"W Delcie Dunaju"

Znajdujesz się w:

"W Delcie Dunaju"

Kod produktu:
3134

cena od: 1749.00 zł

Rumunia W Delcie Dunaju

Cluj Napoca - Sighishoara - Bran - Brasov - Sinaia - Delta Dunaju - Bukareszt - Sibiu - Alba Julia- Hunedoara

Wycieczki Rumunia oferta zagraniczna

- Średniowieczne zamki Transylwanii
- Słynna delta Dunaju
- Wspaniała przyroda i krajobrazy Karpat
- Barokowe zabytki Brasova i Sibiu
- Bukareszt - piękna stolica Rumunii
- Drakula - spotkanie z legendą

Świadczenia

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Zakwaterowanie:
6 noclegów w hotelach turystycznych. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie:
6 śniadań.

Transport:
Autokar z klimatyzacją, toaletą, video i barkiem.

Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.

Program

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację na Węgry.

2 dzień:
Kontynuacja przejazdu, w godzinach porannych przyjazd do Cluj Napocy - miasta położonego w samym centrum Siedmiogrodu. Zwiedzanie: kościół św. Michała, pomnik sławnego króla węgierskiego Macieja Korwina, kościół Franciszkanów, mury obronne, cytadela. Przejazd do Turdy - XVI-wiecznej siedziby parlamentu siedmiogrodzkiego, krótkie zwiedzanie miasta. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Targu Mures.

3 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Sighishoary, gdzie przyszedł na świat książę Wlad Palownik - znany jako Drakula. Zwiedzanie tego średniowiecznego miasta, pięknie położonego wśród wzgórz. Przejazd do miejscowości Bran - zwiedzanie bajkowego zamku - ulubionego miejsca wypoczynku królowej Marii lub przejazd do Rasnova - zwiedzanie XIII - wiecznego malowniczego zamku; przejazd do Brasova - najchętniej odwiedzanego średniowiecznego miasta Rumunii. Tutejszy rynek z barokowymi fasadami uznawany jest za najpiękniejszy w całym kraju. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Brasova.

4 dzień:
Po śniadaniu przejazd przez Predeal i Busteni - znane rumuńskie uzdrowiska do Sinai słynnego uzdrowiska i ośrodka narciarskiego. Krótki spacer po mieście: klasztor Sinaia, zamek Peles, pałac Pelisor. Przejazd przez Ploeszti na nocleg w okolicy Buzau.

5 dzień:
Po śniadaniu przejazd na tereny Delty Dunaju, która wpisana jest na światową listę dziedzictwa UNESCO - obszar pełen bagien, pływających wysepek z trzciny i piachu. Te wilgotne tereny dają schronienie 300 gatunkom ptaków i 160 gatunkom ryb. Możliwość kilkugodzinnego rejsu statkiem. Przejazd na nocleg do hotelu w Tulczy.

6 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Bukaresztu. Zwiedzanie stolicy Rumunii: Łuk Triumfalny, cerkiew Cretulescu, parlament - największy po Pentagonie budynek na świecie, Muzeum Narodowe, Ateneum Rumuńskie - siedziba fi lharmonii, Pałac Primaveri, Opera, Pałac Cotroceni - siedziba prezydenta, klasztory i cerkwie. Przejazd do hotelu, nocleg.

7 dzień:
Po śniadaniu dokończenie zwiedzania Bukaresztu, przejazd do hotelu w okolicy Sibiu, nocleg.

8 dzień:
Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Sibiu: starówka, barokowe kamieniczki, katedra katolicka, kościół ewangelicki, Żelazny Most, mury miejskie. Przejazd do Alby Julii - krótkie zwiedzanie: zamek Alba Carolina, pałac książęcy, katedra. Przejazd do Hunedoary, gdzie znajduje się XVI-wieczny gotycki zamek - jeden z najpiękniejszych w Rumunii. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

9 dzień:
Kontynuacja jazdy przez Węgry na Słowację. Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

Uwagi

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów przewodników lokalnych - orientacyjny koszt ok. 80 EUR oraz rejsu po Dunaju - ok. 19 EUR. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na cele programowe. Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Informacje praktyczne

Trasa przejazdu: Katowice - Cluj Napoca (ok. 850 km)- ok. 16 godz.
W trakcie podróży i zwiedzania przewidziane są przerwy na posiłki. Koszt ciepłego posiłku w Rumunii, na Słowacji i Węgrzech - ok. 10 EUR.


Ceny zawierają aktualnie obowiązujące rabaty first & last minute!!!

Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe