przez słynny Most Bosforski łączący dwa kontynenty Europę i Azję na azjatycką część metropolii. Wjazd na Wzgórze Camlice - skąd rozciąga się przepiękna panorama na Bosfor, Zatokę Złotego Rogu i cały Istambuł. Następnie zwiedzanie siedziby ostatnich sułtanów- Pałacu Dolmabahce - marmurowej budowli wzorowanej na Luwrze i Pałacu Buckingham, kipiącej przepychem, ze wspaniałymi zdobieniami w stylu europejskim i orientalnym. Czas wolny na ostatnie zakupy. Kolacja i nocleg w hotelu.

6 dzień:

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku granicy tureckiej. Krótki postój w Edirne - starożytnym Adrianopolu - zwiedzanie perły architektury osmańskiej - Meczetu Sinana - ostatnie zakupy pamiątek i wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przejazd tranzytowy przez Bułgarię, Serbię, Węgry.

7 dzień:

Kontynuacja przejazdu przez Słowację. Powrót do polski w godzinach przedpołudniowych.

Uwagi

*Cena nie zawiera: obowiązkowej dopłaty za nocleg tranzytowy i śniadanie w Serbii (ok. 20 EUR), opłaty za wizę turecką wykupywaną indywidualnie na granicy (15 EUR), kosztów wstępów do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników (ok. 90 EUR), a także ewentualnych kosztów dodatkowego programu: rejsu statkiem po Bosforze (ok. 20 EUR), rejsu na Wyspy Książęce (ok. 10 EUR) i Wieczoru Tureckiego (ok. 30 EUR).

Informacje praktyczne

Czas przejazdu: Katowice - Edirne ok. 30 godz.

Dłuższe postoje: Słowacja, Węgry, Turcja - orientacyjny koszt posiłku ok. 5-10 EUR. Napoje do kolacji płatne dodatkowo: woda mineralna ok. 1 EUR, sok, piwo ok. 2-5 EUR.

Do przekroczenia granicy wymagany jest paszport.Ceny zawierają aktualnie obowiązujące rabaty first & last minute!!!Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe